Wkrótce aplikacja Czaniec news

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego. Widok z lotu ptaka.

Czaniec - centrum

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Ponad 5700 mieszkańców.

Czaniec - miejscowość historyczna

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Wzmiankował o niej już Jan Długosz w swoich kronikach.

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego.

Czaniec - wczesnobarokowy dwór

Dwór obronny w Czańcu – siedemnastowieczny budynek - piętrowa rezydencja szlachecka o cechach obronnych.

Czaniec - kościół

Kościół z okresu międzywojennego z barokową wieżą, XVI-wiecznym obrazem Matki Boskiej

Zapora i Jezioro Czaniec

Zbiornik wyrównawczy, zapora i jezioro Czaniec na rzece Soła o powierzchni 45 ha.

Czaniec - parafia pradziadów papieża

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Czaniec - miejscowość zabytków

Czaniec to nie tylko renesansowy dwór czy kościół z barokową wieżą, rokokowe ołtarze i ambona, to także szereg innych zabytków. W Czańcu znajduje się kilka przydrożnych lub polnych kapliczek i kaplic.

Czaniec - zaciszne miejsce

Z dala od zgiełku, znaleźć można spokojne miejsca dla chwil relaksu, np. na górskich szlakach. Czaniec to także góry, łąki i lasy, gdzie bez trudu spotkać można dziką zwierzynę.

Czaniec - figury świętych

W całej miejscowości można natknąć się na różnego rodzaju figury świętych i stare kapliczki.

Szkoła na Dolnym Czańcu

Wybudowana w 1909 roku szkoła nosiła pierwotnie nazwę: Szkoła Jubileuszowa imienia Franciszka Józefa I, później: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza. Przebudowana w roku 1981. W 2002 roku dobudowano halę gimnastyczną.

Czaniec - pamięć o papieżu Janie Pawle II

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Cmentarz komunalny w Czańcu

Obecny cmentarz komunalny. Mało kto jednak wie, że dawno temu na Zagłęboczu znajdował się cmentarz choleryczny, który został zlikwidowany. W jego miejscu znajduje sie obecnie krzyż, który upamiętnia ofiary epidemii cholery, która panowała w Czańcu i okolicy w latach 1846-1847

Góry...

Palenica, Bukowski Groń, Trzonka, Przełęcz Bukowska, Złota Góra, Porębski Groń. Na szczycie Palenicy stoi krzyż, postawiony tutaj w jubileuszowym 2000 roku. Jest na nim napis: Odródźcie się pod względem narodowym i religijnym, a da wam Bóg przyszłość szczęśliwą.


Polacy o dziwo kochają pożyczać?

Polska to kraj, który bardzo dynamicznie się rozwija. Społeczeństwo Rzeczypospolitej jest nie tylko pracowite, ale również ambitne, a stare powiedzonko zastaw się a postaw się nadal cechuje działania Polaków.

Wiele osób podnosi standard życia nieco na wyrost prognozując przyszłe przychody. Po to by sfinansować narastające potrzeby często sięgają po instrumenty finansowe takie jak kredyty, pożyczki i raty. Biuro informacji kredytowej podało dane, z których wynika, że 79% osób zaciągających szybkie pożyczki ma też kredyt i inne pomniejsze zobowiązania, ale są one w 59% przypadków spłacane terminowo. Wynika z tego, że Polacy nauczyli się radzić sobie z zadłużeniem i mądrze korzystają z coraz szerszej oferty firm finansowych.

Tradycyjne banki vs firmy pożyczkowe

Po kredyt mieszkaniowy, leasing na zakup samochodu czy inwestycje firmowe Polacy udają się do banków pożyczających większe kwoty i spłatę przez wiele lat. Jednak nie każdy kredyt może dostać. Procedury bankowe są tu nieubłagane i każdy wniosek jest bardzo szczegółowo rozpatrywany. Osoby o dobrej historii kredytowej i odpowiednio wysokich przychodach zazwyczaj pieniądze z banku dostają, a okres kredytowania wynosi nawet 30 lat. Takiej oferty firmy pożyczkowe nie mają, ponieważ szybkie pożyczki charakteryzują się krótszymi okresami spłaty i znacznie mniejszymi kwotami dostępnymi do pożyczenia.

A jednak firmy pożyczkowe cieszą się ogromną ilością klientów i nie narzekają na problemy z pozyskaniem nowych osób. Z sondy wśród osób korzystających z ich usług wynika, że Polacy najczęściej pożyczają na: Wakacje,
Remont,
Zakup sprzętu RTV,
Naprawę samochodu,
Nieprzewidziane wydatki takie jak drogie lekarstwa albo zabiegi medyczne.

Oczywiście banki również oferują pożyczki na mniejsze kwoty, jednak długie procedury i bardzo wysokie wymagania płynności finansowej nie pozwalają wielu osobom korzystać z ich usług. Pożyczki pozabankowe udzielane są w dużo krótszym terminie – praktycznie wystarczy złożyć wniosek za pomocą internetu by po godzinie otrzymać decyzję, a po 3 mieć pieniądze na koncie. Szybkość działania ma tu dla wielu klientów znaczenie kluczowe, bowiem sięgają po pożyczkę w sytuacji awaryjnej i potrzebują gotówki natychmiast.

Pożyczka bez opłat

Dzięki promocji 0 % popularnej w firmach udzielających szybkich pożyczek wielu klientów ma pierwszą chwilówkę za darmo. Oczywiście promocja w każdej firmie dotyczy innej kwoty i innego czasu kredytowania, dlatego chcąc skorzystać z promocji trzeba dokładnie sprawdzić jakie pieniądze i na jak długo można za 0 % pożyczyć. Porównanie wszystkich pożyczek można sprawdzić klikając w link. Warunkiem utrzymania promocji jest spłata w terminie. Niestety każdy kto się spóźni z oddaniem pieniędzy straci możliwość skorzystania z promocji i zapłaci ustalone w umowie lub regulaminie odsetki, które mogą być dość wysokie. Oprócz odsetek, które muszą zapłacić spóźnialscy pożyczkodawca obciąży ich też kosztami obsługi długu. Mogą one wynosić 50 % zadłużenia w skali roku.


Najnowsze filmy: