1

(0 odpowiedzi, napisanych Ogłoszenia)

W dniu dzisiejszym przygarnięto błąkającego się psa  rasy przypuszczalnie  Golden Rotriwer lub Labrador długowłosy biały, młody dobrze ułożony, posiada obrożę łańcuchową koloru białego do smyczy. Pies zagubił się w rejonie ulicy Bukowskiej w Czańcu. Obecnie nakarmiony oczekuje swego Pana pod adresem ul. Bukowska 89. W załączeniu zdjęcie, niestety  nie najlepszej jakości.

2

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

bibi napisał/a:
Gdzie mają swoje BIPy jednostki OSP? W ich pisemku pisze czarno na białym, że są obowiązkowe. Czyżby K. Gałuszka nie doczytał? A może nie umie. Wasza Ania.



Chciałbym tylko przypomnieć, że w tym "pisemku" wyraźnie pisze, że obowiązek prowadzenia bip mają jednostki OSP posiadające status "organizacji pożytku publicznego".

3

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Komitet Wyborczy Wyborców "Ludowcy" wraz z naszymi kandydatami w wyborach uzupełniających w dniu 9 września bieżącego roku wyraża słowa podziękowania społeczeństwu Czańca Górnego, którzy wzięli udział w wyborach i poparli naszych kandydatów. Jednocześnie gratulujemy nowo wybranym radnym i życzymy konkretnych i efektywnych działań na rzecz naszej społeczności.
Z poważaniem - członkowie komitetu.

Szanowni mieszkańcy, przedsiębiorcy Nasze wsi, jako Były Prezes OSP Czaniec i na dzień dzisiejszy 27 letni członek Naszej OSP zwracam się do Szanownych Państwa o finansowe wsparcie naszej jednostki w formie 1 procentu podatku prz rozliczeniu rocznym z Urzędem Skarbowym. Szanowni Państwo wiem, że większość z z Was sprawdza od czasu do czasu nową stronę internetową OSP i gdy w dniu dzisiejszym lub wcześniej byliście gośćmi tej strony zauważycie, że nowy zarząd zachęca przekazanie 1%  Ludowemu Klubowi Sportowemu w Czańcu zamiast własnej jednostce. Faktem jest, że OSP nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego i nie może indywidualnie zracać się do Państwa o ten 1 %. Jest jednak możliwość przekazania 0,5 % podatku dla naszej jednostki dgy w rozliczeniu podatkowym PIT w rubryce odpisu 1 procenta wpiszecie Państwo:
KRS -0000116212 , a w rubryce dodatkowe informacje wpiszecie : " OSP Czaniec 43 - 354 " i wówczas jednostka Nasza mimo,że nie jest zarejestrowana jako organizacja pożytku publicznego o trzyma 0,5 procenta każdej dokonanej wpłaty.

5

(2 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Szanowni forumowicze! Zebranie wiejskie odbyło się i kto był obecny wie, że rada sołecka została wybrana i to już jest fakt. Obecnie stają przed nami nowe wybory czyli do Sejmu i Senatu dlatego też skoro zostało nam już tak niewiele czasu bo praktycznie ta noc i przszły dzień do momentu ogłoszenia ciszy wyborczej należałoby się zastanowić na kogo i jaką partię głosować. Oglądając dzisiejszą przedwyborczą debatę z Panem Premierem Donaldem Tuskiem z TVP Info i słysząc, że obecny rząd zrobił wszystko aby zmniejszyć bezrobocie. Ponadto , że w okresie tej kadencji wzrosła średnia płaca pracowników, która obecnie wynosi ponad 3000 złotych. Oczywiście z tymi danymi statystycznymi mogę a wręcz muszę się zgodzić, dziwi mnie jednak choć nie do końca fakt dlaczego prowadzący wszystkie debaty (nie tylko tą ) nie pytają rozmówców o kwotę najniższą krajową, która faktycznie istnieje tylko i wyłącznie na papierze. Aby ktoś nie myślał, że jestem aż tak naiwny zadając to pytanie zgóry odpowiadam - bo to właśnie między innymi ich pensje wpływają na tę ogłoszoną przez GUS. Dziś Pan Premier mówi, że to dzięki jego rządowi rozwija się gospodarka i przedsiębiorczość - może i tak ale gdzie są zwykli ludzie (pracownicy ) tych nowo powstałych firm, których zarobek w większości nie przekracza tej najniższej średniej. Przyczyną tego zjawiska jest fakt, że to właśnie ta kadencja oraz porzednie kodeks pracy nowelizowły ponad 150 razy lecz nie pod kątem praw pracownika a tylko pod kątem pracodawcy. Pracowników miały bronić "Związki Zawodowe", które na dzień dzisiejszy działają w przedsiębiorstwach z udziałem skarbu państwa i to tylko teoretycznie, gdyż jak na dzień dzisiejszy widzimy ich przewodniczący np Pan Śniadek startuje w wyborach do sejmu z jednej z parti. Dlatego też pozwólcie, że zacytuję słowa jednego z naszch kandydatów okręgu Nr 27 tj. Mirosława Szemli członka PSL, który mówi wprost:"Wyprowadzenie Związków Zawodowych za bramy zakładów pracy powinno być pierwszym krokiem. Tylko niezależni od pracodawców związkowcy wspierani przez zatrudnionych przez związek prawników, mogą skutecznie zadbać o prawa pracowników małych i średnich firm" Wiem - ktoś powie, że to populizm, ale jeżeli ktoś interesuje się sprawami związkowymi to właśnie ten model sprawdza się zarówno w USA jak również w starszych krajach Uni Europejskiej. Dlatego też pozostawiam Wam pod rozwagę na kogo głosować.

Z poważaniem - Bogumił Czernik.

6

(4 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Odpowiasając na pytanie Zenona - Podałem nową stronę OSP Czaniec z uwagi  na fakt, że szukając w internecie naszej straży za każdym razem wyświetla się stara strona z przekierowaniem na stronę Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Białej, lecz tam również nie ma nowej strony. Dlatego też z tego  powodu podałem nową stronę, gdyż nie wyobrażam sobie aby społeczeństwo naszego sołectwo nie miało możliwości na bieżąco śledzić działalności naszej jednostki tym bardziej, że właśnie dzięki życzliwości i chojności naszego społeczeństwa mogliśmy w latach minionych mogliśmy dokonać zakupu sprzętu, dokonania remontów czyli wymiany stolarki, wymiany poszycia dachowego, przebudowy ubikacji kuchmi i zaplecza kuchennego i wiele innych przedsięwzięć wzbogacających naszą remizę i jej otoczenie.Jeżeli zaś chodzi o fakt dlaczego podjęte zostały przez nowy zarząd takie a nie inne przedsięwzięcia nie jestem w stanie odpowiedzieć, gdyż obecnie nie jestem członkiem zarządu. Mam jednak nadzieję i przekonanie, że nowy zarząd nie zapomni o naszym społeczeństwie chcąc w dalszym ciągu z akceptacji i chojności.
Z poważaniem  -  Bogumił Czernik.

Przepraszam, że dopiero w tej chwili przejazuję tą informację, lecz tak się złożyło że dopiero teraz uzyskałem adres nowej strony internetowej OSP Czanieć, który wygląda następująco : 

www.ospczaniec.hacs.pl

na tej też stronie znajduje się forum na którym możecie składać Wasze zapytania i oczekiwać odpowiedzi.
Przypuszczam i mam nadzieję, że nowy zarząd odwiedza i czyta również i tę stronę więc jeżeli pytanie zostanie zadane tutaj nie pozostanie bez odpowiedzi jak było to czynione wcześniej.
Z poważaniem  - Bogumił Czernik.

8

(23 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowny Panie Przemku. Potwierdzam pańskie słowa co do kwestii uruchomienia strony i warunków jej obsługi,
czyli braku pieniężnego rozliczenia. Faktem również jest, że w miesiącu grudniu 2010 roku lub styczniu bieżącego roku rozmawialiśmy na temat rozbudowy i zmiany zasad dotyczących wprowadzania danych przez osobę / osoby upoważnione przez OSP, nic jednak nie mogę odpowiedzieć na temat jakichkolwiek dyskusji na temat ewentualnych płatności w przyszłości. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia z mojej strony pragnę serdecznie podziękować Tobie jak również Panu Maćkowi za długoletnią współprace.
Z poważaniem - Bogumił Czernik.

9

(23 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowni forumowicze i zainteresowani obecnym "nowym zarządedm OSP Czaniec" postaram sie udzielić żetelnej informacji co do skkładu osobowego aby zapobiec niepotrzebnym domysłom tym bardziej, że do chwili
działania starego zarządu na wszelkie informacje czy też pytania od powiadał "bawar" i ja. Mówiąc szczeże nie wiem czy ktoś z nowego grona zarządu zajmie się stroną internetową jednostki a tym bardziej czy w przyszłości będzie mógł lub chciał odpowiadać na Wsze pytania. Dlatego też po raz ostatni udzielę Wam w sumie rzecz biorąc jawnych informacji co nowego składu zarządu skoro sami  tego nie uczynili: Prezes - Wojciech Walgóra, wiceprezes - Piotr Kleczar, wiceprezes naczelnik - Damian Czernik , wicenaczelnik - Jacek Winiarczyk, sekretarz - Jacek Kowalski, skarbnik - Dariusz Kolber, członkowie - Andrzej Błasiak, Janusz Kojder, Tomasz Nalborczyk, Roman Soj, Marek Sporek - ds. młodzieży. Komisja Rewizyjna: Przewodniczący - Ryszard Kołek, członkowie : Wiesław Czernik, Marian Iskierka.

10

(23 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowni forumowicze, a przedewszystkim mieszkańcy naszej wsi i sponsorzy jednostki OSP Czaniec dziękuję za długoletnią współpracę, dyż trwała naprawdę długo bo aż od 1996 roku kiedy to zostałem skarbnikiem OSP, a nastepnie od 2001 roku jako Prezes aż do dnia 27 lutego 2011 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że co niektórzy za moment mogą stwierdzić, że moja rezygnacja z dalszej prezesury podyktowana była przegranymi wyborami i brakiem w nich poparcia ze strony naszych druhów chcę wyjaśnić, że nie jest to prawdą, gdyż wszyscy druhowie i osoby, które były uczestnikami obchodów dnia strażaka w maju 2010 roku były swiadkami mojej zapowiedzi o rezygnacji z funkcji Prezesa i członka zarządu z dniem końca kadencji czyli zebrania sprawozdawczo - wyborczego, które odbyło sie w dniu 27 lutego 2011 roku. Jeżeli zaś chodzi o fakt dleczego zrezygnowałem z dalszej prezesury odpowiem stereotypowo " nadszedł czas na zmiany i nalezy dać szansę młodszym", którym życzę powodzenia. Kwestia wyboru nowego zarządu była bez mojej i starego zarządu, a przynajmniej bez wiekszego jego składu. Odpowiadając na wcześniejsze pytanie co do wyboru nowego Prezesa mogę stwierdzić tylko tyle, że wybrali go z pośród siebie wcześniej wybrania kandydaci do zarządu, a kto w tym gronie był to już oficjalnie wiadomo wiec nie musze wymieniać nazwisk.
Z poważaniem - Bogumił Czernik.  Login mimo wszystko pozostaje bez zmian.

11

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A prpo. Daj Boże abym się mylił i była to tylko plotka. Choć może i chciałbym aby tak się stało, że dzieki temu postowi Ci , którzy mają te zamysły zmądrzeją i zaprzestaną dalszych kroków w tej sprawie, gdyż naprawdę jest to paranoja z ich strony.

12

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny "Gregorze" w zasadzie nie mam żadnych trudności aby dążyć do celu i wcale nie było moim zamysłem ruszenie tego tematu, który wbrew wcześniejszym wypowiedzią Yale i Sąsiada mogłyby według nich o tym świadczyć bądź mooże dla nich było by to najlepszym wyjściem, gdyż może to któryś z nich stoi za tymi, którzy o tym myslą. Wnioskować tak mogę biorąc pod uwagę fakt przyzwolenia z ich strony na tak haniebne czyny na jekie mi zezwalają, abym tylko nie gościł na tym forum. Z drugirj strony muszę stwierdzić, że wcale tymi słowami wcale mnie nie zniechęcili mimo, ze na dzień dzisiejszy nie ujawnię osób, które umawiały sie z Panią europosłanką Małgorzatą Handzlik, a byc może z innymi. Nie uczynię tego przedewszystkim dlatego, że temat ten ruszyłem właśnie dlatego aby dać szansę tym, którzy zaczynają te podchody skoro już muszą powiedzieli to wprost naszemu społeczeństwu, a będzie nie długo  do tego okazja na zebraniu wiejskim. Tak na marginesie nie myślcie, że jest to tylko i wyłącznie mój jak wcześniej nazwałem ropoczynający Post Pranoiczny wymysł. Proponuje zwrócicie się w tej sprawie z zapytaniem do niektórych naszch radnych, byc może będą mieli odwage i potwierdzą moje spostrzeżenia. Z poważaniem.

13

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie "Sąsiedzie" odpowiem na Pana dygresje i postaram się niebyć aż tak złosliwym jak Pan mimo, że wcześniej czytałem sporo Pańskich wypowiedzi i wcale nie zachwycały treścią. Po pierwsze jeżeli wysuwa Pan pod czyimś adresem słów "POTŁUCZONY' to bądź Pan na tyle konsekwentny aby nie zasłaniać się pseudonimem i przedstaw się Pan z imienia i nazwiska. Świadomy jestem jednak. że ten apel nic nie da i tak będzież dalej jątrzył nie tylko na tej stronie. Gdyż dla ludzi Pana pokroju to jest najłatwiejsze - dużo krzyczeć, obrażać i nie brać za swoje słowa odpowiedzialności. Po drugie - gdyby umiał Pan czytać między wierszami to wiedziałby Pan, że informacja wyedytowana w moim pierwszym poście nie jest dla ludzi Pana pokroju, lecz dla ludzi myślących i tych, którzy w tej sprawie podjęli kroki odwiedzając między innymi europosłów - ele cóż to może obchodzić zadufanego w sobie forumowicza. Z poważaniem Bogumił Czernik.

14

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni forumowicze witam i zachecam do pdjęcia tego wątku, a dotyczy on przedeszystkim kwestii ponownego ruszenia oddzielenia sołeztwa Czaniec od gminy Porąbka. która po przegranych w ostatnich wyborach samorządowych wraca na forum wiejskie lansowane przez pewne osoby będące w gronie osób decydujących o sprawach naszej wsi. Z ostatnich informacji jakie dotarły do mnie jako jednego z przegranych w ostatnich wynorach włos mi się jeży na głowie (ostatnie jakie jeszcze mam )jakie dochodzą do mnie informacje. że inni przegrani nawet z nie naszej miejscowości we wpółdzdziałaniu z naszymi przegranymi próbują w rószyć temamat rozłączenia z przed kilku lat. który zakończył się fiaskiem.Dla tych, którzy nie są w tajemniczeni w poprzednie przedsięwzięcia dotyczącego odłączenia sie Czańca od gminy  Porżbka  pragnę a przdewszystkim zmuszony jestem poinformować wszystkich, że decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i ądministracjii (MSWiA ) z tego okresu biorąc pod uwagę. że byliśmy jako Polska w Uni Europejsjek decyzja brzmiała" Unia Lączt nie dzieli". a jeżeli do tego miałoby dojść to jedynie" możemy się przyłączć do sąsiedniej gminy a nie odłączać się od obecnej ".Biorąc pod uwagę wcześniej zacytowane zdanie jako miejscowość Czaniec moglibyśmy się ewenrtualnie przyłączyć do gminy Kęty lub Andzrychowa . lednakże z uwagi że każda z tych gmin położona jest w innym województwie jest to nie możliwym. gdyż nikt z tego powodu nie będzie zmieniał granic nie tylko gmin a przedewszystki województw. Przykładem nie przemyślonej decizji z przed kilku lat jest fakt wstrzymania inwestycji kanalizacji na terenie naszej wsi czy też chodników. Dopiero dwa ostatnie lata po otrzymaniu w cześniej wspomnianej decyzji z MSWiA przyczyniły się do tego. że na dzień dzisiejszy mamy przebudowe centrum i zaczyna się rozmowa z gminą dotycząca kontynuacji kanalizacji. Liczmy się jednakże z tym. że jeżeli Ci przegrani w sojuszu z poprzednimi entuzjastami odłączeczenia skończy się takimi samymi wnioskami z MSWiA a co się z tym wiąże w skali gminy znów zostaniemy odsunięci dotyczącymi inwestycji ze wspólnych działań gminy. Z tego też powodu apeluję do tych. którzy ponownie próbują mącić "ZASTANÓWCIE SIĘ' i zacznijcie chociasz  trochę myślcie tym bardziej. że uważacie się za ludzi myślących i światłych w tym naszm społeczeństwie.  Z szacunkiem dla wszyskich ludzi myślących . Bogumił Czernik.

Podziękowanie  i  życzenia
Szanowni mieszkańcy i właściciele firm działających na terenie naszej miejscowości Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czańcu składa najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku oraz podziękowania za złożone datki na utrzymanie naszej jednostki w 2010 roku. Korzystając z tej okazji pragniemy poinformować, że w dniach 27.06 i 1.07.2010 roku w czasie organizowanej zbiórki zebraliśmy kwotę 11130,60 złotych, którą to kwotę wykorzystaliśmy między innymi na zakup sprzętu p. pożarowego za kwotę 36000 złotych.
Z poważaniem i strażackim podziękowaniem
Za Zarząd   -   Prezes OSP  Czernik Bogumił

16

(14 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowny Panie Tadeuszu. Cieszy mnie fakt, że myśli Pan o rozwoju kultury na terenie naszej wsi i gminy jeżeli chodzi o rozwój orkiestr i innych tego typu zespołów co ze wszechmiar jest chwalebne, gdyby jednak te osoby z ramienia naszch władz gminnych (GOK ) byli tego samego zdania. Biorąc pod uwagę mam nadzieję szczere Pana chęci w tej kwesti, zmuszoony zostałem do wyjaśnienia wszystkim forumowiczom odwiedzającym tę stronę wyjaśnić pewne wcześniejsze zdarzenia, które pozwoli Pan że przytoczę bez obwijania tego tematu w przysłowiową bawełnę. Faktem jest co we wcześniejszym poście umieścił Bawar, że od dłuższego czasu za prowadzenie orkiestry przy naszej jednostce na dzień dzisiejszy odpowiedzialny jest druh Eugeniusz Chmielniak, który otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie z Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce, a wiąże się to z faktem że straży nie stać na zatrudnienie w pełni wykształconego muzycznie kapelmistrza. Faktem również jest, że dwa lub trzy lata wstecz zwrócił się Pan do nas z propozycją objęcia funkcji kapelmistrza i szkoleniowca młodzieży lecz z uwagi na wcześniej wspomnianą niemożliwością finansowania Pana klasy muzyka z funduszy OSP, osobiście zwróciłem się w tej sprawie do Pani Dyrektor GOK-u i przedstawiłem jej Pana propozycję. Niestety w trakcie tej rozmowy nie otrzymałem z jej strony akceptacji co do Pana osoby, w związku z powyższym uznałem (uznaliśmy ) Pana nie do przyjęcia w tym czasie. Z poważaniem - Prezes OSP - Czernik Bogumił.

17

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Forumowicze. Bardzo przepraszam, że zajmę Waszą uwagę nie na temat jaki jest tutaj dyskutowany czyli kandaydata na wójta, lecz wypowiedzią " Sąsiada" zostałem zobligowany do pewnych wyjaśnień aby Ci wszyscy, którzy mnie nie znają (jak to twierdzi "Sąsiad")wiedzieli, że w latach 1978 - 1984 pracowałem(lub jak twierdzi "Sąsiad" służyłem) w milicji obywatelskiej czego nigdy się nie wypierałem jak również nie próbowałem zataić. Dziwi mnie tylko fak, że "Sąsiad" skoro stwierdza tak dobrą znajomość mojej osoby to dlaczego nie ujawni na forum swojego imienia i nazwiska jak uczyniłem to osobiście i wielu innych forumowiczów. Osobiście uważam i mam nadzieje, że każdy z forumowiczów przyzna mi rację, że bardzo łatwo jesy podważać czyjekolwiek osiągnięcia na  forum działalności społecznych pozostając w ukryciu za przyjętym pseudominie. Co jednak będzie gdy tak życzliwy "Sąsiad" zdecyduje  się na podanie swoich prawdziwych danych i okarze się, że on sam lub jego kandydat również zaczynał swoją karierę w tym samym czasie i w tych samych służbach (tylko z jednym wyjątkiem:  ja byłem podoficerem, ta osoba oficerem ).
Z poważaniem Bogumił Czernik - kandydat na radnego do Powiatu, a nie na Wójta,

18

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Państwo
W związku faktem, że w dniu wczorajszym otrzymałem informacje, że Komitet Wyborczy Pana Kocemby ma zamiar złożyć skargę do sądu w trybie wyborczym dotyczącą (podobno) prowadzenia kampanii wyborczej (plakatowanie) przez strażaków z użyciem pojazdów pożarniczych pragnę wyjaśnić co następuje:
Mimo faktu, że jestem Prezesem OSP kandyduję na radnego do Rady Powiatu   z listy Komitetu Wyborczego PSL jako kandydat bezpartyjny i nie prowadzący kampanii wyborczej na terenie remizy OSP jak również nie wykorzystujący do tego celu podwładnych mi druhów. Powodem tego jest między innymi fakt, że parę kampanii w stecz, dzięki między innymi mojej sugestii zarząd podjął uchwałę, która zabrania prowadzenia kampanii jak również rozmieszczania plakatów na budynku remizy i w jej otoczeniu (treść uchwały i komunikatu umieszczonego w gablocie informacyjnej remizy załączam poniżej):
O G Ł O S Z E N I E
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej
w Czańcu, jako jednostka apolityczna informuję, że na terenie budynku remizy OSP oraz jej obrębie zakazuje się wywieszania plakatów i ogłoszeń wyborczych!!!  W przypadku nie zastosowania się do powyższej informacji Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej ostrzega, że każde nielegalne wywieszenie informacji wiązać się będzie z pociągnięciem do odpowiedzialności cywilnej Komitetu Wyborczego, nie stosującego się do powyższego zarządzenia. 
Z poważaniem  -  Bogumił Czernik

19

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Wyborcy
Nazywam się Bogumił Czernik ? jestem kandydatem na radnego Rady Powiatu  z okręgu wyborczego gmin Porąbka i Kozy z Komitetu Wyborczego Wyborców   ? Polskiego Stronnictwa Ludowego?
Idąc do wyborów i wybierając swoich radnych powinniście Państwo posiadać wiedzę na temat kandydujących osób. Dlatego też chciałbym abyście wybrali
w pełni świadomie swojego kandydata i aby po wyborze w pełni realizował powierzone mu zadania.
Mam 53 lata, jestem kawalerem, bez żadnych zobowiązań i swój wolny czas jeszcze w szerszym zakresie mogę poświęcić na pracę dla dobra naszych gmin.
Mam w tej dziedzinie potrzebne doświadczenie, gdyż od 1985 roku jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Czańcu. Od 1996 roku pełniłem w OSP funkcję skarbnika, a od 2002 roku objąłem funkcję Prezesa, którą pełnię do dnia dzisiejszego. Ponadto, jako Wiceprezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Porąbce oraz członek Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Bielsku Białej i od 14 lat zatrudniony w Przedsiębiorstwie ?Komes? w Bielsku Białej, jako licencjonowany pracownik ochrony, mam szeroki kontakt z ludźmi  potrafię negocjować w spornych sprawach. Mam wrażenie, że ta umiejętność w przyszłej kadencji może mieć niebagatelną rolę przy podziale środków finansowych na rzecz naszych gmin    w zakresie remontów dróg, modernizacji szkół i przedszkoli, budowy wodociągów i kanalizacji, budowy i modernizacji obiektów sportowych                i turystycznych, jako członek straży chciałbym zabiegać o środki finansowe na rzecz zakupu nowego niezbędnego sprzętu w tym środków transportu dla strażaków ochotników. Będąc wybranym chciałbym szczególną uwagę zwrócić na możliwości korzystania z dostępnych funduszy unijnych. Nie chcę i nie zamierzam składać pustych obietnic i deklaracji bez pokrycia, gdyż nie jest to możliwe przed zapoznaniem się z możliwościami finansowymi, jakimi będzie dysponował powiat w nadchodzącej kadencji.
Świadomy jednak jestem, że w przypadku wyboru praca ta będzie wymagać wiele czasu, poświęcenia i zaangażowania, którym deklaruję się wykazać.

                                                                                   Z poważaniem
                                                                                  Bogumił Czernik