Wkrótce aplikacja Czaniec news

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego. Widok z lotu ptaka.

Czaniec - centrum

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Ponad 5700 mieszkańców.

Czaniec - miejscowość historyczna

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Wzmiankował o niej już Jan Długosz w swoich kronikach.

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego.

Czaniec - wczesnobarokowy dwór

Dwór obronny w Czańcu – siedemnastowieczny budynek - piętrowa rezydencja szlachecka o cechach obronnych.

Czaniec - kościół

Kościół z okresu międzywojennego z barokową wieżą, XVI-wiecznym obrazem Matki Boskiej

Zapora i Jezioro Czaniec

Zbiornik wyrównawczy, zapora i jezioro Czaniec na rzece Soła o powierzchni 45 ha.

Czaniec - parafia pradziadów papieża

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Czaniec - miejscowość zabytków

Czaniec to nie tylko renesansowy dwór czy kościół z barokową wieżą, rokokowe ołtarze i ambona, to także szereg innych zabytków. W Czańcu znajduje się kilka przydrożnych lub polnych kapliczek i kaplic.

Czaniec - zaciszne miejsce

Z dala od zgiełku, znaleźć można spokojne miejsca dla chwil relaksu, np. na górskich szlakach. Czaniec to także góry, łąki i lasy, gdzie bez trudu spotkać można dziką zwierzynę.

Czaniec - figury świętych

W całej miejscowości można natknąć się na różnego rodzaju figury świętych i stare kapliczki.

Szkoła na Dolnym Czańcu

Wybudowana w 1909 roku szkoła nosiła pierwotnie nazwę: Szkoła Jubileuszowa imienia Franciszka Józefa I, później: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza. Przebudowana w roku 1981. W 2002 roku dobudowano halę gimnastyczną.

Czaniec - pamięć o papieżu Janie Pawle II

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Cmentarz komunalny w Czańcu

Obecny cmentarz komunalny. Mało kto jednak wie, że dawno temu na Zagłęboczu znajdował się cmentarz choleryczny, który został zlikwidowany. W jego miejscu znajduje sie obecnie krzyż, który upamiętnia ofiary epidemii cholery, która panowała w Czańcu i okolicy w latach 1846-1847

Góry...

Palenica, Bukowski Groń, Trzonka, Przełęcz Bukowska, Złota Góra, Porębski Groń. Na szczycie Palenicy stoi krzyż, postawiony tutaj w jubileuszowym 2000 roku. Jest na nim napis: Odródźcie się pod względem narodowym i religijnym, a da wam Bóg przyszłość szczęśliwą.


Aktualności

  Jeśli widziałeś coś ciekawego, masz ważną informację, ciekawe zdjęcie, albo film - WYŚLIJ DO NAS! lub napisz do nas na Facebooku
  Publikujemy wszystkie materiały dotyczące Czańca i najbliższych okolic!

Sytuacja epidemiczna COVID-19 w Gminie Porąbka. Stan na 2020-10-30. Źródło: PSSE Bielsko-Biała.
Strzałki pokazują zmiany w stosunku do dnia poprzedniego.

UWAGA! Od 30.10.2020 PSSE w Bielsku-Białej przestała podawać statystyki zachorowań w podziale na gminy (tylko cały powiat bielski)!

b/d Nadzór epid. b/d Hospitalizowani b/d Kwarantanna b/d Izolacja domowa b/d Zakażeni b/d Ozdrowiali b/d Zmarli
Dodał: admin,03-02-2007

Znane w branży poszukiwaczy surowców brytyjskie konsorcjum Aurelian Oil and Gas chce szukać złóż na terenie Andrychowa.

Kilka lat temu w Czańcu również ustawiono małą platformę wiertniczą i prowadzono próby. Złoża jednak były zbyt małe i nieopłacalne do dalszej eksploatacji.

Niedawno wspomniana firma wystąpiła do władz miejskich w Andrychowie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach poszukiwania i rozpoznawania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Zdaniem firmy to początek wieloletnich badań, które mają ocenić, czy na tych terenach są złoża surowców energetycznych.


Przeczytaj cały artykuł
Komentarze wyłączone

Dodał: Dziennikarz,08-01-2007

W dniu 06 stycznia 2007r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Czańcu został rozegrany charytatywny turniej halowej piłki nożnej.

Pieniądze zebrane podczas turnieju w kwocie ponad 4.300,- złotych przeznaczone zostaną na kosztowną operację sparaliżowanego Jarka z Porąbki.

W imprezie, której patronat objął "Dziennik Polski" wzięło udział 8 zespołów: Beskidy Andrychów, LKS Zapora Porąbka, LKS Czaniec, Dzienikarze i Gwiazdy Śląska, Przyjaciele z Małopolski, Oldboje z Porąbki, Dzienikarze Małopolski oraz drużyna Jurczak-Pszczółka, której kapitanem był jeden z prezesów spółki i zarazem organizator imprezy Henryk Jurczak. 

Gwarantem emocji i poziomu byli piłkarze ekstraklasy: Maciej Iwański (Zagłębie Lublin), Tomasz Moskała (Cracovia), Dariusz Kapciński, Adam Kryger, Jarosław Zadylak, Łukasz Błasiak, Krzysztof Gajtkowski (Kolporter Korona Kielce).

Zwycięzcą turnieju został zespół Dzienikarzy i Gwiazd  Śląska, który pokonał w finałowym meczu drużynę Dzienikarzy Małopolski (5:3).
Zwycięzcą puchar wręczyli starosta bielski Andrzej Płonka oraz wójt gminy Porąbka Czesław Bułka.

Bardzo dobrze zachowywali się nasi : "czanieccy kibice", którzy między innymi  śpiewali "...gramy dla Jarka..." oraz zrobili między sobą zbiórkę pieniędzy, które  wrzucili do urny dla Jarka.
Relację z turnieju o godzinie 18:15 przedstawiła również TVP 3.
http://ww6.tvp.pl/3143,20070106442384.strona
Turniej ten jest dowodem na to, że nie brak wśród nas ludzi dobrej woli o wielkim sercu.Komentarze wyłączone

Dodał: Dziennikarz,05-01-2007

W dniu 04.01.2007r. w Urzędzie Gminy w Porąbce odbyło się pożegnanie w-ce Wójta Pana Jana Wojtyły z pracownikami.
Pan Wojtyła definitywnie zrezygnował z zajmowanego stanowiska.  Na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze znany kandydat na nowego zastępcę Wójta.


Komentarze wyłączone

Dodał: Dziennikarz,04-01-2007

W dniu 06.01.2007r na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Czańcu odbędzie się charytatywny turniej sportowy na rzecz Jarosława Caputa. Środki zebrane na tymże turnieju pomogą w przeprowadzeniu skomplikowanej operacji na kręgosłup w Moskwie. Operacja ta jak i późniejsza rehabilitacja jest bardzo kosztowna, ale istnieje znaczna szansa, że Jarosław Caputa będzie mógł znów chodzić. Obecnie porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Kto może to niech przyjdzie i wspomoże tę inicjatywę, każda złotówka jest bardzo cenna.
Impreza rozpoczyna się o godzinie 10.00. 

Komentarze wyłączone

Dodał: admin,24-12-2006

Nadchodzą Święta, chwile baśniowe,
biały opłatek, płatki śniegowe.
Zapach choinki, kolędy brzmienie,
niosą ze sobą życzeń spełnienie.
Niechaj się spełnią marzenia wszelkie,
I te ogromne i te maleńkie.
Niech każda chwila Nowego Roku,
przyniesie radość, miłość i spokój.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2007 Roku życzy ekipa czaniec.pl

Komentarze wyłączone

Dodał: admin,11-12-2006

news: 13.XI.2006
Pobierz oficjalne wyniki wyborów okręg nr 5 Porąbka - Kozy - podane przez PKW Bielsko

Wyniki wyborów samorządowych - Czaniec DolnyCzaniec Dolny     Wyniki wyborów samorządowych - Czaniec GórnyCzaniec GórnyKomentarze wyłączone

Dodał: admin,11-12-2006

news: 12.XI.2006
Frekwencja o godzinie 16.00 na terenie całej Gminy Porąbka wyniosła: 35,15%

Komentarze wyłączone

Dodał: admin,11-12-2006

news: 10.XI.2006, 23:50, autor (tekst nadesłany): O.W.S.
Trzech młodych ludzi poruszających się srebrnym Fiatem Stilo Kombi o numerze rejestracyjnym SBI 05HR zrywało plakaty KWW "OBYWATELSKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA" na terenie Porąbki i Czańca. Kandydaci KWW "OBYWATELSKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA" sami nie stwierdzili tego typu działań na terenie pozostałych sołectw. Nie oznacza to jednak że takie praktyki nie miały miejsca. Kandydaci KWW "OBYWATELSKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA" patrzą z zażenowaniem na zachowanie się konkurentów do mandatu Radnego Powiatowego i Gminnego.

Komentarze wyłączone

Dodał: admin,11-12-2006

news: 19.X.2006
Dodano 20.IX.2006: Gminna Komisja Wyborcza w Porąbce wzywa do dokonywania dodatkowych zgłoszeń kandydatów na Wójta Gminy Porąbka.
Termin zgłaszania kandydatów przedłuża się do dnia 23 października 2006 roku (poniedziałek) do godz.24.00.
Przeczytaj cały artykuł
Komentarze wyłączone

Dodał: admin,11-12-2006

news: 5.X.2006
W związku z rozporządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa w sprawie ewidencji gruntów i budynków informujemy, że do maja 2007 roku do mieszkańców Gminy będą zgłaszać się przedstawiciele Przedsiębiorstwa Usługowego "ADA" z prośbą o potwierdzenie informacji dotyczących Państwa zabudowań, tj. wymiary budynku, powierzchnia zabudowy w m2, oznaczenie funkcji podstawowej budynku, rok zakończenia budowy, liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych, materiał, z którego zbudowane są zewnętrza.
W przypadku braku zabudowań (ew. części) na mapie, będą prowadzone pomiary.

Komentarze wyłączone

<< Poprzednia ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Następna >>
Powered by CuteNews
Najnowsze filmy: