101

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

W UG Kęty nie ustalono konkretnej kwoty, ale wprowadzili dziwne ograniczenie, że nie więcej niż 10 zł/os/miesiąc. Nie wiadomo czy to tylko na przyszły rok, czy bezterminowo.
A UG Porąbka 8 zł/os/miesiąc. Co Wy na taką kwotę? O ile wiem kilka osób z tego forum zapomniało przekazać informację o tej propozycji. Czy to nie analogiczna sytuacja do informowania społeczeństwa przez UG?

Proponuje złożyć odpowiedni wniosek do odpowiednich organów. Wiedząc o przestępstwie i nie reagując dajemy przyzwolenie. Stajemy się wówczas współwinnymi. Jeżeli wiemy o przestępstwie i nie reagujemy na pewno nie jesteśmy lepsi. Tak długo jak będziemy dawali przyzwolenie na łamanie prawa, tak długo nie zapanuje porządek.

Boże jak dobrze, że ktoś to widzi. Już się swego czasu zaczynałem zastanawiać czy społeczeństwo jest aż tak ślepe. Odzyskałem częściowo wiarę w społeczeństwo.

wieszczu napisał/a:

Od 01 01 2012 działa rejestr działalności regulowanej.

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=6556&Nr=1

Ustawa dopuszcza jedną formę wyboru firmy obsługującej, poprzez zamówienie publiczne. W związku z tym nie istotne czy oferty zostaną przedstawione radnym. Istotne czy zainteresowane firmy złożą ofertę w trybie zamówienia publicznego. Jednak wybrana firma prowadzić będzie wyłącznie obsługę tzn. zaopatrzenie w sprzęt, odbiór od mieszkańców, transport i ewentualnie zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych, częściowo składowanie. UG zawiera porozumienie z odbiorcą końcowym w tym przypadku chce to zrobić z firmą z Bielska-Białej. Firma wybrana w trakcie w przetargu, nie gospodaruje odpadami. Gospodaruje właściciel czyli UG. Złe zrozumienie brzmienia ustawy jest przyczyną tak wielu nieporozumień. Inna sprawa, że tak na szkoleniu resortowym została przedstawiona wykładnia i ten sam błąd jest powielany w całej Polsce. Sprostowanie jest dostępne od niedawna dopiero.

Tak właśnie myślałem. Dziękuje za wyczerpująca odpowiedź.

Zanim się wypowiem za lub przeciw porozumieniu UG z zakładem w Bielsku-Białej, uprzejmie proszę o przedstawienie publicznie alternatywy. Jeśli nie Bielsko to co? Nie wyobrażam sobie na terenie naszej gminy wysypiska śmieci i wiem na pewno, że nie ma możliwości budowy u nas linii segregacji a tym bardziej recyclingu. Mam wrażenie, że ktoś tutaj ukrywa alternatywne rozwiązanie.

108

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

rodzic napisał/a:

Czy 21 listopada odbyło się posiedzenie połączonych komisji, na którym omawiano założenia polityki śmieciowej na terenie gminy?

Tak. Z wyczerpującymi wystąpieniami pań urzędniczek.

109

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jaki prawem Ty chcesz kogoś uczyć przyzwoitości? On ma swoją przyzwoitość. Jakiej został nauczony taką ma i taka świadczy o nim. Inna sprawa, że to myśmy wybrali człowieka o takiej przyzwoitości. Wybraliśmy sobie też Pana Rodaka i Pana Nalborczyka. Jako społeczeństwo nie mamy najmniejszego prawa narzekać na swój los. Każdy ma oczywiście możliwość coś zmienić, ale takiej próby też nikt nie podejmuje. Dużo łatwiej włączyć forum i dać upust swoim frustracjom. I tak też traktowane są wypowiedzi z forum. Wasze opinie, że jakoby opinie zamieszczone tutaj są tak ważne są błędne i to nie jest wyłącznie moja opinia.

Brawo. Doktryna o domniemanej niewinności mówi, że do chwili udowodnienia winy, oskarżony jest niewinny, chociażby jak jasna domyślnie była jego wina.

Miło że ktoś jeszcze potrafi spojrzeć z perspektywy i dostrzec coś więcej, niż to co tutaj niektórzy próbują wszystkim wmówić.

Nie liczył bym na opuszczenie funkcji przez Radnego. Nie ma prawnej wskazującej na konieczność opuszczenia stanowiska przez Radnego bo jeździł po pijaku. Jedynie można by liczyć na to, że honorowo sam zrezygnuje. Ale jakoś nie wierzę w honor z tego ugrupowania.

Bardzo źle wnioskujesz

To chyba źle zaadresowałeś to pytanie. Równie dobrze ja mogę Ciebie o to zapytać.

Nie masz najmniejszych szans mnie ocenić. Daremna Twoja paplanina.

wieszczu napisał/a:

Dziś decyzje gminnych włodarzy każdego stopnia nie przejdą niezauważone. Gminna opozycja dostrzeże każdy błąd, każdy czyn noszący znamiona łamania prawa. Dostrzeże i napiętnuje i proszę zauważyć, że krytyka poczynań władzy oparta jest o aktualne przepisy prawa. Taka krytyka nie pozostawia miejsca na spekulacje, jest mocno osadzona w realiach prawnych, czego zupełnie nie można powiedzieć o opcji rządzącej.

Zdecydowanie nieprawda. Przedstawiciele opozycji krytykują każde poczynanie włodarzy, nie tylko te negatywne. Uzasadnieniem najczęściej jest nadinterpretacja prawna, nie mająca nic wspólnego z realiami. Notabene stąd mała wiarygodność Pana Kocemby. Brak obiektywizmu i zdrowego rozsądku. Prawo z kolei jest wykorzystywane jako narzędzia. Jest to najprymitywniejsza forma populizmu. W ten sposób opozycja wale nie jest lepsza od aktualnej władzy.

117

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

1. Nic Pan nie wspomniał o odpadach biodegradowalnych. Samej trawy pochodzącej ze skoszonych ogrodów są olbrzymie ilości. Czy do obowiązków UG należy odbieranie również odpadów tego typu?
2. Zużyty akumulator to odpad o kodzie znajdującym się na liście odpadów niebezpiecznych, na transport których trzeba mieć stosowne zezwolenie. Czy więc mieszkańcy mogą samodzielnie dostarczyć go do punktu selektywnej zbiórki?
3. Co z nieczystościami ciekłymi? Czy w ramach przedmiotowej ustawy zostanie uregulowana wyłącznie gospodarka śmieciami? Uważam że ścieki są równie poważnym problem na terenie tak słabo skanalizowanym jak nasz.

A ja tam zwolnionym nauczycielom nie życzę dobrze. Ale Pani dyrektor też nie życzę dobrze. A i źle nie życzę ani nauczycielom, ani Pani dyrektor, Życzę sobie i mam nadzieję że większości mieszkańcom również, aby sprawiedliwości stało się za dość, prawda ujrzała światło dzienne w całej okazałości, a wyrok był sprawiedliwy.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nauczyci … omosc.html

120

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

wieszczu napisał/a:

Raptem okazuje się, iż imć pan galler, ... twierdzi, że najkorzystniejsze dla mieszkańców rozwiązanie polega na zupełnym zburzeniu naszej ekologicznej świadomości na rzecz finansowania bielskiej sortowni, która to, co robimy w naszych domach, zrobi szybciej i efektowniej, lecz za nasze pieniądze.

Wskaż mi gdzie to powiedziałem.
Podobnie się mylisz w temacie przypisanego mi subiektywizmu. Dostajesz ode mnie link do strony, albo cytat, albo suche przedstawienie mojej wiedzy czy posiadanych przeze mnie informacji, Bez komentarza, oceniania, nazywania. Czyli obiektywizm definicyjny.
A komitet nasza gmina doskonale wiedziało, że to jest zupełnie nie realne. To był wyłącznie slogan wyborczy. Już wtedy podawałem podstawę prawną.

121

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:
galler napisał/a:

Oficjalne stanowisko Ministerstwa Środowiska w sprawie segregacji
http://naszesmieci.mos.gov.pl/segregacja-sie-oplaca

A co to ma do rzeczy?

Myślałem, że to dość oczywiste, ale widocznie przeceniłem kogoś. Więc wskazuje jednoznacznie na jaki post to jest odpowiedz.

Zenon napisał/a:

Proszę na początku zauważyć, że nieposortowane odpady mają trafić do firmy z Bielska, która ma taką cudowną maszynkę - linię technologiczną, która poradzi sobie z każdą mieszanką szklano-papierowo-tworzywowo-metalową.
To jasny przekaz: Proszę sobie głowy nie zawracać jakimś haniebnym sortowaniem śmieci? My władza myślimy za ciebie. My to posegregujemy. Nie zapapraj nam tylko śmieci. Mają byś osobno mokre i suche.   

W ten też cudowny sposób pieniądze, które mogłyby pozostać w kieszeniach mieszkańców gminy, jako wynagrodzenie za posortowanie (suchych śmieci), ustawodawca umożliwił zmniejszenie opłaty za odbiór śmieci posortowanych, trafi, dzięki wójtowej wspaniałomyślności i niebywałej troskliwości o nasze interesy, wprost DO KASY FIRMY - WŁAŚCICIELA  LINII DO SEGREGOWANIA, Z BIELSKA. Nie zostanie w gminie.

122

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Oficjalne stanowisko Ministerstwa Środowiska w sprawie segregacji
http://naszesmieci.mos.gov.pl/segregacja-sie-oplaca

123

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

morlinek z wieszczem - ale Wy bzdury opowiadacie. A w ogóle to nieładnie specyfikę własnej osoby komuś przyklejać.

124

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tak jasno proszę. Moja propozycja

galler napisał/a:

Ale sesje chyba są nagrywane. Przynajmniej jak dawno temu byłem to wtedy była nagrywana. Jeżeli tak jest i poprosimy to zakichanym interesem pracowników biura obsługi Rady, jest na prośbę udostępnić te nagrania i mogą byś spokojnie publikowane

Twoja odpowiedź

Zenon napisał/a:

[Sesje są nagrywane. Z sesji powstaje jednak coś, co zostało określone protokołem. Upublicznienie nagrań nie jest wygodne dla władzy ponieważ mogło by się okazać, że to coś (protokół) zawiera tylko to, co jest akurat wygodne.

Czy to znaczy, że JEDNAK popierasz, czy JEDNAK nie popierasz.
A projekty uchwał są jak nagłówek mówi projektami uchwał Rady Gminy. Jeżeli chcesz ich rozliczać, to za konkretne decyzje. To co mówiłem o zbyt pochopnym kamieniowaniu. Nie rozliczaj ich zanim przegłosują. Jeżeli chcesz mieć wpływ na treść uchwał (czytaj tworzyć projekty) zostań Radnym. Wystarczy sobie wyobrazić jak by to wyglądało gdyby wszyscy mieli wpływ na treść uchwał. Podejrzewam, że chaos nie pozwolił by powstać ani jednej uchwale, a sami Radni byli by wtedy oczywiście zbędni, a po coś ich wybraliśmy. Mandat zaufania skądś dostali.

125

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

1. Nie zrozumiałem Cie Zenon. Czy to znaczy, że jesteś przeciwny publikacji nagrań z sesji?
2. Po co Ci projekty uchwał?