76

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Słodki Jezu

czyli ponad 7 mln na internet szerokopasmowy????

Toż to jakieś cuda będą i chyba każdy dostanie po 100mb ?

Jeżeli na każdej szkole + obiektach sakralnych postawić nadajniki i cholera wie jeszcze gdzie to i tak nijak mi to nie daje kwoty 7 mln więc chętnie-bym zobaczył ten projekt i kalkulację wójtową na co zamierza wydać ponad 7 mln złotych???

77

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

puki co cieszmy się że zimy nie ma

raczej "póki co"  - skróca wersja od dopóki

Chyba że twoje "puki co" wywodzi się od słowa pukać big_smile

galler napisał/a:

Wały są nie do ruszenia pod względem prawnym. Poza sprzętami służącymi do konserwacji wałów nie wolno po nich nawet chodzić i bardzo dobrze, bo mają służyć naszemu bezpieczeństwu, a nie rekreacji. Wały wymagają odbudowy, wzmacniania i zabezpieczenia przed jakąkolwiek ingerencją. Jako człowiek świadomy przeznaczenia wałów uważam, że jest to typowa inicjatywa mieszkańców Kobiernic czyli chybiona, zarówno jak kładka za pieniądze za które można by wybudować kilka dróg od podstaw czy rogatki na wjazdach na drogach prowadzących nad Sołe, Szczególnie mieszkańcy Kobiernic powinni być świadomi ważności wałów. I Urząd Gminy nie ma prawa własności do wałów.

Mam nieodparte wrażenie, że starasz się pan zaistnieć i coś napisać, żeby tylko było coś napisane !!

Pociskasz waść pierdoły ciemnemu narodowi i wierzysz, że ludzie to kupią.

Z tego co wiem, a wiem z pierwszej ręki to istnieją ścieżki rowerowe po wałach i wzdłuż wałów i w Oświęcimiu i wcześniej i dalej.

Nie wolno jeździć po wałach samochodami i innymi pojazdami mechanicznymi ale nie rowerami więc nie opowiadaj koleś głupot ludziom ale rusz dupsko i sam zobacz !!!

Wkurza mnie takie pieprzenie w babus i nie po raz pierwszy obserwuję, że lubujesz się w takich postach.

79

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

CBA w gminie !?!

Powinno tam być już od dawna, a nawet założyć swoją filie na parę miesięcy żeby dokładnie poprzyglądać się pracy UG, wójta i minionych kadencji rady gminy.

Wójt jest organem wykonawczym ale to na poprzednich radnych w końcu spoczywał obowiązek kontrolowania działalności wójta i reagowanie natychmiast gdy dochodzi do nieprawidłowości.

Wójt jest podrzędnym managerem a i radnych wybraliśmy sobie bez polotu więc CBA będzie miało co robić smile

Może kilka wyroków spowoduje, że miernoty nie będą bezkarnie pchały się do władzy i diet.....

80

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Pożyjemy i ocenimy jeżeli będzie szlaka to się złoży wniosek na Policję albo do prokuratury smile

Chyba czas zakończyć złe praktyki i myślę, że tylko taka forma jest w stanie nauczyć wójta praworządności.

81

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Poczekamy zobaczymy - mawia przysłowie.
W końcu społeczeństwo się obudzi z tego snu o potędze.
Żywię nadzieję, że młodzi ludzie jak ja w końcu zobaczą, że tu jest ich dom i albo się wezmą do kupy jak w przypadku gimbusa albo będą skazani na wyborców obecnych władz - wyborców rocznik 1935-55.

3.758 zdecydowało o losie 15000 mieszkańców.
Ciekawe ilu było w tych 3758 młodych ?

82

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wójta można zdetronizować w każdej chwili i narzędziem do tego celu jest REFERENDUM.

83

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie będę pisać sam widzi posta to niech zadziała smile

A jak nie to referendum i przy okazji zmienimy i wójta i admina lol

84

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Jak widzę te układy i wzajemne powiązania wójt - radni - wójt to raczej prędzej wyrosną palmy na Kozubniku niż coś się zmieni.

Oni maja dobrze z wójtem a wójt ma super z nimi i nic tego nie zmieni.

Z innej beczki:
Kto powymyślał te durne ramki  ? Kod: i adresy ale niepełne więc nie ma możliwości zobaczyć np tego Kod: http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... rzeka.html

Wszędzie na forach są pełne linki a w Czańcu jakiś nowy zwyczaj ?!?

Moderatorzy i admin co to za moda i czemu to ma służyć??

Zenon napisał/a:
Morlinek napisał/a:

Macie szansę za 3 lata to zmienić albo jeszcze teraz zrobić referendum i odwołać lenia ze stołka.

A wszystko to można będzie spokojnie przemyśleć np. w... Istebnej.

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... rzeka.html

Przecież to uwala cały sens wypowiedzi Zenona bo co Istebnej ?? O co chodzi z tą Istebną jak nikt nie może zobaczyć co jest pod tym obciętym linkiem??

Czy to aby nie jakaś durnota ??

85

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Szanowni mieszkańcy naszej gminy
Nikt nam tyle nie da co nam Bułka na obieca smile

Wszystko o czym mówił i pisał w kampanii wyborczej jest warte funta psich kłaków.

Miały być miejsca pracy, inwestycje na Kozubniku, baseny termalne, chodniki i drogi i nie wiem co jeszcze.

Szanowni wyborcy Czesława Bułki to wasza wina, że mamy to co mamy - pamiętajcie o tym co rano wstając z łóżka i patrząc do lustra.
Oraz niech sobie plują w twarz ci co w ogóle nie poszli na wybory i olali sprawę.

Olaliście sami siebie !!!

Macie szansę za 3 lata to zmienić albo jeszcze teraz zrobić referendum i odwołać lenia ze stołka.

86

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wyda się gazetkę gminną w nakładzie niespotykanym w ciągu 4 lat i opisze nieustające pasmo sukcesów. Ciemny lud łyknie wszystko jak papkę bez gryzienia.

Wyborcy obecnej rady i wójta czyli OSP i KGW + emeryci pojadą na wycieczki przedwyborcze i jakoś kolejne 4 lata zapewnione.
Byle do wiosny smile

87

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Szkoda że Bułka nie kandydował dostałby 10.000 głosów żeby tylko poszedł w .... do Sejmu smile

88

(2 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Mój bohater lol

http://images37.fotosik.pl/1101/671032bd949b02ef.jpg

89

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

leba napisał/a:

Dawno nie zaglądałem na forum, a tu proszę jaka niespodzianka! radny uświadamia. Nareszcie znamy winnych wszelkiej gminnej niemożności, Gałuszka z rodziną! Koniorczyk ze swoimi darmozjadami! A życie gminne toczy się dalej, hi,hi,hi. A Kocemba jeszcze raz udowadnia, że na razie na włodarza gminy się nie nadaje jeżeli tak łatwo daje się wmanewrować w prywatne porachunki radnego. Co to, nie dostało się wymarzonych zabawek?

To nie zaglądaj dalej bo nie wiele można zrozumieć z tej jakże kwiecistej wypowiedzi i jedyne co można wnioskować to próba zaciemnienia rzeczywistości.

No cóż takie życie w bułkolandzie.

90

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

A ja to myślę sobie tak, że właśnie o to chodzi żeby wszyscy myśleli że to akcja Pani Dyrektor i nauczycieli. Ale jako człowiek rozumny i rozumiejący pewne mechanizmy panujące w naszej gminie jestem pewien, że scenariusz tej akcji był zupełnie inny.
Bułka Dobrotliwy zlecił powiadomienie rodziców przez "złych" nauczycieli i "złą" dyrektorkę o gimbusie, a sam spakował walizki i pojechał moczyć 4 litery na Węgry.
Nie wierzę, że cała sprawa gimbusa nie wyszła od Bułki bo to gmina ma zapewnić transport, a nie szkoła.
I teraz Bułka Łaskawca informuje na forum komisji, że absolutnie gimbus będzie, że w ogóle nie rozumie po co tyle szumu.

Znam Panią Dyrektor od dziecka i wiem, że jakby mogła to by szkole i dzieciakom nieba uchyliła, a i o nauczycielkach mam jak najlepszą opinię.

Ludu tego ciemnogrodu nic w tej gminie nie dzieje się bez wiedzy i woli wójta Bułki i nie dajcie sobie kitu wciskać, że to "ktoś" inny podejmuje decyzje. Radni są bezradni i bez pozwolenia Bułki niczego nie zrobią.

Na tyle ma w nosie radnych, że nawet ich nie poinformował, że zabiera gimbusa.

I tym akcentem kończąc pozdrawiam wyborców wójta Bułki.

91

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Na BIP gminy Porąbka również nie znajdziecie informacji o tym kiedy zbierają się komisje, o czym rozmawiają nie ma również protokołów z tychże obrad.

Bułka w ogóle wychodzi z założenia, że im mniej wiemy tym lepiej dla nas nie ma co zaśmiecać sobie głowy pierdołami. Nasz wódz wychodzi z założenia, że im mniej wiemy tym lepiej śpimy. smile

92

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

W kwestii odpowiedzialności wójta nie jest tak, że przed nikim nie odpowiada i mogą mu wszyscy nagwizdać.

Wójt odpowiada przed Radą Gminy (oczywiście nie tą obecną bo ponad 50% radnych trzyma na smyczy )
Ale są jeszcze inne instytucje jak wojewoda, sądy administracyjne, prokuratura itp wójt nie jest ani nieomylnym władcą ani dyktatorem.
To że Czesławowi Bułce się wydaje, ze jest panem na stolcu raz nadanym z woli bożej to tylko wydaje się .... W ostateczności pozostaje jeszcze referendum i odwołanie wójta w tym trybie.
Co do Gallera, który jak czytam jest swoistym fanem wójta.

Audyt ma za zadanie wykazać gdzie są popełniane błędy i wskazać drogę ku ich poprawie. Wolę wydać 50 tyś raz ale dzięki niemu zaoszczędzić przez kolejne 3 lata 500 tyś lub milion.
Z 50 tys nie kupisz autobusu chyba że taki którym ja bym dzieci nie woził a co najwyżej kartofle na targ. Za 50 tys nie kupisz nawet używanego busa w dobrym stanie.

Dziś komisja, a za kilka dni RG ciekaw jestem czy radni zaczną się zachowywać jak radni czy dalej jak potulne psiaki na krótkiej smyczy pana ?

Z drugiej strony rodzi się pytanie jak bardzo muszą być umoczeni w układy i powiązania skoro nie mają odwagi stawać w obronie dobra wspólnego i mieszkańców. Chyba nie dla tych marnych kilku setek diety ??? Rozwiązanie zagadki kto ma na kogo haka i kto czerpie zyski z kasy będzie nowym hobby wielu mieszkańców.

Ja ciągle z uporem maniaka ubolewam nad tym że ponad 50% mieszkańców wypięła się zadkiem do wyborów, szkoda bo można było coś zmienić, mogło być normalnie sad

93

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

sigall napisał/a:

Panie Morlinek zgadzam się z panem w stu procentach.

Dziękuję
Problem w moim rozumieniu zaistniałej sytuacji jest jeden i zasadniczy:

Radni wybrani przez część mieszkańców (40% uprawnionych poszło do urn) to radni z jednej opcji - opcji wójta Bułki wybranych głosami KGW i emerytów którzy mają w nosie gimbusa bo nie maja dzieci (ciekawe czy gimbus woził wycieczki innych organizacji w gminie? )
Ich wdzięczność i lojalność wobec niego jest posunięta do granic absurdu.
Wymaganie od nich tego, żeby stanęli na RG w opozycji i podnieśli głos w sprawach ludu - wyborców - jest wymaganiem  podobnym do tego żeby lewa ręka zbiła prawą smile

Powtarzam z uporem maniaka wybory powinny być obowiązkowe w tym kraju co najmniej przez 25 lat aby ciemny lud nauczył się, że ma wybierać, a nie kłaść laskę na wszystko.

Mam nadzieję, że za 3 lata mieszkańcy będą jeszcze pamiętali o tym, żeby nie oddawać głosów na kolesi z plakatu, a na konkretnych ludzi takich, którzy mogą, chcą i coś robią, a nie na dietetycznych radnych powiązanych w układziki i koligacje rodzinne.

Zwołajmy zebranie sołeckie, zmieńmy sołtysa, postawmy konkretne wnioski i rozliczmy radnych oraz wójta.

Może ostro się wypowiadam ale myślę, że można by jeszcze ostrzej smile

94

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Teraz sobie pan radny woła o pomstę do nieba?
A z tego co pamiętam wszyscy radni to bułkowcy zagorzali oprócz  Kocemby co jakby nie patrząc jest w opozycji.

Teraz drogi panie radny to jest dupa zbita staliście jak mur za wójtem i czytając protokoły z sesji RG podnosicie łapki bez dyskusji, co wam karze wójt przegłosować to głosujecie.

Każdy umoczony w jakieś układy i układziki, biznesowe lub rodzinne.

Mieszkańcy gminy na wybory poszli w 40% reszta miała wybory w 4 literach, teraz trwoga i lament, a mieliśmy wybór ! Można było przerwać tą szopkę i zmienić coś w gminie.

Leniwe społeczeństwo, ciemnota i zabobon - teraz możecie sobie sami stanąć przed lustrem i napluć do twarzy smile

A wójt Bułka już obrósł w piórka bo wie że nowe zabawki dla druhów i obiadki dla KGW za 3 lata znowu zapewnią mu sukces wyborczy.

Dalej nie chodźcie na zebrania sołecki, wybierajcie jak wybieracie, a na pewno będzie się wam dobrze żyło smile

95

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Raczej bym nie liczył na to, że ktoś zrobi z tymi gałęziami porządek.

"Ciemna strona mocy" opanowała całą gminę i tylko my sami musimy dbać o swoje i społeczne sprawy.

96

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jest takie powiedzenie, że ryba psuje się od głowy,

i drugie: jaki pan taki kram.

Ludziom z wyobraźnią mówi to wszystko, jakiego sobie obraliśmy włodarza takież mamy i jego rządy.

Do MCBUKO: człowieku weź maczetę i sam wykarczuj te krzaki bo nikt tego nie zrobi obraz dyskusji w tym temacie odzwierciedla to co się dzieje w gminie. Nie ma gospodarza ani w gminie ani w powiecie. jeden zwala na drugiego......

W kampanii wszyscy byli uśmiechnięci razem na zdjęciu, jedna wielka kochająca się rodzina....
a teraz każdy ma to w  (wiadomo gdzie) centrum Czańca spaprane, rowy zamulone, dziury na Kardynała Wojtyły jeszcze od zimy, śmieci nad Sołą, Generalnie: syf, kiła i mogiła....

Obraz gminy co nierządem stoi, każdy zwala na innego bo się koleżki z plakatów dogadać nie mogą kto za co odpowiada.....  RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA z tego hasełka to już chyba została tylko RODZINA !!!

97

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

no to Ci pa, wracaj zaś i przywieź "dulary"

98

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Krzyżówka nie jest w jurysdykcji Bułki wiec nie ma prawa na nie wydać nawet 1 złotówki z naszych podatków. Może jedynie wydawać opinie do dróg krajowych o celowości takiej inwestycji.

99

(22 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

To  woła o pomstę do nieba.

Ale najbardziej powinni się wstydzić ci którzy na takiego gospodarza oddali swoje głosy i na takich radnych, którym wszystko wisi i legitymizują poczynania Bułki.

Dojdzie w końcu do tego, że za swoje działania odpowiedzą przed prawem.

Jakie to szczęście, że są w gminie i roztropni ludzie, którzy te wszystkie zaniedbania wyciągają na światło dzienne.

100

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:

Przypominam również, że zgodnie z ustawą o odpadach, w takiej sytuacji materiał uszorstniający (lub to co z niego zostało - zmielona kołami szlaka) stanowi odpad, który powinien jako taki trafić w odpowiednie dla niego miejsce.

A może  wysypać do Soły, woda zabierze sama i problem odpłynie mad

Taką mam propozycję dla władz gminy ! Kto jest ZA ? wink