GREGOR napisał/a:

Morlinek na jaki kompleks cierpisz ? może da ci się pomóc ?bo masz na pewno jakiś skoro dowartościowujesz się dogadując innym w sposób pozbawiony kultury...
jeśli istotnie rośnie stado baranów to staniesz na jego czele -gratuluje

"Przez ciernie do gwiazd" rozumiem, że jesteś tym cierniem? Mój kompleks jest tylko jeden: Bułkowcy w mojej gminie i mam wrażenie, że twoje rozmydlanie tematów zalicza cię do tej niechlubnej familii - szkoda.

jpgr1962 napisał/a:

Śledzę dyskusję od kilku dni i odnoszę wrażenie, że ostatnie uaktywnienie się interlokutorów, już nie w głównym wątku sprawy, ale w tematach pobocznych mających na celu gombrowiczowskie "upupienie" nauczyciela wychowania fizycznego nie jest przypadkiem. To, z socjologicznego punktu widzenia, typowa potrzeba skierowania niewygodnej rozmowy na boczne tory. A nuż uda się wzbudzić niechęć, oczernić, ośmieszyć etc. Nawet jeśli w pracy tego, czy innego nauczyciela występowały lub występują uchybienia, to przypominam, że to właśnie dyrektor placówki oświatowej odpowiada finalnie przed rodzicami i uczniami za panujące w szkole stosunki i atmosferę. Ma do tego odpowiednie narzędzia i środki, z których powinien korzystać.

Zgadzam się w 100% właśnie o tym mówiłem że określone czynniki zbliżone do rodzin rządzących zrobią wszystko żeby temat rozmydlić i skierować na inny tor... najlepiej taki w którym nauczyciel zostanie winnym a cała reszta w glorii chwały ocali zadki...


byla.uczennica napisał/a:

Zadziwia mnie obłuda niektórych osob. Pan Morlinek tak strasznie walczy o prawde i jest tak praworzadny a wnioskujac po jego wejsciach na forum, robi to w godzinach swojej pracy od poniedzialku do piatku i nacina swojego pracodawce. Ciekawe czy to jest uczciwe? Chyba czas zajac sie swoim ogrodkiem i najpierw byc w porzadku w nim!
Pozdrawiam

Droga zatroskana dziewczyno: tak się składa, że mój szef nie tylko nie robi mi wstrętów ale wręcz zachęca mnie do przesiadywania w pracy przed komputerem, ba nawet mam to wpisane w zakres obowiązków i od 9 do 17 jak słup soli tkwię przed komputerem i śledzę internet bo taki mam job....

XXYYZZ napisał/a:

No i cóż SŁAWNY WIELKI PEDAGOGU !
"Była uczennica" uchyliła rąbka tajemnicy człowieka,  o którym przez te kilka stron "rozbrzmiewały PEANY ?  Dobrze zrozumiałem KROWA ? To chyba jedno z łaskawszych określewń  WIELKIEGO PEDAGOGA, a w jakimże to znaczeniu ? Okrrślenie pieszczotliwe od "cielątko"?- dobrze "kumam" ? Te " kanapeczki" to chyba z szyneczką ? Z czym to miały priorytet ?  Rozumiem BIEDNY PEDAGOG musiał się posilić, żeby z głodu nie paść, pensyjka marna, to i trzeba sobie jakoś radzić". Cud - miód. Aha, no i te 100 pompeczek " dla przykładu, a PAN PROFESOR to ile dla przykładu ? 100 plus 1!!!. Pewnie tak, bo jak to PROFESOR zawsze musiał być LEPSZY ! ! ! !  O przepraszam "WIELKI PAN PROFESOR". Te 'kartkóweczki" na podłodze, to chyba "uwielbiali" wszyscy ? Próbuję sobie wyobrazić to...  pierdyknięcie o drabinkę, ale w tym momencie, już nie jest mi do śmiechu. WIELKIEGO PROFESORA ... poniosło ! ! ! ! Myślę sobie, że niewiele to da, iż pewne pikankne szczegóły z życia WIELKIEGO PEDAGOGA zostały ujawnione. To co tu napisane to tylko po to, żeby niektórzy uruchomili szare komórki, o których dawno zapomnieli ! ! !
POZDRAWIAM SZARO-KOMÓRKOWO !

No cóż arogancja zawsze rodzi arogancję, poza tym w szkole też miałaś chyba nie najlepsze stopnie szczególnie z j. polskiego bo błędów tu co nie miara, brak składni, gramatyki no i te wtręty z wielką czcionką smile Może chociaż przećwiczył cię Pan od WF-u i do dziś potrafisz zrobić fikołka do przodu.

27

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

wieszczu napisał/a:

Czy ja - marny gminny puch mam prawo wystosować do Rady Gminy interpelację?

Każdy może napisać do Bułki i Zontka i oni muszą odpowiedź na piśmie do 30 dni lub wydać decyzję że nie odpowiedzą bo maja to w d*****. Ale pismo jakieś przysłać muszą.
Tak mówi prawo.

28

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:

Czy My potrzebujemy radnych i Radę Gminy?

Morlinek. Nieformalne zebranie ludzi myślących inaczej trwa.

Chętnie się dołączę !!! proszę o kontakt na PRIV

29

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Tylko że w innych mieścinach jest sprawna kanalizacja a u nas inwestorem był UG czyli od razu wiadomo że została spaprana od początku do końca bo nadzór budowlany był do bani a firma która wykonywała kanalizacje upadła więc teraz za ten bubel musimy płacić my wszyscy.....

Chyb nie do końca wczytałeś się w sprawę bo nie tylko rozmawiamy o tym że kilka osób pojechało sobie do Tunezji ale również o tym że giną dokumenty w szkole, że jest tam uprawiany mobbing, że jest łamana ustała o samorządzie, że zatrudnia się pociotki, że ci co liżą tyłek dyrekcji mają się cacy a ci co nie liżą mają się źle.
Czy w twojej pracy ważne jest lizanie tyłka przełożonego czy solidna praca?

Nauczyciel w czasie roku szkolnego ma być w pracy a nie na wczasach od tego ma wakacje i ferie zimowe a nie rok szkolny.
OK gdyby jedna kobitka sobie pojechała można zorganizować tzw. zastępstwa ale nie do cholery połowa kadry.

Ja posyłając swoje dzieci do szkoły wierzę, że od 8 do 14 są pod opieką wykwalifikowanej kadry która realizuje program a nie woźnej lub palacza bo nauczyciele zabrali tyłki na ciepłe plaże.

No chyba coś jednak jest na rzeczy, że zrobił się z tego szum i jak wróble ćwierkają sprawa toczy się i na Policji i w kuratorium.

Nie znam tego nauczyciela i guzik mnie on obchodzi ale chyba nie wyssał tego z brudnego palucha jeżeli organy ścigania i kontrolne zajmują się tą sprawą?!?

A może właśnie stadko opluwaczy pod anonimowymi nickami chce właśnie abyśmy myśleli, że Bułka jest cacy, UG jest najwspanialszą instytucja na świecie a szkolnictwo stoi na najwyższym światowym poziomie....

Koleś( nauczyciel) podał swoje dane i pod swoim nazwiskiem pisze o bajzlu na Kozubniku - myślisz że odważył by się wiedząc że to nieprawda?

Sam pomyśl i Gregory i XXYYZZ - ja tym czasem wierzę temu panu od fikołków bo wiem jedno : każdy bułkowiec jest umoczony i 13 lat ich rządów przekonało mnie że nie można im ufać w żadnej materii...
Nepotyzm, kolesiostwo, załatwiacze i te układy i układziki - po prostu RODZINNE kumoterstwo.

Co do pana od WF-u pewno ma na swoim koncie różne zatargi z uczniami - leniami ale kto ich nie ma każdy z nas ma lepsze i gorsze dni ale to nie nim sie interesuje Policja i kuratorium a dyrekcją na Kozubniku.
Każdy z nas miał w szkole nauczyciela którego lubił i takiego którego nie cierpiał i jakieś wypociny ucznia lub podszywającego sie pod ucznia nie zmienia faktu że źle się dzieje w gminie i w szkolnictwie
Bo ryba psuje się od głowy a nie dupy strony.

31

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A rusz swoje 4 litery i zapytaj inwestora panie ciekawski smile

XXYYZZ i Gregor widzę są za starym porządkiem, co do pompek i fikołków to bardzo dobrze że facet chce żebyście nie zgnuśnieli w wieku 20 lat.

Ale widać, że za mało wam dał w kość bo dalej macie siano w głowach i podoba wam się ogólny bajzel w gminie i szkolnictwie.
Najlepiej żeby nauczyciel nic nie robił, tylko sprawdził obecność i pozwolił odsiedzieć 45 minut beztrosko.
I tak rośnie nam stado baranów bez wiedzy, rozumu ale za to ze skoliozą lub lordozą.

Mam nadzieję, że tacy ludzie jak wy nie będą kiedyś kierowali niczym oprócz rowerka bo w mroczne czasy wpędzicie ten kraj.

33

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zakładam taki temat bo wczoraj widziałem na Polsacie ciekawy reportaż z Krakowa gdzie wystarczy wykonać jeden telefon i straż miejska podejmuje natychmiastową interwencje i kontrolę pieca, opału i popiołów w przypadku gdy mamy podejrzenie, że klient pali śmieci w piecu.

Mam w związku z tym pytanie i liczę że ktoś mi odpowie:

Co mam zrobić gdy widzę i wiem, że gość 3 domy dalej pali śmieci?
Do kogo zadzwonić i kto podejmie działania w celu sprawdzenia czym gość pali i czym mnie zatruwa?

W Czańcu między 17-19 jak ludzie wracają z roboty i zaczynają na ostro palić w swoich piecach jest smog większy niż na Śląsku w czasach bumu hutniczego za komuny.. dymy są wszelakiego koloru i tak gryzące, że nie ma czym oddychać ...

Co w związku z tym ma zamiar zrobić Bułka i jego radni?
Jak zamierzają kontrolować i przeciwdziałać tej zbiorowej durnocie i zatruwaniu wszystkich ?

Pytanie jest retoryczne bo wiem, że Bułka mi na nie nie odpowie sam zatruwa wszystkich w swoich obiektach np. ośrodkach zdrowia i komisariacie Policji w Kobiernicach czasami jest taki dym, że aż na rondzie jest siwo.....

Może forumowicze znają odpowiedź co robić i jak się bronić przed dioksynami i rakiem płuc ???

wieszczu napisał/a:

Radny Kocemba stanął na wysokości zadania, jak zwykle wypada powiedzieć. A inni? Mamy n a prawdę tylko jednego radnego w gminie?

No ale do kogo masz pretensje ?? Tak sobie powybieraliście radnych w Czańcu, Bujakowie,  Porąbce i Kobiernicach " Rodzina, Prawo, Wspólnota"

Rozszyfrowuję:
Rodzina - wiadomo kilka rodzin rządzi gminą bo rodzina jest najważniejsza
Prawo - prawo jest stosowane tak żeby im było wygodnie "Victoribus non curat lex"
Wspólnota - KGW, strażacy, urzędnicy

Teraz to trwoga do Boga, a jak były wybory to 4000 poleciało zagłosować na bułkowców a 9000 olało wszystko i siedziało w domach....

Sorry Winnetou ale pamiętam jak dziś dyskusje na tym forum o kandydatach na radnych i wójta...

Jacy to inni są be ubecy, komuchy, karierowicze i cholera wie jacy jeszcze i w czym umoczeni po same uszy...

I okazuje się, że ten najbardziej opluwany  Kocemba jest ostatnią deską ratunku tej gminy... teraz każdy porządny człowiek w gminie liczy, że sam jeden Kocemba pozamiata tą stajnie Augiasza....

A ci co mieli prawość w nazwie prali brudy 12 lat i zamiatali je pod dywan teraz zaczynają wyłazić jak trupy z szafy i ponownie okazuje się, że jedynym radnym który chce wyjaśnić te rzeczy jest ten niedobry Kocemba...

Wiecie, że mam nieodparte wrażenie, że cała nagonka na forach Czańca i Kobiernic była w dużej mierze inspirowana przez układ bułkowców którzy bali się jak diabeł święconej wody tego żeby Kocemba nie został wójtem.....

No cóż historii nie zmienimy ale faktycznie życie pokazuje, że garstka sprawiedliwych może zdziałać cuda więc zacznijmy coś zmieniać w świadomości mieszkańców najpierw na forach potem wśród sąsiadów i tak dalej... może za 3 lata uda nam się stworzyć front świadomych obywateli tej społeczności.

sąsiad napisał/a:

A ja oczekuję, że wypowie się przewodniczący Rady Gminy pan Grzegorz Zontek. Zapewni mieszkańców, że uczyni wszystko aby sprawa została wyjaśniona i opublikuje wszystkie papiery z tej sprawy. Wtedy bedzie uczciwie i poważnie.
Nie wierzę, że na 15 radnych tylko p. Kocemba umie obsługiwać komputer. Panie i panowie do dzieła.

lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

a łyżka na to : niemożliwe

Kolego drogi bułkowcy raczej nie zabierają głosu gdy temat jest niewygodny.

Uznają zasadę: biernego trwania i przeczekania burzy w spokojnym miejscu.

Liczą na to że temat sam przyschnie jak strup na nodze a ludziom się znudzi.

Co ich obchodzą pohukiwania kilku nawiedzonych na forum jak maja swojego starostę, wójta i 14 radnych, wszystkich sołtysów i rady sołeckie, kadrę kierowniczą w szkołach i instytucje podległe gminie obsadzone "swojakami"
Człowieku tu jest wszystko zorganizowane jak w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej.

Od starosty do palacza sami swoi + KGW oraz strażacy i sportowcy... tracę nadzieję, że coś się zmieni teraz i za 3 lata podczas wyborów, bo ludzie w gminie są leniwi i gnuśni .....

36

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:

Jak wójt sobie z tym poradzi?

Nie poradzi sobie z tym hmm

37

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

oki pokazałeś minusy teraz pokaż plusy

Wymieniłem je już w postach wyżej ale chętnie powtórzę:

TURYSTYKA
mamy góry, lasy, jeziora

Drobny biznes u nas nie ma ani terenów ani zaplecza logistycznego ani zasobów ludzkich na budowanie wielkiego przemysłu.

38

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Z definicji wiadomo że Pan Kocemba jest jedyna ostoją normalności w RG innych nie ma bo albo radni są umoczeni w stare układy albo dupiaci i nie mają jajec (oprócz Żelichowskiej bo ona w ogóle nie ma jajec smile )

Naród wybrał tak jak wybrał ale ten jeden radny jest belką w oku Bułki i jedynym który patrzy im na ręce.

Czytam również forum Kobiernic i Porąbki ( prawie martwe forum) i jest kilka osób które kandydowały i dalej aktywnie chcą działać....

Uważam że jest jedno wyjście aby połączyć siły a więc założyć gabinet cieni nieformalne zebranie ludzi myślących inaczej jak bułkowcy oczywiście grupa musi działać w pełnej konspiracji jak AK podczas okupacji smile
Do grupy nie wolno wpuścić kapusiów i bułkowców smile

Jakieś propozycje tajnych kompletów ? smile

ARABKA napisał/a:

wszyscy tutaj piszą i najeżdżają na gimnazjum w  Kozubniku. Ale w takim razie trzeba było by też poruszyć wątki z przed lat związane z Panem S. Kubisiem.... tego się nikt nie podjął.   A robicie aferę wielką z wyjazdu nauczycieli  do Tunezji. Uważam, że jeżeli nauczyciele mieli nadrobiony program dydaktyczny mogli  pojechać.

Takiej bzdury nie czytałem już od dawna tylko koleś o nicku radny cię pobija na głowę.
tydzień szkoła zamknięta bo powódź i tydzień uczyły woźne i sprzątaczki bo połowa kadry pojechała a ty piszesz że miały dzieci "nadrobione" nadrobić to można sobie pierze z gęsi a nie program szkolny.

Gdybym ja swojemu szefowi przedstawił taki argument że nadrobiłem 2 tygodnie pracy wiec jadę do Tunezji wylałby mnie na zbity pysk z wilczym biletem ....

40

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

galler napisał/a:

Dokładnie to samo w treści usłyszałem od większości moich znajomych, którzy nie skorzystali ze swojego czynnego prawa wyborczego. Inna sprawa, że poziom kandydujących był do siebie bardzo zbliżony. Nie mniej jednak wszystko się zaczyna na poziomie wyborów, reszta jest następstwem między innymi Twojego wyboru.

