376

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

"Wypowiedz godna najtęższych umysłów".

377

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Kompromituj się dalej.

378

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Człowieku wyluzuj wreszcie, bo się udusisz.

379

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jak dotąd jedyny głos rozsądku. Dzięki banan11. Zastanawiając się nad tą sprawą doszedłem do wniosku, że na pewno, co najmniej kilku radnych czyta nasze forum i łudziłem się, że podejmie temat. Niestety przeraziło mnie brak zainteresowania ze strony mieszkańców. Według mnie nie możemy wymagać od radnych, czy ich oskarżać o nie podjęcie dialogu, skoro z szanownych forumowiczów nikt nie poparł mojego wniosku. Skoro radni nie widzą potrzeby informowania mieszkańców to nie będą tego robić. Zauważmy, że przykład idzie z góry, a chodzi mi kontakt z Radą Gminy. A może by dokonać zmiany dotychczasowych radnych na, takich, którzy będą czuli, iż są przedstawicielami społeczeństwa?

380

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A gdzie Twoje krasomówcze popisy?

381

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

guru napisał/a:

S ale ja naprawde uwazam
guru

1.    Uwierz mi, że mam naprawdę najgłębiej jak to tylko możliwe, to co uważa ignorant, który próbuje zatuszować brak treści merytorycznych pseudo oratorskimi sformułowaniami .
2.    Fajnie, że coś się dzieje na forum smile
3.    Szkoda, że kosztem zaśmiecania kolejnego tematu, ale odnoszę wrażenie, że jest to wszystkim obojętne.
4.    Z powodu braku racjonalnej argumentacji ze strony przedmówcy proponuję moderatorowi wyczyścić temat i zakończyć ?farsę? smile

382

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

W psychologii uciekanie się do obraźliwych epitetów oznacza najczęściej wyczerpanie racjonalnych argumentów. A według mnie - ważniejsze od samej umiejętności czytania jest umiejętność czytania ze zrozumieniem.

383

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Specjalnie dla guru

pat napisał/a:

w niedługim czasie podam adres galerii na forum.

j.w.

384

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Przejeżdżając dziś przez centrum naszego Czańca zaobserwowałem srebrne BMW, bordowe Daewoo, Bordowe Kangoo, wielką Hondę i srebrną Mazdę 626. Wywnioskowałem, że w Domu Kultury, pod którym były owe samochody zaparkowane trwa posiedzenie Rady Wsi. Możliwe oczywiście, że się pomyliłem. Ale równocześnie pomyślałem, że może wspomniana Rada wyznaczyłaby w swoich szeregach kogoś w rodzaju rzecznika, kto by przekazywał na naszym forum ustalenia z posiedzenia. Byłby to może sposób na stworzenie jakiegoś ruchu na umierającym forum i trochę sztuczną, ale jednak jakąś zawsze próbę reanimacji. Wiem, że na 100% kilka osób z Rady Sołeckiej czyta to forum i przekaże moją sugestię na posiedzeniu Rady.

Jednym z czynników ilustrujących poziom inteligencji jest poczucie humoru. Ale skoro rozmówca poczuł się urażony to ja bardzo przepraszam.

http://mojestringi.pl/Galeria_stringow_ … 08___11085

Człowieku skoro wszyscy Cię ignorują to jest jakiś znak i skoro nie potrafiłeś wyciągnąć z tego żadnych wniosków i dalej prowadzisz monolog to świadczy o Twoim ?bardzo wysokim? ilorazie inteligencji.

Czyżby krytyka mojej wypowiedzi została podyktowana tym, iż pozwoliłem sobie wskazać kłamliwe stwierdzenia mnie krytykującego?

Zanim zredagowałem swego posta postanowiłem poczytać trochę. I o ile moja opinia w stosunku do przytoczonego tu lekarza jest bardzo podobna do przedmówców o tyle z adminem nie mogę się zgodzić. Zgodnie z dokumentacją wybierając ośrodek NZOZ w Porąbce wybrałeś również ośrodek zdrowia w Czańcu. Dlaczego? A mianowicie w gminie Porąbka jest tylko ośrodek zdrowia w Porąbce, a ośrodek w Czańcu jest jego zamiejscową placówką. Umożliwiło to między innymi wykonywanie wielu specjalizacji w ramach jednego ośrodka pomimo braku przystosowanego budynku. Lekarze specjaliści są rozsiani po całej gminie. Po drugie Polimed jest czysto komercyjną jednostką nastawioną na zarabianie i pomimo iż cały świat składał deklarację przynależności zgodnie z wykładnią prawa w tym temacie deklaracja ta jest nic nie warta. Można by się tutaj rozpisywać, temat jest szeroko poruszany. Po trzecie obdarzona superlatywami Pani Gilowska jest bodajże współwłaścicielem Polimedu i między innymi za jej przyzwoleniem doszło do zaistniałej sytuacji zachowania lekarza Kadriana (wzięło się to z braku konsekwencji wcześniejszych skarg w tym temacie, a uwierzcie mi że były liczne). Po czwarte Zachowanie lekarza Hadriana jest adekwatne do sytuacji całej spółki Polimed w naszej gminie (nie jasna umowa ze spółką, pokrywanie przez gmine kosztów działalności spółki pomimo jej komercyjnego charakteru, niewyjaśnione zwolnienia z podatków, czy wymuszanie na Wójcie konieczność remontowania obiektów na których prowadzi działalność spółka). Reasumując: zachowanie wspomnianego lekarza jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, w sprawa ma tzw drugie dno.

390

(40 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Nie mam pojęcia jak to uratowali, jak już mówiłem powtarzam tylko zasłyszane informacje.
Plan nie jest wyłożony bo jest dopiero w trakcie planowania: ustalenie wszystkich warunków jakie trzeba spełnić, negocjacje z właścicielami działek itd.
A Twój sposób wypowiedzi Zenon mogą sprowokować i pewno to jest Twoim celem, ale nie ważne, wtedy debata staje się ciekawsza.

391

(40 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Z dzisiejszego wywiadu mogę potwierdzić słowa fansc. Przebudowa centrum i budowa pierwszego z 3 etapów przebudowy ul Kard Karola Wojtyły ma w miarę możliwości odbyć się w tym samym czasie i wszyscy do tego dążą. Na 100% odbędą się 2 z 3 planowanych etapów budowy przebudowy ulicy Kardynała K. Wojtyły. Etap 3 jest pod znakiem zapytania, trzeba uwinąć się z dwoma etapami w określonym czasie a najlepiej wszystkie 3 etapy zakończyć do końca 2009 roku i jeszcze jakieś obwarowania. Projektant centrum i drugiego etapu przebudowy jest ten sam, albo pewno będzie ten sam. Problemem jest Pan Wójt Gminy Porąbka, a mianowicie podczas przebudowy ulicy Kardynała zostanie zbudowany nowy chodnik, pod warunkiem że UG Porąbka zleci jedynie zaprojektowanie chodnika. Pan Bułka odmówił. Sytuację uratowali Radni Sołectwa Czaniec, którzy zobligowali się zrobić taki projekt. Dodam, iż jeżeli chodnik nie zostanie wybudowany podczas przebudowy ulicy Kardynała, to nie powstanie pewno nigdy ze względów praktycznych i teoretycznych.
Na koniec powiem że wszystko to usłyszałem w ... (nieważne). Nie widziałem ani jednego dokumentu potwierdzającego to co napisałem, dlatego bardzo proszę o nie przyjmowanie tego za pewniaka.
Tak czy inaczej chciałem zauważyć, że wszystko zmierza ku jak najlepszemu, a Wy już zaczynacie krytykować i narzekać.

392

(9 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Ten sklep z Bielska to to samo co łapiesz z gimnazjum. A opinie - ilu ludz ityle opini, generalnie negatywnych. Wjadomo że to nie kabelek. Proponuję ściągnąć "instalatorów", niechaj zmierzą i określą możliwości techniczne, w końcu to im będziesz płacił. W nawiązaniu do internetu z tpsa przez radio to mogę powiedzieć, że ilu znam ludzi którzy mają takowy wynalazek to u nikogo to nie działa.

393

(5 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Po wizycie ksiedza o imieniu bodajże Marek, zastanawiam się czy w przyszłym roku nie rezygnować z przyjmowania księdza. Myślę, że to jest komentarz, który pozwoli zrozumieć moją opinie na powyższy temat.

394

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Sprawa wygląda według mnie tak:
1.    Czepiacie się na siłę. Do tej pory mieliście i tak poodśnieżane lepiej niż wszyscy dookoła a i tak wam się nie podobało.
2.    W tym roku macie pokaz możliwości, narzekaliście więc stanęli na wysokości zadania i macie co chcieliście.
3.    Z tego co czytam wynika że chcielibyście mieć drogi jak w lecie, ale bez użycia jakichkolwiek środków ? według mnie w miarę jedzenia apetyt rośnie, już wam nie wystarcza dobra droga, już wam przeszkadza technika użyta do tego. Zastanawiam się czego się przyczepicie w przyszłym roku.
4.    A co do Zenona to miałem ochotę już dawno odpisać ale chciałem się przygotować i miałem rację. Mylicie pojęcia i proponuje się najpierw dogłębniej zapoznać z tematem w jakim się wypowiadacie.
5.    Moje prywatne zdanie ? niech sypią dalej szlaką, piasek jest do niczego i myślę że każdy kierowca, który ma porównanie powie to samo.
6.    A na koniec moje podziękowania dla ludzi którzy wykonują tak przez was krytykowana pracę. Wstają wcześnie rano i dojeżdżają do pracy po nieodśnieżonej drodze, marzną i mocno się poświęcają i podejrzewam że święta i sylwester będą mieli albo pracowity albo cały czas będą w gotowości. Proponuję wszystkim czasem się zastanowić przed skrytykowaniem.

395

(7 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Rozumie że Pan Łyczko partycypował w kosztach.
A na poważnie to nie wróże nowej nawierzchni zbyt długiego żywota. Została położona chyba w najmniej odpowiednim czasie: wieczorem mróz, a masa została położona na warstwe lodu, błota, żużlu i soli po pierwszym ataku zimy. Poza tym w takiej niskiej temperaturze nie zostanie dokładnie uwalcowana a to jest podstawa aby zachować spoistość. Poza tym teraz będzie zima i jak sypną solą to roztopi się śnieg i rozmarzlina wpłynie do nie do szczelin w nie do końca uwalcowanej powierzchni (jakby to było np. w lecie) a następnie w nocy zamarznie i zwiększając swoją objętość utworzy nową dziurkę, którą później Pan Łyczko odpowiednio powiększy.
A według mnie to jest zdecydowanie za cienka warstwa w związku z działalnością kilku trzydziestokilku tonowych ciężarówek.

396

(43 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Od początku swojej kadencji Radnego Powiatowego załatwił między innymi remont ulicy Zagłębocze i ulicy Kardynała Karola Wojtyły, gdyby nie awersja Wójta Porąbki byłby jeszcze chodnik aż do Roczyn. Czy to mało jak na razie? Proszę zobaczyć na wyniki LKSu i jego olbrzymi wkład w edukację młodzieży. Poza tym czy zauważyliście jak drastycznie padły inwestycje nie tylko w Czańcu od kąt jego miejsce zajął Pan B? Jak były rozmowy na temat przejęcia na mienie gminne cmentarza w Czańcu to sam zaproponował rozwiązanie, nie wiem czy czasem On sam nie był z tą propozycją u obecnego proboszcza. Tyle na początek. Mogę jeszcze trochę wymienić, ale czuje że i tak Dusia nie zmieni swojego zdania. PJ ? kto według Ciebie wchodzi do tej GTW? Pewno masz na myśli Waligórę - hehehehehe

397

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Czyli w tym roku znowu gminne będą wcześniej odśnieżone niż powiatowe, a koledzy z KR będą pomagać na powiatowych (widziałem w zeszłym roku osobiście). Pozostaje nam sie modlic o łagodną zimę.

398

(17 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Ja prywatnie używam ery a służbowo plusa. Na zblizonych modelach nokii era mi w Czańcu nie działa, za to plus dostatecznie ale jednak działa.

399

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A co chciałeś odśnieżać? Powtarzacie po raz setny standard i myślicie że to dalej śmieszne. A poważnie http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5509&ident=4999 wynika z tego że nawet zarząd naszych dróg (UG) nie za bardzo się stara o odśnieżanie. Przetarg był rozstrzygnięty kilka dni temu, z ramowej umowy wynika że wykonawców będzie obowiązywać od 1 listopada. Teraz tylko postraszyło, ale co jeżeli jutro nasypie pół metra? Wójt przyjdzie z łopata i nam odśnieży? Druga sprawa ? w opisie nie ma dróg powiatowych. Czyli w tym roku jak we wcześniejszych tyle kilometrów wykonawca będzie dojeżdżał do KKW? W zeszłym roku zimy nie było a gminne były wcześniej odśnieżone od powiatowych. Ciekawe co będzie w tym roku jak naprawdę będzie zima.
Dodam jeszcze jak w zeszłym roku ja udawadniałem jak źle jest odśnieżane w Kobiernicach a Wy że w Czańcu - http://bip.porabka.pl/BIPDownload.aspx? … 2007-1.pdf z tego wynika że Pan Fabia już nie pracuje w Kobiernicach, czyli coś w mojej teorii musiało być, za to KR Czaniec rośnie w siłe i odśnieża w tym roku nie tylko Czaniec ale i Kobiernice. Inna sprawa to czy wam się te wartości w zł nie wydają za niskie? Jestem kierowcą dużego samochodu i wiem ile trzeba na paliwo wydać i nie wydaje mi się to realistyczne.

400

(12 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

PJ napisał/a:

rozpocznie działalność

Co rozumiesz przez rozpocznie działalność? Z waszych wypowiedzi wynika że została zatrudniona przez UG. Przeglądnąłem wszystkie oferty i nie znalazłem najmniejszej wzmianki na ten temat.