Kto ma oczy niech czyta.
http://www.portalprzedszkolny.pl/aktual … a-zlotowke

Kto ma rozum niech myśli.

Rzecznik prasowy gminnego reżimu dał głos. Postać to nieoceniona. Tłumaczy ludziom fundowane nam przez władzę absurdy. Jaka władza, taki rzecznik. Zaraz się okaże, że Wloscianin jest ofiarą nagonki, bo zobaczcie ludzie, jakie się o mnie wyraża opinie za to, że piszę co myślę. Biedaczysko. A co, kiedy się okazuje, że Wloscianin nie myśli? Jakim bezużytecznym straceńcem trzeba być, żeby w dobie Internetu nie zajrzeć do jego zasobów i nie sprawdzić, czy radny Kocemba głosował, jak nie głosował, a może jak zmieniła się ustawa o systemie oświaty.
„Pani Marto, świetny blog”, choć wcześniej napisał „Muszę przyznać, że jestem wstrząśnięty obłudą Pani wypowiedzi”. Fałsz i niewierność.
Siła prawdy prawiliście rodacy w tym przedszkolnym temacie. Ale jest jeszcze jedna sakiewka, którą warto otworzyć. Sakiewka z informacją, że jakby się tak dobrze przyjrzeć i pokalkulować to może się okazać, że przedszkola publiczne są tańsze od niepublicznych. No toć radny Filarski grzmi od miesięcy, że niepubliczne same płacą za media i jeszcze płacą czynsz, co się np. policji i pogotowiu nie zdarza. To są realne wpływy, swoista cofka kasy do budżetu. Ale żeby to wiedzieć, trzeba myśleć, szukać, dociekać i kalkulować, a nie udawać, że myśli się jak Wloscianin, któremu jestem wdzięczny za podjęcie tematu. Wszak nie chwaląc się jam go podpuścił. Na innym wątku, ale jednak.

28

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Doszły mnie słuchy, że na niedzielnym zebraniu wiejskim w Kobiernicach bohaterki z miejscowego KGW poruszyły temat cen za nieczystości komunalne, potocznie zwane ściekami. Czy ktoś widział, czy ktoś wie co w niedzielę działo się.

29

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Drzemie w tych słowach prawda szlachetna. Ale to raczej wątek o śmieciach, a nie o wyborach.

30

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Znalazłem to:
1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:

9) kultury, w tym bibliotek gminnych i innych instytucji kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.
Stan zabytków jest znany. Na Portalu SNG są zdjęcia dworku w Kobiernicach, jest Szmejówka - coś mnie w tej nazwie intryguje. W Czańcu mamy przedszkole - ponoć zabytkowe, pałac - na całe szczęście w rękach prywatnych. Wołek jest u nas mało popularny. Są kapliczki wzdłuż ulic w Kobiernicach, jest kaplica Św. Urbana w Porąbce, kościół w Czańcu z zabytkową wieża, kościół w Kobiernicach rozebrany. I to wszystko powinno znajdować się pod opieką dyrekcji GOK? No nie wiedziałem.

31

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Jakież to dziwne, że dotychczas niczego nie pisaliśmy o działalności GOK. No tak, przecież nie ma o czym pisać. O przeciekającym dachu też słyszałem, o zastraszaniu pracowników gminnej kultury też słyszałem, ale to raczek plotki. Nie chce mi się wierzyć aby instytucję kultury można podejrzewać o brak kultury.

Natomiast, gdy wchodzę do GOK w Porąbce, a robię to rzadko dopada mnie poczucie przejmującego chłodu. Zimne ściany wieją ponurą rzeczywistością. Pełno tam kultury, a jakoby jej w ogóle nie było.

32

(3 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Na temat Szanownej Pani Dyrektor pisaliśmy tu na forum niejednokrotnie. Czy to w kontekście zwolnionych nauczycieli, czy córki zatrudnionej na lewo w szkole w Kobiernicach nazwisko Koniorczyk przewijało się w sposób jednoznaczny – nikłe kompetencje, ego rozdmuchane. Wystarczy posłuchać wypowiedzi dotyczących niepublicznych przedszkoli – im bardziej gubi się w swoich pseudowywodach, tym mówi głośniej.  Pytanie na dziś jest inne: co się wydarzyło, albo co się wkrótce wydarz,y że dyrektor GZOSiP zasłużyła sobie na oddzielny wątek. To mnie intryguje.

Wloscianin napisał/a:

Nie dociera, że prawo w RP stanowi sejm. W tym wypadku podstawą jest to, że nie można ani zarabiać ani tracić na śmieciach.

[center]Art. 6r.[/center]
1. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi dochód gminy.
Czyli gmina zarabia, dowód powyżej.


2. Z pobranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi gmina pokrywa koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, które obejmują koszty:
1) odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych;
2) tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych;
3) obsługi administracyjnej tego systemu.
2a. Z pobranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi gmina może pokryć koszty wyposażenia nieruchomości w pojemniki lub worki do zbierania odpadów komunalnych oraz koszty utrzymywania pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.

Czyli ważne jest to, że gminy nie mogą swobodnie dysponować nadwyżką pozyskaną z systemu odbioru  śmieci, czyli nie mogą tę nadwyżkę przeznaczyć na co chcą, tylko na to co powyżej.

W protokole z komisji z 20 listopada 2013 w sprawozdaniu panów odpowiedzialnych za odbiór odpadów nie pada możliwość obniżenia  kosztów systemu, przy tej samej jego organizacji. Koszty spadły dopiero po inteligentnym wyłapaniu szczegółów, które na to pozwoliły. A kto te szczegóły dostrzegł? Może podpowie Wloscianin.

Z  Protokołu słynnych już połączonych Komisji GP wynika kilka bardzo ważnych kwestii. Po pierwsze to Pan Pabiś z-ca Dyrektora firmy Remondis wskazał problem związany z koniecznością ograniczenia odbioru frakcji mokrej, budowy PSZOK-a (o czym Zenon pisze na forum od kilka lat świetlnych) oraz unormowania odbioru odpadów z domków letniskowych. Harmonogram odbioru się zmienił. Mokre oddajemy w pojemnikach zdobytych we własnym zakresie i dzięki temu mamy 7 zł. PSZOK-a jeszcze nie ma, ale gdy powstanie i stanie się powszechnie używany, to co niektórym dzięki oszczędnościom uzbiera się w miesiącu na dwa piwa.

 A swoją drogą chętnie stałbym się świadkiem rozmów emerytów, podopiecznych GOPS-u, przedstawicieli rodzin wielodzietnych lub tych wszystkich, którym ledwo starcza do pierwszego z Wloscianinem, w sprawie bezsensowności obniżenia opłaty za wywóz odpadów komunalnych, za którym opowiedziało się coś koło 800 osób w gminie. A gdyby odwiedzić wszystkie posesje, to wieszczę, że każdy opowiedział by się za obniżką ceny. No, prawie każdy. Jedno piwo to żadna motywacja.

A jeśli chodzi i protokół, to zastanawia mnie rzecz jedna. Dokument dotyczy posiedzenia komisji z 20 listopada 2013, zgodność z oryginałem opieczętowana 10 grudnia 2013.  Protokół został więc sporządzony w 20 dni. Dużo to, czy mało, zwłaszcza, że ma 24 strony, a posiedzenie trwało 4 i pół godziny. Co więc stoi na przeszkodzie publikowania pozostałych protokołów – ich brak, czy zamiennik filmowy. Ja nie ukrywam, że wolę pismo od filmu.

35

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Program współpracy gminy Porąbka z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami
prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014. już dawno znalazłem w BIP UGP. A teraz nie posiadam się z radości, gdyż prócz nagrań jest jeszcze Protokół z posiedzenia połączonych Komisji z 20 listopada. Proszę o więcej takich perełek. Choćby dlatego, żeby potwierdzić opinie zamieszczane na Portalu SNG.