Poziom kandydatów był diametralnie różny ......

circus napisał/a:

Urzędnicy i radni regularnie odwiedzają ten wątek, więc niech się teraz zastanawiają, czy szanowni radni poprzednich kadencji mają jakikolwiek mandat do zasiadania w ewentualnej speckomisji? Innymi słowy czy można być sędzią we własnej sprawie. Sprawie zaniedbania i zaniechania.

Większość radnych to ci sami co byli w poprzedniej kadencji.
Są umoczeni po same pachy w tym szambie i zrobią wszystko żeby urwać łeb hydrze w taki sposób, żeby odłamki nie poleciały ani na nich ani na ich "ziomków".

Pragnę nadmienić, że zgodnie z obowiązującym prawem  mają zakichany obowiązek kontrolować poczynania wójta i jego podwładnych czego nigdy nie robili.
Nie robili tego bo primo perkusista ich o tym nie informował,
secundo wiedzieli ale udawali że nie wiedzą ( bo jak nadmieniłem np Pan Wawak nie będzie gnębił pracodawcy jego żony, nie kąsa się ręki która daje miskę z żarciem)

Tertio jako radni odpowiadają przed prawem jako współwinni zaniedbań z czego sobie chyba nie zdają sprawy bo wydaje im się że ich rola kończy się na liście obecności i zainkasowaniu 400 złotych co miesiąc.

Jeżeli z przeprowadzanych czynności sprawdzających wyjdzie akt oskarżenia przeciwko komukolwiek taką samą odpowiedzialność przed prawem ponosi pan perkusista jak i radni bo maja narzędzia dane im przez prawo i posiadając mandat radnego są zobowiązani do kontroli nad poczynaniami urzędników w gminie.

Pojawia się pytanie a dokładnie dwa:
Czy radni wiedzieli o nieprawidłowościach i udawali głuchych i ślepych?
Czy byli po prostu okłamywani ?

Mamy to "szczęście" że wybraliśmy sobie w większości radnych bezradnych  i UG ma to nieszczęście, że niestety nie wszyscy radni są bułkowcami !!!

Kadencja tej rady trwa dopiero 14 miesięcy a już zaczynają wyłazić trupy z szafy które były schowane od lat jak chociażby kwestia podarowania Polimedowi 300 kawałków, teraz wycieczka do Tunezji pytanie co jeszcze wyskoczy z tej szafy?

Nasunęła mi się  myśl, a propos Kozubnika bo coś słyszałem, że radni niby nic nie wiedzieli i w ogóle i teges majonez...... Skoro sekretarką w gimnazjum jest Pani Wawakowa a jej mąż radnym to czy radny mógł nie wiedzieć o tym wypadzie na wczasy???

Trochę trąci mi tu myszką .....

I jeszcze a propos wycieczki zakładowej do Tunezji taki link:

http://www.youtube.com/watch?v=OCUGnbKa_L8

smile

42

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

O ile mnie pamięć nie myli to tereny dzielimy na przemysłowe, usługowe, mieszkaniowe, rolne i leśne.

Z tego co sie orientuję sklep to nie to samo co fabryka i są inne wymogi - warunki zabudowy.

Nie miałem na celu obrażać ani Ciebie ani nikogo. Pragnę jedynie uzmysłowić nieświadomym jakie są plusy i minusy sklepów wielkopowierzchniowych i ich wpływ na lokalną społeczność.

43

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

BINGO - tak właśnie powinien zrobić dobry gospodarz. ale najpierw trzeba go sobie wybrać i potem musi czuć społeczną presję do działań.
Wójt perkusista naobiecywał ludziom złote jaja i setki miejsc pracy, wyciągi, wodociągi, internet dla wszystkich, dotacje z UE i inwestycje na miarę XXI wieku..... roczek z hakiem minął i cisza

... nie można powiedzieć że nic nie zrobił bo przecież ma sukcesy,
- zaciągnął nowy kredyt
- buduje sobie nowe gniazdko
- kupił autko dla Kobiernic
- 2 nowe też kupi dla Porąbki i Czańca
- pojechał na ciepłe źródła zaciskać odwieczną przyjaźń polsko-węgierską
- podarował Polimedowi 300.000 PLN
- podniósł podatki
- uruchomił platformę internetową w gminie za ( chyba 360.000) z której możemy sie dowiedzieć po osobistej wizycie w gminie i pobraniu pinów ile zalegamy do gminy podatku.
- utworzył nowe stanowisko pracy - pani z okienka od przyjmowania podań bo sekretarka miała za dużo obowiązków i nie dawała już rady organizować pracy wójtowi takie tłumy inwestorów do niego walą, że dziewczyna nie wyrabiała.
Teraz jest pani z okienka ( jak jest w pracy) która nawet zapytana jak wypełnić jakiś druk nie bardzo wie o co chodzi ( Upierdliwym tłumaczę pani z okienka nie jest od wypełniania i tłumaczenia ale od przyjmowania i stemplowania - wy niedouczeni petenci smile )

Ktoś zna jeszcze jakieś spektakularne sukcesy ????

PS Czy po wybudowaniu nowej siedziby będą wolne etaty bo siostra szuka roboty łatwej, lekkiej, przyjemnej i dobrze płatnej?

galler napisał/a:

....jednak w Polsce obowiązuje zasada "nieznajomość prawa nie tłumaczy"

W  Polsce jest zasada jak i w innych krajach że nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania !!!

O ile mi wiadomo to chyba jacyś nauczyciele z Kozubnika byli wzywani na Policję w celu złożenia zeznań Nie wiem czy to plotka czy prawda i mam nadzieję że jakiś nauczyciel (chociażby anonimowo) potwierdzi to lub wyjaśni w jakiej sprawie w jakim celu i czy w ogóle jest w tej plotce cień prawdy czy nie.

Inna plotka głosi, że od dłuższego czasu różne fora w gminie są monitorowane przez służby bo mają gminę na celowniku.

Dużo plotek dużo dziwnych sygnałów nie wiadomo co jest prawdą a co bajką....

a wszystkiemu winni są urzędnicy którzy BIP i informacje publiczne maja za nic a aferki mniejsze lub większe starają się zamiatać pod dywan bo przecież swój swojego zawsze kryć będzie....

Gangrena rodzinnych i kumplowskich powiązań zawsze prowadzi do kumoterstwa i nepotyzmu.

45

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

W naszej gminie nie ma i nie będzie terenów pod przemysł bo:

nie ma ziemi w dużym kawałku
nie ma infrastruktury (kanalizacja, drogi, itp
nie ma klimatu do inwestowania co pokazuje życie ( Davos na Kozubniku, wyciąg narciarski na górze Żar)
Nie ma gospodarza który umiałby pozyskać jakikolwiek kapitał
Jesteśmy w strefie miedzy naturą 2000 a obszarami ochronnymi ujęć wody

żadna sieć wielkopowierzchniowa nie jest rozwojem dla społeczności lokalnej co zostało udowodnione w postach powyżej bo tworząc 1 miejsce pracy likwiduje 5 innych.

Sieci nastawione są na optymalizację zysków i cięcie kosztów.

W naszej gminie jest li tylko rozwijanie struktur opartych na naturalnych walorach gminy(góry, jeziora, lasy)
A więc turystyka, narciarstwo, konie, rowery, itp.

Ale do tego wszystkiego potrzebny jest gospodarz z wizją i pomysłami a takiego nie mamy.. mamy urzędasa, który otacza się miernotą a jak już wspominałem człek z natury leniwy jest.

Jedynym zadaniem naszego "managmentu" jest trwanie na stołku i załatwianie jakiś ochłapów oraz kolejnych stołków dla swoich pociotków....

Jeżeli panowie Gregor i Galler tego nie widzą to albo są ślepi albo umoczeni w te układy.

Trzeba trochę sobie Panowie poczytać o makro i mikro ekonomii, zrobić SWOTA  o lokalnych walorach i zagrożeniach a dopiero potem przekonywać ludzi że czarne jest czarne a białe jest białe.
I parafrazując innych powiem że "Bułka gminę zbaw" nie wykazał się przez 13 lat jak Kazimierz Odnowiciel ba powiem nawet, że zastał gminę murowaną a zostawi drewnianą i do tego z długami.

Świat dzieli się na tych co patrzą w lewo w prawo na środek lub mają wszystko w d*****.

Tu też ludzie dzielą się na tych co Bułkę kochają i popierają zwani "bułkowcy" i tych którzy uważają że Bułka nadaje się na wójta jak kowal na chirurga okulistę.

Są też tacy którzy mają wszystko w d**** - jakieś +- 9000 mieszkańców którzy podczas wyborów siedzieli w domu.

Z twoich postów galler wnioskuję,  że jesteś raczej "bułkowcem" co oczywiście nie jest zbrodnią .... ale też nie jest powodem do dumy smile

Akceptując działania wójta Bułki i jego zauszników akceptujesz również bylejakość w naszej gminie więc albo jesteś żywo zainteresowany tą bylejakością z powodów rodzinnych, zawodowych lub po prostu z niewiedzy... jeden mądry żyd mawiał "nobody perfect" smile

Nazywajmy rzeczy po imieniu a nie grzechem.
Kumoterstwo, krętactwo, oszustwo, wyłudzenie, itp tak bym to nazwał a nie grzechem.
Poniżej podaję definicje co jest grzechem jakby ktoś zapomniał smile :

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.
3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
5. Nie zabijaj.
6. Nie cudzołóż.
7. Nie kradnij.
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Ale po dłuższym zastanowieniu jednak Zatroskany ma rację oni popełnili grzech i to ciężki a dokładnie złamali III przykazanie bo zamiast w niedzielę pójść do kościoła na mszę leżeli na plaży i popijali drinki  ------ oj będziecie się smażyć w piekle smile

KRS który Pan podaje to:

Aktualna nazwa:    ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w Warszawie
Forma prawna:    ZWIĄZEK STOWARZYSZEŃ
REGON:    007024050
NIP:    5260251411

Czyli 0,5 % zabierają sobie jako prowizje w centrali.....

Osobiście uważam, że jest wiele bardziej potrzebujących ludzi w Czańcu i gminie niż zdrowe i silne chłopaki z OSP. Niech się dogadają z Bułką i odśnieżają chodniki albo grabią liście na jesieni byli tak aktywni w kampanii wyborczej że na pewno Bułka z Płonką mają być za co wdzięczni...... dostaną zresztą nowy samochodzik w 2012 roku zamiast nowego gimbusa dla dzieci.

Tyle komentarza bo mam nerwa i mógłbym napisać za dużo.... hmm

A jaki to problem?

Wszystko jest jawne i możesz to zobaczyć na stronie porabka.pl

A dokładnie tu:

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5503&ident=388

Wystarczy się odrobineczkę wysilić smile

Jest wszystko łącznie z oświadczeniami majątkowymi !

Ciekawostka:

Pani od 2004 roku posiada działkę która od tegoż roku 2004 ani nie staniała ani nie zdrożała co jest o tyle dziwne, że ceny gruntów od 2004 roku poszły od 100% do 300 %.

Może sprzeda .... akurat szukam jakiejś fajnej działki smile

50

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

To bardzo proste:

w gminie jest 12.147 osób z prawem do głosowania
Bułka wygrał zdobywając 3.758 głosów co daje mu poparcie 30,94 % wyborców

Wynika z tego że do zagospodarowania jest 69 % głosów ludzi którzy nie głosowali na Bułkę lub w ogóle olali wybory.

w 2014 roku masz szansę coś zmienić Ty, Twoja Rodzina, i Twoi znajomi -  Jeżeli tego nie zrobisz w 2014 roku na wójtowym stołku zasiądzie znowu perkusista Czesław Bułka.

Jest inne rozwiązanie.... 4 zebrania wiejskie i 4 uchwały o referendum odwołujące    Czesława Bułkę ze stanowiska wójta + praca na rzecz udziału wszystkich mieszkańców w tymże referendum i nowych wyborach..


Znając od dziecka tą gminę wydaje mi się to raczej niemożliwe żeby udał się taki zabieg sad

Strasznie leniwe jest nasze środowisko co widać na zebraniach wiejskich w Czańcu.

Innej drogi nie ma w demokracji chyba, że złapią Czesława Bułkę na podwójnym gazie lub malwersacjach, ale wtedy dostaniemy komisarza od Premiera!