101

(23 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

112 ma za zadanie zastąpić inne numery jak 999,997,998, itp

Nie rozmydlajmy tematu każdy wie o co chodzi .... chodzi o porządek !

102

(23 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Obraz naszej gminnej rzeczywistości przytłacza i zasmuca.

Ludzie którzy tak traktują nasze dobro wspólne to dla mnie śmiecie.
Ale pojawia się ponownie pytanie gdzie jest gospodarz tej gminy???
Gdzie są obywatele, którzy nie potrafią wykonać połączenia na 112 widząc taki proceder?

Przecież ktoś wie kto robił remont i powinien sobie zadać pytanie gdzie mój sąsiad wywozi ten cały syf ?

Ktoś powie: to donosicielstwo? ale może powinien zadać inne pytanie : nie wstyd Panu/Pani postępować w ten sposób?

Obecnie ten sterty śmieci są "niczyje" ale tak naprawdę są gminne więc zapłacimy za ich wywiezienie wszyscy z naszych podatków, pytanie tylko kiedy wójt zleci firmie Atra wywiezienie tego?

103

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Czy ucichł to nie wiem ale widać, że kwestia bubla zostaje otwarta i dziwi mnie tylko, że mieszkańcy Czańca godzą się na taki stan rzeczy i lusterko załatwiło całą sprawę.
Ja zadaje sobie tylko pytanie dlaczego kolejny bubel pozostaje bez wyciągnięcia konsekwencji, podobnie jak rozpadająca się hala sportowa w szkole.

Jak zwykle winnych nie ma, mieszkańcy zadowolenie czego dali wyraz w listopadowych wyborach.

Więc nie wiem na co w ogóle poruszać takie tematy jak większość godzi się na bylejakość i minimalizm !!!

104

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Czytając wpisy radnego, nieskładne, niegramatyczne mające znamiona pisania na kolanie jestem w szoku. Jeżeli to naprawdę jest człowiek, który zdobył mandat z wyboru mieszkańców Czańca to cóż można tylko współczuć mieszkańcom lub pogratulować im wręcz nieogarniętego poczucia humoru.

Człowieku o nicku radny podejrzewam, że posługiwanie się gramatyką i składnią języka polskiego stanowi dla ciebie problem nie do ogarnięcia o interpunkcji już nie wspomnę. żenada !!!!

Wracając do centrum   Czańca postulaty Zenona są chyba najtrafniejsze i tylko takie rozwiązanie za relatywnie niewielkie pieniądze przyniesie spodziewany efekt.

Gallerze drogi można podchodzić do pewnych faktów jak ty, że nie czas płakać nad rozlanym mlekiem ale warto zadać sobie pytanie czy ludzie, których my mieszkańcy obdarzamy zaufaniem wybierając ich na radnych i wójta, spełniają pokładane w nich nadzieje.
W końcu decydują o naszych pieniądzach i dla mnie ważne jest czy wydają je w sposób ułatwiający mi życie w mojej wsi, czy wręcz odwrotnie.

Jeżeli radni zgadzają się na inwestycje i uchwały będące bublami to ponoszą za to odpowiedzialność. Jeżeli wójt będący najważniejszym biurokratą w gminie dopuszcza się urealnienia projektu, będącego zwykłą fuszerką to również ponosi 100% odpowiedzialność za tą inwestycje.

Niestety ci decydenci od 12 lat stanowią o naszej gminie i jeszcze dzięki mieszkańcom przez 4 lata będą decydowali.

Pomyślcie jaki poziom może reprezentować człowiek, który będąc radnym tworzy takie żenujące wpisy na tymże forum.

PS. Jeszcze raz przeczytałem ostatni wpis radnego i w końcu wiem co to za składnia:

Przypomnijcie sobie zacni czytelnicy składnię Jar Jar Binksa z sagi Gwiezdne Wojny to taka sama składnia gramatyczna, w związku z tym można założyć tezę, że imć radny to człowiek nie z tego świata.
"Misa nie wie. Misa zaczął dzień całkiem oki dobrze posilnym jedzonkiem. Potem misa złapał Jedi i bęc! Misa tutaj."

Odpowiadając językiem zrozumiałym dla radnego:
Misa zawsze cieszyć się z wpisów twojsa, one zawsze uradować mojsa i misa mieć dobry dzień.
lol

105

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A słyszałeś Galler kiedyś takie pojęcie jak nadzór inwestorski.
A o inżynierach ruchu drogowego?

Wójt jest gospodarzem tego terenu i wójt odpowiada za podległe sobie jednostki i ludzi.
Pozwolił na realizacje takiego projektu więc ponosi 100% odpowiedzialność.

To kto jest winny? Mieszkańcy, fatum jakieś, czy bliżej niespersonalizowana istota nieziemska ?

Jeżeli wójt za nic nie odpowiada i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoją gminę to trzeba było wybrać stracha na wróble, też za nic nie odpowiada i tańszy w utrzymaniu.

106

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jaki gospodarz takie inwestycje.
Wójt dostał od mieszkańców Czańca mandat na kolejne 4 lata czyli generalnie mieszkańcy są szczęśliwi więc teraz nie biadolcie nad rozlanym mlekiem.
Trzeba było myśleć w listopadzie nad urnami.
Macie szansę za 4 lata coś zmienić w naszej gminie.

Młodzi zostali w domach, a emeryci i renciści za was wybrali, panie z KGW nie jeżdżą autami widać im centrum Czańca bardzo się podoba smile

107

(2 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Wójt Gminy Porąbka informuje, że most na rzece Soła w Kobiernicach na
drodze krajowej DK 52 Bielsko-Biała - Kęty zostanie zamknięty z powodu
remontu w dniu 24 marca.
Przewidywany termin zakończenia prac to 30 czerwca 2011r.
Ruch pieszych będzie odbywał się normalnie.
Ustalone zostały dwie trasy objazdu ze względu na tonaż pojazdów. Dla
pojazdów do 3,5t objazd poprowadzono z Kobiernic drogą wojewódzką numer 948 przez zaporę w Porąbce do Czańca.
(UWAGA! W czasie remontu ruch przez most w centrum Porąbki odbywał się będzie tylko w jednym kierunku tj. od centrum do ul. Bielskiej i będzie
ograniczony dla pojazdów do 2,5t i szerokości do 2,2m )
Dla pojazdów powyżej 3,5t pozostaje obecny objazd wprowadzony po awarii mostu tj. przez Bielsko-Białą, Pszczynę, Tychy, Bieruń, Oświęcim, Zator i Wadowice.

108

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

banan11 napisał/a:
Morlinek napisał/a:

Dlatego uważam, że pytania w ankiecie Kobiernice.pl są trafnie postawione.

Uważam, że cała strona i forum są tendencyjne, nastawione ku jednej sprawie - ośmieszyć władze gminy, wytknąć błędy, niedociągnięcia, wyciągnąć brudy... Taki gminno-porąbski WikiLeaks wink
Może to i dobrze, ale nie powinno to być na stronie ponoć informacyjnej miejscowości. Trzeba było sobie założyć nielubiegminyporabka.pl i tam jechać na UG.
Ale dość tego offtopa.

Czy ja wiem są tam również wpisy wychwalające gminę i jego władców pod niebiosa.
Taki włościanin, pinezka, radny i kilku innych tez się wypowiadają swobodnie wychwalając wszystko.


galler napisał/a:

Do Morlinka i Sąsiada - czy chcielibyście publicznie zostać zapytani, ?dlaczego bije Pan żonę?"

Ale ja nie mam żony sad Więc jej nie mogę bić ale wiem ze studiów, że często przytaczają takie przykłady ci co właśnie tak robią. galler pamietaj, że nie wolno bić żony !

Tadeusz Chwała napisał/a:

Jedni traktują wątek poważnie,inni wyrażają swoje obraźliwe opinie  o "grajkach"samemu nic albo niewiele mając wspólnego z wykształceniem muzycznym a co za tym idzie z posiadaną świadomością w obszarze muzyki.

Panie Tadeuszu ja podczas studiów często chodziłem do filharmonii i na koncerty muzyki klasycznej i pomimo tego, że nie jestem muzykiem mam jako takie pojęcie o dźwiękach słyszę półtony i to, że czasem ktoś zrobi kiksa ale słyszałem również muzyków orkiestry dętej z Czańca podczas uroczystości kościelnych i słowo "grajki" jest tu na miejscu.
Nie wiem czy to wina za małej ilości prób czy złej ręki dyrygenta czy braku talentu u muzyków ale fakty są faktami było strasznie aż uszy bolały sad

109

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

Morlinku ale ja nie mam kompleksów na tle orkiestry ani żadnej innej organizacji, w gminie jest wiele tematów ważniejszych i wymagających więcej uwagi niż wiejscy grajkowie kłócący się między sobą

Dlatego uważam, że pytania w ankiecie Kobiernice.pl są trafnie postawione. Właśnie poruszają ważniejsze tematy niż "wiejscy grajkowie".

Mnie szczególnie wnerwia nepotyzm, kolesiostwo, i brak inwestycji w infrastrukturę gminną.

110

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Nie ma ale możesz sam zrobić ! Trochę inicjatywy wykaż i sam zrób jaką tylko sobie zapragniesz smile
O orkiestrach, o wspaniałym cudzie architektury jakim jest nowe centrum Czańca i w ogóle o czym sobie zamarzysz smile

111

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Właśnie odkryłem taką ankietę w której można określić swoje zapatrywania na gminę.
Polecam !!!

http://forum.kobiernice.pl/viewtopic.php?f=3&t=193

112

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Taka skromna rada
podczas pisania postów słowa napisane z błędami zostają podkreślone na czerwono, wtedy należy użyć prawego przycisku myszki i poprawić błąd (wybrać z sugerowanych) to takie proste.

Wiele krytyki i jakiegoś żalu się tu wylewa, a słyszałem nie dalej jak wczoraj, że w Kobiernicach od roku nie ma orkiestry, a etacik  kapelmajstra jest.

Dobry chór by się przydał i dobra orkiestra ale  taka GMINNA a nie wioskowa.

Czy w 15000 gminie nie można stworzyć jednej dobrej orkiestry i chóru?

Nie znajdzie się 60 utalentowanych ludzi?

Górale przecież zawsze słynęli  z muzykalności.

113

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Obserwator napisał/a:

Moim zdaniem wątek można zamknąć, bo: PANI DYREKTOR JEST NIE DO RUSZENIA! i basta. Nie pomogą żadne wasze narzekania. Pani dyrektor ma mocne plecy i choćby nic nie robiła, (a tyle właśnie robi) to i tak posadę ma pewną. Nie wyrzuca się kogoś kto prowadził kampanię i wygrał wybory. Cztery lata w naszej wiejskiej kulturze stracone. Czy zastanawialiście ile w tzw. kulturze w gminie pracuje ludzi ? Kilkadziesiąt na etatach, nie liczę osób pracujących społecznie (chwała im za to). Kilkadziesiąt osób i ile imprez kulturalnych w roku jest organizowanych (koncertów, spektakli wystaw itp). Pani dyrektor skutecznie odpędza ludzi społecznie tworzących kulturę zamiast z nimi współpracować. Takiego dziadostwa (przepraszam) nigdzie chyba nie ma.

Cytat z forum Kobiernic:

Według oświadczenia majątkowego z dnia 22 kwietnia 2010 r. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce z tytułu umowy o pracę uzyskała dochód 74513,18zł, to jest 6209,91 zł miesięcznie.
Roczne obciążenie pracodawcy wyniosło 88290.12zł.

To zamiast Pani dyrektor mamy 2 razy w roku Budkę Suflera albo co tam kto lubi lol
Kto jest za...

Popieram !!!
Wolę koncert znanego zespołu lub orkiestry kameralnej zamiast tylu bezproduktywnych pracowników.

114

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tak czytam twoje wpisy ,muzyku6 i nie mogę uwierzyć jak ktoś kto jest analfabetą został muzykiem, a szczególnie dyrygentem?
Jak to się mogło stać, że ktoś kto mieni się dyrygentem, skończył jakieś szkoły i nie potrafi korzystać ze słownika.

Daj sobie spokój z tymi wpisami bo tylko się ośmieszasz.
Dzieciaki będą się z ciebie śmiały na wsi i pokazywały palcami.