Wkrótce aplikacja Czaniec news

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego. Widok z lotu ptaka.

Czaniec - centrum

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Ponad 5700 mieszkańców.

Czaniec - miejscowość historyczna

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Wzmiankował o niej już Jan Długosz w swoich kronikach.

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego.

Czaniec - wczesnobarokowy dwór

Dwór obronny w Czańcu – siedemnastowieczny budynek - piętrowa rezydencja szlachecka o cechach obronnych.

Czaniec - kościół

Kościół z okresu międzywojennego z barokową wieżą, XVI-wiecznym obrazem Matki Boskiej

Zapora i Jezioro Czaniec

Zbiornik wyrównawczy, zapora i jezioro Czaniec na rzece Soła o powierzchni 45 ha.

Czaniec - parafia pradziadów papieża

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Czaniec - miejscowość zabytków

Czaniec to nie tylko renesansowy dwór czy kościół z barokową wieżą, rokokowe ołtarze i ambona, to także szereg innych zabytków. W Czańcu znajduje się kilka przydrożnych lub polnych kapliczek i kaplic.

Czaniec - zaciszne miejsce

Z dala od zgiełku, znaleźć można spokojne miejsca dla chwil relaksu, np. na górskich szlakach. Czaniec to także góry, łąki i lasy, gdzie bez trudu spotkać można dziką zwierzynę.

Czaniec - figury świętych

W całej miejscowości można natknąć się na różnego rodzaju figury świętych i stare kapliczki.

Szkoła na Dolnym Czańcu

Wybudowana w 1909 roku szkoła nosiła pierwotnie nazwę: Szkoła Jubileuszowa imienia Franciszka Józefa I, później: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza. Przebudowana w roku 1981. W 2002 roku dobudowano halę gimnastyczną.

Czaniec - pamięć o papieżu Janie Pawle II

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Cmentarz komunalny w Czańcu

Obecny cmentarz komunalny. Mało kto jednak wie, że dawno temu na Zagłęboczu znajdował się cmentarz choleryczny, który został zlikwidowany. W jego miejscu znajduje sie obecnie krzyż, który upamiętnia ofiary epidemii cholery, która panowała w Czańcu i okolicy w latach 1846-1847

Góry...

Palenica, Bukowski Groń, Trzonka, Przełęcz Bukowska, Złota Góra, Porębski Groń. Na szczycie Palenicy stoi krzyż, postawiony tutaj w jubileuszowym 2000 roku. Jest na nim napis: Odródźcie się pod względem narodowym i religijnym, a da wam Bóg przyszłość szczęśliwą.


Pożyczka przez SMS - objaśniamy szczegóły

Pożyczki udzielane za pośrednictwem wiadomości SMS są coraz częściej standardem firm oferujących finansowe usługi pozabankowe. Jeżeli chcesz poznać szczegóły, zalety i wymogi tej metody pozyskiwania pieniędzy w pilnej potrzebie – niniejszy artykuł jest dla Ciebie!

1.Bez kolejek i formalności

Potrzebujesz pieniędzy w najmniej oczekiwanym momencie? Stoisz pod ścianą i nie masz nawet chwili na żmudne załatwianie formalności? Pożyczka przez SMS wydaje się idealnym, bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wystarczy jedna wiadomość, aby ustalić kwotę raty i okres spłaty.

Jak wiadomo, w sytuacjach podbramkowych nie mamy najmniejszej ochoty długo tłumaczyć swoich potrzeb, niezręcznie jest wnioskować o przyznanie pieniędzy „na kredyt”. Dlatego wysyłając wiadomość z domu, oszczędzasz nie tylko czas, ale i nerwy.

Nie stoisz w kolejkach, nie wypełniasz długich formularzy, przesyłasz wniosek praktycznie przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

2.Pożyczka przez SMS – gdzie ją znajdziesz

Pożyczki przez SMS są skierowane do stałych klientów firm pozabankowych. Cały haczyk tkwi w jednej kwestii – należy być wiarygodnym. Co to oznacza? Firmy przyznają możliwość pożyczek na SMS tym, którzy przynajmniej raz skorzystali z bardziej standardowej formy, czyli wypełnili formularz na stronie internetowej, podając niezbędne dane oraz – co najistotniejsze – numer telefonu. W ten sposób, spłacając pożyczkę, potwierdza się, że numer faktycznie należy do klienta i jest on godzien zaufania. Taką możliwością premiuje się terminowość oraz rzetelność. Odpowiadając więc na pytanie – gdzie znajdziesz usługę pożyczki na SMS? W Internecie, wśród firm zajmujących się pożyczaniem gotówki bez zbędnych formalności i na nieco innych zasadach niż banki kredytowe.

3.Kilka porad na temat bezpieczeństwa

Ponieważ usługi firm pozabankowych bywają oceniane jako kontrowersyjne, warto rozwiać wątpliwości i skupić się na sposobach zachowania maksimum bezpieczeństwa.
Zawsze dokładnie czytaj treść oferty reklamowej oraz – szczególnie! – regulaminów i umów. Wielkość czcionki naprawdę może mieć znaczenie.
Zanim podejmiesz decyzję i wybierzesz spośród wielu firm funkcjonujących na rynku, przejrzyj wiarygodny ranking na stronie bezpiecznechwilowki.pl. Okazuje się, że niektóre firmy naprawdę udzielają pożyczek na bardzo preferencyjnych i przejrzystych warunkach. Skorzystaj z możliwości Internetu, by wybrać najlepiej!
Podczas pożyczania pieniędzy z nawet najlepszego źródła zawsze przydaje się matematyka oraz elementarna znajomość przepisów. Na szczęście wiele stron proponuje klientom wygodne, wirtualne kalkulatory oraz transparentną formę oferty.


Najnowsze filmy: