201

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Pietrek, Pietrek jeśli nie masz mnie dosyć, to w sekrecie przed innymi niedobrymi, którzy cię zupełnie nie lubią dodam, że popełniłem nikczemną pomyłkę. Na BIP SP Czaniec w zakładce "Kontrole 2012" jest aż sześć ogłoszeń o przeprowadzonych kontrolach. A najciekawsza jest z października 2012 roku, gdzie pzeczytałem, co następuje: "Ocena pracy Dyrektora szkoły  dokonana przez organ nadzorujący i organ prowadzący  to ocena wyróżniająca."

Te organy to są nikczemne, bo nie pokusiły się o podobną ocenę DyrA, a przecież tyle zasług dla porąbskiej oświaty nie może zostać zlekceważonych. Pietrek ja cię proszę zrób coś, żeby ten błąd jak najszybciej naprawić. Pietrek, tak po starej znajomości.

202

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wloscianin napisał/a:

Wstydem i hańbą jest opieranie się na plocie. Jak do tej pory nie widziałem nic na ten temat po za wpisami pana Małolepszego. Być może to prawda, być może nie. Pan Małolepszy nie chce ujawnić swojego źródła informacji a innych źródeł do tej pory brak!!!

Kłapouchy włościanin, który nic nie widział i nie słyszał usiłuje przekonać mieszkańców Czańca, że  Ziemia jest kwadratowa. Nie muszę nikomu niczego ujawniać. Jeżeli Sławomir S., radny, członek komisji rewizyjnej Rady Gminy Porąbka nie został zatrzymany przed bramą Grupy Kęty kierując samochodem pod wpływem alkoholu, 2,5 promila niech pozwie mnie do sądu za zniesławienie. Oto moja odpowiedź, panie kłapouchy.

203

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wloscianin Dzisiaj 15:03:42
Radny Kocemba opublikował część swojej pracy na temat historii Kobiernic.

Proszę wskazać miejsce opublikowania.

204

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

kamila napisał/a:

Wloscianin Dzisiaj 15:03:42
Radny Kocemba opublikował część swojej pracy na temat historii Kobiernic.

Proszę wskazać miejsce opublikowania.

Na stronie www.kobiernice.pl

http://kobiernice.pl/?q=node/88

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

205 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-01-02 23:42:26)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Jan Małolepszy napisał/a:

Kłapouchy włościanin, który nic nie widział i nie słyszał usiłuje przekonać mieszkańców Czańca, że  Ziemia jest kwadratowa. Nie muszę nikomu niczego ujawniać. Jeżeli Sławomir S., radny, członek komisji rewizyjnej Rady Gminy Porąbka nie został zatrzymany przed bramą Grupy Kęty kierując samochodem pod wpływem alkoholu, 2,5 promila niech pozwie mnie do sądu za zniesławienie. Oto moja odpowiedź, panie kłapouchy.

Jak napisałem może to być prawda a może nie. Nie znam Pana Jana Małolepszego i nie wiem czy to osoba wiarygodna i godna szacunku czy też jakiś menel, który w pijanym widzie leżąc pod płotem  i myśląc ile ma promili wydumał sobie całą sytuację. Jeżeli to prawda to Sławomir poniesie konsekwencje czynu. Jeżeli nie, nic się nie stanie. Dlaczego nie zaskarżył do sądu? Jeżeli jest nie winny pewnie nie chce się sądzić z jakimś patafianem, jeżeli jest winny nie ma po co.

W odpowiedzi słodkopierdzącemu powiem, że czasami jak mam zły humor czytam jego jak to nazwał wypociny, no nie żeby całe, ale jakiś mały fragmencik i od razu mi się poprawia. Gdy pomyślę, że są ludzie, których sensem życia stało się grzebanie w BIPie to jestem w szoku. Świat jest piękny, tyle ciekawych miejsc nawet w najbliższej okolicy, tyle książek, tyle ciekawych filmów, jest rower, są spacery a gość grzebie w BIPie a do tego nic nie rozumie!!! Musi mieć bardzo spaprane życie i mocno zoraną osobowość:(

Dla Kamili:- http://kobiernice.pl/?q=node/88

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

http://img59.imageshack.us/img59/7571/porabka.jpg

(dostęp: 3 stycznia 2013 r., godz.7:40)

Zgłosiłem to do UG Porąbka, bo trochę "nie bardzo" aby jeszcze 3 stycznia 2013 roku informować na stronie publicznej Gminy, że w Wigilię Bożego Narodzenia roku 2012 oraz w Sylwestra 2012 r. urząd będzie pracował krócej wink

207

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Ale na BIP ZS w Kobiernicach
"Redakcja BIP

Elżbieta Gamza  - dyrektor Zespołu Szkół w Kobiernicach"
W ogóle nie ma zakładki kontrole

Tam się chyba takie nie odbywają bo szkoła jest tak super zajefajna, że nie ma potrzeby jej kontrolować.

Pewnie pani redaktor vel dyrektor również woli za radą swojego małżonka

Wloscianin napisał/a:

Gdy pomyślę, że są ludzie, których sensem życia stało się grzebanie w BIPie to jestem w szoku. Świat jest piękny, tyle ciekawych miejsc nawet w najbliższej okolicy, tyle książek, tyle ciekawych filmów, jest rower, są spacery a gość grzebie w BIPie a do tego nic nie rozumie!!! Musi mieć bardzo spaprane życie i mocno zoraną osobowość:(

Nie będzie sobie kobita paprać życia i orać osobowości jakimś BIPem i protokołami z kontroli.

PS. Mam taką wizję:
Gdyby Pietrek z za wody został Premierem RP jakiż świat byłby prosty.
Bez BIP, bez tych wszystkich informacji, żyłoby się przaśne i spokojnie i każdy by miał rower.
Po prostu Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna - czyli kraj ogólnej szczęśliwości i równości.
Czego Państwu absolutnie w 2013 roku nie życzę. smile

208 Ostatnio edytowany przez NowaWiesWgminieKety (2013-01-03 19:56:40)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Na stronie www.porabka.pl (BIP) opublikowano w dniu dzisiejszym protokoły z dwóch poprzednich Sesji Rady Gminy Porąbka:

--

2012-12-12     Symbol:  P_22_12

Protokół Nr 22/12 z XXII Sesji Rady Gminy Porąbka odbytej w dniu 12 grudnia 2012 roku w Wiejskim Domu Kultury w Porąbce.

http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … dent=11943

2012-11-29     Symbol:  P_21_12

Protokół Nr 21/12 z XXI Sesji Rady Gminy Porąbka odbytej w dniu 29 listopada 2012 roku w Wiejskim Domu Kultury w Porąbce.

http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … dent=11947


PS.
Obecnie czekam na odpowiedź na złożony wniosek w sprawie udostępnienia informacji publicznej w kwestii, którą poruszano w tym poście: http://czaniec.pl/forum/post6677.html#p6677 , bądź czekam na umieszczenie tego na BIP UG Porąbka.

smile

209

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wloscianin napisał/a:

Nie znam Pana Jana Małolepszego i nie wiem czy to osoba wiarygodna i godna szacunku czy też jakiś menel, który w pijanym widzie leżąc pod płotem  i myśląc ile ma promili wydumał sobie całą sytuację.

Widocznie masz dobre rozpoznanie w tym środowisko kłapouchy. Czyżby to właśnie twoje środowisko, którego jesteś głównym apologetą stoczyło się już tak nisko? 2,5 promila, to tylko flaszka na twarz. Co to jest, dla zahartowanych na świniobiciach wojowników? Prędzej czy później przeczytam na BIP-ie o nowych wyborach, ale czasu i wstydu się cofnąć nie da, kłapouchy.

210

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wielka szkoda, że użytkownik o nicku Wloscianin ze zdumiewającą szczerością stwierdza „O ile pamiętam to w żadnym z moich wpisów nie odnoszę się do gminnej rzeczywistości”. Ale przecież większość z nas - forumowiczów nickowych właśnie tym się pasjonuje, a swoje wątpliwości czerpie z braku wpisów na gminnym BIP. Wydaje się więc uprawniona teza, w myśl której odnalezienie płaszczyzny porozumienia, czyli strefy łączącej poglądy wielu stron dyskusji staje się niemożliwe. W moim przekonaniu fora internetowe powołane są do cenzurowania napotykanej rzeczywistości, które opierać się może o prawdy lub fałsze. Oczywiście urojony lub fantastyczny argument można odeprzeć w podobnie pokrętny, przewrotny sposób, lecz wtedy zapada pytanie: czy w dyskusjach internetowych chodzi o prawdę, czy też może o osobiste zwycięstwo nad niewygodnym dyskutantem? Zauważam, że dyskusje z użytkownikiem o nicku Wloscianin przypominają rozmowy z kimś zupełnie niedojrzałym, w umyśle którego nie da się zasiać żadnego ziarna niepewności, a którego wypowiedzi pełne są agresywnej nielogiczności. Branie na barki zadania w postaci próby dotarcia rzeczowymi argumentami do istoty poruszanych problemów w przypadku użytkownika o nicku Wloscianin wydaje się ciężarem nie do zniesienia, a wszelkie próby nawiązania rozmowy kończą się nieokiełznaną szamotaniną, co wyklucza merytoryczność hipotez i opinii.

Innymi słowy rozmowa z forumowiczem o nicku Wloscianin jest zupełną stratą czasu.

Jestem absolutnie przekonany, że wnioski dotyczące dostępu do informacji publicznej złożone przez forumowiczów znajdą swój szczęśliwy finał.  Prawo jest w tym zakresie jednoznaczne. Podmioty reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego obowiązane są do publikowania na BIP m.in. informacji o swoim statusie prawnym lub formie prawnej, przedmiocie i skutkach działania, kompetencjach, organach i osobach sprawujących funkcje i ich kompetencjach, majątku, którym dysponują, trybie działania, sposobie przyjmowania i załatwiania spraw, prowadzonych rejestrach, ewidencjach, archiwach czy o sposobach i zasadach udostępniania danych w nich zawartych.

Za brak informacji grożą kary - Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku
Tak stanowi art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej, który jest zresztą jedynym przepisem karnym zawartym bezpośrednio w jej przepisach. Czyn w nim określony wypełnia znamiona występku, który został zdefiniowany w art. 7 § 3 kodeksu karnego.

Zdumiewające, że odpowiednie podmioty reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego decydują się na podjęcie z góry przegranej batalii, ale widocznie jesteśmy na tyle bogatą gminą, że nas na to stać.

211 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-01-04 00:07:37)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

ternet napisał/a:

Wielka szkoda, że użytkownik o nicku Wloscianin ze zdumiewającą szczerością stwierdza „O ile pamiętam to w żadnym z moich wpisów nie odnoszę się do gminnej rzeczywistości”. Ale przecież większość z nas - forumowiczów nickowych właśnie tym się pasjonuje, a swoje wątpliwości czerpie z braku wpisów na gminnym BIP. Wydaje się więc uprawniona teza, w myśl której odnalezienie płaszczyzny porozumienia, czyli strefy łączącej poglądy wielu stron dyskusji staje się niemożliwe. W moim przekonaniu fora internetowe powołane są do cenzurowania napotykanej rzeczywistości, które opierać się może o prawdy lub fałsze. Oczywiście urojony lub fantastyczny argument można odeprzeć w podobnie pokrętny, przewrotny sposób, lecz wtedy zapada pytanie: czy w dyskusjach internetowych chodzi o prawdę, czy też może o osobiste zwycięstwo nad niewygodnym dyskutantem? Zauważam, że dyskusje z użytkownikiem o nicku Wloscianin przypominają rozmowy z kimś zupełnie niedojrzałym, w umyśle którego nie da się zasiać żadnego ziarna niepewności, a którego wypowiedzi pełne są agresywnej nielogiczności. Branie na barki zadania w postaci próby dotarcia rzeczowymi argumentami do istoty poruszanych problemów w przypadku użytkownika o nicku Wloscianin wydaje się ciężarem nie do zniesienia, a wszelkie próby nawiązania rozmowy kończą się nieokiełznaną szamotaniną, co wyklucza merytoryczność hipotez i opinii.

Nie odnoszę się do gminnej rzeczywistości z prostej przyczyny. Każdy widzi ją inaczej. W najbogatszej gminie w Polsce pewnie są też ludzie, którym się nie podoba. Odnoszę się do wypowiedzi tendencyjnych i kłamliwych. Gminną rzeczywistość widzę za oknem, idąc na spacer z psem, jadąc rowerem czy samochodem po naszych drogach. Widzę ją też na zebraniach wiejskich czy rady sołeckiej. Nie muszę zaglądać do BIP bo jeżeli czegoś nie wiem to pytam.
Czy ocena rzeczywistości na podstawie fałszu może być słuszna? Tak, pod warunkiem, że ten fałsz uznaje się za prawdę! Dlatego wypowiadam się tam gdzie w moim mniemaniu widzę fałsz. Dlatego czasami pytam o źródło informacji np. Pana Małolepszego.
O jakich rzeczowych argumentach piszesz?
Uzasadnij swoją niedojrzałą wypowiedź takimi argumentami! Co do Ciebie nie trafia? Czego nie rozumiesz? Postaram się przedstawić swój punkt widzenia tak prosto by do Ciebie dotarło, że są ludzie, którzy mają swoje zdanie nie koniecznie takie jakie prezentuje to forum!

Zauważ, że reaguję gdy np. wieszczu uogólnia zachowanie dyrekcji kozubnickiej na wszystkich dyrektorów jednostek oświatowych. Ty pewnie uważasz, że to jest OK. Reaguję jak ktoś pisze bzdury o budowie sortowni śmieci, ale dla ciebie to jest też OK,

Pokaż mi na tym forum jedną wypowiedź konstruktywną, (no fakt, jest jedna, o światłach), która może mieć wpływ na nasze codzienne życie. Bicie piany o przecinki, o to czy informacja w BIP była wycofana na następny dzień po jej dezaktualizacji nic nie wnosi. Ja się pytam gdzie są ścieżki rowerowe? Dlaczego gmina nie wykorzystuje swoich turystycznych atrybutów? Takich pytań jest wiele a czym zajmują się radni? Przecinkami? Kłótniami we własnym gronie? Tak do niczego mądrego nie dojdziemy! Pewnie, że można mieć tematy zastępcze, BIP czy dyrektorka gimnazjum, ale to wyklucza rozmowę w tych tematach, które są dla ludzi ważne!

212

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Ale czemu nie ma protokołów z kontroli w szkole Pani Gamzowej to nie odpowiedział cwaniak smile
Czemu w ogóle nie ma takiej zakładki, a powinna być z mocy ustawy.

A za to grozi do roku !!!! Bez rowerka i widoku męża smile

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Taka mała infografika zaczerpnięta z www.informacjapubliczna.org.pl:

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1174_513330172021984_1321277806_n.jpg

214

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wloscianin napisał/a:

       

Nie odnoszę się do gminnej rzeczywistości z prostej przyczyny. Każdy widzi ją inaczej. W najbogatszej gminie w Polsce pewnie są też ludzie, którym się nie podoba. Odnoszę się do wypowiedzi tendencyjnych i kłamliwych. Gminną rzeczywistość widzę za oknem, idąc na spacer z psem, jadąc rowerem czy samochodem po naszych drogach. Widzę ją też na zebraniach wiejskich czy rady sołeckiej. Nie muszę zaglądać do BIP bo jeżeli czegoś nie wiem to pytam.
Tak do niczego mądrego nie dojdziemy! Pewnie, że można mieć tematy zastępcze, BIP czy dyrektorka gimnazjum, ale to wyklucza rozmowę w tych tematach, które są dla ludzi ważne!

Mamy taką oto alternatywę. BIP to temat zastępczy, naturalnie dla włoscianina. Tymczasem BIP to jedno z największych osiągnięć społeczeństwa obywatelskiego. Nasza ustawa o dostępie do informacji publicznej daleko odbiega od poziomu prezentowanego w Niemczech czy krajach skandynawskich. Tam Czesław Bułka łamiący postanowienia ustawy dawno zostałby wyeliminowany z życia publicznego. Nie do pomyślenia jest aby informacja mająca być opublikowana w internecie wisiała w korytarzu budynku magistratu a osoby odpowiedzialne za sytuację w gimnazjum w Kozubniku  nie miałyby szans na pracę w sektorze publicznym. Za mniejsze przewinienia tracili stanowiska ministrowie. Proszę sobie przypomnieć za co zrezygnował prezydent Niemiec. 
Do czego pan chce dojść panie Gamza? Przed wyborami kłamał pan jak najęty. Po wyborach będąc koleżką Czesława Bułki chce pan nas przekonać, że  rację to ma pan i Czesław. Niestety wielu mieszkańców w naszej gminie już wie,  że trudno będzie znaleźć mądrego, który ten cały bałagan potrafiłby i chciałby posprzątać.

215

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

29 marca 2011 o godzinie 22:29:18 założyłem ten wątek nadając mu tytuł Biuletyn Informacji Publicznej.

Zapraszając do dyskusji poprosiłem o merytoryczne wypowiedzi.

Nie chcę wskazywać kto i w jaki sposób łamie ustalone zasady. Nie kasuję wpisów wykraczających poza temat BIP-u. Ponawiam za to apel o merytoryczną dyskusję.

Apeluję do osób dyskutujących tutaj o wszystkich sprawach a nie o BIP-ie, o uszanowanie nakreślonych przeze mnie reguł.

Przypominam przy okazji o Regulaminie - http://czaniec.pl/forum/rules.html

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

216

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

I bardzo się zgadzam z całą treścią wypowiedzi Zenona.

NowaWiesWgminieKety napisał/a:

Taka mała infografika zaczerpnięta z www.informacjapubliczna.org.pl:

Forumowicz z odległej krainy, zapewne zbliżonej mentalnie do Niemiec lub Skandynawii umieszcza co jakiś czas treści potwierdzające, że prawo może być respektowane wszędzie, tylko nie w Gminie Porąbka. Bardzo ciekawy schemat. Proszę tylko jeszcze o podpowiedź, co powinno się zrobić, jeśli np. „CHCĘ WIEDZIEĆ – składam pisemny wniosek” o udostępnienie informacji publicznej i nie otrzymuję odpowiedzi z Krainy Tysiąca I Jednego Absurdu (czt. Gmina Porąbka, wspierana przez NZGwG), choć mam do tego prawo, a jednostki, do których wnioskuję, maja obowiązek takiej informacji udzielić.

A na koniec pytanie do osiołka - Pietrka - chłopa z bożej łaski ihaaaa, ihaaaa:  Czy to prawda, że postawiłem za wzór BIP Gimnazjum i SP w Czańcu, co może zadawać kłam stwierdzeniu Wloscianina „wieszczu uogólnia zachowanie dyrekcji kozubnickiej na wszystkich dyrektorów jednostek oświatowych?”

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

wieszczu napisał/a:

Forumowicz z odległej krainy, zapewne zbliżonej mentalnie do Niemiec lub Skandynawii umieszcza co jakiś czas treści potwierdzające, że prawo może być respektowane wszędzie, tylko nie w Gminie Porąbka. Bardzo ciekawy schemat. Proszę tylko jeszcze o podpowiedź, co powinno się zrobić, jeśli np. „CHCĘ WIEDZIEĆ – składam pisemny wniosek” o udostępnienie informacji publicznej i nie otrzymuję odpowiedzi z Krainy Tysiąca I Jednego Absurdu (czt. Gmina Porąbka, wspierana przez NZGwG), choć mam do tego prawo, a jednostki, do których wnioskuję, maja obowiązek takiej informacji udzielić.

A na koniec pytanie do osiołka - Pietrka - chłopa z bożej łaski ihaaaa, ihaaaa:  Czy to prawda, że postawiłem za wzór BIP Gimnazjum i SP w Czańcu, co może zadawać kłam stwierdzeniu Wloscianina „wieszczu uogólnia zachowanie dyrekcji kozubnickiej na wszystkich dyrektorów jednostek oświatowych?”

Gmina Kęty, to nie taka znowu odległa kraina :-)

Jeśli brak jest odpowiedzi w ciągu 14 dni, można złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Podaję kilka przydatnych linków:

http://informacjapubliczna.org.pl/8,114 … y_sad.html

http://samorzad.infor.pl/temat_dnia/art … cznej.html

http://www.bip.gov.pl/articles/view/41

218

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

NowaWiesWgminieKety napisał/a:

Jeśli brak jest odpowiedzi w ciągu 14 dni, można złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Bardzo serdecznie dziękuję. Lektura obowiązkowa dla porąbskich osób pełniących funkcje publiczne, zwłaszcza dla DyrA, której niekompetencja aż boli. Ważna lektura również dla SK, który, jak sądzę doprowadzi sprawę do końca. Polecam teksty Naszej Drogiej Urzędniczce Kamili. Dowie się ona, że nawet bardzo skomplikowane sprawy dotyczące dostępu do informacji publicznej po zaskarżeniu np. do SKO trwają 7 miesięcy.

Gmina Kęty kilometrażem nieodległa, mentalnością urzędniczą poza Drogą Mleczną.

219 Ostatnio edytowany przez NowaWiesWgminieKety (2013-01-09 18:38:10)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Szanowni Państwo

W nawiązaniu do końcowego fragmentu mojego postu z dnia 3 stycznia 2013 roku - http://czaniec.pl/forum/post6702.html#p6702 - drogą e-mailową dnia 2 stycznia 2013 roku oraz dnia 7 stycznia 2013 roku przez skrzynkę ePUAP zwróciłem się do Urzędu Gminy Porąbka z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej o treści:

- wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł, wraz ze wskazaniem umorzonych kwot i przyczyn umorzenia.

- wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym udzielono pomocy publicznej.

Proszę o udostępnienie tych danych odnośnie roku 2012.

Jeśli decyzja o umorzonych podatkach znajduje się w BIP UG Porąbka, uprzejmie proszę o wskazanie linka do tych danych.

(...)

Dnia 8 stycznia 2013 roku na skrzynkę ePUAP otrzymałem pismo z UG Porąbka, którego meritum widnieje poniżej:

http://www.nowa-wies-kety.pl/wp-content/uploads/2013/01/Informacjapubliczna.jpg


Jak zostało sprawdzone m.in. przez dwóch prawników (w tym również przez eksperta Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej - www.informacjapubliczna.org.pl), w powyższym przypadku nie ma możliwości wydania decyzji administracyjnej.

Można ją wydać w przypadku, jeżeli dochodzi do ograniczenia prawa do informacji ze względu na określone dobra (np. prawo do prywatności) albo gdy np. informacja jest informacją przetworzoną i wnioskodawca nie wykazał szczególnie istotnego interesu publicznego.

Faktem jest natomiast, że Urząd Gminy Porąbka nie odpowiedział w sposób prawidłowy.
Ustawa o finansach publicznych nakazuje udostępnienie żądanych danych w określony sposób i w określonym czasie, co jednak nie oznacza, że jeżeli urząd jest w posiadaniu tych informacji to nie musi ich przed tym terminem udostępnić na złożony wniosek.

W związku z powyższym, ponieważ urząd nie udostępnił informacji na wniosek, zaszła bezczynność organu administracji publicznej w dostępie do informacji publicznej.

Pozostają redakcji portalu zatem dwie drogi do wyboru:

1) Podnieść powyższe zarzuty w kolejnym piśmie do Urzędu Gminy Porąbka, a może urząd się do nich zastosuje i udostępni informację publiczną.

2) Złożyć za pośrednictwem organu, który nie udostępnił informacji publicznej, skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (http://wsa.gliwice.pl).

Oczywiście jeśli doszłoby do rozprawy przed WSA - a nie znalazłyby się ku temu żadne przeszkody - rozprawa jak i wydanie wyroku byłaby przez redakcję portalu internetowego 'Nowa Wieś w gminie Kęty' zarejestrowana w formie audio-video oraz opublikowana i rozpowszechniona w Internecie.

Skargę do WSA można złożyć w każdym momencie.

220

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Przejrzystość życia publicznego jest podstawą zdrowej gminy. A swobodny dostęp do informacji publicznej jest tego warunkiem koniecznym.

Gmina nierządem stoi. Koń jaki jest, każdy widzi.

Po raz kolejny okazuje się, że w naszej gminie nie jest przestrzegane powszechnie obowiązujące prawo. Trzeb się jednak zastanowić. Dlaczego? Co takiego skrywają gminne szafy aktowe, czego nie powinno dostrzec oko publiczne?

Moim zdaniem beton gminny ukrywa informacje, które powinny być powszechnie dostępne ze strachu.... przed kompromitacją.
A jeżeli nie z tego powodu, to z głupoty.
Co chce tym razem wójt ukryć?

Powszechnie znana jest historia skandalicznej ugody z 300.000.00 zł w tle. Wiadomo również, że dopominający się upublicznienia informacji dotyczącej finansowania podmiotów korzystających z funduszy gminnych radny Ignacy Kocemba, został odprawiony z kwitkiem do sądu. Pomijając inne aspekty - ta głupota sporo kosztuje i to realne pieniądze wystawiamy się na pośmiewisko.

To samo spotkało domagającą się przejrzystości w pracy Rady Gminy radną Martę Tylza-Janosz.

I jeszcze na koniec jedno pytanie. Jacy to marni, niedouczeni juryści doradzają wójtowi?

PS
Stawiam na pierwszą drogę i liczę na opamiętanie w tym chocholim tańcu.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

221

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

No to w końcu jak to jest? Skoro wybraliśmy radnych to domagały się upublicznienie umorzeń podatków!!!
Piszecie, że Wójt robi to co mu zatwierdzi Rada Gminy. To dlaczego nic nie wiecie jako radni komu Wójt umorzył podatki? Czy to znaczy, że robi to jednoosobowo ? Bo jeśli tak, to znając naszego Wójta wystarczy pójść z flaszką i po sprawie. A po omorzeniu podatku zostanie tylko ślad na wątrobie.

222

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Piszecie, że Wójt robi to co mu zatwierdzi Rada Gminy. To dlaczego nic nie wiecie jako radni komu Wójt umorzył podatki?

Umorzenie podatków nie wchodzi w kompetencje radnych.
Art.18 ust.2 pkt 9 ustawy o samorządzie gminnym szczegółowo określa w jakim zakresie w sprawach majątkowych gminy poodejmowane są uchwały przez radnych.

223

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

kamila napisał/a:

Umorzenie podatków nie wchodzi w kompetencje radnych.

NDU Kamila mam nadzieję raczyła zauważyć, że starania zmierzające do ocieplenia wizerunku gminnych władz wydobywają tylko fetor z odmarzającego szamba, które się już dawno zostało rozlane wiemy przez kogo, a dziś jest podsycane coraz to nowymi absurdalnymi decyzjami lub brakiem decyzji roztropnych. Wessani w fekalia po szyję z umorusanymi twarzami nasi samorządowi mędrcy , jak to tu ktoś napisał podejmują coraz bardziej idiotyczne decyzje wierząc, że zatuszują wpadki i łamanie prawa. Kamilko curuś, czy nie wydaje Ci się, że łatwiej byłby umieścić na BIP – ie informacje, o które wnioskują zainteresowane osoby? Koniec tematu, koniec spekulacji, kloaka wysycha. Jeśli tego nie robicie ewidentnie macie coś do ukrycia, tym samym podsycając ciekawość budzicie nieugiętą potrzebę dotarcia do skrywanych tajemnic. Tak, czy inaczej, wcześniej, czy później tajemnice przestaną być tajemnicami. Tylko to będzie znów decyzja sądu, a nie akt wydany przez organ administracyjny. I znów porażka, wstyd i kompromitacja. Chociaż, zaraz, zaraz ... poczucie winy i poczucie wstydu, które są zwykle ze sobą powiązane może dotknąć kogoś, kto zauważa, że decyzje w jego własnych oczach lub w oczach obserwatorów umniejszają wartość skutków tej decyzji. Czyli, żeby się nie skompromitować trzeba znać granice obciachu. A Wy wyrobiliście instynkt przetrwania za wszelką cenę, nie bacząc na koszty społeczne i dyscyplinę finansową. Koszty wyrzutów sumienia schowaliście głęboko w szafach, tuż obok gnijących trupów Waszych decyzji. Wierzę głęboko, że nadchodzi czas wietrzenia.

224

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

kamila napisał/a:

Umorzenie podatków nie wchodzi w kompetencje radnych.
Art.18 ust.2 pkt 9 ustawy o samorządzie gminnym szczegółowo określa w jakim zakresie w sprawach majątkowych gminy poodejmowane są uchwały przez radnych.

Zapomniała pani o art.18 ust. 2 pkt 8, który brzmi: "podejmowanie uchwał w sprawach podatków i opłat w granicach określonych w odrębnych ustawach" To uprawnienie należy do wyłącznej właściwości rady gminy.

225

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

A ja sobie zadaję pytania:

Czego boi się wójt Bułka ?
Dlaczego jak diabeł święconej wody boi się opublikować dane osób i podmiotów którym umorzył podatki od 2010-2012 ??

Co znajdziemy w tych kwitach?


Brak wiedzy rodzi zawsze pytania i obawy, ja je mam bo życie pokazuje, że chyba coś jest na rzeczy skoro władza wykazuje taki opór materii.

Czas pokaże czy nie daje informacji - bo nie, czy nie daje bo chce coś ukryć!!!