251

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

nickt napisał/a:
bibi napisał/a:

Mam wątpliwości, co do rzetelności wypełnienia formularza ankietowego w gminie Porąbka. Jeżeli wójt okłamał mieszkańców Porąbki odnośnie stanu szkoły podstawowej w Porąbce to, dlaczego nie miałby tego robić w innych sprawach. Wystarczy poczytać list do wyborców i wszystko wiadomo.

Człowieku oskarżasz publicznie wójta gminy o kłamstwo! Masz dowody, czy tylko tak sobie rozważasz? W trakcie wyborów w 2010 roku wiadomo którzy panowie dyskutowali publicznie za pomocą listów. I pamiętam, choć listy już dawni spalone, że to kandydat na radnego i wójta jednocześnie straszył mieszkańców Porąbki stanem technicznym szkoły, gdzie uczęszczały ich dzieci. Szkoła stała, stoi i będzie stała i nie straszcie ludzi, a zwłaszcza dzieci.

Kłamiesz, kłamiesz i po 100 kroć kłamiesz.

Szkoła jest w fatalnym stanie technicznym i warunkowo dopuszczona na co są cytowane tu na forum pisma z Senepidu i Kuratorium

Co do "kanapowej opozycji" możesz się bardzo zdziwić ilu ludzi ma dość tego bałaganu i takiej "propagandy sukcesu" którą uprawiasz.

Za dwa lata wybory i zobaczymy jakie są nastroje ludzi.
Nawet KGW i Strażacy maja już dość.

Propaganda już nie działa bo ludzie widzą co jest grane.
Można ludziom wciskać kit 3 kadencje ale 4 już się nie da !!!

Coraz więcej ludzi się wypowiada i raczej więcej jest na NIE !!!

Nawet moja Babcia która zawsze była za Bułką powiedziała że jak dożyje do wyborów to zagłosuje prędzej na Bolka i Lolka niż na obecny układ.

Wkoło nas świat się zmienia tylko u nas układy i układziki.

252

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

nickt napisał/a:
bibi napisał/a:

Mam wątpliwości, co do rzetelności wypełnienia formularza ankietowego w gminie Porąbka. Jeżeli wójt okłamał mieszkańców Porąbki odnośnie stanu szkoły podstawowej w Porąbce to, dlaczego nie miałby tego robić w innych sprawach. Wystarczy poczytać list do wyborców i wszystko wiadomo.

Człowieku oskarżasz publicznie wójta gminy o kłamstwo! Masz dowody, czy tylko tak sobie rozważasz? W trakcie wyborów w 2010 roku wiadomo którzy panowie dyskutowali publicznie za pomocą listów. I pamiętam, choć listy już dawni spalone, że to kandydat na radnego i wójta jednocześnie straszył mieszkańców Porąbki stanem technicznym szkoły, gdzie uczęszczały ich dzieci. Szkoła stała, stoi i będzie stała i nie straszcie ludzi, a zwłaszcza dzieci.

Kto spalił to spalił. Ja mam.  Na forum TPP dwa lata temu umieściłem taki oto wpis:
Czesław Bułka w znanym mieszkańcom gminy liście uskarżał się na swój wyborczy los oraz zapewniał o swoich kryształowo czystych intencjach. Pisał tak:

….„Tym bardziej przykre jest, że zostaliśmy narażeni ostatnio na podawanie do publicznej wiadomości faktów nieprawdziwych, na granicy oszczerstw.”

„Podaje się nieprawdziwe dane o stanie infrastruktury oświatowej (Szkoła Podstawowa w Porąbce

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej dr nauk medycznych Jarosława Rutkiewicza dniu 6.07.2009 r. wydał decyzję Nr ONS/HDiM/432/44/627/09, l.dz. 5988, w której napisał tak:

„ punkt 1 nakazuję ogrodzić teren szkoły od strony cmentarza,

punkt 2 nakazuje doprowadzić do odpowiedniego stanu technicznego nawierzchnię podwórka szkolnego,

punkt 3 nakazuje doprowadzić do odpowiedniego stanu sanitarno-technicznego podłogę w sali gimnastycznej,

punkt 4 nakazuje doprowadzić do odpowiedniego stanu sanitarno-technicznego podłogi w salach lekcyjnych nr 23,25,26,27,29,30,

punkt 5 nakazuje doprowadzić do odpowiedniego stanu sanitarno-technicznego podłogi na korytarzach i II pietra w starej części budynku,

punkt 8 nakazuje doprowadzić do odpowiedniego stanu sanitarno-technicznego stolarkę okienną w salach lekcyjnych nr 11,19,20,21, w świetlicy szkolnej i sanitariatach,

punkt 9 nakazuje doprowadzić do odpowiedniego stanu sanitarno-technicznego stolarkę okienną w sali gimnastycznej,

punkt 11 nakazuję zapewnić bieżącą ciepła wodę w pomieszczeniach sanitarnych dla uczniów na I piętrze oraz przy sali gimnastycznej”

Czytając słowa pisane Czesława Bułki, zestawione z przywołaną decyzją, zastanawiam się, czy jako Wójt Gminy nie znał treści decyzji administracyjnych wydanych przez PPIS, czy w sposób celowy wprowadził mieszkańców gminy w błąd.
Link: http://www.porabka.net/forum/12-moja-po … gminy.html

Kto więc kłamał?
Projekt modernizacji szkoły kosztował ponad 300 tys. zł. Pieniędzy na remont jak nie było tak nie ma. W najbliższym czasie nie będzie. Ważniejszy był budynek urzędu. W przyszłym roku szkoła będzie obchodziła 100 lecie.