Drogi Adminie, kurcze maszrację. NO MASZ RACJĘ. Zdecydowanie zagalopowałem się. Liczę na to, że popiół, którym posypałem skronie nie uleci zbyt szybko podczas galopady.
Czytam Protokół z Połączonych Komisji i jestem w szoku z dwóch powodów:
1) jak to się stało, że on w ogóle powstał,
2) cała teoria Wloscianina o zależnościach pomiędzy mniejszą ilością śmieci, a ceną za ich wywóz straciła na atrakcyjności.

37

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Najbardziej z powyższego interesuje mnie odpowiedź RGP na "protest mieszkańców sołectwa Kobiernice w sprawie wysokości ceny za ścieki.". Ale pod obrady Komisji złożone zostaną projekty jeszcze kilku innych kwestii, np. fundusz sołecki oraz zaskarżenie rozstrzygnięcia nadzorczego WŚ. Walka z  bezdomnością zwierząt to fikcja. Całe tabuny bezpańskich kotów i kundli wałęsają się po gminnych ulicach

Tym razem kieruję swe słowa do administratora forum.  Każdy z nas – forumowiczów, w pełni władz umysłowych, rejestrując się na forum  zobowiązany był do zapoznania się i zaakceptowania  Regulaminu Forum. Czyli m.in. z tym, co poniżej:

Czego nie powinniśmy robić?
Nie należy obrażać ludzi, nawet jeżeli reprezentują skrajnie odmienne poglądy. Nie powinno pisać się reklam ani też wysyłać listów ? łańcuszków Nie warto też plątać się w kłótnie, w których powodem ostrej wymiany raczej personalnych wypowiedzi jest szybka, emocjonalna, nieprzemyślana reakcja na czyjś list. Taka kłótnia szybko eskaluje na kilkanaście listów i nie jest raczej czytana przez innych z zainteresowaniem.
 
ZASADY DYSKUSJI:
Nie należy umieszczać komentarzy, które:
-  zawierają informacje obarczające nie sprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);
 przyczyniają się do łamania praw autorskich(Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.).
 
Ponadto nie zamieszczamy komentarzy, które:
- są bezpośrednimi atakami na interlokutorów
- są spamem czyli nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem. 
Łamanie powyższego regulaminu i niestosowanie się do zasad wiąże się z usunięciem użytkownika i wszystkich jego wypowiedzi! Pamiętaj, iż bierzesz pełną odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, a redakcja czaniec.pl jak i właściciel serwisu nie biorą odpowiedzialności za treści umieszczane przez forumowiczów.
 
Drogi Administratorze, jak do powyższego Regulaminu mają się ostatnie wypowiedzi kamili i  obserwującego? Przypominam, że temat wątku brzmi: „SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy”, a w wypowiedziach powyższych osób czytam o:
-  Goebbelsie,
-  sztucznym tłoku,
-  zbliżających się wyborach,
-  robieniu ludzi w „balona”,
W wątku „BIP - Biuletyn Informacji Publicznej„ mamy do czynienia z:
-  poradami wędkarskimi,
-  zarzucaniem ogródka – cokolwiek to znaczy.
 
Kiedy Administrator zapewni merytoryczną dyskusję na każdy temat?

A do kamili i  obserwującego mam gorącą prośbę – jeśli uważacie Państwo, że felietony i komentarze publikowane na Portalu SNG są bzdurami, to skonstruujcie felietony i komentarze piętnujące te bzdury. Ja chętnie poczytam i coś mi mówi, że SNG nie będzie się wzbraniało przed opublikowaniem Waszych merytorycznych tekstów. Dla równowagi emocjonalnej i dla kompletnej informacji skierowanej do czytelników. Zapraszam do klawiatur.

