76 Ostatnio edytowany przez morlinek1 (2012-08-30 11:52:36)

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wróble z Kozubnika ćwierkały, że motto takowe w gabinecie wisiało ale czy te wróble widziały to na własne oczy?
Czy wróblom można wierzyć jak to durne ptaszyska są?

Jeżeli takowe motto wisiało to można wnioskować, że władza trzyma się mocno i dzierży ster twardą ręką !!!

Ale może to tylko złe języki plotki rozsiewają, a w gabinecie wisiała taka sentencja:

"Zbiorę wszystkie niteczki światła i utkam z nich dla Ciebie skarpety na mróz, kubrak na długie noce i czapeczkę na samotność"
Wasza Ania

Niech się nauczyciele i uczniowie wypowiedzą którzy onegdaj tam bywali !!!

77

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Car miał również urzędników.
     Jednym z nich był Benckendorf, swego rodzaju idealista policyjny. Chciał aby donosicielstwo przestało być przedmiotem pogardy i stało się aprobowaną społecznie cnotą, przejawem lojalności, patriotyzmu i najwyższego oddania.
     To w ten czas przeciwnicy doszli do wniosku, że stosowanie różnych manipulacji jest najskuteczniejszą metodą walki w jego obaleniu.

78 Ostatnio edytowany przez bibi (2012-08-30 13:30:40)

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

kamila napisał/a:

Car miał również urzędników.
     Jednym z nich był Benckendorf .

Czy miał być nim hrabia Aleksander Konstantynowicz Benckendorf? Bo jeżeli tak to był on dyplomatą i sprawami wewnętrznymi  się nie zajmował. Może coś bliżej bo znowu wychodzi na zamulanie.
Jeżeli pani Walusiak rzeczywiście  obwiesza się takim hasełkami to można tylko ubolewać.
Przypomnę jednak, że urzędnicy carscy nie mieli stałej pensji, posiadali tylko pieczątki. Może będzie jednak z tego jakiś pożytek. Od Anny Walusiak przejdziemy płynnie do Rewizora Gogola. A od Gogola do zarządzania naszą Gminą.

79 Ostatnio edytowany przez morlinek1 (2012-08-30 15:45:56)

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Mam takie wrażenie, że Kamila pisze, żeby pisać, a nie żeby coś wnieść do sprawy.
A jak już napisze to z reguły z błędami.

Takie rozmydlanie tematu jest  stosowane przez pana z sąsiedniej wsi smile

80

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Naszej Drogiej Urzędniczce Kamili sprytu odmówić nie można. Wydaje się, że droga, którą w naszych rozważaniach podążamy jest prosta.  Kamila wygodnie usiadła za kierownicą i mówi „kochani pojadę z Wami dokąd chcecie, tylko nie do prawdy o dyrektor Annie”. Rozumiem, mocodawcy naciskają, być może grożą obcięciem premii kwartalnej. Źle pojęta lojalność stawia Naszą Drogą Urzędniczkę Kamilę wśród urzędników układu, nie prawa.

81

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

morlinek1 napisał/a:

Takie rozmydlanie tematu .................

Najlepszą metodą jest ignorowanie wpisów trola.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

82

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Zenon napisał/a:

Najlepszą metodą jest ignorowanie wpisów trola.

Albo próba zdemaskowania i udowodnienia stronniczości. Pokonaliśmy Wlosciania, pokonamy i Naszą Drogą Urzędniczkę Kamilę. A czym? Argumentami, dedukcją, siłą rozumu. Tego nam nie brakuje.

83

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Zenon napisał/a:

Najlepszą metodą jest ignorowanie wpisów trola.

Albo próba zdemaskowania i udowodnienia stronniczości. Pokonaliśmy Wlosciania, pokonamy i Naszą Drogą Urzędniczkę Kamilę. A czym? Argumentami, dedukcją, siłą rozumu. Tego nam nie brakuje.

84

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wielce Szanowna P. Anna kłopot Gminy- Walusiak; czasem jest tak że pracownik przewyższa intelektualnie szefa i choć w Pani przypadku zdarzało się to nader często , to jednak doradzałabym nie zrażać się i wykorzystać ten potencjał w szeroko pojetym interesie szkoly.To Pani powinno zależeć na tym by w swoim gronie mieć fachowców i nie postrzegać ich jak zagrożenie.To Pani powinna likwidować podziały  na swoich i obcych według wypracowanego przez siebie towarzysko-rodzinnego klucza.  To Pani jako szef powinna stworzyć przejrzyste reguły  i nie pozostawiać marginesu na domysły, a przede wszystkim rozliczać za pracę a nie poglądy.Jeżeli nie umie Pani czerpać korzyści  z wiedzy innych ludzi jest pani łasa na pochwały i lizusowstwo a do tego przekonana o swojej nieomylności to jako Dyrektor jest Pani skończona. Jak widzi pani dalszą swoją pracę  nie mając autorytetu?Na jak długo zadowoli Panią obcowanie w towarzystwie wzajemnej adoracji?
i kiedy ktoś życzliwy podpowie?....Czas odejść!
Jest jeszcze jeden aspekt sprawy o którym się nie mówi a który wprawia w zakłopotanie ludzi chcących wycofać się  z Pani kręgu  tak, aby nie było to odebrane jak zdrada.
W tym miejscu polecałabym wypróbowane przez Panią metody; kultura na pokaz,fałszywy uśmiech i z trudem skrywana obłuda.

85

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

sąsiad napisał/a:

Czyżby pani Anna Walusiak hołdowała zasadom głoszonym przez tego wielkiego cara narodu rosyjskiego?

Drodzy forumowicze, prosiłbym jednak uważać. Jeśli pani Walusiak  zna ukazy carskie odnoszące się do relacji podwładny przełożony to może i znać zalecenia Piotra I przekazane ludowi rosyjskiemu w ukazie dotyczącym badania świadków. Zalecenia były następujące: "Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa".
Znając koneksje pani Anny Walusiak zalecał bym jej jednak " Młot na czarownice"  wielebnych Sprengera i Kramera.

86

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Rośnie kult dyraA. Kult pięknej katastrofy: edukacyjnej, społecznej, finansowej. Niech nie łudzi się ten, kto czeka na rychłe rozwiązanie afery kozubnickiej. Ona oficjalnie sączy się jadowitym strumyczkiem od ponad pół roku, a swoim zakresem obejmuje trzy lata wstecz. I nic się nie dzieje. I nie stanie się, aż do sądowych wyroków, na które czeka władza i jej układ oraz nauczyciele, mający z konieczności przedłużone „wakacje”.

Wątek afery kozubnickiej poruszył już kilkadziesiąt aspektów, ale to na pewno nie wszystkie.

tse tse napisał/a:

Jest jeszcze jeden aspekt sprawy o którym się nie mówi a który wprawia w zakłopotanie ludzi chcących wycofać się  z Pani kręgu  tak, aby nie było to odebrane jak zdrada.

Chętnie poznam kolejny i chętnie poznam daty rozpraw sądowych, po których już nic nie będzie takie samo i dla funkcjonariuszy układu, i dla opozycji, której ze szczerego serca kibicuję. Wiążę ogromne nadzieje, że już po sprawie będziemy mogli hołubić, zgodnie z polską specjalnością kolejną klęskę. Żywić się padliną jednak nie będę. Krwi, czyli faktów chcę teraz.

Nie miałem zielonego pojęcia, że ukaz cara Piotra I rozpęta polemikę. Wstawiłem tekst dla NDU Kamili chcąc napiętnować Jej źle pojętą lojalność i brak samodzielnego myślenia. A tu taki strzał. Nie liczę na to, że osoby, które mogły osobiście przeczytać ukaz potwierdzą szok, jakiego doznały po zasadniczym zrozumieniu jego sensu. Niewiele osób chce się demaskować.  Ale może lizusom ślącym pochwały w kierunku dyrA zaświta druzgocząca myśl: czas przestać karmić zgniły układ, który waląc się może zbrukać dzisiejszych popleczników.

Idąc tropem Wielkiego Brata zza wschodniej granicy można jeszcze dodać słowa Yakowa Smirnoffa
„Sowiecka milicja miała Wydział Osób Zaginionych. Tam decydowali, kto ma zaginąć”.

87

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Co Pan opowiadasz jak właśnie przeczytałem na BIP gminy, że kasztelan ogłasza przetarg na wymianę CO na Kozubniku.

Szkoła podstawowa w Porąbce się wali a koleżanka będzie miała nowe rurki i kaloryferki.

Stawiam flaszkę, że przetarg wygra firma z Kobiernic a czyja to sobie dopowiedzcie  smile


http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … dent=10955


WYMIANA INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA W BUDYNKU PUBLICZNEGO GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W PORĄBCE

Dzieciom w podstawówce w kibelkach zagraża Bóg wie co, szkoła jest warunkowo dopuszczona przez Sanepid, a DyrA będzie mieć funkiel nówka instalację .......  I co można wredni krytykanci?

Złe języki gadają, że kasztelańscy nie mają kasy, a tu widać czarno na białym, że kasa jest.

Niech żyje kasztelan niech żyją dworzanie .... hura hura hura.

88

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

wieszczu napisał/a:

...chętnie poznam daty rozpraw sądowych, po których już nic nie będzie takie samo i dla funkcjonariuszy układu, i dla opozycji, której ze szczerego serca kibicuję.

Druga rozprawa w Sądzie Rejonowym w Żywcu Wydział IV Pracy z mojego powództwa przeciwko Publicznemu Gimnazjum im. Jana Pawła II, ul. Kozubnicka 5, 43 – 353 Porąbka o przywrócenie mnie do pracy u Pozwanego na dotychczasowych warunkach pracy i płacy będzie miała miejsce pod koniec września. Nie ma gwarancji, że będzie to rozprawa ostatnia. W podobnej sytuacja znajdują się pozostałe trzy nauczycielki, które od 1 września już oficjalnie pozostają bez pracy. Ich rozprawy odbędą się w połowie października.

89 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2012-09-03 11:59:15)

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Czyli już wiemy coś więcej. Jeśli dobrze liczę to będą już cztery miesiące od dnia zwolnienia. Strona pozwana może się od wyroku odwołać, co wydłuży proces, ale też zwiększy późniejsze roszczenia. Cały czas odczuwam zupełną nierzeczywistość sytuacji. Skompromitowany urzędnik wznosi się na szczyty swojej obłudy i zakłamania, czworo porządnych ludzi czeka, aż żarna prawa zmielą niesprawiedliwość.

Z góry proszę o wybaczenie za mój brak umiaru, pojawił się w moich myślach kolejny dylemat. Kieruję więc zapytanie do circusa vel. SK  - jak decyzję o zwolnieniach motywuje DyrA i jak przed zarzutami broni się przed PIP. Uważam, że mamy prawo to poznać, choćby dlatego, żeby uciąć spekulacje i domysły.

90

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Dla odmiany trochę z innej beczki.
Brawa dla P. dyrektor w Bujakowie za bezbłędne wyczucie intencji sekretarza gminy, wróżę Pani świetlaną przyszłość..

2012.08.24 - Oferta pracy nr 5938 (strona Kuratorium Oświaty i Wychowania w Katowicach)
Zespół Szkół w Bujakowie
  Bujaków ul. Szkolna 13
  43-356 Kobiernice.

Poszukiwani pracownicy na stanowiska:nauczyciel przyrody

Wymagania oraz informacje dodatkowe:
Wykształcenie wyższe mgr z zakresu wychowania fizycznego z przygotowaniem pedagogicznym i uprawnieniami do prowadzenia gimnastyki korekcyjnej oraz studia podyplomowe z zakresu przyrody z przygotowaniem pedagogicznym a także stopień instruktora rekreacji ruchowej fitness nowoczesne formy gimnastyki.

Oferty prosimy składać osobiście na adres podany wyżej lub e-mailem na adres: bgimna@op.pl.
Telefon: 0338108000

Żadne oferty nie są tak śmieszne jak ta powyżej. Nawet Kuratorium daje na to przyzwolenie.
Ogłoszenie to dotyczy córki gminnego sekretarza. Od kiedy to od nauczyciela przyrody wymagane jest wykształcenie z zakresu wychowania fizycznego i rekreacji fitness? Na układy nie ma rady. Pozdrawiam.

91

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

A może chodzi o dobrą kondycję fizyczną kandydata. Albo może przyszły pedagog będzie miał w zakresie obowiązków świadczenie ekstra usług rekreacyjno-relaksujących?

Ale jaja.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

92

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Zenon napisał/a:

Ale jaja.

Internauci i forumowicze są nieocenieni. W załączniku zrzut ekranowy ogłoszenia, które znajdziemy tu:
http://app.kuratorium.katowice.pl/ofert … ferty.aspx
7 strona
KO zamieściło ogłoszenie nie weryfikując jego treści, tak sądzę. A że oferta rozpisana jest pod konkretną osobę to już inny temat, który KO nie interesuje. A jak się czuje wspominana pani - córka? Obiło mnie się o uszy, że temat potencjalnej nauczycielki przyrody w ZS w Bujakowie to kolejna grubsza sprawa. Czy wcześniej nikt tego przedmiotu nie uczył?

93

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

nkarta napisał/a:

Dla odmiany trochę z innej beczki.
Poszukiwani pracownicy na stanowiska:nauczyciel przyrody
Wymagania oraz informacje dodatkowe:

Inne ogłoszenie mogłoby wyglądać tak:

Urząd Gminy w.........
Poszukiwani pracownicy: sekretarz gminy

wykształcenie - licencjat,
umiejętności - znajomość problematyki zajęć praktyczno-technicznych z zakresy szkoły podstawowej i gimnazjum
przymioty specjalne - zamiłowanie do pożarnictwa.

a inne może wygadać tak:

pracownik administracyjny, wymagania:

- znajomość rehabilitacji i odnowy biologicznej
- przymioty specjalne - bezpośrednie pokrewieństwo rodzinne z dyrektorem komórki.

Tak można by dalej, a to o radcy prawnym, sekretarce itd

94

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

wieszczu napisał/a:

jak decyzję o zwolnieniach motywuje DyrA i jak przed zarzutami broni się przed PIP. Uważam, że mamy prawo to poznać, choćby dlatego, żeby uciąć spekulacje i domysły.

Poznanie prawdy o kulisach naszego zwolnienia zbliża się wielkimi krokami. Mamy wszystkie dokumenty świadczące za nami. Mamy dowody na to, że instytucje kontrolujące PG JPII na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy były wprowadzane w błąd. Niestety dla nas i dla gimnazjum wyjaśnienia naszego pracodawcy zostały uznawane za prawdziwe. Czas wyjawić prawdę zwłaszcza, gdy wiele osób na nią czeka.

Dziś chcemy się dobrze przygotować do kolejnych rozpraw i do odpowiedzi na pytanie czego tak naprawdę od siebie oczekujemy.  Na samorząd lokalny w całości nie możemy liczyć.

Chcę jeszcze podkreślić, że podpisuję się pod każdym słowem użytkowników forum o nicku Bolles, wieszczu,  Ignacy Kocemba, bulinek, Morlinek, sąsiad, nkarta i zatroskany skierowanym pod adresem konfliktu w PG JPII.

95

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

wieszczu napisał/a:

Czyli już wiemy coś więcej. .

Może to zabrzmi patetycznie ale życie to ciągły wybór. Początkiem roku zaufałem słowu, dokonałem wyboru, stanąłem po określonej stronie, wystąpiłem w obronie sprawy i ludzi. Naraziłem się na szykany słowne i różne oskarżenia, adwersarze broniąc przegranej sprawy nie przebierali w środkach. Dzisiaj już wiem, że było warto. Padają kolejne szańce, przyjdzie czas na ten ostatni. Nie wiem tylko czy będzie to powód do satysfakcji, raczej do gorzkiej refleksji.

96

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

circus napisał/a:

Poznanie prawdy o kulisach naszego zwolnienia zbliża się wielkimi krokami. Mamy wszystkie dokumenty świadczące za nami. Mamy dowody na to, że instytucje kontrolujące PG JPII na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy były wprowadzane w błąd.

To doskonały pomysł. Im dalej od Kozubnika, tym wiedza o poczynaniach DyrA mniejsza. Łatwiej o przekłamania i plotki. Ludziska dociekliwi są, pytają, ale nie mają z czego czerpać wiedzy. Lepszej okazji na niezależną, opiniotwórczą opozycyjną gminną gazetkę już nie będzie. 

circus napisał/a:

Chcę jeszcze podkreślić, że podpisuję się pod każdym słowem użytkowników forum o nicku Bolles, wieszczu,  Ignacy Kocemba, bulinek, Morlinek, sąsiad, nkarta i zatroskany skierowanym pod adresem konfliktu w PG JPII. .

W imieniu własnym i innych wymienionych składam podziękowania za docenienie słowa pisanego. Czym sobie zasłużyliśmy?

Szańce już się kruszą. Wyczuwam pewnego rodzaju napięcie w oczekiwaniu na werdykty, które niczego nie zakończą.  Werdykty, wyroki rozpoczną proces demontażu tego, co jak czytałem na sąsiednim wątku rozpoczęło się 13 lutego bieżącego roku. Nie mam pojęcia w czym rzecz, więc czekam na wieści i zacieram ręce. Liczę na to, że dzisiejszej nocy i w kolejnych wiele osób będzie miało kłopoty ze snem. Dobranoc.

97

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

wieszczu napisał/a:

  W imieniu własnym i innych wymienionych składam podziękowania za docenienie słowa pisanego. Czym sobie zasłużyliśmy?

Dnia 27 kwietnia 2012 roku do Komisariatu Policji w Kobiernicach wpłynęło doniesienie Pani A Walusiak, Dyrektor PG w Porąbce, która w protokole z przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie i przesłuchania w charakterze świadka osoby zawiadamiającej oraz przyjęcie wniosku o ściganie twierdzi, że (pisownia oryginalna) „W związku  wykonywaniem przeze mnie obowiązków służbowych na portalu internetowym”Forum.Czaniec.pl” zostałam znieważona jako funkcjonariusz publiczny przez użytkowników tegoż portalu pn. „Bolles” i inni w okresie od lutego20122012 roku do marca 2012 roku , które to osoby pod moim adresem wypowiadają się na mój temat mojej osoby obraźliwe wypowiedzi” – koniec cytatu. Dalej padają szczegóły wypowiedzi obraźliwych, do których powrócę.

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Żywcu „odmówił wszczęcia dochodzenia w sprawie znieważenie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe oraz pomówienia o działaniu, które może narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska – Anny Walusiak za pomocą środków masowego komunikatu, co miało miejsce w okresie  od 23 stycznia 2012 r.  do 26 kwietnia 2012r. na forach internetowych stron www.czaniec.pl
-tj. o przest. z art. 216 § 2 kk – wobec braku znamion czynu ściganego z urzędu i braku interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania występku prywatnego”.

98 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2012-09-07 12:38:07)

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

No to masz ci los. Drogi Panie Przemysławie Jakimowiczu – Administratorze forum, nie ma  żadnych powodów do zamykania wątku „Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?”.  Mało tego, w interesie społecznym jest kontynuowanie naszych wypowiedzi, zwłaszcza teraz, gdy robi się tak ciekawie.  Zamieszczając nasze wpisy w dopuszczalnych granicach prawdy niczego nie musimy się obawiać.  Ewentualnie tylko tego, że na naszym wątku poczujemy dużo swądku. Może to postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia otworzy usta niezdecydowanym i nasze forum będzie areną mówienia prawdy. To po pierwsze.

Po drugie bardzo proszę SK o przekierowanie swoich wypowiedzi na jeden wątek, czyli tu, gdzie teraz jesteśmy. Unikniemy chaosu i łatwiej będzie mieć pod ręką całą dostępną wiedzę.

Nieśmiało zapytam, czy można opublikować doniesienie i decyzję prokuratora? Nic tak nie zamyka ust miłośnikom układu, jak słowo drukowane, opatrzone pieczątkami. To po trzecie.

No i po czwarte chętnie poznałbym osobiście grono osób, na które został złożony donos (Pan Wloscianin może zacząć pastwić się nad donosicielami). Założymy KMWS - Koło Miłośników Wolnego Słowa, lub inną organizację, oczekuję propozycji.

99

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

wieszczu napisał/a:

No i po czwarte chętnie poznałbym osobiście grono osób, na które został złożony donos .

Jestem jednym z antybohaterów opowieści zatytułowanej Przyjęcie ustnego zawiadomienia o przestępstwie i przesłuchania w charakterze świadka osoby zawiadamiającej." Narratorem jest naturalnie pani Anna Walusiak. W jej opowieści występuję jako internauta o nicku Ignacy Kocemba. Ponieważ pani Walusiak czyta forum już informuję, że to nie mój nick, to moje imię i nazwisko, od urodzenia. Najwyższy czas podzielić się wiedzą. Wszyscy powinni wiedzieć jak widzi świat pani Anna Walusiak, naturalnie przez pryzmat policyjnego protokołu.
Proszę jednak o odrobinę cierpliwości.

100

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

circus napisał/a:

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Żywcu .....

Prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia w sprawie wobec braku znamion czynu ściganego z urzędu i braku interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania występku prywatnego.

Czy Anna W. może utracić coś czego już nie posiada?
To pytanie zadaję w kwestii posiadania zaufania potrzebnego do piastowania stanowiska dyrektora szkoły.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.