526

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Obrzydliwość wypowiedzi Wloscianina polega na zapewnianiu, że coś się wydarzy tylko na podstawie chorych i nienawistnych wyobrażeń jego samego.  Podczas gdy sam uprawia tylko i wyłącznie ten rodzaj propagandy, który dzieli, skłóca i w żadnym przypadku nie łączy. Czy tego właśnie chcemy? Czy chcemy nienawiści i prywatnego obłędu, który osobiste poglądy rozbieżne z poglądami propagandysty obrzuca wszystkim co cuchnące i lepkie? I to z „obelgą” na ustach, jakoby osoby o poglądach tożsamych z poglądami Pana Kocemby, Pana Duszy albo Pana Kubisia są trędowaci i pozbawieni umiejętności myślenia? Czy my Polacy jesteśmy już tak naiwni i głupi, że nie dostrzegamy, kto chce nas skłócić, a kto działa na rzecz nas samych? Czy troje spośród 15 radnych ma realne możliwości na wdrożenie swoich zamierzeń i planów?
Aby prowadzić rzeczową rozmowę trzeba prezentować elementarną wiedzę, a nie genetyczną nienawiść. Poglądy Wloscianina, którego z obrzydzeniem przywołuję po raz ostatni są naganą dla głupoty mieszkańców tej gminy. Głupoty i chorobliwej kompromisowości, w której na dyktat włodarzy gminy godzimy się bezkrytycznie i bezgranicznie. A kto tego nie robi, tego się obrzuca prywatnymi poglądami w rynsztokowej retoryce bez żadnych uzasadnionych powodów, a tylko w imię nienawiści i urojeń z pogranicza defektów psychiatrycznych.

527 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-04-23 13:36:41)

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

To co napisała wellona jest klasycznym obróceniem kota ogonem. Czy to ja wysyłałem wnioski do sądu? Czy to ja nasyłałem wszystkie możliwe kontrole? Czy to ja podpuszczałem ludzi do ataków zza węgła jak to miało miejsce choćby przy ostatniej akcji z KGW i gotowym pozwem sądowym na wójta?
Kobieto ogarnij się, ci ludzie wciskają kit szyty grubymi nićmi! Czy to ja chciałem wprowadzać karty payback gdy już dawno w gminie istniały? Czy to ja podpuściłem ludzi by wycinali drzewa nie znając ich ceny? Przecież ci ludzie co chwilę strzelają sobie w stopę kompromitując się na każdym kroku! Przykłady można mnożyć. Już przed wyborami dokładnie opisałem co stanie się w następnych latach i niestety nigdzie się nie pomyliłem:(
Jak bardzo trzeba być zaślepionym by nie widzieć skutków ich działań?
No oczywiście, jak dojdą do władzy mogą dać wellonie nowiutkie przedszkole by trzepała sobie na nim kasiorę, ale obawiam się, że to nie przejdzie!
Co do obrzucania to przyganiał kocioł garnkowi!

A co do samotnych radnych. SNG ma trzech radnych i co zrobili? Radny Sopiak ze swojego komitetu jest sam. Efekty widać, nazwisko Sopiak działa na sngowców jak płachta na byka. Facet jeżeli się za coś bierze to kończy. Widać to na przykładzie przedszkola, remizy OSP czy oświetlenia. Długo można wymieniać. Potrafi sam a Ignac co potrafi?

Mam pytanie do admina, co wnoszą do tematu ostatnie wpisy użytkownika zapytam, po za pokazaniem sposobu myślenia sngowców?

