1

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Zostaliśmy przez Pana Bułkę oszukani dwa razy. Raz w liście do mieszkańców. Drugi raz na żółtych plakatach powieszonych tuż przed ciszą. Uważam, że ta kadencja już od samego początku jest oparta na kłamstwie. Mało tego. W każdym cywilizowanym miejscu w Polsce tak haniebne metody walki z drugim człowiekiem spowodowałyby, że autor pomówień i kłamstw już dawno by odszedł. Pani Marcie gratuluję odwagi i współczuję piekła, który JEJ zgotowali zwolennicy opcji przeciwnej. Wszystkim osobom ze sztabu wyborczego gratuluję determinacji we wsparciu tak wspaniałej kobiety. Mimo wszystko uważam, że najbliższe cztery lata nie będą stracone. Liczba przeciwników układu jeszcze wzrośnie, działalność SNG przybieże inne, mam nadzieję bardziej konsekwentne kształty, a niektórzy radni i wójt zastanowią się pięć razy, zanim znów dopuszczą się kłamstw. Za kłamstwa wójta Bułki, ja na znak protestu nie złożyłabym przysięgi. To wstryd popierać kogoś tak zepsutego. Podobnie jak zepsuci są ci forumowicze, którzy założyli konta na czas wyborów i hejtują kogo się da. Bo wydaje im się, że młodość ma swoje prawa, a kolega ze szkolnej ławy, a dziś radny jest jakąs opoką. Ja uważam, że ten młokos niejednokrotnie skompromituje siebie, służbę, którą reprezentuje i gminę.

2

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Myślę, że wieszczowi chodzi o to, że SNG nie przekształciło się w KWW tylko działa dalej jako Stowarzyszenie. Wystarczy zerknąć na ich stronę, na Zaproszenie. 
w skład KWW Gmina XXI wchodzi kilku członków SNG. Nikt im tego nie zabroni. Ale SNG nie jest jednoznaczne z XXI. Ja to tak zrozumiałam.

3

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Doskonale wiem, co napisałam. Doszukiwanie się w mojej wypowiedzi intencji szkodzących Pani Marcie jest dowodem na absolutne niezrozumienie moich słów, co może wynikać ze złośliwego sarkazmu, celowego przekręcania słów, aby komuś zaszkodzić lub z braków w wykształceniu. Niech tak znaczy tak, a nie znaczy nie. Jestem przekonana, że Pani Marta darzona jest szacunkiem i uznaniem w swoim Klubie Wyborczym, a łączenie niezrealizowanych obietnic wyborczych Bułki z SNG lub Gminą XXI jest głupotą w czystej postaci. W 2010 roku były tylko puste słowa wójta, o SNG nikt nie słyszał, pewnie sami założyciele jeszcze nie planowali Stowarzyszenia. To są fakty. Każda inna interpretacja jest tylko negatywną kampanią wymierzoną przez człowieka przeciwko innym ludziom. Przykre.

4

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Pani Marta nie wygląda na osobę, która nie zna się na ludziach. Wręcz przeciwnie. Stworzyła taką grupę, z którą łatwo Jej nawiązać kontakt i szybko się porozumieć. Takie absolutne przeciwieństwo Wloscianina, który, jak to ktoś powiedział udziela odpowiedzi bez odpowiedzi. To bardzo charakterystyczne dla osób, które nie mają nic do powiedzenia. Pytania 1 - 4 mają jednoznaczną odpowiedź - władza nie wywiązała się z obietnic, a próba wplątania w te porażki SNG, czy kogokolwiek innego niż KWW RPW jest czystą głupotą. Jakie są powiązania pomiędzy przedszkolem w Kobiernicach, a wymienionymi nazwiskami nie wiem. Czekam więc, aż wyborca5 wyjaśni o co chodzi.

5

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Wyborca5 pytania zadał jako pierwszy. Niegrzecznie jest odpowiadać pytaniem na pytanie.

6

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

I niech to będzie zimny prysznic dla zbyt gorących głów. Szacun dla gminniaka.

7

(16 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Pytia (pod nikiem, czyli anonimowa, ale zgadzam się z opinią "zapytam") pyta  Pana Tadeusza Chwałę: w jakim pokręgu wyborczym kandyduje Pan na radnego, a gdzie Pan mieszka?