253

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

A no wlasnie, dziekuje Panu za przypomnienie bo szukalem tego

Wychodzi na to ze Nickt to faktycznie nikt wazny, a na pewno wiarygodny

Przepraszam za brak polskich znakow ale jade w autobusie i pisze.

254

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

nickt napisał/a:
bibi napisał/a:

Mam wątpliwości, co do rzetelności wypełnienia formularza ankietowego w gminie Porąbka. Jeżeli wójt okłamał mieszkańców Porąbki odnośnie stanu szkoły podstawowej w Porąbce to, dlaczego nie miałby tego robić w innych sprawach. Wystarczy poczytać list do wyborców i wszystko wiadomo.

Człowieku oskarżasz publicznie wójta gminy o kłamstwo! Masz dowody, czy tylko tak sobie rozważasz? W trakcie wyborów w 2010 roku wiadomo którzy panowie dyskutowali publicznie za pomocą listów. I pamiętam, choć listy już dawni spalone, że to kandydat na radnego i wójta jednocześnie straszył mieszkańców Porąbki stanem technicznym szkoły, gdzie uczęszczały ich dzieci. Szkoła stała, stoi i będzie stała i nie straszcie ludzi, a zwłaszcza dzieci.

No i co  niktosiu, pamięć zawodzi? Co chcesz uzyskać, komu się chcesz przypodobać? Może już masz coś obiecane? A może to z wdzięczności? Tak się ośmieszyć. W sprawie szkoły podstawowej w Porąbce interpelował pan radny Jurczak, ale robił to również pan Kocemba. Wójt Bułka nie jest w stanie zrobić w tej sprawie nic. Sprawa została pokpiona już dawno. Tylko takie nicktosie udają, że nie ma tematu.

255

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

bibi: dzisiaj 11:00:38
Pani kamila jak godnie przystało na gminnego urzędnika manipuluje danymi. Jest również taka ewentualność, że ich nie rozumie. Statystyki na prawie jest zazwyczaj mało. Gmina Porąbka ma 18 pkt, tyle samo, co 16 innych gmin woj. śląskiego, Natomiast Kozy mają punktów 17, tyle samo, co 22 inne gminy. Kolejna gmina jest dopiero na 88 miejscu. Mam wątpliwości, co do rzetelności wypełnienia formularza ankietowego w gminie Porąbka. Jeżeli wójt okłamał mieszkańców Porąbki odnośnie stanu szkoły podstawowej w Porąbce to, dlaczego nie miałby tego robić w innych sprawach. Wystarczy poczytać list do wyborców i wszystko wiadomo.

W jaki sposób manipuluje danymi. Po to umieściłem adres strony internetowej, aby każdy mógł sobie zobaczyć jak raport wygląda. Podana przeze mnie pozycja jest zgodna z oryginałem.

Podczas prowadzenia monitoringu stowarzyszenie posłużyło się metodą tzw. tajemniczego klienta.
Członkowie zespołu badawczego telefonując do urzędów, wysyłając pisemne wnioski oraz e-maile prosili o
informacje publiczne
jako przeciętni Kowalscy
.
Dzięki temu można było sprawdzić, jak w woj. śląskim udzielana jest informacja publiczna i jak przestrzegana jest ustawa o dostępie do informacji publicznej.
/strona 12/       
 
Wniosek o udzielenie informacji publicznej wysłany mailem

Dzień dobry, zwracam się prośbą o udostępnienie następujących informacji publicznych:

Czy posiadacie Państwo jakikolwiek wykaz, ewidencję, spis itp. nieruchomości gruntowych, lokalowych należących do Waszej Gminy przeznaczone, co celów innych do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych, jednakże przeznaczonych do oddawania w użytkowania, najem lub dzierżawę? W przypadku twierdzącej
odpowiedzi, uprzejmie proszę o podanie, jaka komórka organizacyjna Gminy prowadzi taki wykaz, spis itp.

Proszę o przesłanie pocztą elektroniczną na adres [......] stosowanego przez Was wzoru umowy użytkowania, najmu (dzierżawy) lokali opisanych w punkcie 1 zawierającego podstawowe warunki, o ile takowy posiadacie lub się nim posługujecie.