528

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Dla ludzi zaślepionych podam jeden mały przykład co nam dało SNG. Niedawno była robiona w Kobiernicach ulica Centralna. Od niej odchodzi mała przecznica, około 100 m. Droga jest całkowicie zniszczona, dziura na dziurze. Przy pracach na Centralnej był sprzęt, frezarka, walce, siła robocza, nawet został nadmiar asfaltu gdy roboty dobiegały końca. Normalnie zapadłaby decyzja o zrobieniu tych masakrycznych 100 metrów dziurawej przecznicy. Dlaczego nie zapadła, bo zrobienie tej drogi nie było w planie i z całą pewnością skończyłoby się kolejnym wnioskiem do sądu.
Co robił w tamtym czasie Ignac? Pisałem już kiedyś o tym. Prowadził kolejne dochodzenie. Chodził koło ludzi pracujących jak kot koło spyrki. Na co czekał? Oczywiście na błędy. Doczekał się. Czy zareagował w trakcie wykonywania prac? Nie! Poczekał by chwilę później opisać sytuację jako nieudolność wójta.
Można powiedzieć, że działania SNG przynoszą skutki, ludzie przestraszyli się "łamania prawa". Nie podjęli decyzji o nagięciu prawa i nie zrobili małej przecznicy. To sukces SNG. Jednakże zastanawiam się czy mieszkańcy korzystający z tej drogi na co dzień też doceniają sukces SNG. Mam wątpliwości, ostatnio wystąpili do Rady Sołeckiej by tę drogę w końcu zrobić.
By oddać sprawiedliwość w sukcesach SNG, fakt, ludzie mają dziurawą drogę, ale za to sngowcy pokazali ostatnio publicznie jaja i to chyba w każdej wiosce:)

529

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

...posprzątałem.
Przypominam, że tematem wypowiedzi jest "SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy".

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

530

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Nawiązanie do tematu z wątku o BIP.
Dotychczas próbowałem nakreślić pewien stan organizacyjny obowiązujący np. w stowarzyszeniach i radzie gminy. Niestety tylko jedna osoba nie rozumie podstaw, obarczając stowarzyszenie zarejestrowane w KRS całym nieszczęściem tej gminy. Nieszczęściem są wypowiedzi ludzi nierozumnych. Nieszczęściem jest brak nieuchronności i odpowiedzialności za występki i wykroczenia. Nieszczęściem jest nienawiść do ludzi, którzy mają wiele ciekawych o oryginalnych pomysłów.
Konia z rzędem temu, kto znajdzie tam inicjatywę nie skierowaną przeciw komuś a dla dobra społeczeństwa.
To proszę przygotować konia z rzędem, bo ja dostrzegam na stronie SNG poniższe inicjatywy skierowane do ludzi:
-Orszak Trzech Króli,
- Wystawa Wielkanocna,
- spadek cen za odbiór odpadów komunalnych,
- interwencja przy powstałej barierze architektonicznej,
- piknik sportowy w Kobiernicach,
- dofinansowanie z konkursu ofert.
Prócz tego wielkim sukcesem jest otworzenie szerokich możliwości dostępu do informacji publicznej poprzez środki  audiowizualne i prasowe, dotyczące dokumentacji administracyjnej, finansowej, oświatowej. Wszystko w ramach statutu.
Z filmów zamieszczonych na stronie SNG dowiedzieć się można, że radny Sopiak na szczęście kilku swoich katastrofalnych pomysłów nie doprowadził do końca. Nie zlikwidowano połączeń MZK na korzyść PKS. Taki wniosek złożył radny Sopiak. Inne pomysły to zakaz publikowania nagrań audio - wideo w Internecie, sprzedaż budynku komisariatu policji i przeznaczenie dochodów na teren wokół ośrodka zdrowia, brak konieczności publikowania w Internecie protokołów z posiedzeń komisji . Jest tego trochę.
„Dlaczego radni SNG tak rozegrali sprawę by przegrać?” Przede wszystkim nie ma radnych SNG. Grupa świadomych radnych przegrała głosowanie, bo nie miała większości w radzie, a z ich zdaniem pozostali się nie liczą, gdyż decyzje zapadają w kuluarach gabinetów. Pod obrady przedkładane są projekty uchwał, co do których los został przesądzony na długo przed komisjami. Tłumaczenie ludziom, że najbardziej aktywni radni dlatego tak bronili powstania funduszu sołeckiego, bo go w sołectwach nie chcą jest wyjątkowo głupie. Autor takich poglądów stawia siebie w wyjątkowo niekorzystnym świetle.

531

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Drodzy forumowicze, błagam miejcie wzgląd na inteligencją Was samych. Czy na prawdę jesteście w stanie podsycać egoizm IW, który twierdzi, że najsprawniejsi radni aktualnej RG przekonywali pozostałych do uchwalenia funduszy sołeckich po to, żeby tych funduszy nie uchwalić? Czyli radni głosujący przeciwko powołaniu funduszu sołeckiego tak na prawdę opowiedzieli się jego wyodrębnieniem. To forum za sprawą IW schodzi na psy. Czytając posty można tylko zgłupieć. Błagam nie schodź ie do poziomu IW, bo nie dotrzymacie kroku, a powagę własnych poglądów zmienicie w niestrawną papkę zgubionych ideałów.

Co z tego, że opinie rodzice są spójne i logiczne, skoro dla IW logika kończy się przy skrócie SNG. Co z tego, że wellona sprawnie i rzeczowo tłumaczy świat przedszkolny, jeśli IW żyje w swoich kwantach równie głupich, co nietrwałych. Co z tego, że ares, kobierniczanin i kto tam jeszcze czeka w kolejce mają wiedzę, dzielą się wiedzą, jeśli łeb IW jest twardy jak odmiana węgla i tylko czeka na zaczepki i kpinę z ludzkiej godności. Mam coraz mniej ochoty na wypowiadanie się na tym forum, gdzie IW nie jest w stanie zrozumieć, gdzie jest niebo, a gdzie głębia oceanu. Gdzie jest logika prawdziwa, a gdzie fałszywa. A co się stanie jeśli forum czanieckie zamilknie, jak to zrobiło forum kobiernickie?

532

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

wieszczu napisał/a:

Mam coraz mniej ochoty na wypowiadanie się na tym forum

I o to właśnie chodzi.

Wracając do kwestii windy w budynku Ośrodka Zdrowia w Kobiernicach, tj. do komentarza z forum
i artykułu opublikowanego na stronach SNG pt. Sprzedawcy kitu

Koszt urządzenia dźwigowego (windy) typu GL MRL-MC firmy GMV o udźwigu 630 kg/8 osób - takiego w jaki wyposażono Ośrodek Zdrowia w Porąbce, w innym modernizowanym budynku wyniósł dokładnie 94.281,60 zł.

Wychodzi więc na to, że roboty budowlane przy rozbudowie Ośrodka Zdrowia o szyb windy dla osób niepełnosprawnych w Porąbce ul. Wielka Puszcza 23 mogły pochłonąć nawet kwotę około 74.000,00 zł.
Do tego należy jeszcze doliczyć niemały koszt dokumentacji projektowej.

W przypadku Ośrodka Zdrowia w Porąbce dokumentacja taka jest opublikowana w tutaj Biuletynie Informacji Publicznej  - niestety nie znalazłem informacji o zleceniu jej wykonania i o cenie za jaką została wykonana.

Tak więc organizacja nocnej i świątecznej opieki może nas kosztować w najbliższej perspektywie nie tyko zapowiadane 49.000,00 zł.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

533

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Zenon chodzi o to żebyśmy nic nie pisali? Chyba nie to masz na myśli?

534

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Ambulatorium się na pewno przyda. Zostanie ogłoszone jako sukces roku 2014 – roku wyborczego. Czy będzie potrzebna winda, czy nie, kto wie to na pewno. Ja nie rozumiem natomiast dlaczego urząd miał by to ukrywać? Jeśli winda jest obowiązkowa to trzeba ją zbudować, bo jeśli nie zostanie zbudowana to…. Co się wtedy stanie???

535

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

pytia napisał/a:

Ambulatorium się na pewno przyda. Zostanie ogłoszone jako sukces roku 2014 – roku wyborczego.

To akurat mnie nie obchodzi. Jak już napisałem uważam, że ambulatorium jest potrzebne.

pytia napisał/a:

Czy będzie potrzebna winda, czy nie, kto wie to na pewno.

Analiza przepisów wskazuje na to, że winda jest konieczna. Chętnie poznam argumenty przeciwne.

pytia napisał/a:

Ja nie rozumiem natomiast dlaczego urząd miał by to ukrywać?

Ja również. Niemniej jednak łatwiej znaleźć w budżecie 49.000,00 zł niż 220.000.00 zł. Poza tym można do jesieni nie zdążyć z uwagi na procedury przetargowe, konieczność wykonania dokumentacji projektowej etc.
Równie zagadkowo wygląda przy tym kwestia partycypacji w ambulatorium mające obsługiwać trzy gminy tylko jednej, co wzbudziło wątpliwości radnego Fiarskiego.

pytia napisał/a:

Co się wtedy stanie???

Będzie trzeba wysupłać z kas kolejne niemałe pieniądze.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

536

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

pytia napisał/a:

Ambulatorium się na pewno przyda. Zostanie ogłoszone jako sukces roku 2014 – roku wyborczego.

Zapewne tak, przyda się. Pytanie jest jednak inne. Dlaczego dopiero teraz? Waligóra pracuje w pogotowiu całe lata, poprzedni dyrektor jest z Bujakowa a pomieszczenia w kobiernickim ośrodku zdrowia stoją od lat puste. Czy jesteśmy uzależnieni od kaprysów decydentów? Czy jesteśmy uzależnieni o lat wyborczych? Czy może popadliśmy w uzależnienie od komitetu wyborczego Rodzina Prawo Wspólnota?
Jest jeszcze jedna możliwość. Wojciech Waligóra jako dyrektor chce się wykazać.

537

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Ale gdyby ambulatorium powstało to chyba dobrze? Tylko można się czepiać tego, że w takim pospiechu powstaje i nie wiadomo ile to będzie kosztować. no i oczywiście pytanie dlaczego nasi radni nie chcieli pytać radnych z Kóz i Wilamowic? Wszystko to takie niejasne, ale tak tu było zawsze. Jestem ciekawa co z tego się wydarzy.

538

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Bardzo dobrze. Tylko, że są osoby w Czańcu, które rozbudzają nadmierne oczekiwania wobec ambulatorium. Ludzie myślą, że to będzie przedłużenie działania ośrodka zdrowia w pełnym zakresie, a to chyba nie tak. Ambulatorium pełni okrojone i konkretne zadania, więc nie ma co liczyć na pełną opiekę medyczną, jak w ośrodku zdrowia. A takie głosy padają.

539

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

wellona napisał/a:

Bardzo dobrze. Tylko, że są osoby w Czańcu, które rozbudzają nadmierne oczekiwania wobec ambulatorium. Ludzie myślą, że to będzie przedłużenie działania ośrodka zdrowia w pełnym zakresie, a to chyba nie tak. Ambulatorium pełni okrojone i konkretne zadania, więc nie ma co liczyć na pełną opiekę medyczną, jak w ośrodku zdrowia. A takie głosy padają.

Przecież to jest typowe zachowanie. Opowiadanie niestworzonych rzeczy o tym co będzie, jak to o nas dbają. Po ślubie, po wyborach okazuje się, że panna młoda to nie dosyć, że jest stara do w dodatku brzydka i zrzędna. Na co można liczyć? Wszystko jest pod linkiem http://www.nfz-krakow.pl/stronadlapacje … amp;ida=15

540

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Jaw tym wszystkim zauważam dobrze przemyślany plan. Korzystny, ale bynajmniej nie dla mieszkańców, lecz dla naszego wielofunkcyjnego prezesa pełniącego wszelkie zaszczytne obowiązki. Ambulatorium będzie świadczyć usługi w ramach podstawowej opieki medycznej, a nie jak już od niejednego słyszałem, że tak, jak w ośrodku zdrowia.  Wyborca znalazł, wyborca tłumaczy. Ja mam na myśli coś innego. Zenon opisał konieczność zamontowania w ANiŚP windy. Zestawmy to z felietonem Pana Sławka. Co mamy? Przewodniczący Kazimierz twierdzi, że winda nie jest potrzebna, a przepisy stanowią coś odwrotnego. Posłuszni radni nie chcą pytać radnych z Kóz i Wilamowic o współfinansowanie remontu budynku ośrodka zdrowia. Dlaczego? Wieszczę, że radni z sąsiednich gmin są bardziej przygotowani do tematu i od razu wyczuliby, że winda będzie konieczna. A wtedy ich wkład finansowy musi być znacznie większy. A skąd wziąć kasę? Na dodatek odkrywane są tajemnice tak chętnie schowane przez naszego pełniącego obowiązki Wojciecha. I wtedy pośpiech jest uzasadniony, radni zmanipulowani, mieszkańcy oskubani z kasy i to dla własnego dobra. Majstesztyk.

541

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

wyborca5 napisał/a:

Wszystko jest pod linkiem http://www.nfz-krakow.pl/stronadlapacje … amp;ida=15

Lepiej doczytać na stronach Śląskiego NFZ - tutaj: http://www.nfz-katowice.pl/?k0=02_ubezp … yzury.html
Dowiemy się tam m.in., że w ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej nie można uzyskać:

  1. wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem;

  2. recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym;

  3. rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia.

Wieszczu. Dokonałeś jak zwykle słusznej diagnozy.

Sprawa ambulatorium jest jeszcze ciekawa w innym wymiarze, dodam dość niepokojącym. Mamy oto określony krąg osób: Jedna z nich ma zasób lokalowy, druga dysponuje umową z NFZ na świadczenie konkretnych usług zdrowotnych, trzecia dzierży kasę, której uruchomienie jest niezbędne do adaptacji lokalu pozostającego w dyspozycji osoby pierwszej, oczywiście po przekonaniu że to niezbędne konieczne, a wręcz że to niebywała szansa dla dobra mieszkańców, demokratycznego ciała jakim jest Rada Gminy Porąbka. Mamy więc zamknięty krąg powiązań i zależności, do którego z oczywistych względów nie pasuje nikt z ościennych gmin. W tym układzie nie ma np. ryzyka niewygodnych pytań w stylu: winda. Czego jeszcze nie ma, a co z kolei już jest - można się zastanawiać.


A tak na marginesie.

Kto sprząta pomieszczenia
Filii Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Kobiernicach?

Jakoś nie mogę znaleźć ogłoszenia o przetargu na tego rodzaju usługi. Szukałem w BIP pogotowia i znalazłem tylko to (linki:
http://www.bip.pogotowie.bielsko.pl/dat … 118987.pdf
http://www.bip.pogotowie.bielsko.pl/dat … 589573.pdf
http://www.bip.pogotowie.bielsko.pl/dat … 962630.pdf

Wszystkie prowadzą do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na usługi sprzątania Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w przetargach rozpisanych w poszczególnych latach. Są tam wymienione tylko obiekty:

  1. Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej, ul. E. Plater 14

  2. Filii Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Szczyrku ul. Zdrowia 1

  3. Stacji Pogotowia Ratunkowego w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Żwirki i Wigury 1

  4. Pomieszczenia administracyjno-socjalne i Stacja Kontroli Pojazdów w obiektach Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, ul. E. Plater 14

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

542

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Zenon napisał/a:

 
A tak na marginesie.
Kto sprząta pomieszczenia Filii Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Kobiernicach?

Nikt, panowie Bułka i Waligóra tak dbają o czystość i porządek w placówce służby zdrowia.

543

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Panowie nie wiem kim wszyscy jesteście ale na pewno jesteście dobrze poinformowani. Kurcze piszecie o sprawach co się zwykłym ludziom nawet nie śnią. Ja raz byłem w pogotowiu w Kobiernicach i powiem jedno - MELINA. A teraz może się okazać, że jeszcze nie sprzątana. Przecież Bułkę, Waligórę, Gałuszkę i tych najgorszych radnych to szlag musi trafiać jak czytają o swojej niemocy i własnej głupocie i nic nie mogą zrobić. Mało tego nie mają jak się bronić bo to prawda. A jeśli lekceważą internet bo im się wydaje, że go mało ludzi czyta to się grubo mylą.

544

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

gminniak napisał/a:

Panowie nie wiem kim wszyscy jesteście ale na pewno jesteście dobrze poinformowani. Kurcze piszecie o sprawach co się zwykłym ludziom nawet nie śnią. Ja raz byłem w pogotowiu w Kobiernicach i powiem jedno - MELINA.

O tym, że nikt nie sprząta przeczytałem na stronie sng, http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=154

a Zenon tylko to potwierdził. Dociekliwy ten Zenon, nie chciałbym mieć w nim wroga.

545

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

No tak wyborca masz rację wszystko tam pisze tylko trzeba dobrze czytać i pamiętać gdzie to się przeczytało. Ja nie zawsze mam czas ale dziękuję za podpowiedź. A Zenon jest genialny. Skąd człowiek wie to wszystko to trudno zrozumieć ale wiedzę ma wybitną. Takiego wójta nam potrzeba.

546

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Rozmawiają ze znajomymi zadajemy sobie pytanie. Dlaczego u nas nie da się pozyskiwać środków unijnych? Dlaczego u nas nie moży być fundusz sołecki? Tych dlaczego jest znacznie wiecej. Ale jest jeszcze inne dlaczego. Dlaczego wiekszośc mieszkanców głosując na Płonke, Bułkę, Waligórę, Mydlarzową czy Rodaka wybiera przysłowiowe dziadostwo? Ludzi bez wizji i wyobrazni. W czym jesteśmy gorsi od innych?
Dlaczego w gminie Czernichów mając dobry pomysł już trzy osoby mogą dostać grant do 6 tysiecy złotych http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi … LokBielTxt

Czy o konkursy w gminie Porabka trzeba walczyć? Jestem ciekaw co ma do zaproponowania mieszkancom Bułka? Wybory już w listopadzie.

Mam nadzieję, ksiązka o Kobiernicach jaką zapowiada SNG to początek systematycznych wydań o każdym sołectwie. Tego życzę mieszkańcom gminy.

547

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Ja uważam, że w ogóle po pierwszym numerze Kuriera Sołeckiego coś się we wsi zmienia. Ci moi znajomi najbardziej popierający Bułkę albo mówiący, że w SNG to same oszołomy jakoś milczą i nad czymś się zastanawiają. I to już jest sukces SNG, bo ludzie zaczynają myśleć i już nie mówią, że jak nie Bułka to kto. A o naszych niektórych radnych to w ogóle nie chce się gadać. Niewypały.

548

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

cieciola napisał/a:

Ja uważam, że w ogóle po pierwszym numerze Kuriera Sołeckiego coś się we wsi zmienia. .

Zmienia sie i to napewno. Pytanie. Czy wystarczająco szybko? Działanie obecnej władzy, nieudolnej nie mającej racjonalnych argumentów ogranicza się często do kłamst i pomówień, szkalowania. I jak słyszę angażują się w to osoby, "moralne autorytety", którym umorzono parę przysłowiowych stówek podatku. Tacy ludzie muszą przegrać, wcześniej czy pózniej.
Na tym forum dyskutowano o kobiernickim przedszkolu. Jak czytam pod linkiem na utworzenie http://www.beskidzka24.pl/artykul,wiepr … 21003.html

że gmina Wieprz na otwarcie nowego oddziału przedszkolnego dostanie 344 tys. złotych. Sama dołoży tylko 60 tys. Pytanie. Ile dostanie gmina Porąbka, albo ile już dostała? Jeżeli przedszkole budowane jest za pożyczki to wybudować w ten sposób każdy głupi potrafi. Nie trzeba być ani wójtem ani sekretarzem.