8

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Podane daty świadczą tylko o tym, że jeszcze jest czas na podanie kandydatów na wójta gminy. Podobnie jest jeszcze czas na konkretny program. Ja uważam jednak, że w Kurierze Sołeckim zremby programu wyborczego są jasne i precyzyjne. Rzeczowe opisy wydarzeń z terenu gminy, które kładą się cieniem na jej funkcjonowaniu są dowodem na kompetencję autorów, którzy dostrzegają problemy tam, gdzie one się zagnieździły, a gdzie niewielu ich dostrzega. Przy tym uważam, że mają pomysły na ich rozwiązanie i uniknięcie w przyszłości. A każdy, który się z treścią artykułow nie zgadza ma prawo do własnej wersji wydarzeń. I jednocześnie obowiązek do ujawnienia tej wersji w formie publicznej. Chętnie poczytam dla równowagi i higieny emocjonalnej.

9

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Pytia pyta - kiedy będą znani kandydaci na radnych i na wójta?

10

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

To wszystko o czym pisze galler i Wloscianin nie ma nic wspólnego z interesem mieszkańców gminy. To są  prywatne opinie ludzi na użytek zbliżającej sie kampanii wyborczej do samorządów lokalnych. Tym osobom chodzi tylko o to, żeby ktoś o poglądach zbliżonych do przedstawicieli SNG nie objął sterów władzy. Dlatego upierają się, że system odbioru śmieci działa cudownie, bo chcą, żeby był on odbierany jako sukces wójta. Jako obowiązek świetnie przygotowany przez świetnego gospodarza.  Każda krytyka pozostawia blizny. Tendencja jest oczywista - pozostawcie starego gospodarza, bo nowy to dopiero wam przyłoży. Wstecznictwo i brak chęci do zmian jest w Polsce ogólny. Czy Tusk robi co innego? W tym kraju lepsze było zawsze wrogiem dobrego. Za moment pojawi się gminna propaganda sukcesu, a ludzie będą się cieszyć z bylejakości i nikłych inwestycji, bo od lat nie widzą niczego innego.  Przyzwyczajeni są do minimalizmu, który Wloscianin wychwala, bo nie chce zmian, jest mu dobrze, jak jest teraz. Musi mieć w tym prywatny interes lub obarczony jest zwykła nienawiścią do wykształconych ludzi z wizją rozwoju i postępu. Do tego prowadzi już kampanię negatywną, co, jak słyszałam nie jest w Polsce dobrze postrzegane. I tym sposobem Wloscianin prerzentuje swego rodzaju zamordyzm, który znamy na co dzień i który wielu ma po prostu dość.

11

(5 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Pytia pyta - czy tylko dyrektor GZOSiP jest do wymiany? A co z wójtem, większością radnych, sekretarzem, dyrektorami szkół, GOK, GOPS i wiele innych?

12

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Formalnie odpowiedź Zenona jest okey, ale w sensie praktycznym nic nie zmienia. Władza i tak nie zrobi nic z tym BIP, bo nikt jej nie zmusi.

13

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Pytia pyta Zenona - co trzeba zrobić, żeby BIP był dobrze wykorzystywany i kto ma tego dopilnować?

OTK2014 ma rację, na stronie SNG znalazłam artykuł z Światowych Dni Przedsiębiorczości w Mikołowie. Aż dziw, że nasze gospodynie tyle potrafią i mogą.

Pytia pyta- ciekawe, kto w tej chorej gminie może cieszyć się z nieszczęścia porządnego człowieka?

16

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Pytia pyta: czy to radny Sopiak chciał zlikwidować połączenia MZK między Kętami a Andrychowem?

Nie interesuje mnie „Nie jestem członkiem SNG i nie wiem do końca ile i do kogo donosów wysłali. Pisano ich donosach wielokrotnie na tym forum.” Wielokrotnie pisał o tym tylko  „wyjątek Wloscianin”, nikt inny nie miał odwagi pomawiać  prywatne osoby. Właśnie, niech wszyscy zrozumieją, że wyjątek pomawia osoby prywatne, podczas gdy SNG robi to, co mają zapisane w statucie – „Najważniejszą dla nas wartością jest wolność decydowania o samych sobie i wpływania na otoczenie, w którym żyjemy, dostęp do informacji, troska o doskonalenie i kształtowanie nowej jakości społeczności lokalnej.” I kształtują bardzo dobrze. Wyjątek próbuje przeszkadzać, ale tak jak władza robi to nieudolnie i kłamliwie. SNG podnosi świadomość społeczną, a jeśli nie może się dogadać z władzą to pozostaje odwołanie się do rozjemcy, czyli do sądu. Proste i skuteczne. Wyjątek nie może się pogodzić, że SNG ma ciągle rację, odkrywa, co tak głęboko jest schowane przez ludźmi. Więc wyjątek ich pomawia, kłamie i odwraca kota ogonem. Więc ile jest tych donosów zaczynających się od słów „uprzejmie donoszę”? Uprzejmie proszę o przykład na wyjątkowym pudelku.
Czy „Ignac” głosował za czy przeciw powołaniu przedszkola widać na filmie. Opisał to dokładnie Pan Kubiś i inni. Sopiak skłamał publicznie, pomówił innego radnego i to ma ogromne znaczenie. Kłamstwo ma krótkie nogi, ale zawsze jest kłamstwem. Kto kłamie jest kłamcą i nic na to się nie pomoże. Wyjątek tego nie przyzna bo sam jest kłamcą. Kłamcy się wspierają. I podaj mnie do sądu. Materiałów na twoje kłamstwa aż nadto w Internecie.

