Czy kolega Wieszczu na całej drugiej stronie wątku, potrafi w swoich wypowiedziach wskazać jakiś związek z tematem?

152

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

wieszczu napisał/a:

I nie liczę, że Panowie G zrozumiecie co mam na myśli

I tym kolejnym obraźliwym stwierdzeniem, uwierzyłem w szczerość przeprosin.

153

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

wieszczu napisał/a:

A tak pojawia się pytanie kogo darzysz większą niechęcią, wójta Bułkę, czy sekretarza Gałuszkę? Odpowiedź – obu.

Jeżeli ktoś ma inne zdanie od Twojego to jest obrzucony epitetami "Wyznawca Bułki", przesadne uproszczenie. Widzę, że nie wyobrażasz sobie, że ktoś może mieć swoje własne zdanie. Rozmawiać o sprzęcie tylko po to, żeby usłyszeć, że jeżeli nie jest się z nami jest się przeciwko nam, to jak to nazwałem głupia pyskówka, do niczego nie prowadząca. I To jest naj... dowód na to, że to głupia pyskówka. Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy mają spojrzenie na świat z perspektywy, sami wyciągają wnioski i mają swoje zdanie. A próba podzielenie społeczeństwa na zwolenników i przeciwników Bułki jest co najmniej prymitywne.

154

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie sprowokujesz mnie do kolejnej głupiej pyskówki.

155

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

morlinek1 napisał/a:

Dziwny jest ten kraj panie Galler ale to chyba twój świat, taki jaki sobie wymarzyłeś.

Nie sugeruj innym mylnie moich poglądów.

156

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

wieszczu napisał/a:

Ich zadanie to wyszukiwanie problemów, a nie rozwiązań.

To, że jestem zwolennikiem "nowej zabawki" dla naszych strażaków i stanąłem w ich obronie bo na to zasłużyli, kiedy na nich naskoczyliście, to według Ciebie jest postawa jak Ty to nazwałeś "anty"? To jest wyszukiwanie problemów? Mamy dostać nowy samochód i koledzy szukają argumentów, że po co, że szkoda pieniędzy, że strażacy są polityczni. I to ja szukam problemów?. Gratuluje trzeźwości oceniania i wyciągania wniosków.

157

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

morlinek1 napisał/a:

Mam wrażenie że galler i włoscianin to bułkowcy z krwi i kości

Nie wiem jak włościanin, ale co do Gallera to znowu się mylisz. Ja po prostu lubię obiektywizm.

sąsiad napisał/a:

przytoczę za wikipedia. pl

A nie mogłeś sobie tego sprawdzić wcześniej, tzn zanim podjąłeś temat.
Jak na razie jedynym efektem tych bezsensownych pyskówek jest jak napisał FireBoy brak auta w tym roku. Według mnie jest to porażka. Oby był dostępny w przyszłym roku. Przeciwnicy "kolejnej zabawki" możecie czuć się zwycięzcami. Gratuluje.

158

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

wieszczu napisał/a:

d)    Czy ośrodki zdrowia nie są czasami własnością prywatnej spółki, która już wywołała skandal na 300.000 zł?

Nie są. Ośrodki są własnością UG a jedynie wydzierżawiane.
Mnie bardziej ciekawi fakt, czy Polimed zwrócił kwotę, zakwestionowaną przez kontrolę w naszym UG.

159

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

morlinek1 napisał/a:

Ty się chyba na rozumy pozamieniałeś ze swoim psem smile

Co Ty chcesz osiągnąć obrażając mnie? Bo według mnie wystawiasz sobie opinie.

160

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

bibi napisał/a:

Co to znaczy na bezpieczeństwie się nie oszczędza?

Wybacz, ale co w tym stwierdzeniu jest niezrozumiałego?
Morlinek nie unoś się. To są Twoje słowa. Tylko je zacytowałem.
Koleżanki i koledzy, tak długo będziecie przeciwni jak to nazywacie "zabawkom", jak długo te "zabawki" nie uratują życia waszego, albo waszych dzieci. A najgorszym co można było zrobić, to wciągnąć w wasze śmieszne polityczne przepychanki naszych lokalnych bohaterów. Zamiast ich tak jak na to zasłużyli szanować, wieszacie po nich psy i każecie się im tłumaczyć za włodarzy.

161

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Trochę przesadziłem, przepraszam. Ale brak obiektywizmu mnie drażni niezmiernie. Na bezpieczeństwie się nie oszczędza, i należy się cieszyć, że chłopaki będą miały nas czym ratować, a nie narzekać i porównywać sprzętów tej klasy do zabawek.

162

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

morlinek1 napisał/a:

Potrzebne są te wozy bojowe jak drzwi w lesie ... zamiast inwestować mądrze kupuje się nowe zabawki....Idźmy dalej tym tokiem i kupmy sobie śmigłowiec do gaszenia pożarów bo w górach przyda się jak nie wiem co smile
Jak szaleć to z klasą i do końca smile

Jak nie dostaniemy wozu, to jednak upatrywał bym winnych wśród forumowiczów. Zastanawia mnie tylko czy to jest nagonka zorganizowana przez któregoś z radnych np Pana Sopiaka czy Pana Kocemby, czy jest to jednak osobiste zdanie forumowiczów.

163

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Nie uczciwe. FireBoy został zasypany pretensjami i oskarżeniami, a nie On powinien być rzecznikiem OSP. Jemu należy się akurat wdzięczność z naszej strony. On również został wykorzystany przez kilka osób zajmujących się propagandą, do walk politycznych. Nie wypowiadam się za OSP ościennych sołectw, ale za naszych chłopaków jestem pewny i wnerwia mnie wykorzystywanie ich w swoich prymitywnych propagandach. Oskarżenie, jakoby byli polityczni jest zdecydowanie nie prawdziwe. 100 x bardziej polityczny jest ksiądz proboszcz. Zejdźcie wreszcie z nich.

164

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

bibi napisał/a:

rzekome ataki na straż bo nikt was nie atakuje.

Ja z powyższych postów widzę jednoznacznie i bezpodstawny atak na strażaków.

Jakieś dla mnie to jest niejasne. Kto dokładnie miałby rozpowszechniać te informacje? Tzn jakie osoby, bo przecież GOK jako forma bezosobowa nie posiada głosu, tylko konkretni ludzie. Według mnie dość poważne pomówienia albo ze strony pracowników GOK w stosunku do Pana Tadeusza, a jeżeli to nie prawda ze strony Pana Tadeusza. Myślę, że sprawa w tym rozmiarze ma znamiona przestępstwa. Nie znam się, pewno kolega Zenon wyjaśni dogłębniej.

166

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Ja powielam propozycję, aby morlinka ignorować.

167

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

FireBoy napisał/a:

jeżeli chce Pan poznać całokształt finansów to zapraszamy na Walne zebranie, które odbędzie się na początku przyszłego roku.

Szkoda Twojej energii FireBoy. Morlinek nie przyjdzie, bo tam trzeba by się ujawnić i spojrzeć oskarżanym w oczy. Wtedy już tak łatwo nie rzuca się słowami. Poza tym poznał by, że wszystko jest w porządku i straciłby możliwość oskarżania. Według mnie morlinek zazdrości Wam powszechnego szacunku. Ale według mnie ma on podstawy.
Również uważam że straż jest póki co apolityczna i niech tak zostanie.

168

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

koleżanko lub kolego bibi mogła byś mi powiedzieć w jakim zawodzie na co dzień pracujesz?

169

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

banan11 napisał/a:

Jaki by to nie był temat, to zawsze są kłótnie, zazwyczaj personalne.

Przykre to jest ale niestety masz rację. Co do tematu, to tutaj nie ma co dyskutować. Sprzęt do ratowania jest niezbędny, a według mnie nie ma nic ważniejszego niż życie i zdrowie mieszkańców i na tym nie wolno oszczędzać.

170

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

wieszczu napisał/a:

Proponuję gallera!!!

Ale Ty jesteś zakompleksiony.
Co to poważnej rozmowy

wieszczu napisał/a:

Na zmiany przy aktualnym „pogłowiu” rady gminy szans nie ma żadnych.

Uważam, że nie masz racji. Jeżeli tylko pojawia się minimalna szansa na leprze, to obowiązkiem ludzi niezgadzających się z aktualną rzeczywistością, takich jak Ty się nim przedstawiasz, jest podjęcie tej próby. Inna sprawa, nie bardzo widzę potencjalnych kandydatów. Tzn widzę, ale akurat Oni niestety za Twoją radą trzymają się od tego z daleka. A z pośród wymienianych w plotkach, nie bardzo widzę sensowną kandydaturę.

171

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

wieszczu napisał/a:

Panie galler do pana ignorancji jeszcze powrócę.

Na swoim przykładzie chyba. Zacznij być poważnym i prowadź normalną konwersację z użyciem argumentów, a nie bombarduj ludzi, którzy nie zgadzają się z Twoimi poglądami, bo mają do tego prawo. A swoją natarczywą agresją, wystawiasz opinie tylko o sobie. No i najważniejsze bajarzu, wróć do tematu.

172

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

wieszczu napisał/a:

,Udowodnijcie zaradność, dbałość, transparentność działań , sukcesy gospodarcze, zarządcze  i przychylność wobec mieszkańców naszej demokratycznie wybranej władzy w dziesięciu punktach.
Zwracam się również z dramatycznym apelem do adwersarzy wójta i jego załogi o stworzenie listy dziesięciu porażek, które nawiedzają i niszczą wizerunek gminy. Porównajmy obie listy i zacznijmy rzetelne rozmowy.,

A potem przygotujemy taką samą listę, ale zamiast aktualnego Wójta, bohaterem będzie potencjalny kandydat na Wójta Pan Kocemba smile Jako osoba publiczna i potencjalny kandydat, którego sposobu rządzenia nie znamy bo jeszcze nie był Wójtem, powinniśmy o wiele dociekliwiej go poznać.

173

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Tak jak mówi Gregor, dajcie im spokój. Wręcz przeciwnie, zacznijcie brać z nich przykład. Jak to mówi przysłowie "co wolno wojewodzie..." a przysłowia mądrością narodu. Prawo jest wielce niedoskonałe, zwłaszcza nasze prawo. Uważam, że wszyscy winni poszanować prawo, ale z racji jego niedoskonałości, ważniejszy zdrowy rozsądek. To mówię szczególnie do Zenona. Z całym szacunkiem do Twojej wiedzy, nie zbawisz świata ślepym przestrzeganiem tak bardzo niedoskonałych przepisów. Tym bardziej, że "pokarz mi człowieka, a znajdę na niego paragraf". Zenon na pewno zna autora sentencji. To jest najlepszy opis prawa. Ja rozumiem ściganie przestępców, ale nie ściganie ludzi, za czyn którym im przypisujecie jako przestępstwo, a który tak naprawdę służy ratowaniu waszej za proszeniem "dupy". To już nie jest brak logiki, to chyba głupota. Zanim kogoś tak poważnie oplujecie, zapytajcie o powody. Uzasadniając, jeżeli po akcji pojechali by na myjnie, zabrali fakturę i UG by zapłacił, myli by własnymi rękami w wolnym czasie sami? Jeżeli mają zapłacić z własnej kasy za mycie, niech myją na chodniku, a kasiurę przekażą na jakiś kolejny jak to niektórzy nazwali zbędny gadżet, ale za to gadżet, który może któremuś z waszych dzieci uratować życie.

174

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

morlinek1 napisał/a:

No cóż jak ktoś napisał:  kto nie z Mieciem tego zmieciem.

Tyle tylko, że to akurat jest motto, które najbardziej pasuje do Pana Kocemby. A czy ktoś go jak to ładnie opisałeś "uwalił błotem"? zastanówmy się, czy w swym zajadłym, pełnym nienawiści zacietrzewieniu, nie wydal sam o sobie opinii.

175

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

morlinek1 napisał/a:

Jesteś w OSP to wstajesz na syrenę, a jak nie chcesz to nie należysz do OSP tylko do KGW i wtedy pieczesz placki.

Ewidentnie zazdrościsz strażakom ich prestiżu.

morlinek1 napisał/a:

Nawet Prezydent i Premier musi szanować prawo

Otóż nie. Oni mają immunitet smile
A poważnie, nie wierzę, że wypowiadając się nie zostałeś przez kogoś podpuszczony.