1

(155 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

A co w tym złego, że sędziowie z trybunału pomagali w pisaniu ustawy o trybunale? Jak będą pisali nową ustawę o radiofonii i telewizji to niech w tu pomagają dziennikarze. A jak piszą nowa kartę nauczyciela to tam też związki konsultują ustawę. Ja to uważam, że dobrze jest jak w pisaniu prawa pomagają fachowcy a nie politycy bo politykom to zależny tylko na swoich korzyściach a nie myślom o nas Polakach.

Panie Kamilo widać bardzo pani/panu zależy coby SNG znikło. Prawda pomilczeli kilka miesięcy ale od jakiegoś czasu ich strona puchnie. Bo są i artykuły o Węgrzech i są o orszaku i o tym co sie dzieje w Czańcu w KGW. No to znaczy, że są jakieś organizacje co chcą i mogą działać razem z SNG. I to z sukcesem dla tych organizacji i dla tego co się dzieje. Brawo SNG. A kto nie potrafi współpracować to widzimy właśnie jak chodzi o orszak. Bo jakby to był sukces i to by ludzie wiedzieli ze wszystkich sołectw to by się porobiło. A jak chodzi o orszak to na zdjęciach widzę te same stroje i te inne rzeczy. Zdjęcia zrobił i wierszyk napisał Pan Kubiś. Pan Nowakowski oficjalnie jest organizatorem a to są przecież ludzie SNG. Jakby nawet nie robili tego jako SNG to strata dla gminy ta sama i dzielenie na lepszych i gorszych tak jak w całej Polsce też to samo. Brawo Pan Kamila.

Panie Kamilo. Pierwszy orszak w tej gminie zorganizował pan Nowakowski z SNG . Drugi orszak to ten co miał być mało chrześcijański też SNG. Tak do dziś twierdzą najważniejsi chrześcijanie w gminie czyli wójt ze starostą. A wszystko jest opisane na stronie SNG. Jakby orszak organizował kto inny tak jak dzisiaj robi to urząd albo parafie to by był spokój. A czy tu w gminie jest prawdziwy orszak taki jak opisany na stronie OTK? Jasne że nie. U nas to jest spacerek i tam sekta z Porąbki może znów się spotkać i udawać, że wszystko jest dobrze. A gdyby nie SNG to by orszaku nie było i tego jestem pewien. I dzisiaj SNG współpracuje z szkołą w Witkowicach bo tam idą dzieciaki w szatach z tarczami itd. No więc źle się robi człowiekowi jak pomyśli, że to wszystko i pewnie jeszcze więcej mogło by i u nas być. Bo jak SNG chciało orszaku gminnego i to by się spodobało to władza zaraz zabroniła bo nie wolno tu łączyć tylko dzielić. Tak jak w całym kraju.

Ten polityczny orszak z Czańca to się nie różnił niczym od niepolitycznego z Porąbki. Różnica to tylko organizatorzy bo w Czańcu SNG a Porąbce to nie wiem kto ale na pewno ktoś kogo popiera Bułka. A w ogóle to oba orszaki to takie spacerki bo ja oglądałem orszak z Warszawy i tam to wygląda zupełnie inaczej.

I to jest dobre pytanie cieciola na 2016 rok. Orszak w Witkowicach udany jak patrze na zdjęcia na stronie SNG to tak myślę. I ciekawe czy proboszcz z Witkowic też widzi w orszaku marsz polityczny i bez wartości chrześcijańskich. A ten wierszyk to mistrzostwo świata może autor by więcej takich napisał.

No galler toś pojechał z tym wizrerunkiem. Rada olała mieszkańca i to jest dobry wizerunek. A zła jest Pani Marta bo próbowała namówić resztę radnych do bycia radnymi. No galler co ci ta kobieta zawiniła tylko to, że jest od ciebie mądrzejasza. A od których starszych kolegów ma się uczyć bo teraz w radzie to kilku żółtodziobów, Nalborczyk to jakaś pomyłka, Mydlarzowa to lepiej niech wnuki bawi, przewodniczący niewiele wie i w ogóle sobie nie radzi a wójt kpi sobie z mieszkańców i to za pozwoleniem tych doświadczonych. No galler z rozumem coś u ciebie nie tak albo masz jakis interes żeby takie brednie pisać.

O kurcze coś drgnęło na stronie SNG jest nowe nagranie z Sesji tej kadencji. Czekam na więcej. Tylko skąd te ślaczki dlaczego nie ma obrazu?

Co to tęskniecie? Brakuje wam nagrań? To idźcie i nagrywajcie. Może i na was naślą prawników i policję. Albo zapiszcie się do SNG i zacznijcie działać społecznie. Bo ja to widzę, że nasza władza robi wszystko coby porządnych ludzi usunąć ze wszystkiego.

9

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

W. usunięty poza nawias społeczności forum gada dalej jako Mieszkaniec1. A Wam nadal chce się z nim gadać? Przecież to jakiś nieuk jak strażacy z Porąbki co na wagary chodzili i ich nauczyciel dorwał. To trzeba być gamoniem żeby się dać dorwać na wagarach. Aż strach pomyśleć co będzie jak się zacznie jakaś chałupa palić i z pomocą przyjadą strażacy z Porąbki. Na wagary chodzili to niewiele umiom. Wygrali wybory dla Bułki i z forum się zwinęli. Kolejne cztery lata zmarnowane.
Zenon czy to forum zależy od Mieszkańca1? Przecież tu się wielu ludzi udzielało a teraz przez tego gościa mają dość. Może to o to chodzi. Nakłamać i zniechęcić do forum. Dajcie mu spokój i zacznijmy rozmawiać na konkretne sprawy i na konkretnym poziomie.

GrzergorzD na stronie SNG są filmy z komisji rady do czerwca 2014. Potem już ich nie ma i jakieś powody tego są. Na stronach SNG poczytasz ile i kogo kosztowało nagrywanie komisji. Zobacz co ludzie tu na forum zrobili z tym gościem. Zobacz co zrobiła z nim gmina pracodawca i wyborcy. Ile człowiek może znieść? Każdy materiał da się zniszczyć a co dopiero człowieka. Żal tego faceta zawalczył ale przegrał a niegłupi jest. Może za mało go wspierali. A ta gminna machina niszczy wszystkich. Pewni radni i kandydaci na wójta też jakby wyjechali na wakacje. A może zbierają nowe siły i jeszcze o nich usłyszymy. Co by nie powiedzieć to zamieszali dobrze ale też dali ludziom nadziejęna zmiany. Oby nie dali się złamać.

11

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Jaśku pogadać zawsze można tylko jest problem bo co wynika z naszego gadania? Jak ja słyszę, że Pani Marta się ośmiesza bo szuka sprawiedliwości w sądzie jak tu się coś pisze, że Pani Marta przegrywa wybory przez jakiegoś nauczyciela. Jak ja ciągle czytam, że Bułka przed wyborami miał jakiś program, a śp. Wloscianin obraża się jak się go nazywa kłamcą choć w żywe oczy kłamie cały czas to jak i z kim tu rozmawiać. Z  tymi gówniarzami co sobie konta na chwilę porobili i się żalą, że ich na wagarach ścigali? Chyba trzeba się zapisać się do SNG żeby mieć coś do powiedzenia i coś zrobić. Tu na forum to tylko łzy się wylewa beż konkretnych dyskusji na konkretne tematy. A z resztą nawet jakby było tu konkretnie to co z tego jak radni od Bułki zrobią wszystko co wójt chce. Mieliśmy szasę i ją zmarnowaliśmy. Ot i gadać się nie chce.

12

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Ciekaw jestem jak się skończyła sprawa z tym pozwem przeciwko Bułce. Czy pozew jest oddalony jak pisze na plakatach czy Pani Marta jednak musi być przeproszona. Tak czytałem w postanowieniu nieprawomocnym. Ale dla Pani Marty i tak szczere gratulacje za odwagę i konsekwencję. Teraz w spokoju będzie można sprawdzić gdzie były kłamstwa na Panią Martę. I życzę żeby Pani Marta nadal robiła dla ludzi co robi.  I Pan Kubiś też niech robi co robi bo nie ma co ukrywać, że razem z Panem Kocembą rozpoczęli coś nowego w tej gminie. I to dzięki ich odwadze mamy Panią Martę. I to jej będe kibicował w radzie.

13

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

A może w tym wszystkim chodzi o to, że Pani Marta nie dzieli skóry na niedźwiedziu i chce dobrać sobie ludzi, którym będzie ufać w sensie merytoryczym. A tacy przecież w urzędzie gminy są. Tylko trzeba ich pobudzić do działania. Nie chce rozdawać stołków zanim zostanie wójtem. Mnie to się podoba. To już jest zmiana w mysleniu w gminie. Ale do tego wielu tu na forum nie dorosło.

14

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Zobaczcie czego chce Gamza? Gamza chce żeby dzisiejszy układ zastąpić układem Pani Marty. Bo jak już dzisiaj ma rozdawać stanowiska wice wójta i w oświacie to właśnie tak będzie. Ale układu Pani Marty nie ma, są tylko kłamstwa Gamzy.A gdyby tak było to by Gamza dopiero wrzeszczał na forum, że Pani Marta niczym się nie różni od Bułki. A różnica jest ogromna. Bułka układ zalezności zbudował, a Pani Marta działa na wyższym poziomie dla Gamzy za wysokim. Ja widzę, że Pani Marta nie chce kolesiostwa, kumoterstwa i układów. A jeśli powtarzam jeśli są potrzebne zmiany na stołkach dyrektorskich to będą konkursy. Ale przecież w szkołach dyrektorzy mają powierzenie na kolejną kadencję w przedszkolu w Kobiernicach był konkurs. Tu zmian długo nie będzie. Ja nawet nie wiem czy na dyrektora oświaty albo domu kultury w Porąbce są konkursy bo nigdy takich nie było. Gamza jak zwykle kłamie a admin na to pozwala. I to jest żenujące.
 
A jeśli chodzi o Chwałę to jeśli cieciola ma rację i Chwała chce być wice wójtem to ma dwie możliwości albo to potwierdzi i przyzna się, że od początku o to mu chodziło. Czyli, że oszukał swój komitet i wyborców. Albo może to zdementować tu na forum. Przecież czyta na pewno i może to zrobić.

15

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Dla mnie sprawa jest oczywista. Układ zbudowany przez Bułkę panicznie boi się rozsypki i konsekwencji. Gdy wygra Pani Marta mamy ideał. Rada Gminy ma ułatwione zadanie bo z urzędu wychodzą dobre uchwały. Nikt nie odważy się zagłosować przeciw Pszokowi, budowie ścieżek rowerowych i remontom budynków komunalnych. Jak wygra Bułka będzie gorzej miał ciężko bo przeciw sześciu radnych. Ale przeciw złym uchwałom i złym pomysłom i przeciw układowi. Wtedy wszystko zależeć będzie od dwóch radnych z RPW. Czy nauczycielka będzie obiektywna? A może strażacy? Teraz to wygrywają tylko interesy strażaków, sportowców, KGW, urzędników, nauczyvcieli i ludzi powiązanych z urzędem przez biznesy. Bo to są egoiści i im nie zależy na gminie tylko na swojej wygodzie.
Dlaczego Pan Chwała milczy? Jest czwartek a człowiek nic nie pisze. Przecież jest oczywiste, że powinien poprzeć Panią Martę. Mają podobne programy i chcą zmian. Czyżby Pan Chwała coś kręcił na boku? Banery jego ciągle wiszą

16

(5 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Byłem dziś przypadkiem w Porąbce. Wszystkie tablice ogłoszeniowe zaklejone tym samym plakatem Bułki. Banito co ty na to?

17

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Dziękuję za odpowiedź ale mam wątpliwości. No bo przercież pan Kubiś nagrywa komisje sesje i zebrania wiejskie od dawna. Ten temat był już wałkowany od dawna i jak pamiętam włos z głowy człowiekowi nie spadł. Czyli znaczy, że można nagrywać co się chce na sesjach komisjach i zebraniach bez żadnej zgody. To już dawno jest na nagraniach i jak pamiętam to radny Sopiak miał najwięcej tu do powiedzenia bo się nie zgadzał na nagrywanie, a przewodniczący Wawak pisał o opinie prawne. Coś tu nie gra. Panie Mieszkaniec coś jest nie tak w tej pana opowieści. Co to prawo się nagle zmieniło?

18

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Panie Mieszkaniec1 to napisz pan o co chodzi z tym dworkiem. Był pan na zebraniu to pan wie. Bo ja nie wiem czy będzie remontowany czy ktoś go kupił a może będzie zburzony.

19

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

A co się dzieje z dworkiem, przecież ciągle jest w Kobiernicach. Kto ma go stracić?

20

(38 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Ciągają wójta po sądach i wygrywają czyli mają rację. To wójt łamie prawo i nie pomagają mu prawnicy co ich opłacamy z podatków. Czyli jakby Kocemba był wójtem od czterech lat to by tych pozwów nie było a prawo by przestrzegał. Proste.

