1

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Życzę powodzenia.

Można sprawdzić w bip w oświadczeniach majątkowych. Wychodzi na to że "zwykły " radny otrzymywał ok.400 a przewodniczący poniżej 1200 złotych.

A tak trochę w innym temacie, czy to prawda że rada ma podnieść lub już podwyższyła sobie diety?

4

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

O ile wiem "temat budowy kanalizacji w Bujakowie " już raz (pomimo uzyskania dofinansowania ) wójt zakończył.

5

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Dziękuję Pani Kamilo, miło że Pani wyjaśniła sprawę.

6

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tak jak napisałem wcześniej, ze "schetynówek" dwie ulice w Porąbce tj.Krakowska i Karpacka, oraz w Kozach ul.Kęcka. Starosta w dzisiejszym wywiadzie w radiu Bielsko mówił o dwóch ulicach w Porąbce, więc jeśli chodziło mu o gminę to faktycznie jest to droga składająca się z tych dwóch ulic o której pisał Jasiek-z-Gronia, ale jeśli mówiąc "w Porąbce" miał na myśli miejscowość to ulica Krakowska kończy się na granicy z Czańcem, a ulica Karpacka jest gdzieś na Kozubniku.

7

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Z tego co wiem to w przyszłym roku w ramach tak zwanych Schetynówek, w powiecie mają być wyremontowane dwie ulice w Porąbce (być może ta do Czańca jest wśród nich) oraz jedna w Kozach, bodajże Kęcka.

8

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Na blogu u Pani Marty jest postanowienie sądu wraz z uzasadnieniem, ciekawe dlaczego na stronie urzędu nie ma uzasadnienia tylko samo postanowienie?

9

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zauważyłem pozytywne zmiany w funkcjonowaniu strony naszej gminy od bip po informacje a nawet zdjęcia. Zobaczymy czy ten trend się utrzyma, oby.

10

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

To chyba już rzeczywiście sprawa na inny wątek.

11

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Kolejna ciekawostka. W Bielsku-Białej Jacek Krywult dwa razy "bronił swojego dobrego imienia" w trybie wyborczym, w Kozach Krzysztof Fiałkowski też w Kętach również. Tylko u nas ciągle gdzieś przejawia się zaściankowość przy takich rozstrzygnięciach, a sprawa powinna być prosta, zawaliłem, pomówiłem, skłamałem udowodniono mi to, to przepraszam a nie robię "szopek".

12

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Włościaninie napisał Pan " natomiast prawda jest taka" insynuując że co napisałem nie jest prawdą. Natomiast prawda jest taka smile , że Pan Czesław zdobył ok. 5% więcej głosów niż połowę, chyba nie trzeba trzeba wielkiego wysiłku aby wywnioskować, że przy niewielkiej liczbie głosów nieważnych Pani Marta uzyskała 5% mniej niż połowę ,różnica ok. 10%. Proszę przeczytać jeszcze raz co napisałem wcześniej , nie pisałem że wszyscy..... i zapewniam Pana, że ja te "ploty" słyszałem od pracownika urzędu gminy.
Jako ciekawostkę dodam, że w kilku mediach w poniedziałek rano podano błędne wyniki naszych wyborów np. w Dzienniku Zach. ,Beskidzkiej i jeszcze w innych . Podano wyniki z pierwszej tury bez wyników Pana Chwały. Po kilku godzinach już było ok.

13

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Więc ilu mieszkańców według Włościanina głosowało by na Alfa z kosmosu 40%, 43% ? Trochę Włościanin chyba obraża tutaj mieszkańców, bo gdyby to była prawda to głosowanie w I turze wyglądało by zupełnie inaczej, a tu była ewidentna przewaga Pani Marty nad Panem Tadeuszem ale to chyba nikogo nie dziwi.A może wypadało by zapytać kto głosował na Pana Bułkę? Poza osobami przekonanymi o jego dokonaniach, to jeszcze straszeni kłamstwami o np.likwidacji stołówek, orkiestr, miejsc pracy itd. Oczywiście gratuluję Panu Czesławowi, ale nie widzę klęski Pani Marty. Kto zakładał przed trzema tygodniami taki wariant , 5 % poniżej połowy głosujących. Cieszmy się, że prawie połowa mieszkańców (głosujących) ma swojego przedstawiciela w radzie. I na koniec zgodzę się z Panem Piotrem i namawiam do aktywności i zainteresowania sprawami mieszkańców, nie tylko z okazji wyborów.

14

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

W Bujakowie widziałem plakaty dwóch kandydatów obok siebie, w Porąbce cała tablica wczoraj była zaklejona panem Bułką, w Czańcu chyba kto pierwszy a raczej kto ostatni.

15

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Też nie sądzę aby się to udało, chyba jeszcze nie tym razem. Komitety musiały by się porozumieć w sprawie sposobu i miejsca prowadzenia takiego spotkania. Ale gdyby już to chyba najlepszym miejscem byłby Bujaków może Kobiernice bo raczej nie Czaniec ani Porąbka.

16

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Myślę że na miejscu byłoby aby ktoś przemówił żeby złodzieje chyba popierający wiadomego kandydata przestali kraść materiały wyborcze kontrkandydata, a kłamcy przestali kłamać.
I chodzi mi tylko o złodziei i kłamców a nie wszystkich popierających.

17

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

właśnie przeczytałem na facebooku na stronie pani Marty, że złodzieje ukradli kolejny baner, są też tam ciekawe zdjęcia.
Złodzieje działają , mam nadzieję że skutek ich działań będzie odwrotny do zamierzonego tylko my musimy sprawy nagłośnić.Pozostało dwóch kandydatów a ja nie przypuszczam żeby osoby popierające panią Martę kradły jej banery . Złodzieje działają.

18

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Więc "kolokwialnie " Pan oszukał forumowiczów (kolejny raz). Jednak klasę poznaje się po tym jak Pan i Mieszkaniec1 po udowodnionym kłamstwie się zachowaliscie. Zenon wcześniej nie skłamał tylko napisał trochę za dużo i przeprosił.

19

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Znowu Włościanin kłamie, myślę że chcąc zastraszyć pracowników urzędu. Czytałem wpis pani Marty na który się on powołuje i nic tam nie ma o sprzątaniu. Dlatego sugeruje dystans do tego co ten pan tutaj pisze. 
A ja jak znajdę chwilkę również będę miał pytanie do kandydata, ciekawe czy odpowie.
Moim zdaniem za świadome kłamstwo należy się Włościaninowi upomnienie.

20

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Przy drugiej turze chyba nie powinno być problemu z miejscem na tablicach, i chyba sobie kandydaci mogą swobodnie obok siebie wisieć. Zobaczymy czy znowu pojawią się złodzieje i będą kraść banery pani Marty

21

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Włościanim pisze , że temat porusza jeden niedorobiony. A proszę zajrzeć np. na wpis z tej strony nr.411. Ewidentnie "przedłuża" plotki "nie do końca dorobionego" jak to rozumieć Panie Piotrze.

22

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Teraz napisał Pan prawdę, wcześniej niekoniecznie smile

23

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Panie Piotrze, pisze Pan nieprawdę. SNG ma trzech radnych w RG.

Może to źle napisałem, lepiej będzie, że o ile wiem trzech radnych jest członkami tego stowarzyszenia, (na razie)  może będą następni. Również nie jest tak, że pan Bułka wygrał wybory, na razie pierwszą turę.

24

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Tadeusz napisał/a:

Niewątpliwie sukcesem naszej demokracji jest druga tura wyborów.
Jestem pod wrażeniem wyniku Pani Marty Tylzy-Janosz i serdecznie jej gratuluję.
Cieszę się,że również mieszkańcy,którzy obdarzyli mnie zaufaniem ,przyczynili się do drugiej tury wyborów i za to im dziękuję.
Moje stanowisko jest niezmienne.Jestem za zmianami.

Tutaj jakże pasują słowa Mieszkanca1 "piękne słowa Panie Tadeuszu"

25

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Pan Chwała się przecież już tutaj zadeklarował. Myślę że jak brzmi powiedzenie" nie będzie z gęby d..y robił"