126

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ale sesje chyba są nagrywane. Przynajmniej jak dawno temu byłem to wtedy była nagrywana. Jeżeli tak jest i poprosimy to zakichanym interesem pracowników biura obsługi Rady, jest na prośbę udostępnić te nagrania i mogą byś spokojnie publikowane, bo Radny w trakcie Rady to publiczne wystąpienia i nie musi ich autoryzować.

Do wszystkich, którzy wyżej tak dużo mówią o poszanowaniu prawa.
"Orzeczenie jest prawomocne, jeśli nie przysługuje od niego środek odwoławczy lub inny środek zaskarżenia (art. 363 § 1 K.p.c.)"
I po co tyle czczej paplaniny i niepotrzebnych epitetów.

128

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Przedstawiłem obiektywnie stan swojej wiedzy, nie dając Ci nawet minimalnych podstaw do ataku, więc bardzo Cię proszę o kulturalny dialog.

129

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Na dzień dzisiejszy nie ma prawnej możliwości wybudowania sortowni, z dość prozaicznego powodu. Plan przestrzennego zagospodarowania terenu w naszej gminie przewiduje takich terenów. Kilka lat temu pojawił się prywatny inwestor poszukujący terenu pod właśnie taką działalność i ... Już kiedyś sugerowałem że według mnie plan przestrzenny nie przewiduje podstawowych założeń. Nie istotne w tym temacie, Dalej idąc. Nawet gdyby były takie tereny gmina nie udźwignie kolejnej inwestycji zwłaszcza w takim rozmiarze. Chociaż według mnie zamiast przedszkola i budynku UG plus kolejne 50% zadłużenia by wystarczyło. Zwłaszcza, że jest to inwestycja, na którą istnieje realna możliwość uzyskania dopłat lub późniejszych zwrotów kosztów inwestycyjnych, Powstająca aktualnie ilość odpadów, wyklucza możliwość takiej budowy z gminami ościennymi. Były by to zbyt duże gabaryty sortowni.
Inwestor, o którym wspomniałem planował też kompostownie z produkcja biogazu.
Zenonie, podział na suche i mokre nie wyklucza podziału suchych na kolejne frakcje pod względem materiału. O ile wiem podział o którym Ty mówisz będzie premiował mieszkańców w sposób szczególny i będzie realizowany.

galler napisał/a:

... na funkcję Przewodniczącego podobno nie może liczyć żaden z nowo wybranych, a może nawet żaden z Czańca...

Wspomnijcie moja słowa.
Albo rzeczywiście o tym nie wiedzieliście, albo dobrze wiedzieliście ,a próbujecie zaistniałą sytuacją skompromitować aktualnych Radnych poprzez czarny pijar. Osobiście obstawiam wariant drugi, gdyż funkcja przewodniczącego była dość oczywista.
Z innej beczki to przeraża mnie z jaką łatwością dokonujecie ocen. Skąd wiecie, że w ten sposób nasi Radni nie ugrali innej sprawy. Oczywiście est to tylko domniemanie. Pragnę jedynie zwrócić waszą uwagę, że przed rzuceniem kamienia, który pociąga za sobą tłum i w ostateczności ukamienowanie, należy posiadać 100% wiedzy. Inaczej każdy wasz wyrok będzie błędny.

131

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Pomimo, że to nie związane z tematem muszę powiedzieć - A według mnie Pan Kocemba powinien być trzymany z dala od jakichkolwiek odpowiedzialnych funkcji, zwłaszcza rządzących.

132

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zaprzysiężenie ma nastąpić na najbliższej sesji po wyborach. A na funkcję Przewodniczącego podobno nie może liczyć żaden z nowo wybranych, a może nawet żaden z Czańca. Ja osobiście widział bym w tej roli Panią Tylzę, ze względu na wiedzę i doświadczenie w pracy z Radą, wykształcenie pozwalające na komunikację smile i oczywiście młody wiek.

Tadeusz napisał/a:

Jak już kiedyś napisałem-REFERENDUM TRWA.

