Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

W dniu dzisiejszym ponownie złożyłem do UG Porąbka wniosek o udostępnienie informacji publicznej (ePUAP).

Poinformowałem UG Porąbka, iż zakres wniosku się nie zmienił, a w przypadku dalszej bezczynności (nieudostępnienia informacji publicznej) złożona zostanie skarga do WSA.

227

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Panowie Bojownicy o Wolność i Demokrację jeżdżąc na nartach ma się wiele czasu na przemyślenia, oto one.

Forumowicza o nicku NowaWiesWgminieKety rozpoczął procedurę, po zakończeniu której należy się spodziewać upublicznienie danych dotyczących kontaktu do radnych gminy Porąbka, wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł, wraz ze wskazaniem umorzonych kwot i przyczyn umorzenia, wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym udzielono pomocy publicznej w 2012 roku.

SK toczy walkę o udostępnienie niewygodnych dla DyrA protokołów i zaleceń z kontroli raz po raz nawiedzających NZGwG.

Ale również. bibi wspominał o pisemku strażackim, gdzie jak przysłowiowy wół napisano, że OSP mają obowiązek prowadzenia BIP-u, a szczegółów tematu brak. W związku z mam pytanie, gdzie mogę, poza WSA złożyć skargę w formie elektronicznej na działania organów gminy, kierowników JST albo organizacji pożytku publicznego, które łamią ustawę o dostępie do informacji publicznej?

Ale nawet jeśli złożę i otrzymam stosowne odpowiedzi to pojawia się kolejna trudność i to tym razem na naszym forum. W poście 169 mamy: „Odpowiedź na wniosek o udostępnienia BIP PG 4.jpg”, który nigdy nie został otwarty, a w poście 174 „Protokół z kontroli KO z BB w PG JP2.pdf 1.26 mb, 7 pobrań od 2012-12-22”. To znaczy, że dostęp do pism mają tylko zalogowani użytkownicy forum, a przeciętny czytelnik już nie. Można oczywiście  linkiem umieścić pisma na forum kobiernickim, ale to jest tylko pewne obejście. Mam więc pytanie do administratora Forum Czaniec: czy na naszym forum można stworzyć warunki do otwierania plików graficznych lub PDF na takich zasadach, jak w Kobiernicach, gdzie każdy czytelnik może odczytać treść załączników, bez logowania się do forum?

228

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Na chwilę obecną dostęp do załączników ma każdy zalogowany na forum czytelnik.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

229

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

admin napisał/a:

Na chwilę obecną dostęp do załączników ma każdy zalogowany na forum czytelnik.

Na chwilę obecną. Kiedy więc nastąpi chwila, gdy każdy będzie mógł przeglądać załączniki? Admin z pewnością dostrzega taką potrzebę.

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

W nawiązaniu do informacji w moim poście powyżej (http://czaniec.pl/forum/post6795.html#p6795), informuję forumowiczów, że otrzymałem wczoraj, tj. 18 stycznia 2012 r., na skrzynkę ePUAP odpowiedź z Gminy Porąbka o takiej treści:

http://www.nowa-wies-kety.pl/wp-content/uploads/2013/01/InformacjaPubliczna18.01.2013-r..jpg

231

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Niefortunne cięcie tekstu, czy raczej nikt nie miał w gminie odwagi podpisać decyzji?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

232

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Mam pytanie. Zajrzałem do ustawy o finansach publicznych i oto, co znalazłem:
Art. 37.
1. Zarząd jednostki samorządu terytorialnego podaje do publicznej wiadomości w terminie:
1) do końca miesiąca następującego po zakończeniu kwartału – kwartalną informację
o wykonaniu budżetu jednostki samorządu terytorialnego, w tym kwotę deficytu albo nadwyżki, oraz o udzielonych umorzeniach niepodatkowych należności budżetowych, o których mowa w art. 60”.
(W art. 60. wyszczególniono należności budżetu jednostki samorządu terytorialnego. )
2) o którym mowa w art. 38 – informację obejmującą:
f) wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł, wraz ze wskazaniem wysokości umorzonych kwot i przyczyn umorzenia,
g) wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym udzielono pomocy publicznej”.
W art. 38 czytam „Minister Finansów ogłasza, w terminie do dnia 31 maja roku następnego”.

Czyli mój niewtajemniczony rozum  wnioskuje, że faktycznie UG Porąbka ma czas do 31 maja 2013 na opublikowanie wnioskowanych informacji. Gdzie tu tkwi diabeł, którego nie dostrzegam?  Rozumiem, że dane za rok 2010 i 2011 powinny być już dawno przekazane do publicznej wiadomości, ale za 2012 rok to chyba jeszcze nie. Proszę o podpowiedź i wyjaśnienie.

Ciekaw jestem rozwoju sytuacji, podobnie jak jestem ciekaw tego, jak forumowicza NowaWiesWgminieKety umieszcza w swoich postach skany dokumentów.

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Zenon napisał/a:

Niefortunne cięcie tekstu, czy raczej nikt nie miał w gminie odwagi podpisać decyzji?

Od: URZĄD GMINY W PORĄBCE
Skrytka odpowiedzi: /Porabka/skrytka

Uciąłem tekst w tym momencie, bo poniżej nie ma nic prócz informacji o tym, kto pismo otrzymuje, czyli (cytuję):

Otrzymują:
1.    Redakcja portalu ‘Nowa Wieś w gminie Kęty’
2.    A/a

234 Ostatnio edytowany przez NowaWiesWgminieKety (2013-01-19 17:46:19)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

wieszczu napisał/a:

Mam pytanie. Zajrzałem do ustawy o finansach publicznych i oto, co znalazłem:
Art. 37.
(...)

Czyli mój niewtajemniczony rozum  wnioskuje, że faktycznie UG Porąbka ma czas do 31 maja 2013 na opublikowanie wnioskowanych informacji. Gdzie tu tkwi diabeł, którego nie dostrzegam?  Rozumiem, że dane za rok 2010 i 2011 powinny być już dawno przekazane do publicznej wiadomości, ale za 2012 rok to chyba jeszcze nie. Proszę o podpowiedź i wyjaśnienie.

Ciekaw jestem rozwoju sytuacji, podobnie jak jestem ciekaw tego, jak forumowicza NowaWiesWgminieKety umieszcza w swoich postach skany dokumentów.

1) Hmm, to ja zacytuję może odpowiedź eksperta prawnego Krzysztofa Izdebskiego ze Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich (a w tym kontekście z: www.informacjapubliczna.org.pl), który wypowiedział się w tej właśnie sprawie:

Ustawa o finansach publicznych nakazuje udostępnienie żądanych danych w określony sposób i w określonym terminie, co nie oznacza, że jeżeli urząd jest w posiadaniu tych informacji to nie musi ich przed tym terminem udostępnić na wniosek.
Zachodzi zatem bezczynność w dostępie do informacji publicznej, ponieważ nie udostępniono informacji, mimo, że należała się ona na wniosek. Skargę składa się za pośrednictwem organu do właściwego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

2) Co do skanów dokumentów umieszczanych w swoich postach, to sprawa jest prosta. Na ePUAP przychodzi dokument, który posiada załącznik w formie .doc (Word). Robi się z tego printscreen (plik graficzny .jpg) a następnie wgrywa go na serwer (u mnie akurat serwer portalu, ale może to być każdy serwer, choćby darmowy do plików graficznych - www.imageshack.us).
Wklejam linka z wgranego zdjęcia/skanu/obrazu na to forum za pomocą [img]LINK[/img] i każdy może go zobaczyć. Ot, cała filozofia :-)

235

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Bardzo dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia. Mam jeszcze kilka wątpliwości, proszę o ich rozwianie. Czy z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej można zwrócić się anonimowo, np. za pomocą e-maila? Jakie są koszty, które obywatel musi ponieść wnosząc skargę do WSA? Czy można zasłaniać się ustawą o ochronie danych osobowych po to, by informacji publicznej nie udostępnić?
Sprawdzę, czy moje umiejętności obsługi komputera i korzystania z Internetu pozwolą mi umieścić na forum pliki graficzne. Jeszcze raz dziękuję za instrukcje.

236

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

wieszczu napisał/a:

Czy z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej można zwrócić się anonimowo, np. za pomocą e-maila?

Proponuję lekturę wyroku:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/A77D7724BB

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9A8B1E23EE

Proponuję równie powrócić do mojego wpisu z 2011-12-02 01:28:26:
http://czaniec.pl/forum/post4789.html#p4789

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Z ostatnich dni:-)


W UG Kęty udostępniają informację publiczną po 5 godzinach od złożenia wniosku...


http://www.nowa-wies-kety.pl/aktualnosc … pinia_wbp/


Tak sobie myślę, że w UG Porąbka można byłoby wziąć przykład z UG Kęty, gdzie na BIP umieszczane są protokoły z posiedzeń poszczególnych Komisji (np. Rewizyjnej).

http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/ … siedzenia/

Niestety nie widziałem takich protokołów umieszczonych w BIP UG Porąbka, chyba, że źle szukałem, albo jest to w innym miejscu niż się może zdawać...

Nie mówię już o przykładzie Miasta i Gminy Tłuszcz, gdzie nagrywane są na video i publikowane w internecie posiedzenia Komisji (a nie tylko Sesji)

http://stacja-tluszcz.pl/?p=9870 ||| http://youtu.be/St6ViRfAeEg

wink

238

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Nie ma co szukać kolego.

Nie ma protokołów z obu komisji ani protokołów z komisji rewizyjnej.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

239

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

NowaWiesWgminieKety napisał/a:

Tak sobie myślę, że w UG Porąbka można byłoby wziąć przykład z UG Kęty, gdzie na BIP umieszczane są protokoły z posiedzeń poszczególnych Komisji (np. Rewizyjnej).

Oto kilka podstawowych powodów, dla których nasi mędrcy nie zdecydują się na protokołowanie przebiegu komisji:
1)    wielu radnych ukrywa swoją niekompetencję, zależy im tylko na 400 stówkach, a nie na swoich wyborcach,
2)    wyborcy mogliby sprawdzić kto, jak reprezentuje ich interesy,
3)    mieszkańcy mogliby poznać poziom merytorycznego przygotowania do dyskusji na tematy poruszane podczas posiedzeń komisji,
4)    trudno byłoby preparować kłamstwa i pomówienia,
5)    wyborcy zdobyliby dostęp do skrzętnie skrywanych informacji i faktów,
6)    wypowiedzi obraźliwe i kompromitujące uczestników posiedzeń zostałyby upublicznione,
7)    skończyłoby się bezkarne łamanie prawa.

240

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Ciężko się czyta naszego wójta

Zapoznałem się właśnie z odpowiedzią Wójta na zapytanie Pana Ignacego Kocemby w sprawie oświetlenia ulicznego. Pismo L.dz. OR-II.1431.2.2013 z dnia 18.01.2013 r., dostępne na stronach: http://kobiernice.pl/?q=node/91

Co wynika z pisma?

Po pierwsze nasz wójt mija się z prawdą podając, że 16 listopada 2012 r., przeprowadził rozmowę z przedstawicielem Enionu SA - Rejon Energetycznego w Kętach. Z oczywistych względów zrobić tego nie mógł, bowiem Spółka Akcyjna Enion SA została wykreślona z rejestru przedsiębiorców:

Nazwa    ENION SPÓŁKA AKCYJNA
Rejestr    Rejestr Przedsiębiorców     Województwo    MAŁOPOLSKIE
Numer KRS    0000012216     Powiat    KRAKOWSKI
NIP    6750001225     Gmina    KRAKÓW
REGON    35062657600000     Miejscowość    KRAKÓW
Forma prawna    SPÓŁKA AKCYJNA     Adres    ZAWIŁA 65L
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców    2001-05-15     Kod pocztowy    30-390
Data wpisu do Rejestru Stowarzyszeń        Adres WWW   
Data wykreślenia z Rejestru Przedsiębiorców    2011-11-04     Email   
Data wykreślenia z Rejestru Stowarzyszeń       
Data uprawomocnienia wykreślenia z KRS    2012-06-06

Po drugie wójt wprowadza w błąd radnego informując, że zgodnie z umową łączącą Gminę Porąbka z Enion SA ustalenia były prowadzone ustnie.
Wójta w działaniach obowiązują zasady wynikające z przepisów kpa, w tym w szczególności zasada pisemności, której bezwzględnego stosowania nie wyłączają postanowienie zawieranych umów!  Pomijając więc oczywisty fakt, że z podmiotem nieistniejącym nie można skutecznie prowadzić żadnych czynności urzędowych, w tym rozmów, żadne ustne ustalenia nie mogą być podstawą do wydawania publicznej kasy.

Po trzecie. Ostatnia informacja podana w piśmie - odpowiedź wójta na pytanie o przewidywanych oszczędnościach, nie wymaga w zasadnie żadnego komentarza. To podobny bełkot do tego, o którym pisałem już kiedyś - http://czaniec.pl/forum/post4567.html#p4567. To kwintesencja niekompetencji wójta, który nie wie, co takiego właściwie robi (O ZGROZO Z NASZĄ KASĄ).
Wójt nie potrafi dokona prostego oszacowania? Jak więc może prowadzić dobrze nasze sprawy? Często przecież są one dużo bardziej skomplikowane niż proste działania matematyczne.

Ciężko się czyta naszego wójta.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

A propos urzędu i urzędów... to proponuję sobie przypomnieć etiudę Krzysztofa Kieślowskiego pod tytułem "Urząd'

(5 minutowy film):

http://www.youtube.com/watch?v=dvgfuWFFSsU

242

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

To miło, że NowaWiesWgminieKety gości na tut. forum i dzieli się swoją wiedzą i uwagami dotyczącymi Urzędu Gminy Porąbka.
    Wydaje mi się, że podejmując dyskusję, warto by było zapoznać się z sytuacją w innych Gminach.


Ranking przejrzystości urzędów gmin województwa
małopolskiego

Wstęp
W pierwszej połowie 2012 roku Fundacja Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka w Krakowie
przeprowadziła monitoring dostępu do informacji publicznej na wniosek w 182 urzędach gmin wojewódz
twa małopolskiego.
  Urząd Miasta i Gminy Kęty z 11 punktami zajął 140 miejsce.

http://www.stanczyk.org.pl/wp-content/u … polska.pdf


W tym samym czasie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides z Katowic podjęło
analogiczne działania w gminach województwa śląskiego.

Gmina Porąbka na 176 urzędów zajęła z 18 punktami 50 miejsce. Kozy 66 miejsce.
http://www.stanczyk.org.pl/wp-content/u … polska.pdf

243

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Aaaa no i właśnie. Cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie.

244

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

NowaWiesWgminieKety napisał/a:

A propos urzędu i urzędów... to proponuję sobie przypomnieć etiudę Krzysztofa Kieślowskiego pod tytułem "Urząd'

(5 minutowy film):

http://www.youtube.com/watch?v=dvgfuWFFSsU

Pouczanki wiejskich chłopków są tu aż nadto widoczne. Co ciekawe, wszystko co goścu pisze Zenon łyka jak przysłowiowa gęś, cenzuruje natomiast wszystko co ma wydźwięk pozytywny jak to miało miejsce w stosunku do gminy Kozy. Informacja, którą z takim uporem wywala harcerzyk cały czas jest na forum kobiernickim i nikomu nie przeszkadza!

Kolega pouczający kmiotków pisał o nagrywaniu sesji. Chciałbym zobaczyć taki film, ale z nagraniem tej dwu czy trzy osobowej publiczności. Chciałbym zobaczyć ich twarze i zachowanie na sesji.

245 Ostatnio edytowany przez INNAG (2013-02-04 10:59:30)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Witam
Daleko nie szukać jestem byłą mieszkanką Gminy Porąbka (34) mieszkałam teraz jestem Gmina Andrychów od 8 lat ,przez Czaniec przejeżdzam 2-3 razy dziennie do pracy .W Andrychowie od 3 lat nagrywają wszystko

http://www.andrychow.eu/aktualnosci/inf … misja-334/
i nikt się nie wypiera ze nie mówił lub mówił

też są kwasy jak wszędzie ale lampy w nocy się świecą w każdym sołectwie tak jak należy a nie jak w Czańcu to po co te lampy są zeby dziur nie było widać ...WSTYD ........................

246

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

kamila napisał/a:

W tym samym czasie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides z Katowic podjęło
analogiczne działania w gminach województwa śląskiego.

Gmina Porąbka na 176 urzędów zajęła z 18 punktami 50 miejsce. Kozy 66 miejsce.l]


Pani kamila jak godnie przystało na gminnego urzędnika manipuluje danymi. Jest również taka ewentualność, że ich nie rozumie. Statystyki na prawie jest zazwyczaj mało. Gmina Porąbka ma 18 pkt, tyle samo, co 16 innych gmin woj. śląskiego, Natomiast Kozy mają punktów 17, tyle samo, co 22 inne gminy. Kolejna gmina jest dopiero na 88 miejscu. Mam wątpliwości, co do rzetelności wypełnienia formularza ankietowego w gminie Porąbka. Jeżeli wójt okłamał mieszkańców Porąbki odnośnie stanu szkoły podstawowej w Porąbce to, dlaczego nie miałby tego robić w innych sprawach. Wystarczy poczytać list do wyborców i wszystko wiadomo.

247

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

INNAG napisał/a:

.WSTYD ........................

WSTYD? Jaki wstyd! To, że dobry gospodarz szuka oszczędności, żeby było więcej na inwestycje jest wstydem? Ulica Karola Wojtyły jest gminna czy powiatowa? Kto ma więc partycypować w jej oświetleniu? Gmina? 
Jak ktoś chce umieszczać a Internecie nagrania z sesji lub komisji to niech umieszcza. Będzie BIP na wideo, które niewielu będzie chciało oglądać. Kanapowa opozycja mnie nie interesuje i tak wiadomo kto tam zasiada. Na forach też się wypowiadają, tylko że niewielu chce z nimi dyskutować. Mają pachołków, którymi się wysługują, którzy obrywają za sianie nienawiści i mącenie gminnego spokoju. Tak panowie nauczyciele, biznesmeni, emeryci. Mieszacie w tyglu i coraz bardziej grząsko wokół was. A każdy kto się zbliży wpada po szyję, bryzga szlamem i beszta porządnych ludzi. Mdłości ogarniają.

248

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

nickt napisał/a:

Aaaa no i właśnie. Cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie.

Prześledziłem raport, oto 13 wniosków na temat BIP UG Kęty:
1.    urzędnicy nie zobowiązują obywateli do składania wniosków o udostępnienie informacji publicznej na specjalnym formularzu opracowanym lub udostępnionym przez urząd gminy,
2.    gmina umożliwia składanie wniosków o udostępnienie informacji publicznej drogą elektroniczną, np. poprzez czytelnie wskazany, niebudzący wątpliwości opisany adres e-mail,
3.    gmina nie sporządziła lub nie udostępniła zainteresowanym wzór formularza wniosku o udostępnienie informacji publicznych,
4.    gmina nie prowadzi zbioru danych osobowych zawierający dane wnioskodawców ubiegających się o informację publiczną,
5.    gmina nie udostępnia zainteresowanym wzoru wniosku o ponowne wykorzystywanie informacji publicznej,
6.    gmina nie zobowiązuje obywatela do korzystania z wniosku o udostępnienie informacji publicznej składanego za pomocą platformy ePUAP,
7.    gmina umieszcza w BIP czytelnie opisane, niebudzące wątpliwości informacje dotyczące sposobu dostępu do informacji publicznych będących w ich posiadaniu i nieudostępnionych,
8.    gmina nie umieszcza  dodatkowych zaleceń, wyjaśnień, porad merytorycznych lub technicznych w sprawie formułowania wniosków dot. BIP, nie musi tego robić, bo wszystko jest przejrzyste i czytelne,
9.    gmina nie umieszcza na stronie BIP informacji o prowadzonych rejestrach, ewidencjach i archiwach – szkoda,
10.    gmina nie umieszcza na stronie podmiotowej BIP informacji o sposobach i zasadach udostępniania danych zawartych w prowadzonych rejestrach, ewidencjach i archiwach,
11.    w gminie nie istnieje jakikolwiek akt prawny, wytyczne, które zobowiązują pracowników do monitorowania najczęściej wnioskowanych informacji (ustnie, telefonicznie) lub jakichkolwiek „informacyjnych” potrzeb obywateli oraz uzupełnianie pod tym kątem zawartości merytorycznej BIP-u,
12.    nawet w gminie Kęty, którą przedstawia się jako wzór, statut gminy zawiera ograniczenia materialne lub proceduralne rażąco sprzeczne z ustawą o dostępie do informacji publicznej z 6 września 2001 roku (np. wprowadza zasadę zapoznawania się z dokumentami wyłącznie w siedzibie urzędu, wprowadza własne definicje dokumentów nieznane ustawie, ustala terminy na załatwienie wniosków nieznane ustawie, zakazuje udostępniania informacji o sprawach publicznych),
13.    gmina nie udostępnia cennika dotyczącego udostępniania informacji publicznej.
Danych dot. Gminy Porąbka brak, drugi link podany przez NDUKamilę łączy się ponownie z dokumentem FIMO im. Stańczyka. Jeśli użytkownik o nicku bibi dysponuje odpowiednimi danymi proszę o umieszczenie na forum. Porównam i opiszę.

249

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

bibi napisał/a:

Mam wątpliwości, co do rzetelności wypełnienia formularza ankietowego w gminie Porąbka. Jeżeli wójt okłamał mieszkańców Porąbki odnośnie stanu szkoły podstawowej w Porąbce to, dlaczego nie miałby tego robić w innych sprawach. Wystarczy poczytać list do wyborców i wszystko wiadomo.

Człowieku oskarżasz publicznie wójta gminy o kłamstwo! Masz dowody, czy tylko tak sobie rozważasz? W trakcie wyborów w 2010 roku wiadomo którzy panowie dyskutowali publicznie za pomocą listów. I pamiętam, choć listy już dawni spalone, że to kandydat na radnego i wójta jednocześnie straszył mieszkańców Porąbki stanem technicznym szkoły, gdzie uczęszczały ich dzieci. Szkoła stała, stoi i będzie stała i nie straszcie ludzi, a zwłaszcza dzieci.

250

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wieszczu wypisał 13 punktów jakie to Kęty są świetne, partyzant Nowawieścośtamcośyam udowadnia nam wiejskim burakom jak to u nich pięknie! Zenon pokazuje jak powinno być opierając się często na partyzancie. Moje pytanie brzmi, dlaczego w pokazanym przez Kamilę rankingu, Kęty są na 140 miejscu?

Mam podejrzenia, pewnie kasztelan Żymełka sfałszował też ocenę Kęt!!! Innego wytłumaczenia nie ma:)