1

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Widzę, że życie na forum ZDECHŁO !!!

No cóż może czas otworzyć nowe forum - niezależne od zachciewajek admina?

wieszczu napisał/a:

Morlinek jest chyba kompetentny w tej sprawie. I co to jest oskarżenie publiczne?

Mówisz i masz :

Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka.
Z uwagi na to, iż jest to moralny obowiązek, to za jego naruszenie (tj. nie zgłoszenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa) nie grozi żadna kara, za wyjątkiem wyraźnie prawem przewidzianych szczególnych sytuacji.

Naruszenie obowiązku zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa nie jest przestępstwem.
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa można złożyć w formie pisemnej lub w formie ustnej (wówczas z zawiadomienia sporządzany jest protokół, a często też ta czynność połączona jest z przesłuchaniem zawiadamiającego w charakterze świadka).

Zgodnie z przytoczoną treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, obowiązek zawiadomienia o popełnionym przestępstwie (fachowo nazywanym zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa) jest obowiązkiem społecznym każdej osoby. Z użytego określenia wynika charakter tego obowiązku – moralny, etyczny. Oznacza to, iż (jak to już było wskazane) za jego naruszenie nie grozi żadna kara i nie jest to żadne przestępstwo.

Kiedy niezawiadomienie o przestępstwie jest zagrożone karą?

Wskazana reguła dotycząca “społecznego” obowiązku zawiadomienia o przestępstwie nie obowiązuje w każdym przypadku, są od niej bowiem dwa wyjątki:

Po pierwsze, zgodnie z treścią art. 304 § 2 KPK instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

Jak wiemy sprawa została odłożona w czasie i stara się nas zmanipulować twierdząc jak włościanin i inni, że za późno, że załatwiono już wszystko i że to są odgrzewane kotlety....

Co zrobi RG ??? pożyjemy zobaczymy.

3

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Na BIP naszej gminy najbardziej podobają mi się 4 zakładki:

1. to Elektroniczna Skrzynka Podawcza

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=6550&Nr=1

można sobie pisać podania smile
2. to eUrząd Gminy Porąbka

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=6551&Nr=1

tu można sobie robić co się chce smile
3. to Strategia Rozwoju Gminy Porąbka z 2003 roku niezmiennie aktualna  smile

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5467&ident=1024

Minęło lat prawie 10 a nasza strategia trwa - widać już wtedy była doskonała i wybiegała w czasie na dziesiątki lat w przód.
4. to     Współpraca z organizacjami pozarządowymi :: Aktualna współpraca z organizacjami

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5501&Nr=1

Taka współpraca przynosi tylko same korzyści bo nie kosztuje podatników ani złotówki....

Gratuluje redaktorom BIP-u dobrego samopoczucia z dobrze spełnionej pracy, a szczególnie:
Osoby odpowiedzialne za redakcję Biuletynu Informacji Publicznej:

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5460

Patryk Smoła   
tel: (0*33) 827-28-12  pok.5
fax: (0*33) 827-28-00
Paweł Zemanek   
tel: (0*33) 827-28-17  pok.5
fax: (0*33) 827-28-00
Piotr Wojtusiak - Administrator   
tel: (0*33) 827-28-10
fax: (0*33) 827-28-00

Trzymajcie się ciepło chłopaki bo odwalacie kawał dobrej roboty smile

4

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Brawo Panie Czesławie:
"W 2011 roku, Gmina Porąbka wzięła udział jako partner projektu, w realizowanym przez czeską Gminę Palkovice przedsięwzięciu pn.: „Sportujeme a bavíme se spolu – Palkovice a Porabka“, dofinansowanym w ramach polsko-czeskiego funduszu mikroproejktów za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.
Projekt zakładał zorganizowanie polsko-czeskich rozgrywek sportowych, w których udział wzięli przedstawiciele wytypowani w obu partnerskich gminach. Zawody obejmowały następujące dyscypliny: tenis stołowy, unihokej, siatkówka."

