Wkrótce aplikacja Czaniec news

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego. Widok z lotu ptaka.

Czaniec - centrum

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Ponad 5700 mieszkańców.

Czaniec - miejscowość historyczna

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Wzmiankował o niej już Jan Długosz w swoich kronikach.

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego.

Czaniec - wczesnobarokowy dwór

Dwór obronny w Czańcu – siedemnastowieczny budynek - piętrowa rezydencja szlachecka o cechach obronnych.

Czaniec - kościół

Kościół z okresu międzywojennego z barokową wieżą, XVI-wiecznym obrazem Matki Boskiej

Zapora i Jezioro Czaniec

Zbiornik wyrównawczy, zapora i jezioro Czaniec na rzece Soła o powierzchni 45 ha.

Czaniec - parafia pradziadów papieża

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Czaniec - miejscowość zabytków

Czaniec to nie tylko renesansowy dwór czy kościół z barokową wieżą, rokokowe ołtarze i ambona, to także szereg innych zabytków. W Czańcu znajduje się kilka przydrożnych lub polnych kapliczek i kaplic.

Czaniec - zaciszne miejsce

Z dala od zgiełku, znaleźć można spokojne miejsca dla chwil relaksu, np. na górskich szlakach. Czaniec to także góry, łąki i lasy, gdzie bez trudu spotkać można dziką zwierzynę.

Czaniec - figury świętych

W całej miejscowości można natknąć się na różnego rodzaju figury świętych i stare kapliczki.

Szkoła na Dolnym Czańcu

Wybudowana w 1909 roku szkoła nosiła pierwotnie nazwę: Szkoła Jubileuszowa imienia Franciszka Józefa I, później: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza. Przebudowana w roku 1981. W 2002 roku dobudowano halę gimnastyczną.

Czaniec - pamięć o papieżu Janie Pawle II

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Cmentarz komunalny w Czańcu

Obecny cmentarz komunalny. Mało kto jednak wie, że dawno temu na Zagłęboczu znajdował się cmentarz choleryczny, który został zlikwidowany. W jego miejscu znajduje sie obecnie krzyż, który upamiętnia ofiary epidemii cholery, która panowała w Czańcu i okolicy w latach 1846-1847

Góry...

Palenica, Bukowski Groń, Trzonka, Przełęcz Bukowska, Złota Góra, Porębski Groń. Na szczycie Palenicy stoi krzyż, postawiony tutaj w jubileuszowym 2000 roku. Jest na nim napis: Odródźcie się pod względem narodowym i religijnym, a da wam Bóg przyszłość szczęśliwą.


Aktualności

  Jeśli widziałeś coś ciekawego, masz ważną informację, ciekawe zdjęcie, albo film - WYŚLIJ DO NAS! lub napisz do nas na Facebooku
  Publikujemy wszystkie materiały dotyczące Czańca i najbliższych okolic!

Sytuacja epidemiczna COVID-19 w Gminie Porąbka. Stan na 2020-10-30. Źródło: PSSE Bielsko-Biała.
Strzałki pokazują zmiany w stosunku do dnia poprzedniego.

UWAGA! Od 30.10.2020 PSSE w Bielsku-Białej przestała podawać statystyki zachorowań w podziale na gminy (tylko cały powiat bielski)!

b/d Nadzór epid. b/d Hospitalizowani b/d Kwarantanna b/d Izolacja domowa b/d Zakażeni b/d Ozdrowiali b/d Zmarli
Dodał: admin,11-12-2016

Artykuł sponsorowanyW dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na aktywne oszczędzanie i chętnie korzysta z lokat bankowych. Są one jednym z najbezpieczniejszych i najpopularniejszych sposobów na odkładanie pieniędzy, mogą ułatwić zebranie gotówki na remont mieszkania, nowy samochód czy też na przyszłość dziecka.

Co to jest lokata bankowa i jakie są jej rodzaje?
Lokata bankowa to produkt, który służy do lokowania oszczędności w celu ich pomnożenia. Jest to swego rodzaju depozyt pieniężny odkładany na określony czas do banku – wpłaconego tam kapitału nie możemy naruszyć przed upływem tego okresu. Jeśli posiadamy dodatkową gotówkę i nie chcemy na razie wydawać tych pieniędzy, warto pomyśleć nad sposobem na ich zagospodarowanie. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie założenie lokaty bankowej, na której odłożona suma będzie zarabiać. Decydując się na lokatę, warto zapoznać się z ofertami, które proponują nam różne instytucje finansowe. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lokat bankowych. Jak więc wybrać najlepszą dla siebie? Na PADO24 porównasz najlepsze lokaty! Co warto wiedzieć o tego typu produktach? Można je podzielić między innymi na odnawialne i nieodnawialne. W przypadku pierwszej opcji po upływie określonego terminu lokata jest automatycznie odnawiana, natomiast przy drugiej po zakończeniu umowy środki zostają przelane na rachunek klienta. Inny sposób podziału lokat związany jest z okresem, na jaki depozyt został zawarty. Największą popularnością cieszą się lokaty standardowe (terminowe), przy których klient powierza bankowi swoje środki na ustalony okres, a w zamian otrzymując gwarantowany zysk wynikający z oprocentowania lokaty. Po upływie tego terminu bank wypłaca klientowi ulokowaną kwotę wraz z odsetkami. Ponadto możemy spotkać się jeszcze z innymi podziałami i rodzajami lokat.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lokatę, i czy warto ją założyć?
Lokaty bankowe od dawna znajdują się wśród najpopularniejszych produktów bankowych. Chętnie je zakładamy, gdyż są bezpieczną formą oszczędzania oraz pozwalają nam z góry znać zysk, na jaki możemy liczyć po zakończeniu umowy. Wybierając lokatę, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na trzy podstawowe czynniki: oprocentowanie, częstotliwość kapitalizacji odsetek i to, jak długo ma ona trwać. Im wyższe oprocentowanie, tym wyższy zysk. Jednak znaczenie ma nie tylko jego wysokość, istotne jest również to czy jest ono stałe czy zmienne. Najczęstsze, bo najbardziej przewidywalne jest oprocentowanie stałe. Równie ważna jest kapitalizacja odsetek – może ona być dzienna, miesięczna oraz kwartalna. Ale zasada jest bardzo prosta – im częstsza kapitalizacja tym większy zysk. Czasem, by zyskać więcej, warto wybrać lokatę z niższym oprocentowaniem, ale z większą częstotliwością kapitalizacji odsetek, co w ostatecznym rozrachunku przyniesie nam korzyści. Dokładnie powinniśmy też przemyśleć, na jaki okres chcemy powierzyć bankowi oszczędności – pamiętajmy, że zrywając lokatę wcześniej, możemy utracić wszystkie zgromadzone odsetki, czyli nasz zysk. Lepiej więc zdecydować się na krótszą, a potem wpłacić środki na kolejną lokatę, niż założyć od razu długoterminową, by za jakiś czas ją zerwać i tylko na tym stracić.

Znajdź korzystną lokatę bankową z PADO24
Szukając odpowiedniej lokaty bankowej, warto zapoznać się ze wszystkimi aktualnymi ofertami, które proponują banki. Dzięki portalowi PADO24 możesz poszerzyć swoją wiedzę o niezbędne informacje, które przydadzą Ci się przy wyborze najlepszej lokaty. Dodatkowo skorzystasz z bardzo przydatnego narzędzia, jakim jest porównywarka finansowa, która pozwoli Ci wybrać lokatę dopasowaną do Twoich możliwości. Jeśli masz trochę wolnej gotówki, to zamiast trzymać ją w „skarpecie” – załóż lokatę i pomnóż swoje pieniądze z PADO24.

Go back
Komentarzy: 0, czaniec.pl nie bierze odpowiedzialności za treść nadsyłanych komentarzy!

Skomentujesz?

Twoja nazwa Twój e-mail Komentarz: Wstaw emotikonę smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Przepisz kod z obrazka:
CAPTCHA, click to refresh


PAMIĘTAJ!
Nie należy umieszczać komentarzy, które:
- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);
- propagują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.);
- propagują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.);
- obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego);
- obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego);
- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);
- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.).
Dane autorów komentarzy są zapisywane w bazie i w razie naruszeń zostaną przekazane odpowiednim organom władzy
Powered by CuteNews
Najnowsze filmy: