376

Odp: Wybory uzupełniające

Zenon napisał/a:

Sentencja
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia NSA Tadeusz Michalik Sędziowie Sędzia WSA Teresa Kurcyusz-Furmanik Sędzia WSA Andrzej Matan (spr.) Protokolant st. sekr. sąd. Agnieszka Rogowska-Bil po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 maja 2013 r. sprawy ze skargi S. N. na uchwałę Rady Gminy P. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie wygaśnięcia mandatu oddala skargę.

Czy to oznacza, że Przewodniczący Rady Gminy Pan Tadeusz Wawak zataja przez radnymi i mieszkańcami gminy tę wiadomość? Wyrok WSA w Gliwicach zapadł 10 maja 2013 roku, czyli ponad miesiąc temu. 27 maja i 6 czerwca roku bieżącego obradowały połączone komisje. Nie przypominam sobie, aby taka wiadomość - pozytywna dla Rady Gminy została przekazana, a jestem stałym gościem podczas tych obrad.

377

Odp: Wybory uzupełniające

A przepraszam za śmiałość, czy podczas właśnie obradujących komisji nasz szanowny Tadzio – piewca stepów ukraińskich nie wtajemniczył zebranych w arkana wiedzy tajemnej?
W moich chorych zwojach panoszy się taka oto myśl: Sławomirku N.asz nieoceniony, staraliśmy się Cię uchronić przed gniewem Temidy, ale to podłe prawo wyborcze jest niewzruszone. A tak się nasza nieoceniona Kamila/Ewelinkastarała, tak mieszała, tak kluczyła. A to jedną uchwałę podpisał Przewodniczący mój ulubiony, a to inną, ale w tej samej sprawie wójt jeszcze ulubieńszy. A to zwątpienie w inteligencję radnego, co to nikogo się nie boi zatrzaskuje przyłbicę, w którą łeb zakuty. A te sugestie, że nowy kodeks wyborczy, co to przewiduje, że radny złapany na jeździe po pijaku nadal będzie mógł pełnić swą funkcję, tak bardzo potrzebną dla gminnego układziku. Wszystko na nic. Wyrok jak gilotyna.
A tak naprawdę to jest ze mnie kawał su***syna, że tak obcesowo o tematach taboo. No bo co człowiek kiepsko rozumny może za to, że jest tylko marną marionetką w rękach KWW RPW. Oto przeprasza – komitet, nie wyborców, a to faux pas numer 1. Wyraża skruchę, by raptem zaskarżyć uchwałę o wygaśnięciu swego mandatu – faux pas numer 2. Czy jest w gminie ktoś, kto nie dostrzega manipulacji? Biedny ten człowiek, kiedy zmuszony jest okazywać dobre samopoczucie, choć naprawdę czuje co innego.
Drogi Panie Sławomirze, Pana naiwność została wykorzystana, jak główna bohaterka filmu „Róża”.Jest Pan książkowym przykładem na przewrotność Komitetu Wyborczego RPW, który wysysa z człowieka godność, honor dla partykularnych interesów swoich liderów. Ale jest Pan również przykładem na to, że jak ktoś Pana otoczy serdecznym uściskiem, to musi Pan poczekać, aż ten ktoś pierwszy puści. Sklinczowali Pana, uwikłali w nadzieję na zachowanie mandatu radnego w sytuacji absolutnie beznadziejnej. Mamili nadzieją, że zachowa Pan tych pięć stówek. A teraz trzeba płacić za pracę, która została zakończona. Tylko, że to Pan i Pana rodzina płaci reputacją swego nazwiska, a szanowni doradcy odcięli pępowinę i każą się Panu wykrwawić. Naprawdę żal mi Pana. Niestety nic Pan do prac RG nie wniósł, poza mechanicznym podnoszeniem ręki w wyznaczonym czasie i miejscu. Ale nawet to nie zasługiwało na szacunek Pana chlebodawców, którzy zmanipulowali Pana do poziomu wioskowego popychadła.
Teraz czas na rewanż. Panie Sławomirze, gdy już wiadomo, że nie wiadomo już tylko jednego, to może Pan wykona rachunek sumienia i wystawi fakturę tym, którzy ponoszą odpowiedzialność za cały ten bajzel. Nie wie Pan o czym mówię? To proste. Wśród osób, z którymi Pan raczył się wodą rozmowną jest intrygant, donosiciel imenda, która dziś spokojnie zasiada, nawet właśnie w tej chwili na połączonych komisjach, a która jest bezpośrednio odpowiedzialna za Pana dramat. Czy nie nastał już czas na ujawnienie nazwisk, pseudonimów, kontaktów? Czy to Pan sam ma taszczyć to brzemię? Przez wzgląd na Pana następcę apeluję to Pańskiego poczucia sprawiedliwości o nazwisko tej poczwary, która wznosiła z Panem toasty, by po chwili chwycić za komóreczkę i rozpocząć rozmowę tymi słowami: nie wiem, czy to ważne, ale właśnie w knajpie pewien radny w moim towarzystwie…

378

Odp: Wybory uzupełniające

Ciekawe jest to, co Wieszczu nam piszesz, zaiste! ...i sporo wiesz na ten temat.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

379

Odp: Wybory uzupełniające

banan11 napisał/a:

Ciekawe jest to, co Wieszczu nam piszesz, zaiste! ...i sporo wiesz na ten temat.

Jedenasty Bananku mój słodki, dziwię się, że się dziwisz. Skąd wiem? Z Internetu, z forum. Trza uważnie czytać, porobić notatki, każdego wieczora przewertować przed zaśnięciem i wiesz. To heroiczna praca, ale się opłaca. Bardzo żałuję, że jakoś czas się dookoła mnie skurczył i mogę pisać już tylko krócej i rzadziej. Polecam przewertowanie wątku Forum czaniec.pl» Nowy Czaniec» Wybory uzupełniające tak od października 2012 i wszystko wiadomo.

380

Odp: Wybory uzupełniające

wieszczu napisał/a:

Polecam przewertowanie wątku Forum czaniec.pl» Nowy Czaniec» Wybory uzupełniające tak od października 2012 i wszystko wiadomo.

Ze względu na obowiązki służbowe wypowiadam się na forum tylko w weekendy chyba, że są takie upały jak teraz, to i pracy trochę mniej. Ale do rzeczy.  Pod koniec tygodnia wertuję wszystkie wypowiedzi z forum i martwią mnie dwie rzeczy: wypowiedzi jest zdecydowanie mniej niż kiedyś. Przypuszczam, że jest to spowodowane brakiem aktywności forumowiczów stojących po stronie władzy – a to w dzisiejszych okolicznościach wydaje się karkołomne. Drugi powód to istnienie portalu SNG. Tam umieszcza się nagrania i komentarze poparte papierami. Nie przypuszczałam, że w naszej gminie może dojść do takiej otwartości w przepływie informacji. Ale dzięki temu trudno jest polemizować gallerowi, Wloscianinowi, niktowi. Kamila robi to tylko wtedy, gdy znajdzie jakąś niszę – informację, która do niczego nie pasuje, nikomu nie jest potrzebna, ale w zamiarze ma wprowadzić zamęt na forum. Na szczęście są to działania incydentalne i sporadyczne, bo fakty z portalu SNG są nie do podważenia, wypowiedzianych słów nie ma jak cofnąć, wydruków nie ma jak skorygować.

O ile dobrze rozumiem, to w najbliższej przyszłości będą nowe wybory na radnego w Czańcu. Liczę, że panowie z SNG prześwietlą kandydatów i wysuną swojego. Wymiana poglądów na temat przyszłości gminy przy takim dostępie do informacji jest nieoceniona. Dobrze, że ja nie mam takich zapędów, bo bałabym się zaistnieć w przestrzeni publicznej, przy takim wysokim poziomie kontroli ze strony tzw. opozycji. A to tylko dobrze świadczy o demokracji, która powoli zagląda do gminy Porąbka.

381

Odp: Wybory uzupełniające

cieciola napisał/a:

Wymiana poglądów na temat przyszłości gminy przy takim dostępie do informacji jest nieoceniona. Dobrze, że ja nie mam takich zapędów, bo bałabym się zaistnieć w przestrzeni publicznej, przy takim wysokim poziomie kontroli ze strony tzw. opozycji. A to tylko dobrze świadczy o demokracji, która powoli zagląda do gminy Porąbka.

Cieciolu Kochana, zauważam, że mamy podobny problem z czasem i istnieniem w przestrzeni publicznej. Ja podziwiam gości z SNG, którzy się nie boją. Ba, co to znaczy bać się własnych poglądów i opinii. Ja jestem dumny z tego, że potrafię wypracować własne zdanie na wiele tematów. A dlaczego pod płaszczykiem anonimowości? Wielokrotnie już o tym pisałem. W GP próbuje zniszczyć się ludzi, którzy mają odmienny pogląd na funkcjonowanie szeroko rozumianych władz. Przykładów nie brakuje.
Będę bardzo uważnie przyglądał się kandydatom na radnych, którym, mam nadzieję400 zł nie przysłoni zdrowego rozsądku i instynktu samozachowawczego. Będą służyć mieszkańcom Czańca jak Pani Marta i Pan Janusz – przepraszam za może zbyt obcesową poufałość, ale Tylko Wy, Drodzy Radni z Czańca, wg mnie zasługujecie na szacunek.
Gdy czasy się jeszcze bardziej zmienią na korzyść demokracji i więcej osób zacznie głośno domagać się zmian w gminie, to przypuszczam, że aparatowi reżimu trudniej będzie wszystkich dopaść. Ale do tego luksusu jeszcze bardzo daleko.

382

Odp: Wybory uzupełniające

Zarządzeniem Wojewody Śląskiego Nr 146/13 z dnia 26 czerwca 2013 wybory uzupełniające do Rady Gminy Porąbka w okręgu wyborczym  Nr 3, Dolny Czaniec zostały wyznaczone na dzień 08.09.2013 roku. Więcej informacji pod linkiem http://dzienniki.slask.eu/WDU_S/2013/4532/akt.pdf

383

Odp: Wybory uzupełniające

Przepraszam, że wrzucę kamyczek na gładką taflę propagandy sukcesu, ale czy treść zarządzenia wojewody o wyborach uzupełniających, to nie powinna się znaleźć w miejscach zwyczajowo przyjętych, czyli np. na ambonie czanieckiej świątyni oraz na tablicach ogłoszeń? Ja takowych nie dostrzegam. No przecież komitety wyborcze mają zostać zgłoszone do 20 lipca - za niecałe dwa tygodnie. Czyżby mój ulubiony wójt próbował kogoś niedoinformować tak, aby komitety wyborcze inne niż KWW RPW nie zdołały wystawić kandydatów do wyborów?

Niedobrze tak wszędzie węszyć podstępy i spiski, ale żyję w GP, a to tłumaczy bardzo wiele.

384

Odp: Wybory uzupełniające

wieszczu napisał/a:

czy treść zarządzenia wojewody o wyborach uzupełniających, to nie powinna się znaleźć w miejscach zwyczajowo przyjętych, czyli np. na ambonie czanieckiej świątyni oraz na tablicach ogłoszeń? Ja takowych nie dostrzegam.

Na stronie BIP Urzędu Gminy Porąbka, w Menu Przedmiotowym - link - Wybory znajdują się następujące dokumenty:

http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=7037&Nr=1

Podobne informacje odnaleźć można tutaj:

http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=142

385

Odp: Wybory uzupełniające

Do kiedy mieszkańcy powinni  poznać komitety wyborcze i kandydatów na radnego? Jestem przeogromnie ciekawa, kto się odważy, bo czasy trudne, a bez dynamitu układu w gminie się nie rozwali.

386

Odp: Wybory uzupełniające

cieciola napisał/a:

Do kiedy mieszkańcy powinni  poznać komitety wyborcze i kandydatów na radnego? Jestem przeogromnie ciekawa, kto się odważy, bo czasy trudne, a bez dynamitu układu w gminie się nie rozwali.

Jak sądzę to będzie najpilniej strzeżona tajemnica. To zrozumiałe. Komitety do ostatniej chwili będą strzegły nazwisk swoich kandydatów, tym bardziej, że wybory uzupełniające 2013 odbędą się wg nowej ordynacji wyborczej. A znaczy to, że miezkańcy np. przysiółka lub sąsiadujących ze sobą ulic głosują na swojego sąsiada.  Nowowybranemu radnemu będzie bardzo trudno zignorować głos wyborców, gdyż, jak się wydaje może mieszkać za płotem, na wyciągnięcie ręki. Sam jestem ogromnie ciekaw, co się stanie we wrześniu.

387

Odp: Wybory uzupełniające

cieciola napisał/a:

Jestem przeogromnie ciekawa, kto się odważy, bo czasy trudne, a bez dynamitu układu w gminie się nie rozwali.

Mieszkańcy powinni pamiętać, że te wybory to następstwo kompromitującej nas postawy KWW Rodzina Prawo Wspólnota, który bronił do upadłego swojego radnego. Cały ten cyrk trwał prawie rok a okolica się śmiała i pytała o odrobinę honoru. Każdy powinien o tym pamiętać. Dla tego komitetu nie powinno już być miejsca w życiu społecznym. Czas na nowe.

388

Odp: Wybory uzupełniające

Jan Małolepszy napisał/a:

Mieszkańcy powinni pamiętać, że te wybory to następstwo kompromitującej nas postawy KWW Rodzina Prawo Wspólnota, który bronił do upadłego swojego radnego. Cały ten cyrk trwał prawie rok a okolica się śmiała i pytała o odrobinę honoru. Każdy powinien o tym pamiętać. Dla tego komitetu nie powinno już być miejsca w życiu społecznym. Czas na nowe.

Pozwolę sobie przypomnieć, iż moje prywatne opinie na ten bolesny temat przedłożyłem czytelnikom forum już 18 czerwca roku bieżącego.

Z nieukrywaną ciekawością czekam na listy kandydatów na radnego, a może radną - któż to wie. Z drżeniem rąk i serca czekam na powody, dla jakich kandydat KWW RPW chciałby zasiąść w RG. Dreszcz emocji przebiega przez me owłosione plecy na myśl jakich argumentów użyje kandydat KWW RPW, by przekonać do racji i poglądów bliskich koledze, który jeszcze tak niedawno wspierał swą osobowością autokrację nam panującą. Czy będzie kontynuował dzieło swego wielkiego poprzednika? Czy tak, jak On uśmiechcem (uśmiech nieporadności + chcę, ale nie potrafię = uśmiechęć) nieporadności będzie próbował przykryć ewidentne deficyty wszelkiej maści? Czy będzie to kolejny "ekspert" potrafiący przekonać tłuszczę do swych racji siłą swych wyrafinowanych, lecz niestety niewypowiedzianych argumentów?

Zwracam się z błagalnym apelem do zuchów z SNG o jak najrychlejsze ujawnienie wszystkich kandytatów w najbliższych wyborach uzupełniających. Szykuje się niezła zabawa.

389

Odp: Wybory uzupełniające

wieszczu napisał/a:

Zwracam się z błagalnym apelem do zuchów z SNG o jak najrychlejsze ujawnienie wszystkich kandytatów w najbliższych wyborach uzupełniających. Szykuje się niezła zabawa.

Wieszczu, to wcale nie będzie zabawa, to śmiertelnie poważny sprawdzian dla wszystkich, którym leży na sercu dobro tej gminy i jej mieszkańców. Jak rządzi wójt to już wiemy, teraz czas na coś nowego, świeżego i przyjaznego mieszkańcom. Tylko czy panowie z SNG są pewni, że o nich słyszano w każdym zakamarku gminy? Ja mam wątpliwości.

390

Odp: Wybory uzupełniające

Kochana cieciolu, z nieukrywaną radością podpisuję się pod każdym Twym słowem napisanym paluszkami sunącymi po klawiaturze. Oczekuję "zabawy" w formie sensacji i wojny nuklearnej pomiędzy komitetami oraz ciekawej, obnażającej i oczyszczającej dyskusji tu na forum. Nie oszukujmy się, każdy kandydat zostanie poddany rentgenowskim działaniom i jeśli nie dysponuje skórą odpowiedniej grubości to już współczuję Jego rodzinie. Zwłaszcza jeśli będzie się łasił do liderów KWW RPW z Czańca, których nazwisk tu nie wymienię, gdyż palce odmawiają mi posłuszeństwa i niebezpiecznie wzrasta cisnienie.

Cieciolu, a może masz jakieś doniesienia (oj to kiepskie słowo, mój przyjaciel Wloscianin może to opatrznie zrozumieć), może więc przecieki dot. nazwisk ewentualnych kandydatów na radnego? Dowiemy się za tydzień, prawda, ale z gruntu mało cierpliwy jestem i zdecydowanie lubię wiedzieć. Czego i potencjalnym kandydatom życzę.

391

Odp: Wybory uzupełniające

W Czańcu mówi się, że Pan Wiesław Gąsiorek przebiera nogami, żeby znów tytułować się radnym. Doświadczenie ma, posłuch w wielu kręgach też, tylko, kogo będzie wspierał wójta, czy mieszkańców?

392

Odp: Wybory uzupełniające

cieciola napisał/a:

W Czańcu mówi się, że Pan Wiesław Gąsiorek przebiera nogami, żeby znów tytułować się radnym. Doświadczenie ma, posłuch w wielu kręgach też, tylko, kogo będzie wspierał wójta, czy mieszkańców?

Cię Ciola rozumiem w wątpliwościach, ale chyba każdemu trzeba dać sznasę na wykazanie się przed tłuszczą, np. tu na forum. Może "Towarzysz Wiesław" doznał "odpętlenia" i zacznie mysleć o ludziach i działać dla ludzi, może ma pomysły, charyzmę, wolę i poparcie. Nie odbierajmy Panu Wiesławowi radości z niesienia prawa w prawicy i sprawiedliwości w lewicy swojej.  Może też się okazać, że Pan Wiesław chce dżumę leczyć cholerą, ale to nie do końca jest tylko Jego problemem. Każdy, kto będzie chciał zasiąść przed kamerami musi się liczyć z osądem społecznym.

393

Odp: Wybory uzupełniające

W BIP pod linkiem http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … 3:31%20:08 można znaleźć ogłoszenie:

Wójt Gminy podaje do wiadomości wyborców informację o obwodzie głosowania obejmującym okręg wyborczy nr 3 oraz o wyznaczonej siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej, w której zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające do Rady Gminy Porąbka w dniu 8 września 2013 r.

Obwód obejmuje następujące ulice: (Czaniec Dolny): Bajeczna, Barwna, Bażantów, Begonii,Beskidzka, Biała, Biwakowa, Bluszczowa, Bławatków, Błękitna, Błonie, Borowa, Bratków, Bratnia, Brzegowa, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Bystra, Bukietowa, Bukowa, Bukowska, Bzów, Cedrowa, Cicha, Cierniowa,  Cisowa,Cyprysowa,Cytrynowa,Czeremchowa, Czereśniowa, Czysta, Dogodna, Dolna, Dostatnia,
Długa, Drzewna, Dumna, Dworska,Działkowa,Kalinowa, Kamienna, Karpacka, Kasztanowa, Kasztelańska, Kęcka, Kępa, Kryształowa, Klonowa, Kłosowa,Konwaliowa, Koralowa, Kościelna, Krajobrazowa, Korzenna,
Krokusów, Kresowa, Kręta,Królewska, Krótka, Krucza, Kwiatowa, Kardynała Karola Wojtyły do numeru 54, Południowa, Słoneczna.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

394

Odp: Wybory uzupełniające

Czy komuś są już znani kandydaci na radnych? A właściwie, czy jakieś komitety się już  zawiązały? Bo na razie to zainteresowanie wybirami jest żadne. Większość mieszkańców tyl ulic wynienionych nawet nie wie, że są wybory, a już na pewno dlaczego one są.

395 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2013-07-26 16:09:11)

Odp: Wybory uzupełniające

W kręgach wtajemniczenia wyborczego wiadomo już, że nastąpiła reaktywacja KWW RPW, której kondydatem na radnego ma być Pan Wiesław Gąsiorek. Tak słyszałem, ale równie dobrze może to być plotka kierująca myśli i czyny innych komitetów w ślepe uliczki. Tak, czy inaczej niezależnie od tego kto będzie kandydował z KWW RPW, bo nie wątpie, że układ rządzący będzie chciał wypełnić lukę po stracie radnego Sławomira, przypuszczam, że będzie to ktoś, komu mentalnie bliżej naszemu szanownemu listonoszowi, niż Pani Marcie i Panu Januszowi. A to by znaczyło, że w założeniach KWW RPW ma ochotę się jeszcze bardziej zakonserwować, a nie otworzyć na potrzeby ludzi. I obym wieszczył błędnie.

396

Odp: Wybory uzupełniające

Jak przeczytałam na stronie SNG o wyborach uzupełniających istnieje kalendarz wyborczy i wnim pisze, że do 20 lipca należy powiadomić Komisarza Wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego oraz o zamiarze zgłoszenia kandydata na radnego. Jest 26 lipca, a o komitetach wyborczych nie słyszałam. Czy ktoś coś wie?

397

Odp: Wybory uzupełniające

Szanowne towarzystwo już zaczyna sobie używać. Przez Was nikczemni wielu porządnych ludzi obawia sie kandydowania, bo wiedzą, że będziecie ich obśmiewać, będziecie kłamać i szydzić. Tyle jesteście warci.

398

Odp: Wybory uzupełniające

nickt napisał/a:

Szanowne towarzystwo już zaczyna sobie używać. Przez Was nikczemni wielu porządnych ludzi obawia sie kandydowania, bo wiedzą, że będziecie ich obśmiewać, będziecie kłamać i szydzić. Tyle jesteście warci.

Nie musi o nic obawiać się ten, kto chce coś w gminie zmienić. Niech się dwa razy zastanowi kandydat, który przed ślepiami ma cztery stówki, a pod włosami żadnych predyspozycji do pracy dla ludzi. I będę pierwsza, która powie to głośno. I jeszcze byłoby dobrze, gdyby taki
Rodak po prostru zniknął z pola widzenia, bo 4.800 zł na rok to nie są kokosy, ale w przypadku tego pana i tak są zmarnowane. Bo to ten pan też chciał coś w gminie zmienić i co? Nie ma go. Nie istnieje. Niech ołtarze trzymają się jak najdalej od problemów lokalnych, a ludzie zaczną mysleć logicznie i nie głosują na kogoś kogo widzą w kościele.

Jeśli PiS albo KWW RPW mają  kandydatów takich jak Rodak albo Nalborczyk to tym panom podziękujmy za kompromitowanie sołectwa Czaniec. Tu potrzeba swieżych pomysłow i nowatorskich rozwiązań, a przede wszystkim ludzi, którzy nas nie skompromitują i nie będą głosowali przeciwko ludziom w Czańcu tak jak ci dwaj panowie o Mydlarzowej nie wspominając.

Ja sama jeszcze pół roku temu myslałam, że radny Kojder choćby bardzo chciał nie jest w stanie niczego zmienić w tej gminie. Ale Janusz już nie jest sam, ma wsparcie. Jest pani Marta i inni z Kobiernic i Bujakowa. Może wybrany zostanie ktoś, kto dołączy do tej czwórki i już nie będzie tak różowo dla wójta i przewodniczącego o reszcie naszych radnych nie wspominając.

Rozpisałam się ale muszę się wygadać, oczyścić umysł ze złych myśli. To pomaga. I czekam na kandydatów do wyborów z niecierpliwością.

399

Odp: Wybory uzupełniające

nickt napisał/a:

Szanowne towarzystwo już zaczyna sobie używać. Przez Was nikczemni wielu porządnych ludzi obawia sie kandydowania, bo wiedzą, że będziecie ich obśmiewać, będziecie kłamać i szydzić. Tyle jesteście warci.

Czyli odmawiasz ludziom prawa do angażowania się w działania struktur i instytucji demokratycznego państwa, a więc instytucji władzy publicznej
oraz zarządzanych przez nie i podległych im organizacji sektora publicznego? Jakim prawem! Toż to dla nich podstawowe prawo wynikające z naszej Konstytucji.

Art. 4 Konstytucji RP, zgodnie z którym władza zwierzchnia w RP należy do Narodu i Naród ten może ową władzę sprawować również bezpośrednio angażując się w sprawy fundamentalne: przejrzystość działania gminy, tworzenie dobrego prawa, partycypacja obywatelska.

Obecny styl zarządzania gminą nie jest demokratyczny przez co nie spełnia oczekiwań wielu ludzi i mogą oni jak chcą, w granicach obowiązującego prawa wyrażać swoje poglądy.

Obśmiewanie? A przypomnij sobie czym w PRL-u były kabarety. Tak chętnie słuchane i komentowane.

A co my mamy?
Otóż mamy taki mały PRL. Władza ma monopol na wszystko, a tych niepokornych, którzy usiłują samodzielnie myśleć, niszczy się.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

Odp: Wybory uzupełniające

Kolejne wybory przed nami. Mam nadzieję, że do Rady dołączy ktoś, kto nie będzie piewcą załatwiania spraw w gabinecie Wójta, jak to się obecnie robi, ale dołączy do nas osoba, która będzie chciała pracować na gremium, w oczywisty sposób. Która będzie pytać, dociekać...
Choć po moim doświadczeniu w pracach w tym samorządzie, moje odczucia co do jakości życia gminnego w Porąbce są specyficzne. Jeszcze dużo do zrobienia, choć już w niektórych aspektach działania Rady pewne zmiany, jeszcze wprowadzane nieśmiało, są.
Od dawna - również dla siebie, żeby nie stracić możliwości obiektywnego spojrzenia na samorząd oraz to co mnie spotyka (często po raz pierwszy w moim bogatym doświadczeniem życiu w samorządzie gminnym), zaczęłam prowadzić bloga, choć jest tam kilka wpisów, często jeszcze niepublikowanych (czas najlepiej weryfikuje osądy), polecam do poczytania dla kandydatów o tym jak to jest być nowym, trochę inaczej myślącym radnym w gminie Porąbka...

http://mtjradna.blogspot.com/

Liczę również na podpowiedzi, komentarze oraz konstruktywną krytykę...