Życiej est okrutne. Jednych pozbawia inteligencji, innych marzeń. Gość Opozycja chce nam tu narzucić przywództwo, bo mu się wydaje, że tylko pierwszy renifer w zaprzęgu Św. Mikołaja coś znaczy. Kontrowersja – różnica zdań została podniesiona do rangi religii obowiązującej.  Czy to nie dowód na brak ogólnie pożądanej jasności praw i obowiązków?  Otwieram sobie jakże aktualny felieton radnego Kocemba pt.:  ”Świadomość ekologicznai widzę, co widzę.  Fakty, dokumenty, teksty źródłowe. Sama rozkosz. Gdzie ta kontrowersja?  Gdzie pole do interpretacji, skoro 295 zł na mieszkańca to 1322 miejsce w Polsce w pozyskiwaniu środków zagranicznych.Kliknij w „Źródło”.

A co Opozycja ma na myśli twierdząc, że mentalność wsi jest inna? To w jednym sławetnym gminnym gimnazjum mówiono o ludzie lichym i durnowatym. Czyli kto pełza, ten się nie przewróci. Ale kto pełza, ten traci prawdziwą perspektywę.  Nie dostrzega, co dla wyprostowanych jest oczywiste.  Może stąd kontrowersje? Może tu jest zdeponowana ta inna mentalność.

No cóż,. SNG już niejednokrotnie udowodniło, że widzi to, co pełzającym nie wpada w oko. Ale ma SNG przy tym odwagę podzielić się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami z lichym i durnowatym, który ma niepowtarzalną szansę pozbyć się lichości i skończyć z durnowatością. I to jest klęska Opozycji. Zauważ jeszcze, kochanieńki, że w felietonach i komentarzach SNG nie ma nachalnej propagandy. Jest odmienny punkt widzenia, za który nikt nie umiera i nikt ofiary krwi nie żąda.  Czytasz i wiesz. Czytasz i odrzucasz. Sam sobie wyrabiasz zdanie. Teksty chłopaków z SNG mogą tylko pomóc Ci w podjęciu decyzji. Właściwej dla każdego z osobna. I to jest ta jakość, za którą piórem walczę od lat, a która dziś staje się daniem roku wyborczego.

Panie i panowie z PiS-u zapewne dumni są ze swojego wyboru. Wytypowali mędrca, na którego myśl nikt się nie rumieni, tylko pąsowieje na buraczano. Dwa niewypały w jednych wyborach. Na Gąsiorku to się ludziska poznali już w 2010 roku. W 2013 podobnie. Rodak to takie koło, które ma same kanty. Dobrze, że Panią Alicję Młynarską - Mazur kandydatkę SNG poparło PiS w ostatnich wyborach uzupełniających, bom gotów przypuszczać, że Polska się zachłystuje, a Czaniec wręcz przeciwnie.

41

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenek daj spokój, odpuść.Jam nie godzien ryb w Domaczce z Tobą łowić. Jeśli § to nie jest [s]§(=paragraf)[/s], to ja nie wiem jak ten haczyk się nazywa.  Nie jestem pewien czy w [s]zł (=złotych)[/s] chodzi o brak kropki, czy o co innego.  Również w tym [s]pkt. (=punkt)[/s] głupieję jak prymus na wagarach. A jako, że lubię się czepiać to się czepiam i pytam – a na jaką chorobę władzy wiedza o ochronie języka polskiego, skoro nie posiada wiedzy z zakresu swoich podstawowych praw i obowiązków. Zenek daj spokój, bo zacznę przypuszczać, że nadmiar wiedzy Ci zaczyna szkodzić. Bez urazy oczywiście.

galler napisał/a:

Kto komu jest potrzebny:
6. Pani Młynarska - Panu Kocembie

A niech to Panie galler. Miałem nadzieję na intelektualną ucztę, a tu jak zwykle w Pana wydaniu – bąka porwał wiatr. Oczywiście zaraz Pan dodasz, że nie dasz się Pan sprowokować do rozmów niskich lotów i takie tam niskie loty. Na początek więc, osobiście, własnym intelektem napiszę kilka słów komentarza do Pana diagnozy.
 
Tak sobie myślę, że wiedza na dowolny temat uzbraja w pokorę tych, którzy ją posiedli, a nadyma tych maluczkich, którym się tylko wydaje, że coś wiedzą. Jeśli na czanieckiej scenie politycznej brakuje pozytywnych  bohaterów, z wyjątkiem bodajże jednego, ale i to nie jest do końca pewne, to gdzie ci bohaterowie są. Pod którymi strzechami się chowają, którymi opłotkami chadzają, co przeszkadza im w uzyskaniu statusu bohatera pozytywnego. Radni są odzwierciedleniem ideałów wyborców. Każdy z nas w wybieranym przez siebie radnym widzi cząstkę siebie, swych poglądów, emocji i pomysłów na życie.
 
Panie galler całkiem niedawno przeżywaliśmy w naszej wsi wybory uzupełniające. Czas, w którym oczekiwaliśmy wysypu pozytywnych bohaterów, których ponoć Pan znasz, obcujesz z nimi. Gdzie oni są, ci wszyscy nasi bohaterowie. Na czanieckiej scenie politycznej pojawił się dawno - przepraszam za sformułowanie - „skonsumowany” kotlet, który uzyskał  126 głosów – kandydat małolitrażowy. Pojawiła się również – znów przepraszam za sformułowanie – „świeżynka” zgarniając 251 głosów. Nokaut.
 
Ale co tam retoryka z ringu. Weźmy na tapetę działalność Pani Alicji. Jedyna, która spotyka się z wyborcami  podczas dyżurów. Jedyna, która ostro wzięła się do pracy dociekając tematów ciemności, wodnych, nauczycielskich. W sposób wykwalifikowany, elokwentny i klasowy. Panie galler powiedz mi Pan – o krynico mądrości – w którym momencie Pani Alicja jest potrzebna Panu Kocembie, bo zgubiłem klucze do tej wiedzy, a Pan zapewne dysponuje wytrychem, który uchyli drzwi tej wiedzy tajemnej. Ja zauważam, że Pani Alicja jest potrzebna mieszkańcom Czańca.
 
I – Drogi Panie galler – bądź Pan jak były premier, który poznaje mężczyzn po tym, jak kończą to, co zaczęli.

Panie galler ciekawą diagnozę Pan skonstruowałeś. Wynika z niej, że pięcioro radnych działa na rzecz idei konkretnych prominentów zapominając o interesach ogółu. A najbardziej mnie rozczula insynuacja jakoby dwie panie radne są najbardziej potrzebne radnemu Kocemba, a nie mieszkańcom Czańca i GP. Śmiała teoria. Dobrze byłoby poprzeć ją dowodami. Oglądam nagrania z komisji i sesji ciągle wydaje mnie się, że dość biegle orientuję się w działalności radnych, a tu taka niespodzianka? Ale chętnie poczekam na rozwinięcie myśli Pana gallera, bo zapowiada się ciekawa dysputa.

44

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zaintrygowany informacjami z portalu SNG zajrzałem na stronę internetową Regionu - http://www.region.info.pl/2012/dzial,0,szukaj.html.
Że też wcześniej nie doznałem olśnienia,żeby swe marzenia zmieniać w rzeczywistość. 
Prawda faktu, prawda ekranu, a wszystko na bazie wiedzy dostępnej na Portalu SNG. Szanowana gazeta posługuje się cytatami z portali lub  blogów radnych związanych z SNG. Niemożliwe staje się możliwe.
Ale zobaczcie to: http://www.region.info.pl/2012/artykul, … -ceny.html
Co mnie tu ujęło? Następujący cytat:
„Za sprzedażą oraz udzieleniem bonifikaty głosowało 10radnych: Adam Tomiczek, Maria Mydlarz, Andrzej Rodak i Tomasz Nalborczyk, Jadwiga Żelichowska, Adam Sopiak, Henryk Jurczak, Tadeusz Wawak, Roman Pękala oraz Henryk Błasiak. Od głosu wstrzymali się: Alicja Młynarska-Mazur, Janusz Kojder oraz Grzegorz Filarski. Przeciw sprzedaży oraz udzieleniu bonifikaty głosowali Marta Tylza-Janosz i Ignacy Kocemba. „
 
Czy już nie czas przestać ignorantów nazywać „milczącą większością”, a zacząć po prostu z imienia i nazwiska przypominać mieszkańcom tych radnych, których w RG być nie powinno? W tym roku wybory samorządowe. Ja już się zaczynam martwić.

Sołectwo Czaniec ma sześciu przedstawicieli w RGP. Na wsi mówi się, że owi radni są podzieleni. Przez brak współpracy traci sołectwo, tracą mieszkańcy. Może więc dobrze byłoby przyjrzeć się rzeczywistej przydatności poszczególnych radnych sołectwa Czaniec. Bo że są przydatni jest rzeczą oczywistą jak to, że powinni być zmieniani tak często jak pieluchy. I z tego samego powodu. Pytanie tylko dla kogo są przydatni. Dla wójta, czy dla mieszkańców. Warto więc przyjrzeć się poczynaniom radnych. Indolencja niektórych z nich nie jest wyrafinowanym obrazem zwykłego nieróbstwa. Jest lenistwem, biernością, ślamazarnością, nieudolnością, nieporadnością i niekompetencją w czystej krystalicznej postaci. I dlatego poprosiłem pytię o sprawdzenie, który nasz nieoceniony radny wydobywa dźwięki zwane słowami w ściśle określonych sytuacjach . I tylko wtedy.

pytia napisał/a:

Rób coś? A co ja mała rybka mogę w tym oceanie zrobić?

Ależ rybciu, wystarczy zmienić akwen na mniejszy i już z rybci stajesz się krwiożerczym szczupakiem. A co możesz zrobić? Co tylko chcesz. Mam dla Ciebie propozycję. Wejdź na stronę http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=6931i znajdź dowody „przydatności” naszego czanieckiego radnego, który wydaje głos tylko wtedy, gdy potwierdza, że protokół z poprzedniej Sesji RG jest zgodny ze stanem faktycznym i bez mrugnięcia okiem proponuje go przyjąć. Sprawdź też kto się wstrzymuje w głosowaniu nad przyjęciem kolejnego protokołu. To mały akwen do splądrowania, a może znaczyć wiele. Powodzenia.

47

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

galler napisał/a:

Te kontrole były następstwem skargi sąsiadów. Gdyby nie interwencja obywatelska, niemal na pewno nie zostało by skontrolowane żadne gospodarstwo.

To wiemy z felietonu  http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=154 na Portalu SNG.
Dobrze, że Pangaller porusza ten wątek, bo on dowodzi kilku spraw.
Po pierwsze felieton i pismo wójta do radnego Kocemba dowodzą, że pan wójt ma w bardzo głębokim poważaniu ekologiczny stan gminy, za który jest odpowiedzialny. Gdyby oczytani i świadomi mieszkańcy Bujakowa nie składali w akcie obywatelskiego nieposłuszeństwa skarg, to, za przeproszeniem ”gówno” bez żadnych przeszkód płynęłoby każdym zagłębieniem terenu. A tak istnieje szansa, że za wywóz nieczystości płynnych z 28 nieruchomości zarabia gminny businessman lub inny uprawniony podmiot. Minimum dwa razy w roku – reszta spokojnie płynie sobie nadal.
Po drugie, czy skargi sąsiadów są przejawem ekologicznej troski, czy wszechwyśmiewanego polskiego donosicielstwa? Ja twierdzę, że tego pierwszego, ale zapewne w tej chwili moje słowa śledzi marsowy wzrok obywateli ulepionych z obcej gliny, którzy twierdzą że się donosicielstwem brzydzą.
Po trzecie, nigdzie w nagraniach z komisji czy sesji nie natknąłem się na słynną już wypowiedź gminnego businessmana. Czy istnieje możliwość na kolejne uwiarygodnienie i tak ugruntowanej pozycji radnego Kocemba?
Po czwarte, zdecydowanie zgadzam się z kolegą gminniakiem, co do słów związanych z powierzchownością kontroli bujakowskich posesji. Lecz w kontekście prawdopodobnej wypowiedzi miejscowego businessmana możemy być pewni, że ani wójt, ani prowadzani na smyczy radni nie podejmą tematu, gdyż stracą przywilej wybieralności. I to są słowa miejscowego wieszcza.
I na koniec po piąte, bardzo podobało mi się wystąpienie pań z KGW w Kobiernicach. Dowód na dyskryminację, rasizm i nierówne traktowanie mieszkańców gminy. Czyli wójtowa gra na zwykłe skłócenie sołectw po to, by nadal dzierżyć buławę władzy, zgarniać kasę od mieszkańców – frajerów, bez nawet odrobiny gospodarności i odpowiedzialności za decyzje i obowiązki. Ale za to jesteśmy odpowiedzialni my – mieszkańcy. Jeśli oczekujemy zmian na lepsze wybierzmy lepsze władze. Jeśli wybierzemy znów Bułkę i jego ratlerków to  Gmina Porąbka nadal będzie trwać w stagnacji. A to stan najgorszy, polegający na lewitowaniu tuż nad dnem, bez żadnej możliwości odbicia się w kierunku rozwoju i nowoczesności. Amen.

48

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zobacz kochanienki ile takich "gadających głów" w RG mamy. Wsłuchaj się w sens słów, co kala ludzkie pojmowanie świata. A konkretnie w słowa dwóch mędrców z Porąbki - nie inaczej, którzy mają cudowne pomysły, bez cudownej recepty na garniec złota. Nawet tęczy nie potrafią wykrzesać. Wsłuchaj się w radnego Jurczaka, który po zgoła dwóch kadencjach swojej posługi wpada na pomysł, który zmieni makijaż rzeczywistości. Oczyszczalnia ścieków. Proste, genialne i jak zwykle nierealne. Mistrz słowotoku rzuconego po niewłaściwej stronie wiatru. I jeszcze jeden radny - przewodniczący, o którym nie potrafię inaczej, jak tylko "słuszna racja", czyli masło w śmietanie - przewodniczący Pękala. Namiętnie wsłuchuję się w aksamitność głosu jego, ale nijak nie znajduję sensu w słów gromadzie. Jak ta chorągiew na wiatr rzucona, gdzie zawieje - tam łopoce. Nic od siebie m oc dla siebie.

49

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

A ja to odnoszę dojmujące wrażenie, że porąbski radny, bodajże Błasiak – bodajże to nie imię, został w coś wmanewrowany. Jakby zbadać twarz, a nie zajmować się ustami, co niezręczne słowa prawią, to mądrość głupotą się staje, a zniewaga powagą. „Nie jestem w stanie  tego uzasadnić” – rzecze radny, który staje się na 100% autorem zbywania gminnego majątku za 60% ceny. Panie radny z Porąbki, mam dla Pana propozycję, ważną, jedną z tych nie do pogardzenia. Gdy będziesz Pan sprzedawał swój majątek – parcelę, posesję, ruchomość, to razem z przesłaną do mnie informacją co Pan sprzedajesz, dopisz jeszcze wycenę obiektu sprzedaży wraz z 60% bonifikatą. I błagam o prawo pierwokupu, bo takich wygłodniałych wilczków jak ja, co się połaszczą na tłustego barana, któremu obcięto dwie nogi i wyłupiono lewe oko (60% bonifikaty) -  może być więcej.

50

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Prawdziwa baba z jajami. Zna prawo, jest karnistką, więc sprawnie porusza się w meandrach zbudowanych przez Temidę. Nic tylko brać przykład. Tylko czy nasza droga Kamilka – Ewelinka zachwyca się kompetencjami pani profesor, czy roni łzy nad niekompetencją urzędników ministerstwa? Proszę o więcej szczegółów, gdyż powyższa wypowiedź jest typowa dla politycznych wyjadaczy. Czyli nic nie znaczy.