   Proszę o podanie informacji, czy umieszczacie w Waszym Biuletynie Informacji Publicznej lub na jakiejkolwiek innej stronie internetowej ogłoszenia o przetargach na użytkowanie, najem lub dzierżawę Waszych nieruchomości, o których mowa w art. 37 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce
nieruchomościami? Proszę o podanie adresu strony internetowej, pod którym znajdę takie ogłoszenia
Wnioskowane informacje proszę przesłać na adres mailowy [......]
Z poważaniem. [...]
/strona 60/
Jak pokazało badanie, na 167 jednostek, aż 138 (83%) udzieliło rzetelnej odpowiedzi na
zadane przez telefon pytanie.
Na 167 zmonitorowanych urzędów gmin i miast, aż 94 (56%) udostępniły pełną żądaną we wniosku pisemnym informację.
Na podobny wniosek wysłany drogą elektroniczną prawidłowo odpowiedziało już jedynie 57 jednostek (34%).
/strona48/
http://www.stanczyk.org.pl/wp-content/u … towice.pdf

256 Ostatnio edytowany przez bibi (2013-02-04 20:16:28)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

kamila napisał/a:

W jaki sposób manipuluje danymi. Po to umieściłem adres strony internetowej, aby każdy mógł sobie zobaczyć jak raport wygląda. Podana przeze mnie pozycja jest zgodna z oryginał l]

Kamila napisała tak:  "W tym samym czasie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides z Katowic podjęło
analogiczne działania w gminach województwa śląskiego.
Gmina Porąbka na 176 urzędów zajęła z 18 punktami 50 miejsce. Kozy 66 miejsce.

http://www.stanczyk.org.pl/wp-content/u … polska.pdf

Kogo dotyczy raport?

257 Ostatnio edytowany przez NowaWiesWgminieKety (2013-02-04 20:26:20)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Forumowiczka kamila napisała:

To miło, że NowaWiesWgminieKety gości na tut. forum i dzieli się swoją wiedzą i uwagami dotyczącymi Urzędu Gminy Porąbka.
    Wydaje mi się, że podejmując dyskusję, warto by było zapoznać się z sytuacją w innych Gminach.


Ranking przejrzystości urzędów gmin województwa
małopolskiego

Wstęp
W pierwszej połowie 2012 roku Fundacja Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka w Krakowie
przeprowadziła monitoring dostępu do informacji publicznej na wniosek w 182 urzędach gmin województwa małopolskiego.
  Urząd Miasta i Gminy Kęty z 11 punktami zajął 140 miejsce.

http://www.stanczyk.org.pl/wp-content/u … polska.pdf
W tym samym czasie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides z Katowic podjęło analogiczne działania w gminach województwa śląskiego.

Gmina Porąbka na 176 urzędów zajęła z 18 punktami 50 miejsce. Kozy 66 miejsce.
http://www.stanczyk.org.pl/wp-content/u … polska.pdf


1. Podaję poprawny link do Raportu sporządzonego przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides z Katowic a dotyczącego dostępności do informacji publicznej w gminach województwa śląskiego (Pani Kamila omyłkowo w poście zalinkowała do raportu z Małopolski):

http://www.bonafides.pl/images/przyjazn … _slask.pdf

(Pani Kamilo, tak zupełnie na marginesie - oczywiście omyłka pisarska każdemu może się zdarzyć - w województwie śląskim jest 167 gmin, a nie 176…| Poza tym Urząd Gminy Kęty, a nie Urząd Miasta i Gminy Kęty)

2. Dziękuję za podjęcie tematu raportu. Po przeprowadzonej rozmowie z przedstawicielem Fundacji Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka w Krakowie ustaliłem, iż metodologia badań w województwie śląskim oraz małopolskim była tożsama, jednakże o wiele bardziej wymownym kryterium oceny danej gminy w rankingu jest liczba przyznanych gminie punktów (w tym przypadku akurat: Kęty - 11 pkt na 40 pkt możliwych, Porąbka - 18 pkt na 40 pkt możliwych), a nie konkretne miejsce na liście.

Powyższe oznacza, że jest jeszcze sporo do zrobienia w kwestii ułatwiania dostępu do informacji publicznej w (co najmniej) tych dwóch gminach – Kęty i Porąbka.

Przykład dotyczący Porąbki:

Warto podkreślić, że aż 39% urzędów nie umieszcza żadnych informacji w tym zakresie, pomimo tego, że ciąży nad nimi obowiązek wynikający z art. 8 ust. 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Większość z nich nie ma w biuletynie żadnej zakładki na ten temat, 17 ma puste zakładki (m.in. Godów, Irządze, Janów, Koniecpol, Lelów, Mikołów, Olsztyn, Skoczów i Ustroń), a w dwóch przypadkach (Istebna, Porąbka), w folderze dotyczącym informacji nieudostępnionych w BIP znajdują się informacje nie mające żadnego sensu.

Przykład dotyczący Kęt:

Statut gminy zawiera ograniczenia materialne lub proceduralne rażąco sprzeczne z ustawą o dostępie do informacji publicznej z 6 września 2001 roku (np. wprowadza zasadę zapoznawania się z dokumentami wyłącznie w siedzibie urzędu, wprowadza własne definicje dokumentów nieznane ustawie, ustala terminy na załatwienie wniosków nieznane ustawie, zakazuje udostępniania informacji o sprawach publicznych) – post użytkownika wieszczu: http://czaniec.pl/forum/post6986.html#p6986


Forumowicz nickt napisał:

Jak ktoś chce umieszczać a Internecie nagrania z sesji lub komisji to niech umieszcza. Będzie BIP na wideo, które niewielu będzie chciało oglądać. Kanapowa opozycja mnie nie interesuje i tak wiadomo kto tam zasiada.

Panie nickt, czy poważnie uważa Pan, że sesję niewielu będzie chciało oglądać?
Sądzę, że jest Pan w błędzie.
Jeśli chodzi o video z sesji, to muszę przyznać, że – opierając się na doświadczeniu w gminie Kęty (ale spokojnie twierdzę, że nie tylko) - po każdej sesji rady miejskiej wiele osób czeka na jak najszybsze opublikowanie video z obrad…
Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, iż to tylko kwestia czasu, że takie materiały z sesji w Gminie Porąbka (a także komisji, zebrań wiejskich) będą publikowane w Internecie.
Co do pozostałej części Pańskiej wypowiedzi - której tu nie cytuję - pozwoli Pan, że się nie odniosę.


Forumowicz Wloscianin napisał:

Wieszczu wypisał 13 punktów jakie to Kęty są świetne, partyzant Nowawieścośtamcośyam udowadnia nam wiejskim burakom jak to u nich pięknie! Zenon pokazuje jak powinno być opierając się często na partyzancie. Moje pytanie brzmi, dlaczego w pokazanym przez Kamilę rankingu, Kęty są na 140 miejscu?
Mam podejrzenia, pewnie kasztelan Żymełka sfałszował też ocenę Kęt!!! Innego wytłumaczenia nie ma:)

Byłbym wdzięczny gdyby dla porządku i w celu uniknięcia niejasności używał Pan pełnych i poprawnych nicków w stosunku do osób tutaj wypowiadających się ;-)

Ad rem.
Nikomu niczego nie mam zamiaru udowadniać, jakie Kęty, czy jakakolwiek inna gmina są „piękne” - opisuję jedynie rzeczywistość, a że jest jak jest (raport) – w Kętach, Porąbce, Małopolsce czy na Śląsku, to bynajmniej nie jest to moją „zasługą” a zdaje się osób, które gminami zarządzają i o ich kształcie decydują (radni/wójt/burmistrz..).

Miejmy nadzieję, że po ponad 10 latach od wejścia w życie ustawy w końcu coś zacznie się w gminach poprawiać...
Według mnie wyniki jakie prezentują te dwa raporty miałyby usprawiedliwienie po 2 - 3 latach od jej wejścia w życie, a nie po latach dziesięciu.

258

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wloscianin napisał/a:

Wieszczu wypisał 13 punktów jakie to Kęty są świetne.

Oj to nie tak panowie, nie tak. Przytoczyłem analizę dokumentacji wraz z komentarzem, na podstawie raportu Przyjazny Urząd – gmina Kęty. Analiza zawiera 13 pkt., w których przedstawiono sposób realizacji w UG Kęty ustawy o dostępie do informacji publicznej. Ciąg dalszy tego, co zawiera raport:
3.1.2. ANALIZA ODPOWIEDZI NA WNIOSEK PISEMNY
W ramach tej części badania przesłano dwa wnioski o udostępnienie informacji publicznej, jeden w formie listu poleconego, jeden w formie mailowej. List zawierał prawdziwe dane badacza. Pod e-mailem członkowie zespołu podpisywali się pseudonimem lub nie podpisywali się w ogóle, tak jak dopuszcza ustawa o dostępie do informacji publicznej. W obydwu wnioskowaliśmy o nieco inne informacje - to komentarz do badania.
Pytania do analizy odpowiedzi na wniosek pisemny z komentarzami:
1)    gmina nie potwierdza przyjęcia wniosku drogą elektroniczną,
2)    gmina udostępnia informacje publiczne na wniosek pisemny i mailowy,
3)    gmina nie zażądała pokrycia kosztów dodatkowych udostępnienia informacji.
Warto jeszcze sprawdzić jak się sprawy mają  gminie Czernichów, Oświęcim i Andrychów. Co najmniej tak samo, jak w gminie Kęty i na pewno diametralnie lepiej niż z w gminie Porąbka.

Wloscianin napisał/a:

Moje pytanie brzmi, dlaczego w pokazanym przez Kamilę rankingu, Kęty są na 140 miejscu?


Pierwsze miejsce w rankingu zajął UG w Andrychowie zdobywając 27 pkt., 5 gmin zdobyło pkt. 26 (miejsca ex aequo - 2), 7 gmin – 25 pkt. (miejsca ex aequo – 7), 12 gmin – 24 pkt. (miejsca ex aequo – 14), (…), 7 gmin – 14 pkt (miejsca ex aequo – 125),  4 gminy – 13 pkt. (miejsca ex aequo – 132), 3 gminy – 12 pkt. (miejsca ex aequo – 137), 10 gmin – 11 pkt. (miejsca ex aequo – 140). Ktoś w UG Kęty zawalił pewną sprawę, gdyż gmina nie odpowiedziała na jeden wniosek pisemny oraz w rozmowie telefonicznej nie udało się uzyskać poszukiwanych informacji i zadano pytania niezgodne z ustawą.

Wystarczy otworzyć raport, przeczytać i można stwierdzić, że tak naprawdę UG Kęty jest na miejscu … 17. Tylko, że ex aequo z innymi gminami.

A na koniec pragnę dodać, że życzyłbym sobie takiego przestrzegania ustawy o informacji publicznej, jakiego stosuje się w gminie Kęty!!! Niezależnie od liczby punktów.

Raport dotyczący UG Porabka w najbliższym czasie.

259

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wpierw Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Czy ktoś chce mi udowodnić, że stan techniczny SP w Porąbce jest tragiczny z powodu nieodpowiedniego stanu technicznego podłóg i okien na korytarzach i salach lekcyjnych? Czy projekt na wymianę podłóg i stolarki okiennej, które już dawno się odbyły kosztował 300.000 zł? To śmieszne. A 100 – lecie szkoła obchodzi w obecnym roku .

Jeśli chodzi o BIP to jak widać, a innego wytłumaczenia nie ma kanapowa opozycja nie może się pogodzić, że świetne Kęty(11) są daleko w tyle za Porąbką(18). 7 pkt. różnicy to przepaść, zwłaszcza, gdy się weźmie pod uwagę punkty zdobyte przez zwycięzcę rankingu – Jastrzębie Zdrój – 30 pkt.

Czy będę oglądał nagrania z posiedzeń Rady Gminy w Internecie? A po co? Znam wększość z radnych, patrzę na nich przez pryzmat zaufania. A na gęby harcerzyków nie mam ochoty patrzyć. Niech się wezmą do czegoś rzeczywistego, produktywnego i przestaną zajmować się demagogią.

260

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

nickt napisał/a:

Wpierw Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Czy ktoś chce mi udowodnić, że stan techniczny SP w Porąbce jest tragiczny z powodu nieodpowiedniego stanu technicznego podłóg i okien na korytarzach i salach lekcyjnych? Czy projekt na wymianę podłóg i stolarki okiennej, które już dawno się odbyły kosztował 300.000 zł? To śmieszne.
Czy będę oglądał nagrania z posiedzeń Rady Gminy w Internecie? A po co? Znam wększość z radnych, patrzę na nich przez pryzmat zaufania. A na gęby harcerzyków nie mam ochoty patrzyć. Niech się wezmą do czegoś rzeczywistego, produktywnego i przestaną zajmować się demagogią.

Gdybyś był bardziej rozgarnięty to byś dostrzegł otaczającą nas rzeczywistość taką jaka jest. Dyrektorka SP w Porąbce wypisuje pisemka tzw dupochrony odnośnie stanu technicznego, przespaceruj się to zobaczysz jak wygląda otoczenie szkoły. Zapytaj panią dyrektor co robi ze ściekami. Zapytaj również dlaczego remont ma kosztować ponad 20 mln. Czyżby ta kwota była wynikiem dobrego stanu szkoły?
Nagrań nie musisz oglądać, masz prawo. Ja pooglądam z przyjemnością.
Jak kochasz wójta to mu postaw pomnik. Ja jego imieniem już nazwałem gminną kanalizację.
A jeśli idzie o zaufanie do radnych. Ja najbardziej "ufam" temu co mógł pozabijać ludzi na drodze mając we krwi 2,65 procenta alkoholu.
Proponuję ci również zmienić retorykę. Najpierw były osiołki, teraz harcerzyki, wymyśl coś bardziej konstruktywnego.

261

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

kamila napisał/a:

W jaki sposób manipuluje danymi. Po to umieściłem adres strony internetowej, aby każdy mógł sobie zobaczyć jak raport wygląda. Podana przeze mnie pozycja jest zgodna z oryginałem.

Kamilo nie umieściłeś właściwego linku, zrobił to zupełnie kto inny i dzięki temu można „zobaczyć jak raport wygląda”.
Z raportu „Przyjazny Urząd? Dostęp do informacji publicznej na wniosek w gminach i miastach województwa śląskiego” nie wynika jakich odpowiedzi na 11 postawionych pytań udzielił UG Porąbka. Wiadomo tylko, że zdobył 18 pkt.  Więc jeśli jest tak dobrze, wypada powiedzieć – sprawdzam.  Jeśli UG Porąbka plasuje się na 50 miejscu z 18 punktami, to nie może być żadnych problemów z dotarciem do informacji publicznej, która mnie interesuje.

Droga maderka30, jestem wewnętrznie przekonany, że na przestrzeni ostatniego tygodnia nie przemycałem w swoich wpisach treści obraźliwych i nikczemnych. Nikogo nie chciałem dobić, nikomu dokopać, starałem się rzeczowo i rozważnie przedstawiać swoje racje i poglądy. Jednak, gdy na naszym forum zaczyna dominować pogląd na świat kogoś jak nickt, to nikt, kto jest kimś tego nie zdzierży. No proszę ocenić ton wypowiedzi Wloscianina, gallera, którzy to ożywili się wsparci retoryką nikogo i NDUKamili. Krew nie woda. Manipulacja danymi ze stańczykowych raportów jest oczywistą oczywistością dla każdego, który ma tylko jeden zwój więcej niż kura.

W związku z powyższym pragnę, o jak bardzo pragnę zadać pytanie opcji wspierającej układ – czy UG Porąbka uwzględnił dobrowolność podania danych osobowych przy wniosku o dostęp do informacji publicznej? Druk wniosku o udostępnienie informacji publicznej był onegdaj dostępny na stronie Urzędu Gminy w Porąbce.

A na koniec dodam uczciwie, że z zasady nie prowdzę rozmów z nikim.

262

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wloscianin napisał/a:

Kolega pouczający kmiotków pisał o nagrywaniu sesji. Chciałbym zobaczyć taki film, ale z nagraniem tej dwu czy trzy osobowej publiczności. Chciałbym zobaczyć ich twarze i zachowanie na sesji.

Powyższe oczekiwanie Panie Piotrze dowodzi, iż wie Pan o dwóch kamerach stojących naprzeciw siebie podczas ostatniej sesji RG. Być może obejrzał Pan film i dzięki temu wie Pan, że jego autorem jest radny Pan Adam Sopiak – ten sam, który jeszcze nie tak dawno nie życzył sobie, by Go nagrywać. Czyli jednak Pan Sopiak odstąpił od wcześniejszego poglądu, a to z kolei dowodzi, że dzięki kanapowej opozycji poczyniony został drobny krok w stronę standardów goszczących w innych samorządach od lat. I wszystko oczywiście w zgodzie z obowiązującym prawem.
Poniżej link do nagrania z rozmowy radnych, prawnika i widowni na temat umieszczania nagrań wideo na serwisu YouTube. Ciszę się, że dzięki mojej pracy RG Porąbka zaoszczędzi 300.000 zł.  Choć, jeśli nie ma ich na koncie to jaka to oszczędność?
http://www.youtube.com/watch?v=4L8QIjKl … e=youtu.be

263

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Dostęp do informacji publicznej w społeczeństwach demokratycznych ma taką samą wartość jak wolność czy inne prawa człowieka. W uzasadnieniu prawnym do wyroku z dnia 7 lipca 2010 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, sygnatura sprawy - II SA/Wa  napisał:

„W europejskiej koncepcji prawa do informacji publicznej, podmiotowe prawo do informacji wynika z art. 10 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, która obowiązuje w Polsce od 19 stycznia 1993 r. oraz z art. 10 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, ratyfikowanego przez Polskę w 1977 r.
Artykuł 10 Konwencji, zwanej dalej konwencją europejską, zapewnia wolność każdego do otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe (art. 10 ust. 1). Korzystanie z tej wolności może podlegać wymaganiom i ograniczeniom, wskazanym w art. 10 ust. 2 konwencji europejskiej.
Artykuł 19 ust. 2 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych formułuje prawo do informacji, jako prawo każdego do swobodnego wyrażania poglądów, które obejmuje swobodę poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania wszelkich informacji i poglądów, bez względu na granice państwowe. Obydwa akty prawne wyposażają każdego w prawo do wolności informacji.”

Niestety, w Gminie Porąbka ta uniwersalna wartość pojmowana jest w sposób szczególny. Aby uzyskać dostęp do danych trzeba iść do sąd bo wójt łamie prawo. Mieszkańcy są straszeni opłatami za dostęp do informacji. Tego nie pokazują żadne raporty. Ich autorzy w prowadzonych badaniach nawet nie przewidują nawet pytań odnośnie ilości spraw, które zakończyły się postępowaniem sądowym.

264

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Ignacy Kocemba napisał/a:

Dostęp do informacji publicznej w społeczeństwach demokratycznych ma taką samą wartość jak wolność czy inne prawa człowieka.

A ja mam prawo do świętego spokoju, a jak chcę się czegoś dowiedzieć idę do urzędu, albo sobie przeczytam ogłoszenie na tablicach, są też na drzwiach domu kultury. I mnie to wystarczy. Bełtanie w głowach ludziom nikomu nie służy. Im mniej się wie, tym jest się spokojniejszym. Kłótnie są aż nadto widoczne.

265

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

nickt napisał/a:

A ja mam prawo do świętego spokoju, a jak chcę się czegoś dowiedzieć idę do urzędu, albo sobie przeczytam ogłoszenie na tablicach, są też na drzwiach domu kultury. I mnie to wystarczy. Bełtanie w głowach ludziom nikomu nie służy. Im mniej się wie, tym jest się spokojniejszym. Kłótnie są aż nadto widoczne.

Ależ nikomu takiego prawa się nie odbiera. Pragnę tylko zauważyć, że żyjemy w drugim dziesięcioleciu XXI wieku, ery komputerów i internetu, ePUAP, eUrząd, eWUŚ itd. i łatwość dostępu do danych jest wpisana w dzień powszedni. No chyba, że ktoś nie dorósł do dzisiejszych czasów, zatrzymał się w latacj 80 - tych minionego wieku. Ale nawet wtedy człowiek myślący był kimś, a nie nickim.

Im więcej wiesz, tym mniej się boisz, a im mnie wiesz tym bardziej wydaje ci się, że masz rację.

266

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

nickt napisał/a:

A ja mam prawo do świętego spokoju, a jak chcę się czegoś dowiedzieć idę do urzędu, albo sobie przeczytam ogłoszenie na tablicach, są też na drzwiach domu kultury. I mnie to wystarczy. Bełtanie w głowach ludziom nikomu nie służy. Im mniej się wie, tym jest się spokojniejszym. Kłótnie są aż nadto widoczne.


Jasne więc skasuj swoje konto na forum i będziesz miał święty spokój.

Ludzie tu piszą o swoich prawach a prawa te nakazują publikacje na BIP.
Ja nie mam czasu szukać karteczki na drzwiach od kibla w UG
chce sobie siedzieć w ciepłym domku, z drinkiem w ręku i poczytać na BIPie.

Nie będę jak jakiś palant stał pod tablicą ogłoszeń i marznął.

Sprowadzam dyskusję do poziomu rynsztoka bo zauważyłem, że lubisz dyskusje na poziomie rowu kloacznego.

Harcerzyku pana wójta ....

Od miesiąca świadomy opozycjonista kanapowy smile

Również chętnie posłuchałem o kosztach i możliwościach UG publikowania nagrań z sesji.

300.000 za co? Kto to był ta Pani co mówiła o tej kwocie?

Chyba policzyła jeszcze zakup telebimu na ścianie budynku UG.

267 Ostatnio edytowany przez NowaWiesWgminieKety (2013-02-07 17:37:54)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

niezadowolony napisał/a:

Również chętnie posłuchałem o kosztach i możliwościach UG publikowania nagrań z sesji.

300.000 za co? Kto to był ta Pani co mówiła o tej kwocie?

Chyba policzyła jeszcze zakup telebimu na ścianie budynku UG.

300 000 za nagrywanie i publikowanie sesji?
Gdybym miał czas ten jeden dzień w miesiącu, robiłbym to za darmo... wink

268

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

W odpowiedzi odświeżę mój stary wpis:

system front-office i back-office zrealizowano w GP kosztem 758 807,35 zł.
To np. około 40% zaciągniętego 2 mln kredytu, około 50 złotych z kieszeni statystycznego mieszkańca.

Całość tutaj: http://czaniec.pl/forum/post4506.html#p4506

A przy okazji jak się w budżecie bełta (trafnie określenie zapożyczone od pewnego forumowicza) - http://czaniec.pl/forum/post5814.html#p5814

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

269 Ostatnio edytowany przez Sławomir Kubiś (2013-02-07 09:03:30)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wloscianin napisał/a:

Myślałem, że będzie coś ciekawego, zobaczę zatroskaną twarz Sławka Kubisia

Szczęście jest zdrowe dla ciała, ale to troska rozwija siły ducha.
Satysfakcję czerpać można z różnych źródeł. Pan Piotr Gamza satysfakcję czerpie z kłopotów, które mnie spotkały. Kłopoty wiecznie trwać nie będą, przezwyciężę je, z pomocą wspierającej mnie rodziny, ludzi, którzy rozumieją co i dlaczego mnie spotkało, Sądu Pracy. Ja z lekcji wyciągam wnioski, a Pan?

Film, pierwszy z wielu, który umieszczę na YouTube dowodzi wielu rzeczy. Dowodzi, że Pani Ewelina Fabia – Pardela - radca prawny GP próbowała wprowadzić radnych i mieszkańców w błąd sugerując, że umieszczenie w Internecie nagrań z posiedzeń komisji bądź sesji wiąże się z wysokimi kosztami (300.000 zł), ja to robię za darmo, bo jak Pan wie od 9 miesięcy nie zarabiam i dysponuję dużą ilością wolnego czasu. Film dowodzi, że Pan Piotr Dusza ma rację, gdy w sposób kompetentny i rzeczowy wyjaśnia w jaki sposób można darmowo umieścić nagrania w necie. A 50 odsłon dowodzi, że warto filmy w necie umieszczać, ponieważ już dziś 50 osób jest nimi zainteresowanych. Kolejne filmy wkrótce.

Drogi Panie Piotrze, jeśli przebieg połączonych komisji lub sesji Pana nudzi jednym kliknięciem może się Pan uwolnić od tego brzemienia. Proszę jednak uszanować fakt, że są osoby zainteresowane pracą RG i dla nich kolejne filmy będę umieszczał. Za zionącą NUDĘ nie odpowiadam, tak określa Pan prace RG. Nie biorę za to odpowiedzialności.
Słuchaczy, bądź widzów pragnę zaciekawić czymś osobliwym: proszę zauważyć kto i w jakim tonie wypowiada się na nagraniach. Może to zburzy panujące stereotypy.

270 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-02-07 09:40:44)

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Panie Sławku

Jest mi niezmiernie przykro  powodu tego co Pana spotkało. Jeszcze bardziej mi przykro z powodu trójki pana koleżanek. Tu tylko idiota miałby jakąkolwiek satysfakcję. Pamięta Pan wcześniejsze rozmowy na forach. Zawsze twierdziłem, że zwycięzców tutaj nie będzie. Ktoś po wyroku napisał "pyrrusowe zwycięstwo". Szkoda, że tak się stało, szkoda, że nie daliście sobie radę wewnątrz przy rozwiązywaniu konfliktów. Niemniej jednak bardzo mi żal nauczycieli.

Co do nagrania nie zaprzeczam, że kogoś może to zainteresować. Jeżeli ktoś ma dużo czasu i pasjonują go takie historie może sobie słuchać czy oglądać do woli. Ja jak zwykle wyrażam swoją opinię, dla mnie to nuda. Nie mogę zrozumieć po co chodzi Pan i ten drugi, którego nazwiska wymieniać nie wolno na sesje i komisje. Czyżbyście nie wierzyli swojemu radnemu? Nie chcę wchodzić w teorie spiskowe, ale trudno mi to pojąć.

Pisząc o odwiedzinach stwierdziłem jedynie, że wielkiego wzięcia nagranie nie ma. Po wałkowaniu go na forum tylko 5o wejść? To pokazuje faktyczne zainteresowanie mieszkańców tym co dzieje się na sesjach.

Ludzie mają już dosyć krajowej wojny, w telewizji, radio, prasie. Po co jeszcze gminna wojenka? I to żeby było o co walczyć:(

271

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wloscianin napisał/a:

I to żeby było o co walczyć:(

To jest walka o prawdę i zasady. Dowiodłeś wiele razy, że prawda to tylko według Bułki. A zasady? Co to są zasady?

272

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

bibi napisał/a:

To jest walka o prawdę i zasady. Dowiodłeś wiele razy, że prawda to tylko według Bułki. A zasady? Co to są zasady?

Już wiele razy pisałem, że prawda to trudne pojęcie, ale pokaż mi mój wpis gdzie mówię o prawdzie według Bułki!

273

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

bibi napisał/a:

A zasady? Co to są zasady?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasady
A poważnie to poziom na forum wydawało mi się już dawno, że sięgną dna. A tu proszę, człowieka coś zawsze zaskoczy.

274

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

galler napisał/a:

A poważnie to poziom na forum wydawało mi się już dawno, że sięgną dna. A tu proszę, człowieka coś zawsze zaskoczy.

Panie galler nie "sięgną" tylko "sięgnął".

A gdzie odpowiedzi na moje pytania? Przecież to jest szansa no odbicie się od dna, na zaprzeczenie moim insynuacjom, na wywindowanie poziomu forum pod niebiosa, które widzą to wszystko i nie grzmią.

275

Odp: BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wloscianin napisał/a:

Jest mi niezmiernie przykro  powodu tego co Pana spotkało. Jeszcze bardziej mi przykro z powodu trójki pana koleżanek. Tu tylko idiota miałby jakąkolwiek satysfakcję

Drogi Panie Piotrze, bardzo sobie cenię Pana powyższe słowa, jak sądzę są one szczere. Zapewniam Pana, że istnieją osoby, które odczuwają dziką satysfakcję z tego, co mnie spotkało. Już wiem, że Pan do tych osób nie należy.  Wewnętrzne rozwiązanie konfliktu od dłuższego czasu jest niemożliwe. Dokumenty Klubu Antymobbingowego z Katowic świadczą przeciw woli porozumienia ze strony pracodawcy, nie mojej.

Po co chodzę na komisje i sesje? To proste. Bo mam do tego prawo. Biorąc z pełną świadomością udział w wyborach samorządowych w listopadzie 2010 roku,  nie myślałem o prestiżu, o korzyściach finansowych, chciałem zmian. Do dzisiaj ich chcę. Uczestnicząc w posiedzeniach komisji lub sesjach zdobywam wiedzę, na której mogę oprzeć pogląd na pracę RG, funkcjonowanie UG i wójta. Wiedzę obiektywną, wypływającą z ust radnych, wójta i pracowników UG. Uczę się. Poza tym zdobywam materiał, który zgodnie z prawem umieszczam na forum, na YouTube. 50 odsłon informacji, która nie demoluje zasad gminnej rzeczywistości traktuję jako dobry początek i zachętę do dalszego działania.

Drogi Panie Piotrze, oczywiście może Pan nadal bagatelizować siłę prawdy, może Pan zniechęcać mieszkańców do interesowania się pracą UG i RG, może Pan próbować ośmieszać BIP i nieznacznie drwić z „kanapowej opozycji”, która nie za bardzo ma o co walczyć. Ma Pan prawo. A ja mam prawo twierdzić, że mimochodem dostarcza Pan darmowej reklamy, darmowego rozgłosu działaniom „opozycji kanapowej”, które stają się coraz bardziej zauważalne i skuteczne. A wszystko w zgodzie z prawem.