Mikra i mizerna gmina to i mikro projekty, a kiedy zaczną się te wielkie projekty: kanalizacja, Davos na Kozubniku, wyciąg na górę Żar ???
Obiecałeś nam człowieku krainę miodem i mlekiem płynącą dla wszystkich a nie tylko dla znajomych.

5

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wychodzi na to, że za nasze pieniądze i te z dofinansowania Czesław B. zrobił komuś super parking, a teraz będzie go kupował po nowych cenach - realnych czyli tak +- po 200 złotych za m2  jak nie lepiej smile

Bajka po prostu czyli coś co było warte może 20 złotych za m2 kupimy 10 krotnie drożej bo kupić musimy.
Jest jeszcze inna alternatywa: prezes GSu zażąda przywrócenia do stanu pierwotnego bo inwestycja została przeprowadzona nie zgodnie z prawem.

Oto Wilkowyje w naszym lokalnym wydaniu sad

Jaqbek napisał/a:

Na forum kobiernic P.Gamza pisze tak:

"Kilka dni temu zebrała się grupa osób, którym się chce. Zrobili burzę mózgów i napisali projekt w celu pozyskania unijnej kasy. Projekty pisało osiem gmin i to nie koniecznie po jednym z gminy. Nasza gmina wysłała dwa projekty, jeden z Porąbki i jeden nasz, Kobiernicki. Nasi spece ułożyli projekt dla pszczelarzy.

Jak myślicie, który projekt wygrał? Kto dostanie kasę na fajną imprezę? MY!!!

Pan Ignacy był w tej specgrupie. Brał czynny udział w pisaniu projektu i myślę, że powinien tutaj napisać więcej o tym jak można wygrywać unijną kasę:)"

A teraz proszę przeczytać sobie co pisze kilka postów wyżej.....jak dla mnie to mamy do czynienia z obłudą, zakłamaniem,cynizmem,konfabulacja itd....każdy sam może sobie to nazwać jak chce....byle tylko oczernić

W tej kwestii też mam wrażenie, że Włościanin ma rozdwojenie jaźni smile

Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek, miał się nie wypowiadać, a się wypowiada.
Pasuję do  tego towarzystwa wzajemnej adoracji: coś zamydlić, sprzedać jakąś wrzutkę, ZAŁATWIĆ po cichu we własnym gronie.

Oj mają "koledzy" problem z tym Kocembom bo jako jedyny nie wpasował się w stary garnitur.

Ja tylko się zastanawiam ile byśmy się dowiedzieli gdyby został wójtem ???

Co się kryje w tych szafach, ile rzeczy przez 13 lat zamietli pod dywan?

Jakie przewały były robione z wadliwą kanalizacją, rewitalizacją Czańca ( bo okazuje się, że inwestowano na cudzym gruncie i wykorzystano dotacje więc może trzeba będzie oddać teraz kasę ? A w to wszystko jest również zaangażowany "kolega" starosta bielski.

A propos "kolegi" Płonki to może by ruszył zadek i przejechał się  swoją drogą Karola W. i zobaczył jakie dziury są na "jego" powiatowej drodze bo slalom gigant to małe miki na przeciw jego drogi.

Ta droga to jakaś kara boża za grzechy od lat same dziury byle jak polepione.

Czy wszystko z tego sztabu wyborczego musi być takie byle jakie?

To za co odpowiadają włodarze gminni i powiatowi z jedynie słusznej grupy RPW to leży chudym bykiem.

Wloscianin napisał/a:

Przypomnę pytania.
1. Co się stało, że po załatwieniu

U Włościanina słowo klucz to ZAŁATWIENIE nie wyjaśnienie lecz załatwienie czyli zamiecenie pod dywan tak aby nikt się o tym nie dowiedział.

Wszyscy mieli być zadowoleni nikt nic nie wie cicho sza bo sprawa jest "załatwiona"

Pewnie dla Włościanina słowo praworządność i uczciwość to jakieś słowa z innej bajki zupełnie nie pasujące do naszej gminnej rzeczywistości.

Wloscianin napisał/a:

Piszesz o atmosferze w szkole. Człowieku, zacznij kapować na kumpli z pracy i się tym publicznie chwal, zobaczysz jaka powstanie atmosfera. Fakt, za atmosferę a pracy odpowiada szef. Zapytaj swojego co by w takiej sytuacji z tobą zrobił?

A co by zrobił Pan Włościanin gdyby jego szef gnębił go w pracy, poniżał i traktował jak g**no? Uśmiechałby się i dalej dawał sobą pomiatać w imię zajebis****** atmosfery w pracy?

Społeczność lokalna chce znać odpowiedź dlaczego jednym wolno więcej a drugim nic, dlaczego wybrańcy mają pracę w gminie, mieszkania służbowe za półdarmo, niskie czynsze najmu lokali gminnych a mieszkańcy znowu wyższe podatki i opłaty za ścieki.
To chyba nie jest nienormalne, że ludzie mają dosyć tego wszystkiego i chcą wiedzieć dlaczego jest tak, a nie inaczej.
Ludzie mają prawo do informacji, jawnej, uczciwej i znać swoje prawa.

Zasady zatrudniania nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych

Samorzad.infor.pl
2011-04-29

Szczegółowe warunki, jakie musi spełniać kandydat do pracy na stanowisku nauczyciela określone zostały w art. 10 ust. 5 Karty Nauczyciela. Przepis ten na pierwszy rzut oka odnosi się wyłącznie do przesłanek zatrudnienia nauczycieli mianowanych i dyplomowanych na podstawie mianowania, ale 4 spośród wymienionych w nim 6 warunków zatrudnienia, musi spełniać każdy, kto chce pracować na stanowisku nauczyciela
3.    Postępowanie karne, dyscyplinarne lub o ubezwłasnowolnienie

Przesłanka zatrudnienia nauczyciela określona w tym punkcie ma charakter negatywny. Przeciwko osobie, która stara się o zatrudnienie na stanowisku nauczyciela, nie może toczyć się postępowanie karne, dyscyplinarne lub o ubezwłasnowolnienie.

Postępowanie karne obejmuje dwie fazy: ad rem i ad personam. W pierwszej fazie postępowanie toczy się „w sprawie”, tzn. ustala się, czy przestępstwo miało miejsce, ustala się krąg podejrzanych. W następnej fazie toczy się już przeciwko konkretnej osobie, gdy pierwsza faza uprawdopodobni sprawcę przestępstwa (jest już podejrzany i są mu przedstawione zarzuty). Przeszkoda zatrudnienia na stanowisko nauczyciela zaistnieje dopiero w tej drugiej fazie, w momencie kiedy danej osobie zostaną przedstawione zarzuty. Dopiero wówczas można powiedzieć, że postępowanie karne toczy się przeciwko komuś.

Postępowanie dyscyplinarne toczy się przeciwko nauczycielowi od chwili postanowienia właściwej komisji dyscyplinarnej o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego. Również w tym przypadku samo podejmowanie czynności wyjaśniających przez rzecznika dyscyplinarnego nie stanowi przeszkody zatrudnienia na stanowisko nauczyciela. Przeszkodą tą będzie dopiero postanowienie komisji dyscyplinarnej o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko nauczycielowi.

W jakiej fazie więc jest to postępowanie ? Ad rem czy ad personam?
Bo jeżeli nie wolno zatrudnić zwykłego nauczyciela z postawionymi zarzutami to chyba tym bardziej nie dyrektora!!

Czy w takiej dwuznacznej sytuacji Czesław Bułka nie powinien wysłać pani na urlop bezpłatny do czasu wyjaśnienia nieprawidłowości?

Wiem, że dopóki komuś nie udowodni się winy jest niewinny ale czy nie zachodzi tu obawa mataczenia lub presji dyrektora wobec podwładnych będących światkami w sprawie?

Za dużo wątpliwości, a za mało faktów sad

9

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

To się nazywa demokracja smile

Wójt Czesław Bułka został wybrany przez mieszkańców i może robić co chce sad

Może nam podnosić podatki bo ma dziurę w budżecie ale nie może swoim wyborcom i pretorianom podnosić czynszów bo aktywnie wspierali go w wyborach. Słyszałem, że czynsze za lokale gminne i te pod działalność i te mieszkaniowe są skandalicznie niskie.

Odbiło mi się od ucha, że ci "zasłużeni" mieszkają za około 2 zeta za m2 a najemcy płaca niewiele więcej za lokale pod działalność!

Mówią w kuluarach że jest to stan faktyczny sad

Pragnę tylko poinformować, że stawki za mieszkania komunalne w Kętach i lokale pod działalność gospodarczą oscylują między 10- 35 PLN netto za m2

http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Kety/podmiotowe/Burmistrz/Zarzadzenia/2009/z6_09.htm
http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/7FFE4B96-8F47-4AA6-8B3E-9273B993F2E1/498526/6.pdf

I to są dane z 2009 roku !!!!!!

Porąbka jest 7 km od Kęt a różnica 10 krotna lub więcej.

Jedni mówią, że to skandal inni, że to przeoczenie, a ja nazwałbym to niegospodarnością i działaniem na szkodę gminy ale cóż jak na wstępie napisałem to "demokracja" Wybraliście to macie sad

Ktoś musi dziurę w budżecie załatać nie załatają jej najemcy tylko mieszkańcy w końcu od wieków było tak, że w społeczeństwie kilka osób bogaciło się kosztem reszty i tak musi pozostać.

Kasztelańscy i kler zawsze będą gnieść ciemny lud bo ciemny lud to lubi sad " Ora et labora"

Ciemny ludzie za 2,5 roku masz szansę to zmienić !!!

z boku napisał/a:

Czyli mamy proste rozwiązanie wszystkich problemów - całkowita wymiana wszystkich władz w gminie. Proponuje jeszcze wymienić połowę mieszkańców, tę która niewłaściwie głosuje. Dajcie nam władzę, a my zrobimy porządek......ale wybory dopiero co były....
Jakbym słyszał parlamentarnych opozycjonistów.

To jest niezły pomysł bo ja sam uważam że połowa urzędników jest do bani, ale połowa jest OK i myślą poważnie o gminie.

Jest wielu sprawiedliwych w UG ale muszą siedzieć cicho sad Dobrze, że są fora internetowe smile

A "z boku" by chciał żeby nie było opozycji??

To są takie kraje gdzie nie ma:
Syria, Korea Północna, Kuba, Iran, Białoruś,
Podejrzewam, że przyjmują azylantów i można tam pojechać i żyć sobie w spokoju bez opozycji.

do 1989 roku w Polsce też panował jedynie słuszny PZPR smile

Pamiętaj "z boku" ( super nick smile ) że na wybory poszło 40 % społeczeństwa  i też nie wszyscy są za nową-starą władzą !

Kadry w gminie są wyselekcjonowane przez 13 lat rządów tego samego wójta.
Są najlepsze na świecie, kompetentne, wierne, po prostu zajefajne.

Wójt w związku z tym nie widzi potrzeby robienia konkursów bo po co wymieniać najlepsze kadry na nowe nie wiadomo jakie?

Wystarczy że durne  i  nieodpowiedzialne społeczeństwo wybrało jakiegoś Kocembę i proszę ile problemów nagle dzieje się w gminie.
12 lat był spokój, lud gminny żył w zgodzie i spokoju. Teraz pojawił się jakiś radny i na forach zadyma.
Jakieś drobne 300.000 mu przeszkadza co wójt podarował Polimedowi, dyrektorka mu nie pasuje, a tyle lat wszystkim pasowała.
Przeszkadza mu lekko dziurawa kanalizacja.
Miesza wszędzie, a to marudzi, że Bułka dokumentów nie daje, że BIP niepełny.
A po co ludowi ta wiedza? Mało ma swoich problemów.

Teraz ludowi się za karę podatki podniesie i kanalizację, bo lud musi ponieść koszty budowy nowej siedziby Kasztelana. Bo Kasztelan musi mieć ludzkie warunki pracy a nie jak dziad gości przyjmować.

W każdej wsi brakuje miejsc w przedszkolach ale kasztelania musi być na miarę XXI wieku. Bo lud musi czuć powagę urzędu i majestat władzy.
Ludu gminny w wieku rozrodczym nie będzie miejsca w przedszkolach dla waszych pociech ale za to podanie i skargę możecie już niedługo złożyć w klimatyzowanych salach nowej kasztelanii.

I tak szanowni wyborcy jak już dostaniecie nowe pisemka z wyższymi podatkami pomyślcie o tym, że to wszystko pójdzie na szczytny cel.

Nie żałujcie grosza, z dumą wpłacajcie swoje złotówki.

PS. Ktoś pytał czemu piszę w godzinach 7.30-15.30 ?

Bo tak pracuję smile wink smile

PS2 znalazłem takie coś a propos podatków smile

XXYYZZ napisał/a:

Miejscowy BOSS imć Kocemba to chyba NAJINTELIGENTNIEJSZY i NAJROZUMNIEJSZY człek w okolicy ? Padajcie narody na kolana, UZDROWICIEL idzie ! ! !
Jakby nie było, to dzięki temu panu, te kilka osób które UDZIELAJĄ się na forum, ma możliwość dowiedzieć się ... jak pracować tak źle, żeby było tak dobrze !
To chyba jakiś EWENEMENT na skalę kraju ? !
Z forum dowiedziałem się, że wyniki ta szkoła ma najlepsze w gminie. To może należałoby ich zapytać, jak to się robi ? Podajcie RECEPTĘ ! A nóż z niej skorzystamy i ...
Serdecznie wszystkich pozdrawiam ! ! !

Nie chyba ale na pewno to najinteligentniejszy z radnych.
Na wyniki szkoły pracuje całe grono pedagogiczne a nie dyrekcja.

Należy zadać sobie pytanie jakie by mogły być gdyby dyrektorka nie popełniała takich rażących zaniedbań?

Czytam, czytam i oczom nie wierzę
W sprawie pisma z kuratorium powiedziano wiele i mnie to przeraża co się tam dzieje ale jeszcze bardziej zatrważa mnie relatywizm moralny "z boka" ixów i iygreków ale szczyt prezentuje włościanin vel Gamza.

Czytałem jego wypowiedzi  i kilka z innego forum i konstatuję jedno, jest to mistrz  świata w zaciemnianiu wszystkiego i rozmydlaniu prawdy obiektywnej.
Relatywizm moralny tego gościa jest jak moralność Kalego, ale myślący człowiek zada sobie pytanie dlaczego i jak poszuka to znajdzie.

Otóż ten działacz był kandydatem na radnego z jedynie słusznej linii działaczy gminnych Rodzina Prawo Wspólnota.

I ta wspólnota nakazuje mu opisywanie rzeczywistości w innym świetle niż jest.

Dla gościa opinia kuratorium to jakieś wyssane z palca rzeczy bo on wie lepiej, każdy kto chce aby respektowano prawo to "donosiciel" i szuja.

Gamza vel włoscianin to postać przedziwna bo nie wiem czy dobrze wczytaliście się w jego opowiadania.

Cel jest jasny i z góry zaprogramowany: Dyrektorka jest cacy bo są wyniki ( na wyniki pracują wszyscy nauczyciele a nie dyrektorka) a Kubiś jest mitycznym potworem bo wyżera kanapki dzieciakom. Za chwile napisze, że znęca się nad dziećmi i jest sadystą !!!

Tylko że kuratorium nigdzie nie opisało potwora Kubisia, a opisało przewinienia dyrektorki nazywając je po imieniu. 6 stron opisujących zaniedbania.

Czytając takie wpisy nasuwają mi się dwa pytania:

Pisze tak bo jest zdrowo nawiedzony?
Pisze tak bo mu kazano tak napisać ?

Mam nieodparte wrażenie, że jest nawiedzony i oderwany od rzeczywistości ale uważam też jest jest sterowany z mitycznej "góry".

Ja mam propozycję dla tego odwiecznego działacza, żeby zamiast pisać debilizmy zajął się stroną szkoły w Kobiernicach i pomógł żonie dyrektorce w końcu ja zrobić  bo wygląda strasznie.
Nad BiPem też by mógł popracować.

Taki wielki działacz chyba bez problemu poradzi sobie z taką błahostką jak strona www bo coś pisał o rzucaniu kamieniem i Biblii
Zawsze wszystko wie najlepiej zna odpowiedź na każde pytanie to powinien czuć, że strona szkoły w której jego żona jest dyrektorem wygląda jak wyjęta psu z gardła.

I jeszcze o karmieniu trolla dla Zenona, Wieszcza, Kocemby i reszty forumowiczów.

Gdzieś wyczytałem w Internecie piękne zdanie:

" Nigdy nie polemizuj z idiotą ? Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".

Weźcie sobie chłopaki to do serca!

I co wiadomo co było na komisji?

Co tam nasi bezradni ustalili ?

Wieszczu jest trudna sprawa ale dla przewodniczącego Zontka bo to w myśl wszystkich praw na tej ziemi na nim spoczywa obowiązek zawiadomienia prokuratury.

I teraz Grzesiu Zontek musi podjąć decyzję swojego życia czy powiadomi prokuraturę czy nie. Jak nie powiadomi to hmm staje się współwinnym.

Oj nie zazdroszczę bo przecież Pan Zontek też należy do Rodziny, Prawa i Wspólnoty jak większość radnych no i sam  umiłowany nasz z łaski nadany Kasztelan Żymełka. ( nie wiem kto to wymyślił ale określenie cudowne)

Ciężko być sędzią we własnej sprawie, ale tak się kończą sprawy zamiatane przez lata pod dywan.

Nie na darmo powiedzenie głosi, że co wróblem wyleci to wołem powraca.

Mają radni wielką żabę do połknięcia i nie wiem czy darmowa kawa zdoła zabić jej smak.

Piotr Dusza napisał/a:

Zachowaj nas od Nikiforów
W dziedzinach pozaartystycznych.
Niech żyją wolni i szczęśliwi,
Niech rzeźbią lub malują jaja,
Lecz niech naiwny prymitywizm
Po innych pionach się nie szlaja.

Piękne smile

Coś forum zamilkło czyżby cały Czaniec walczył ze śniegiem od wczoraj smile ?

17

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Dziś napadało dużo, bardzo dużo

Co do szykanowania kandydatów na radnych z ugrupowań innych niż Rodzina itp wspaniałym przykładem jest kolega Sławek, któremu jak widać bokiem miało wyjść to że ośmielił się stanąć w opozycji do bułkowców.
Pomimo jego zaangażowania społecznego i ponadobowiązkowej pracy z młodzieżą kolesia udupili w Kozubniku i dalej robią z niego najgorszego menela nawet na komisji jak wynika z relacji Pana Kocemby. Czekam niecierpliwie na protokół z obrad tejże komisji bo poznamy szczegóły który radny jest taki zawzięty na Pana Sławka.

Swoja drogą warto by było Panie Sławku rozważyć kwestie postawienia dyrektorki w stan oskarżenia z powództwa cywilnego o mobbing.

Ale to już zależy od Pana!!!!

Co do malwersacji finansowych w tejże szkole w świetle dowodów i relacji nie ma chyba wątpliwości, że sprawą powinna się zająć prokuratura w Żywcu.

Mdli mnie tylko fakt, że to tylko wierzchołek góry lodowej, a co wyjdzie później?

19

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

zaq1@WSX napisał/a:

[Gdzie są adresy BIP szkół w Kobiernicach, Bujakowie, Gimnazjum w Czańcu ?]

Ktoś chyba szukać w google nie umie !!!!!!!!!

gimnazjumczaniec.edu.pl

a tam na głównej stronie link do adresu BIP tejże szkoły:

http://gimnazjumczaniec.eszkola.xip.pl/


Nie jestem w stanie odszukać wszystkiego ale też problem w tym że na stronie szkoły nie ma logo BIP

Strona gimnazjum OK BIP też elegancki więc szacun dla całego Czańca bo i podstawówka i gimnazjum BIP posiada i jest w nim wszystko.
Ale gdzie reszta oświaty??

20

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

admin napisał/a:
Morlinek napisał/a:

Informuję również, że ww doniesienie każdy obywatel może złożyć również anonimowo i jest ono traktowane przez prokuraturę tak samo jak imienne.

Bój się Boga, Morlinek, we wniosku "podejŻenie"?

Mea kulpa...... część zawiadomienia zassałem z jakiegoś forum i wkleiłem w open office a on nie podkreśla błędów więc hmmm dałem ciała smile

Dzięki za info , nauczka że nie można ufać i zawsze trzeba sprawdzać smile

Na szczęście jest czujne oko wielkiego brata smile

21

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenonie szukam informacji następującej. BIP w OSP !

W kilku miejscach znalazłem również informacje że OSP jako stowarzyszenie dotowane z budżetu gminy powinno również prowadzić BIP znalazłem niektóre OSP prowadzące taki BIP ale nie do końca mogę wyszukać informacje czy są zobowiązane.

wieszczu napisał/a:
GREGOR napisał/a:

wyjazd do Tunezji mnie tak nie intryguje, wypowiadałem sie w tym wątku raczej pod kątem podejścia owego Pana do podopiecznych , szczególnie do metod wychowawczych

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Np. pachnący. Człowiek wyraża się prosto, a mądrze.

GREGOR jeśli nie interesuje cię wyjazd do Tunezji to zabierz zabaweczki i znikaj w swojej piaskownicy. To jest forum dla prawdziwych mężczyzn, którzy w wojsku byli i wiedzą jak się obchodzić z granatem. Skrzywdzonym małoletnim sprinterom

GREGOR napisał/a:

Pamiętam z czasów gimnazjalnych zawodów sportowych "wyczyny " owego WF-isty który tworzył regulamin sprintu po jego zakończeniu, na szczęście WF-iści z Czańca i Kobiernic byli na miejscu to się mu nie poszczęściło....

dziękujemy i polecamy założenie nowego wątku pt. „Niech mnie ktoś przytuli”.

Tutaj prawdziwi gladiatorzy toczą bardzo nierówny pojedynek z przeważającymi siłami samorządowego wroga. Tutaj potrzeba nam koncentracji na faktach, nie będziemy nikogo niańczyć i podcierać.

pięć łapek w skali od 1-5 za ten wpis smile
Faktycznie trzema mieć cohones a nie międlić we wszystkich tematach. Widać człowiek idzie już lata per aspera ale do astra to jeszcze mu zostało kawałek drogi smile

23

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Co mnie irytuje ogromnie to fakt że na stronie kuratorium znalazłem więcej linków do stron www placówek oświatowych niż na stronie organu założycielskiego czyli porabka.pl.

Ale porozmawiajmy o BIP

Wczoraj odszukałem BIP 3 szkół
Podstawówki w Porąbce - całkiem dobry BIP - 

http://spporabka.eszkola.xip.pl

uwaga brak na głównej stronie szkoły wyraźnego LOGO BIP !!
Podstawówka w Czańcu -

http://www.czaniec-szkoła.pl

- no chyba najlepszy bo są wszystkie wymagane informacje włącznie z kontrolami
I podany przez Zenona adres BIP Kozubnika - i tu należy się trochę rozpisać
Podobnie jak strona www. i BIP jest farsą i nie spełnia nawet 10% wymagań ustawy o BIP. Brakuje informacji o kontrolach, majątku i cholera wie czego jeszcze.

Gdzie są adresy BIP szkół w Kobiernicach, Bujakowie, Gimnazjum w Czańcu ?
Czemu adresów stron i BIP organów podległych gminie nie ma nigdzie ??
Za co ci urzędnicy biorą pieniądze?

Znalazłem coś takiego u wujka Googla:

http://www.zskobiernice.yoyo.pl/

- strona zespołu szkół w Kobiernicach - kolejna farsa sad
dopiero po głębszym wgryzieniu  się w temat znajdujemy to :

http://zskobiernice.eszkola.xip.pl/

- BIP zrobiony z chaotycznych informacji ale najważniejszą i wręcz startowa jest ta Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr S 4473 w sołectwie Kobiernice

Sukces !!! bo kolejnym przekierowaniu na 3 alias znalazłem

http://zskobiernice.hostpark.pl/

  po prostu bogactwo informacji o zespole szkół w Kobiernicach, zobaczcie sami oj dzieje się tam wiele ciekawych rzeczy - głównie fajerwerki - XXI wiek, a tu jeszcze schyłek XX smile

Nie będę tego komentować bo każdy sobie sam poczyta smile

Bujaków-

http://www.gimnazjumbujakow.republika.pl/

BIP nie ma

Skłania mnie to do jednej i ostatecznej decyzji, że

A propos BIP UG Porąbka: UG kpi sobie z ustawy o BIP a szczególnie odpowiedzialny za niego Towarzysz I Sekretarz Gałuszka Kazimierz
Informacje są zamieszczane (jeżeli są) z ogromnym poślizgiem czasowym, brakuje informacji o posiedzeniach komisji i protokołów z tychże komisji, brakuje informacji o kontrolach, wynikach i czynnościach podjętych przez wójta mających wyeliminować błędy.
Art. 18.
1. Posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych
wyborów są jawne i dostępne.

Art. 19.
Organy, o których mowa w art. 18 ust. 1 i 2, sporządzają i udostępniają protokoły lub
stenogramy swoich obrad, chyba że sporządzą i udostępnią materiały audiowizualne
lub teleinformatyczne rejestrujące w pełni te obrady.

Tak więc również posiedzenia komisji Panie I Sekretarzu !!!

Tak więc Panie i Panowie zgodnie z :
Art. 23.
Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do
roku.

o którym przyznam się wcześniej ( do wczoraj) nie wiedziałem, jako prawy obywatel uświadomiony przez Zenona, nie pozostaje mi nic innego tylko wysłanie w dniu dzisiejszym zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez I Sekretarza Kazimierza Gałuszkę, oraz dyrektorów szkół i placówek oświatowych, którzy wbrew ciążącym na nich obowiązkom ustawowym i zawodowym nie przestrzegają ustawy o BIP.

Wiedząc od wczoraj o tym, że ww osoby popełniają przestępstwo, a nie wykroczenie i nie powiadamiając stosownych organów staje się jako obywatel współwinnym tej haniebnej zbrodni.


Prokuratura Rejonowa w Żywcu

Powstańców Śląskich 9
34-300 Żywiec

Informuję również, że ww doniesienie każdy obywatel może złożyć również anonimowo i jest ono traktowane przez prokuraturę tak samo jak imienne.

Pamiętajcie wiedząc o tym że ktoś popełnia przestępstwo, a nie zgłaszając tego stajecie się współwinni, tak więc praworządni obywatele naszej gminy do dzieła to tylko koszt wydrukowania, koperty i znaczka....
PS nie wysyłajcie z poczty bo ośmiornica ma długie macki smile

http://www.gimnazjumporabka.republika.pl

żenada to jest strona dobra dla końcowego okresu lat 80-tych

XXYYZZ napisał/a:

No cóż koncertują niektórzy .

Każdy "orze jak może". ale jest to  "orka na ugorze" prawda PACHNĄCY ?

Przyznaj, ŻAL CI TYCH TROPIKALNYCH PLAŻ ! ! !

Nie martw się, może CIĘ jeszcze zabiorą nie teraz to za dwa lata !

Niech się tylko wyciszy !

POWODZENIA ! ! !

Moja propozycja: nie karmcie trolla