21

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

No panowie widzę, że nogami przebieracie bo coś was uwiera. A jak nie rozumniecie tekstów pisanych językiem ojczystym to nic tu po was. Tu rozmawiamy z ludźmi piśmiennymi a unikamy analfabetów. Panie Ignacy świetny tekst i dobry tytuł. A to sprostowanie to jest to. Jak Wloscianin chce coś napisać to niech to napisze do Kuriera. Ale nie zrobi tego bo tchórz. 
Panie Wloscianin jak masz problem z odczytaniem literem bo skan panu nie pasuje to można kliknąć na dokumenty i one się powiększą. Ale i tak pewnie pan tego nie zrozumie. Ale jaja.

22

(38 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Następny jasnowidz co wie, że jak wygra Pani Marta to będzie gorzej. Chociaż chyba galler ma rację przecież komuś będzie gorzej. Bułce, Wloscianinowi, gallerowi, dyrektorce gimnazjum z Kozubnika i całej klice co się przez lata rozrosła i broni przed rozwojem i prawem.

23

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Zenon żadnych zagadek. Napisz o co chodzi bo nie ma czasu na szukanie. Jest niedziela.
Były dyrektor muzeum w Kętach rozpoczął atak na Panią Martę dyrektor muzeum dzisiaj. I to w trakcie kampanii wyborczej w Kętach. Przecież to na lata świetlne widać, że gość marzy o powrocie na stołek. Czy będzie ISO czy jakaś tam kontrola co mnie to obchodzi. Jak ktoś się pcha na stołki kierownicze to wykonuje swoje obowiązki zgodnie z prawem. Zupełnie inaczej niż chce Wloscianin. Mnie interesuje skuteczność władzy. Czy Pani Marta uchroniła sołectwo Czaniec przed likwidacją? A czy wprowadziła konkursy ofert dla stowarzyszeń? A czy uchroniła Czaniec przed likwidacją połączeń MZK? Tak, tak, tak. Czy Pani Marta trafia w wójta celnymi pytaniami? Jasne. Fundusz sołecki, kanalizacja przy BP, cena ścieków w gminie. Jak tu władza ma ją lubić?
Na stronie SNG jest jakieś 60 artykułów.Opisuje się tam różne rzeczy ale nie ma się czego przyczepić, sądy nie są zasypane pozwami o zniesławienie. Czyli ludzie z SNG piszą prawdę. I raz się zdarzyło, że Pan Kocemba mógł się z tym mostem w Kozubniku pomylić. Co robi wójt? Pisze sprostowanie na gminnej stronie internetowej. Czyli potwierdza, że te pozostałe tematy są prawdziwe.
Wloscianin pisze jak jeden człowiek może zniszczyć dobre imię placówki. A za placówkę odpowiada jeden człowiek czy dyrektor. Ta nieszczęsna sprawa wyjazdy do Tunezji to nie była opisywana w czasie wyborów tylko znacznie później bo Morlinek pisał o tym 24 stycznia 2012 roku a wybory były w listopadzie 2010. I znowu Wloscianin kłamie. Ten jeden człowiek zadarł z różnymi siłami i nie wiedział co te siły mogą. I go siły zniszczyły i jego rodzinę też a Wloscianin się z tego cieszy. Super facio.
Ula napisała tendencyjny artykuł. Czyli jakUla pisze co myśli to jest tendencyjna tylko Wloscianin może mieć swoje zdanie. A każdy inny to śmieć. No fajnie. Gościu napisz wreszcie coś do Kuriera tak w swoim kłamliwym stylu. Będzie jeszcze chętniej czytany.

24

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Panie Chwała jeśli przecholowałem w swoim wpisie co Pana tak oburzyło to przepraszam. Prawda, że nie wygląda to dobrze wycofuję się ze swoich słów i życzę Panu powodzenia w wyborach. Niech wygra najlepszy.

25

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

No przecież to jest jakiś kabaret. Zniszczenia z 2010 roku? Mamy 2014 rok i co nie było albo nie ma innych miejsc do remontu po powodzi? Jeśli nie to niech się wójt zajmie ul. Kard. Karola Wojtyły. Bo jest ona spartaczona, firma upadła a droga już po roku była naprawiana. Z tym mostem to ściema. Tylko po to żeby taki Gamza mógł pisać, że mu jawność nie jest potrzebna. Jakby wszystkie dokumenty gminne były jawne to by wójt sobie nie pozwolił na taki pomysł.