Oczywiście, że orszak był "upolityczniony" co do tego nie mam wątpliwości, owo "upolitycznienie" rozpoczęły władze gminy wycofując się z współorganizacji, mało tego, zamieszczając wycinek protokołu o muzułmanach, mam wrażenie że ktoś tu wykazał się postawą ksenofobiczną. Nie wiem kto doradza wójtowi, ale ten ruch był chyba strzałem sobie w stopę, bo przecież można było pokazać, że dla słusznego dzieła nie ma podziałów. I każdy mógłby "odtrąbić" swój sukces. I wcale mnie nie dziwi, że SNG będzie przedstawiało próbę dezorganizacji orszaku przez władze, a druga strona będzie mówić o politycznym pochodzie. Jest dopiero styczeń i do 16 listopada (wyborów) jeszcze niejednokrotnie będziemy świadkami tego typu "przepychanek".

Jest rok wyborczy, więc z pewnością będziemy czytać coraz więcej pochwał jak również krytyk osób czy ugrupowań starających się dostać do samorządu. Przypuszczam, że SNG również wystawi kandydatów w wyborach więc nie ma się co dziwić że się promuje, tak jak i wójt przed wyborami wydając gazetkę z osiągnięciami, czy inni radni chcący, dla zyskania głosów, odłączenia Czańca. Takich populistycznych zachowań będzie przybywało. Analogicznie będą również oponenci krytykujący poczynania "przeciwników". Oby tylko konstruktywnie bo ostatnie zdanie obserwującego rozpoczynające się od "Mam nadzieję" może urazić sporą część naszego społeczeństwa.

78

(84 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Coś poskutkowało: wniosek na zebraniu wiejskim nasze wpisy na forum lub interpelacja radnej. W każdym razie zauważyłem że znak informujący o przejściu jest już widoczny z większej odległości.

niestety Panie obserwujacy, myli sie Pan. Nie jestem w SNG i wcale nie zamierzam tam wstepowac, jest Pan kolejnym,albo moze tym samym czlowiekiem ktory juz kiedys pisal, ze jestem pani Anna (kimkolwiek ona jest). Posluguje sie swoim nickiem a na forum w sposob anonimowy starajac sie nikogo nie obrazac wyrazam SWOJE opinie. Wiec prosze moja osobe nie mieszac w zadne rozgrywki.
       
przepraszam za brak polskich znakow

Faktycznie niektóre wypowiedzi Pana przewodniczącego są co najmniej żenujące. Np. że na komisjach była nagonka na jednego z radnych, dodajmy że chodzi o człowieka który sobie jezdził samochodem mając o ile pamiętam ponad 2 promile, lub że są tam podważane kompetencje prawnika. Oglądam relacje i widziałem niejednokrotnie że Pani Ewelina przyznawała rację i Panu Kocembie i Pani Marcie. Czyli może po prostu nasza młoda Pani prawnik też się czasem myli ( mam nadzieję, że nie celowo) i dobrze, że ktoś przygotowany może te błędy wychwycić zanim uchwała z "bykami" pójdzie dalej.

81

(84 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

W tej sytuacji powinien być ustawiony znak A16 do 100m przed przejściem.

82

(84 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Na jednym z ostatnich zebrań wiejskich był poruszany przez mieszkańca temat braku widoczności oznakowania tego przejścia, nawet powinno to być zapisane w protokole bo chyba była sprawa przegłosowana. Ale wyszło jak zwykle.

Z tego co czytam to atrakcje przygotowane przez SNG jak najbardziej wkomponowałyby się do tej imprezy w Kobiernicach i uatrakcyjniłyby  zabawę. Nawet głównemu organizatorowi pomysł się spodobał, no ale cóż.

84

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szczere Gratulacje Pani Alu. Piękny wynik.

85

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

W naszej małej polityce nie powinniśmy kierować się w szczególności tym kto kogo popiera. Ja tak jak i wieszczu delikatnie mówiąc nie jestem zwolennikiem Pis-u, jednak nie darząc również szczególnymi względami przedstawicieli komitetu RPW, w wyborach uzupełniających zagłosowałem na nich. Nie na komitet tylko na konkretnych ludzi. Co prawda liczyłem na większą aktywność radnego, który chyba wie najwięcej o codziennych bolączkach mieszkańców odwiedzając ich codziennie w domach. Reasumując gdybym mógł głosować w nadchodzących wyborach Pani Alicja miała by mój głos pomimo tego Pis-u .
Mam nadzieję, że SNG nie przerodzi się w koło Pis smile

Myślę, że 4300 NETTO nie jest wygórowanym dochodem na stanowisku dyr.szkoły. Ale kwintesencją tego artykułu nie są przecież uposażenia żony Pana Piotra (chociaż to On skierował rozmowę na ten temat) tylko jak to jest określone TAJNE dochody sekretarza i skarbnika. O ile się orientuję to wójt sprawdza oświadczenia podwładnych, bo gdyby szły wyżej to taki numer by nie przeszedł.

87

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Jako zwykły szary mieszkaniec gminy, po części zgadzam się z Włościaninem i  nickt-em. Mianowicie obecny system jest wygodny, a Bielsko i Kozy chyba też, nawet szkło mieszają z frakcją suchą. Obawiam się, że gdyby budować infrastrukturę do gminnej sprzedaży surowców (posegregowanych odpadów): samochody, lokal, pracowników itp. mogłoby niewiele pozostać, może się mylę.
Myślę, że jeżeli działamy w tym systemie to trzeba pomyśleć jak go poprawić (ulżyć bardziej potrzebującym), oglądałem film z sesji i widziałem, że były propozycje niestety odrzucone przez większość. A w przyszłości po wyborach być może SNG przedstawi i wdroży lepsze rozwiązania.

88

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Panie Piotrze chyba jeszcze zbyt wcześnie na ekscytację wzorcowym działaniem systemu, pożyjemy zobaczymy. Ja jednak mam pewną uwagę, którą to sprawę poruszał już pan Dusza, mianowicie dostępność dodatkowych worków. Jest dla mnie rzeczą dość dziwną o ile nawet nie chorą, bym musiał korzystać z urlopu w celu pobrania worków. Myślę, że można to rozwiązać inaczej, najlepiej dla pracujących mieszkańców byłoby aby w jeden dzień tygodnia urząd był czynny dłużej, ale tę sprawę już przerabialiśmy, więc może chociaż te nieszczęsne worki przesłać do sołectw i sprawa będzie na pewno ułatwiona.

89

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jeżeli przewodniczący nie może reprezentować rady i gminy na zewnątrz to czy już oddał pieniążki za prywatną wycieczkę do Ukrainy?

90

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Myślałem, że Pan Sławek w końcu zachował się jak facet. A tu no cóż. Czyżby chodziło o cztery stówy na miesiąc? Żenujące a wkoło się śmieją.

91

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ja w ostatnim czasie miałem kilka spraw do załatwienia w naszym urzędzie i myślę, że co napisał Zenon o relacjach urzędnik - mieszkaniec może być przynajmniej dla kilku osób krzywdzące. Byłem grzecznie przyjmowany i nie odczuwałem arogancji a zazwyczaj wręcz przeciwnie.
To tak na marginesie wiem że nie w temacie.

92

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Podczas oglądania kolejnej relacji z przebiegu obrad komisji zauważyłem rzecz zdumiewającą, otóż Tomek  N. zagłosował za przyjęciem wniosku Marty razem z czterema radnymi, a zauważmy, że chodziło o ZBADANIE ZGODNOŚCI Z PRAWEM ... , więc gdzie reszta???
I na koniec taki mały apel- młodzi radni nie bójcie się myśleć samodzielnie.

Będą zebrania wiejskie, będą i pytania, chociaż nie spodziewam się usłyszeć odpowiedzi jak to miało miejsce podczas poprzedniego zebrania, kiedy to, jak słyszałem, Pani sołtys tłumaczyła czworo radnych którzy nie poparli kandydatury radnej z Czańca na stanowisko przewodniczącego. Totalny brak odwagi, lub wyraz ignorancji, bo odpowiedź naprawdę mogła być prosta.

Po obejrzeniu tych fragmentów z obrad komisji odnoszę wrażenie, że część radnych w ogóle nie wie o czym się mówi, a jedynie przytakują i głosują zgodnie z sugestiami Pana Bułki i Pani prawnik. Zobaczymy co będzie dalej.
Dobrze, że znalazły się osoby które poświęcają swój czas abym mógł już teraz, a nie "może za kilka lat" jak powiedział wójt, przeczytać, wysłuchać i obejrzeć o czym debatują nasi przedstawiciele, nawet pomimo późnych godzin wieczornych, a nie muszę stać gdzieś pod tablicą ogłoszeń.

95

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Czytam te pierdoły i nie wierzę. Gdybym miał taką wiedzę to sam bym doniósł, że ktoś jedzie w stanie upojenia alkoholem nie ważne czy radny czy sąsiad. Nikt zastanów się jaka byłaby Twoja reakcja gdyby ten czy inny pijany kierowca kogoś zabił z Twojej rodziny, a wiem co piszę z własnego doświadczenia. A druga sprawa że może ktoś jeżeli poinformował odpowiednie służby to może uratował życie Panu S.

Amen Panie galler.  Niezależnie o którą grupę chodzi.

Panie galler w Kętach rzeczywiście prężnie działa opozycja do burmistrza, ale tam chodzi o decyzje podejmowane przez niego z którymi w ten czy inny sposób się nie zgadza część radnych. Ale działa zgodnie z prawem, bo przy małym "poślizgu" prawnym za sprawą tejże silnej opozycji szybko by "poleciał" ze stołka. A w GP jak jest każdy widzi, no może nie każdy.

Proszę przekazać gratulacje.

99

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Czasem nawet przecinek nie w tym miejscu co trzeba zmienia bardzo dużo w zapisie. Dlatego uważam, że jak to już było poruszane powinny być publikowane protokoły i z sesji i z komisji. Mogli byśmy sami zapoznać się z przebiegiem obrad a nie czytać stronnicze komentarze jakiegokolwiek uczestnika czy to radny, IK czy MTJ.

po2lny gwarantuję Ci, że wnosi oj wnosi.