549

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

wyborca5 napisał/a:

Zmienia sie i to napewno. Pytanie. Czy wystarczająco szybko?


Obawiam się, że straconego czas nie da się odrobić.

Przykład z przedszkolem w Wieprzu jest nader wymowny.
Program z którego skorzystał samorząd w Wieprzu dysponował kwotą ponad 50 mln euro, czyli ok. 200 mln zł z przeznaczeniem na modernizację oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

Natomiast ogólna pula jaką wykorzystano w latach 2007-2013 to 1,258 mld zł. Z Europejskiego Funduszu Społecznego powstało 3,6 tys. przedszkoli, z których korzysta 124 tys. dzieci, głównie na obszarach wiejskich.


Jak niejednokrotnie tutaj podkreślałem w naszej gminie nie ma gospodarza, więc nie ma podstawowego elementu zarządzania - planowania, bez którego nie można korzystać z kasy pochodzącej ze środków zewnętrznych. Organizowanie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej również prowadzone jest w tym chaotycznym stylu o czym można poczytać w felietonie pt. Sprzedawcy kitu. Koło się więc zamyka i kręci swoim dziadowskim rytmem - od wyborów do wyborów.

Czy jest na to jakaś rada? Pewnie jest ale tę kwestię niech każdy rozważy sobie sam.
Może wyjątkowo. W tym przypadku liczby nie kłamią.

Przykład Wieprza pokazuje jak wydając 60.000,00 zł można zyskać 344.000,00 zł.
Nawet gdyby te wydane 60 tys zł pochodziło z pożyczki, to gmina w bilansie i tak zyska - jest na plusie.

Tymczasem zadłużenie naszej gminy wzrasta w ekspresowym tempie - 231% na przestrzeni ostatnich 4 lat (rok 2010 - 4.047.624,00 zł, rok 2014 - 9580.000,00 zł o czym donosi na ostatniej stronie Kurier Sołecki - Wiadomości lokalne: http://www.sng.org.pl/index.php?option= … emid=130). Przy czym dla jasności. Ani złotówka z tej kasy nie została zainwestowana w taki sposób jak to zrobiono w gminie Wieprz.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

550

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Zastanawiam się dlaczego Zenon jako moderator pisze w tym wątku zupełnie nie w temacie. Dlaczego porusza tutaj temat ośrodka. To jedna z niewielu spraw w gminie, której SNG jeszcze nie udało się spieprzyć.
Porusza temat windy dla niepełnosprawnych ubolewając nad kasą, którą trzeba wydać. To straszne, każdy z nas nie zna godziny. Cieszmy się, że my nie musimy z takiej windy korzystać, ale nie zastanawiajmy się ile będzie kosztowała infrastruktura pomagająca ludziom, a jest ich wielu, w przełamywaniu barier.
Po chwili zastanowienia, doszedłem dlaczego Zenon ten temat poruszył tutaj. Chciał pokazać pewnie jak bezduszni mogą być ludzie z SNG!!!

Rodzic wymienił kilka punktów z działalności SNG. Dwa z nich to imprezy religijne. O orszaku sporo tutaj pisaliśmy, pokazanie publiczne jajek jakoś przeszło bez echa.
Cóż, sugeruję sympatykom SNG posłuchanie słów księdza. Można je odczytać w szerokim kontekście, pasują do sngowców jak ulał:(
https://www.youtube.com/watch?v=mPQfYuEP53g