W protokole z której sesji bądź komisji można przeczytać kto poruszył sprawę zamontowania,oczywiście potrzebnej, sygnalizacji świetlnej w Czańcu?

Według pana Gamzy ja też jestem panią Anną, więc tym się bibi nie przejmuj smile

Ja nie zauważyłem niczego destrukcyjnego w wypowiedziach Pana Kocemby na temat "bazy noclegowej", a wręcz przeciwnie, wnioskuję że dobrze że jest tylko należy podjąć działania aby jej działanie było legalne i przejrzyste.

Zgadza się, że wysokość wynagrodzenia wójta ustalają radni, tyle tylko że większość naszych radnych, niczym bezmyślne lemingi, głosują tak jak wójt i pan Waligóra nakazuje. I nie tylko w kwestii wynagrodzenia ale w każdej innej również .

Jak wiadomo po zebraniu wiejskim, to jest kilka firm zainteresowanych odpadami z Gminy Porąbka między innymi przedsiębiorstwo z Żywca i inne, jak miał powiedzieć sekretarz gminy. Tylko czy oferty zostaną przedstawione radnym, żeby można było wybrać najkorzystniejszą dla mieszkańców, a nie dla wąskiej grupy? Zobaczymy.

106

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

A jakaż to przyczyna, że wójt wycofuje przygotowane projekty. Czy to jego własne rozmyślenie się czy może wpływ jakiegoś doradcy.
Szkoda, że nie widzieliśmy tych projektów, bo nie porównamy ich z nowymi.

Dobrze że wracamy do rozmów merytorycznych,  bo pomimo jakości wpisów Pana Gamzy trzeba przyznać, że swoimi teoriami spiskowymi, których nie powstydziłby się nawet Macierewicz, potrafi ożywić forum odwracając uwagę od swoich protektorów i sam przyjmuje ciosy. Brawo, na pewno taka postawa będzie doceniona.

Właśnie wróciłem do domu i czytam, że jestem panią Anną. Panie Włościanin patrzę w dół i widzę że wszystko jest na miejscu łącznie z tym czego Panu chyba brakuje, nie ma Pan racji nie jestem Panią Anną kimkolwiek ona jest ponieważ to ja jestem morlinek 1

Jazda radnego pod wpływem, czyżby kolejne wybory w Czańcu?

110

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Jak się dowiedziałem z wiarygodnego źródła to ta "cudowna maszynka" o której pisał Zenon to w istocie nowoczesna sortownia wybudowana przy dofinansowaniu unijnym i rzecz w tym, że aby się wywiązać z projektu musi ona przesegregować określoną ilość odpadów  dlatego są zawarte umowy z gminami ościennymi gdyż Bielsko produkuje zbyt mało śmieci.

polecam:" Moim zdaniem" na Kobiernice.pl

112

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Oczywiście że można i nikomu nic do tego, byle nie przeszkadzać.

Gratulacje i uznanie, że nie odpuściłeś.

Dwóch kandydatów: Tylza-Janosz z Czańca, Wawak z Porąbki.
Wawak-11
Tylza-Janosz-3
1 nieważny
tyle wiem, resztę może uzupełni ktoś z obecnych na sesji.

Radny X, jeżeli ma coś do ukrycia lub jeżeli jego interesy są sprzeczne z pełnioną funkcją to zawsze może złożyć mandat i po sprawie.

116

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Myślę, że wątek będzie można powoli zamykać gdyż właśnie trwa sesja na której Marta i Tomek będą zaprzysiężeni. Niestety nie mogę na niej być, ale może ktoś np. Pan Piotr (pisał, że będzie obecny) przedstawi nam w skrócie jak wypadli debiutanci i ogólnie obrady, od wyboru przewodniczącego przez inne tematy aż do sprawy "śmieciowej".

I tu Pan poruszył kolejną sprawę, którą już kiedyś przedstawił jeden z radnych pytając wójta- kiedy nam pan wybierze przewodniczącego. Obawiam się, że pomimo tajności głosowania coś jest w tym pytaniu, a wiemy że chociaż przewodniczący nie ma np.10 głosów w radzie, to jednak jest ważnym elementem samorządu i powinna to być osoba "na poziomie". Zobaczymy (chyba już w nadchodzącym tygodniu) kogo wybiorą nasi reprezentanci.
A nawiązując do tematu wątku myślę, mam nadzieję, że radni w końcu "ZAJARZĄ" że internet nie powinien być dla nich tylko zagrożeniem, ale również sposobem do obrony swoich racji i informowania o swoich pracach np. zrobiliśmy to i to, nie zrobiliśmy tego ponieważ ...
Na razie mamy tu Pana Kocembę zobaczymy co dalej.

Sławku, chyba 16 września.

119

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Gratulacje wygranym.

120

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Witam serdecznie
Nawiązując do obaw Przemka, to mam nadzieje, że nie nie tylko forumowicze pójdą do głosowania ale i namówią do tego rodzinę i znajomych aby w tym święcie demokracji jakim są wybory  nasz głos był słyszalny.
A jeżeli miałbym typować swoich kandydatów to w mojej pewnie trochę subiektywnej ocenie obstawiałbym Martę (trochę się znamy, więc pozwolę sobie po imieniu) pomimo mojej jak wspomniałem tendencyjnej wypowiedzi, myślę, że z obecnych kandydatów ma najlepsze predyspozycje związane z pracą w samorządzie jak również  dodatkową bardzo ważną zaletę mianowicie nie ma kłopotów związanych z wystąpieniami publicznymi, co ewidentnie jest problemem części radnych i oczywiście jak zauważył wieszczu "ma jaja"  Nie sądzę aby ktoś, jak sugerowano np. pan Waligóra miał jej narzucić jakieś konkretne zachowania, zresztą jeżeli ją trochę poznał to sam o tym wie smile .
Do drugiego głosu jeszcze nie jestem przekonany, albo Zygmunt, albo Tomek lub Wojtek. Z pozostałych kandydatów zrezygnowałem bo myślę, że czas na troszkę młodszych a poza tym jak ktoś pełniąc ważną funkcję na dożynkach w wystąpieniu mówi o ratowaniu radia Maryja i telewizji trwam to mogę sobie wyobrazić priorytety takiego kandydata.
Kończąc jeszcze raz zachęcam do wzięcia udziału w wyborach bo jak się przekonał Stefan przed dwoma laty każdy głos a w jego przypadku każde dwa głosy się liczą.

121

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jak zwykle przed wyborami na forum jest większy "ruch" do czego i ja się przyczyniam.  Ja też chętnie dowiem się czegoś o kandydatach tyle tylko, że o wszystkich. O niektórych można nawet coś wygooglować, ale też tylko trochę informacji. Myślę, że chyba kandydaci zaczną się "pokazywać" w najbliższym czasie bo do 9.09 już niedaleko.

122

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Witam
Sąsiedzie, to nie pierwszy raz jest problem ze zrywanymi plakatami. Przed czterema laty, co również było poruszane na tym forum była ta sama, no może bardzo podobna sytuacja, kiedy to kierowca srebrnego fiata stilo kombi zrywał plakaty OWS-u. Zainteresowani wiedzą kto posiadał taki pojazd.
                                       pozdrawiam

123

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zgadzam się z wypowiedzią P J, mianowicie pan Bułka już miał swoją szansę, pan Gąsiorek, no cóż przed czterema laty na zebraniu wiejskim, które przerodziło się w wiec pana Waligóry kiedy właśnie pan Gąsiorek nawoływał do utworzenia osobnej gminy, młodzi ludzie z różnych formacji i komitetów przedstawiali  statystyki dotyczące takich prób podjętych w innych gminach, które nie były optymistyczne dla tego pomysłu. Co usłyszeli po wyjściu na zewnątrz-"Jesteście zdrajcami Czańca" smile A teraz proszę W.Gąsiorek na wójta Gminy Porąbka. Niech poczeka na Gminę Czaniec.
Co do pozostałych kandydatów to ich osobiście nie znam, ale otrzymałem zaproszenie z komitetu pana Kocemby i na spotkanie się wybiorę, jeżeli będą spotkania innych też chętnie odwiedzę, chociaż z poprzednich i wcześniejszych wyborów wiem, że  95% obecnych na nich ludzi są to osoby popierające i przeciwnicy danego komitetu a 5% to osoby, które chcą poznac programy jak również samego człowieka, jego zachowanie itp. jak ja obecnie. Może warto o te 5% powalczyc. Przypuszczam, że pan Bułka spotkania takiego nie zorganizuje, ale wzorem lat poprzednich wszyscy otrzymamy gazetki o dokonaniach samorządu w latach 2006-2010.
   Dodam, że słów o zdrajcach nie użył pan Gąsiorek.
                                                                                          pozdrawiam wszystkich

124

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Myślę, że "emeryt mundurowy" niekoniecznie musi byc złym kandydatem. Mamy przykład z sąsiedztwa tj. z Kóz gdzie drugą kadencję z rzędu wójtem jest "emeryt mundurowy" w wysokim stopniu policyjnym, czyli również pracował w służbach w poprzednim systemie.  Gmina w rankingu ogólnopolskim zajęła 9 miejsce a 1 w woj.śląskim. Czego dotyczył ranking i gdzie jest Gmina Porąbka to można poczytac na stronach tegoż rankingu lub na stronie Kóz.
  Zaznaczam, że nie mam faworyta do wyboru wójta, czekam na NAPRAWDĘ realne programy, gdyż wiem jak funkcjonuje gmina, niekoniecznie nasza i jakie są możliwości. Może lepiej mniej górnolotnych haseł a więcej konkretów.
                                                                    pozdrawiam .