Wszystkie wypowiedzi Wloscianina wieją niekompetencją i złośliwością. Kobierniczanin  wie lepiej niż ja i na pewno lepiej niż Wloscianin, co się działo w Kobiernicach podczas ulew. Po raz kolejny:
Pytia pyta Wloscianina - ile donosów zaczynających się słowami "uprzejmie donoszę" napisali członkowie SNG? Proszę o przedstawienie konkretnych pism?
Pytia pyta Wloscianina po raz drugi - ile pozwów członkowie SNG wygrali przed niezawisłymi sądami? Proszę o przedstawienie konkretnych pozwów wraz z wyrokami.
I kolejne pytanie do Wloscianina - czy radny Sopiak kłamał na zebraniu wiejskim w Kobiernicach, gdy mówił, że radny Kocemba głosował przeciw powołaniu przedszkola publicznego tamże?

Czyli tak jak myślałam nie masz nic do powiedzenia, poza pomówieniami. Może ludzie z SNG powinni zastanowić się nad pozwem przeciwko Wloscianinowi.

Nie odwracaj kota ogonem tylko dawaj te donosy z podpisem. Z instytucji, gdzie ludzie mają torsje. I gdzie zanoszą się od śmiechu. Dawaj do Internetu te pisma i ściemniaj.

Pytia pyta Wloscianina - ile donosów zaczynających się słowami "uprzejmie donoszę" napisali członkowie SNG? Proszę o przedstawieniehttp://cdncache1-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png konkretnych pism?
Pytia pyta Wloscianina po raz drugi - ile pozwów członkowie SNG wygrali przed niezawisłymi sądami? Prozę o przedstawienie konkretnych pozwów wraz z wyrokami.
Proszę mnie nie straszyć sądami. Pierwsze pytania również były skierowane do Wloscianina.

Pytia pyta- ile donosów zaczynających się słowami "uprzejmie donoszę" napisali członkowie SNG? Proszę o przedstawienie konkretnych pism?
Pytia pyta po raz drugi - ile pozwów członkowie SNG wygrali przed niezawisłymi sądami? Prozę o przedstawienie konkretnych pozwów wraz z wyrokami.

Wloscianin twierdzi, że SNG "spieprzyło" wystawę. Ja nigdy jeszcze  w gminie nie widziałam czegoś podobnego.Od "pieprzenia" jest tylko jeden Wloscianin. Chętnie kupię jajko, tylko zróbcie w przyszłym roku kiermasz.

Ambulatorium się na pewno przyda. Zostanie ogłoszone jako sukces roku 2014 – roku wyborczego. Czy będzie potrzebna winda, czy nie, kto wie to na pewno. Ja nie rozumiem natomiast dlaczego urząd miał by to ukrywać? Jeśli winda jest obowiązkowa to trzeba ją zbudować, bo jeśli nie zostanie zbudowana to…. Co się wtedy stanie???

25

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wloscianin  bluzga na wszystkich dookoła, a tu raptem chce zawiązać sojusz do powołania funduszu sołeckiego. I to najlepiej z kimś kto się ujawni. Poda imię i nazwisko i dopiera Wloscianin będzie mógł bluzgać do woli. Wprowadzenie funduszu to decyzja radnych i tylko radnych. Gdy fundusz będzie wtedy napłyną wnioski. Przeciwko funduszowi sołeckiemu głosowali radni:  Sopiak, Żelichowska, Wawak, Tomiczek,Mydlarz, Nalborczyk i Rodak i Pękala. To są radni, którzy nie życzą sobie powstania społeczeństwa obywatelskiego.
Na nagraniu z komisji słychać dokładnie kto się wypowiada jako pierwszy o funduszu, kto uważa, że fundusz jest korzystny dla mieszkańców i kto składa wniosek formalny o odrzucenie uchwały o niepowołaniu funduszu. Radny Kocemba. Wsparty jest przez radną Tylzę – Janosz i radnego Filarskiego i radną Mazur.