Taka ciekawostka

http://www.ankietka.pl/wyniki-badania/95104/czy-chcesz-aby-w-ketach-bylo-referendum-odwolania-burmistrz.html

134

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

wieszczu napisał/a:

Pani MTJ jest bezkonkurencyjna, czyli śmiertelnie niebezpieczna dla aktualnego układu,

Pan Nalborczyk zdobył 228 głosów, Pani Tylza 158, Pan Bakalarski 152. Gdzie ta bezkonkurencyjność?
Śmiertelnie niebezpieczna dla aktualnego układu? Pani Tylza ułożyła się z komitetem RPW, czyli sprzymierzeńcem aktualnej sytuacji.
Oczywiście najlepiej by było, żebym się mylił, zwłaszcza, że sam na Nią głosowałem smile Ale z względu na brak wyboru. Najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłby kandydat z kompetencjami Pani Tylzy stojący w opozycji do naszych aktualnych radnych. Niestety z braku wyboru wybiera się najmniejsze zło.
A wybory do złudzenia przypominają mi ostatnie wybory Wójta. Wszyscy w Czańcu narzekali na Wójta, a po wyborach okazuje się, że wygrał u nas bezkonkurencyjnie. Tym razem wszyscy narzekają na aktualnych Radnych, ale po wyborach okazuje się ...
Nie mniej jednak życzę oczywiście im i przy okazji sobie jak najlepiej.

135

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Pani Tylza i Panu Nalborczyk gratuluję i życzę powodzenia.

136

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Oj ja bym radził znaleźć inna gminę za przykład niż Kęty. No chyba, że chcecie zacząć chwalić naszego Wójta w tym temacie smile

137

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:

I tutaj należy zadać sobie zasadnicze pytanie. Jak zdoła Pani znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia z obecnym składem Rady Gminy Porąbka?

Myślę, że Pani Marta już znalazła z nimi skoro startuje z ich komitetu. Jednoznacznie widać, że na opozycję Pani Marty w stosunku do powszechnie krytykowanych Radnych nie ma co liczyć. Pytałem na początku wątku o genealogie tego związku ale nie doczekałem się mimo cierpliwych oczekiwań. Ja rozumiem, że najłatwiej odpowiadać na posty chwalące nas pod niebiosa, ale czy w trakcie kadencji za tym przykładem również będzie Pani podejmować jedynie wygodne sprawy? Czy obliguje się Pani do odpowiedzialności za wa wszystkie obowiązujące problemy?

138

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A moje pytanie?

139

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Pani Marto, moje pytanie brzmi - Z jakich powodów komitet Pana Waligóry? I w ogóle jak Pani do niego trafiła? Wcześniej ani politycznie ani społecznie nie zauważyłem Pani aktywności ani przynależności do komitetu.
Kompetencje jakie za Panią idą i doświadczenie dobrze wróżą. Dodatkowy plusik za odwagę podjęcia dyskusji na forum. Albo jest Pani niesamowicie Pewna siebie albo jest Pani samobójczynią. Ciekawe czy inni kandydaci się odważą na taki krok i ciekawe jak Pani na tym wyjdzie. Życzę oczywiście szczęścia. Moi kandydaci nie startują więc mój głos pewno podobnie jak wielu innych wyborców jest do przejęcia.

140

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tyle to wiem. Znać kogoś, a wiedzieć gdzie pracuje to różne rzeczy.

141

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Od kandydatów na Radnych mam spore wymagania aby na nich zagłosować, jednym z moich priorytetów jest wiek. Pani Tylza spełnia ten warunek. Poza tym nic o niej nie wiem. Zrobiłem wywiad środowiskowy i dalej nic. Okazuje się, że nie tylko ja jej nie znam. Pomijając już, że skoro nie mam pojęcia kto to jest  nie ma też pojęcia o jej kompetencjach determinujących ją jako kandydata na Radną, ale czy osoba której nikt nie zna może być aktywna wśród mieszkańców?

142

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Morlinek, odpowiedziała Ci dziewczyna wskazując rzeczowe fakty i wskazując podstawę prawną. Dlaczego Ty tak nie możesz, tylko zakładasz wątek o ortografii. Kolega bibi miał rację

bibi napisał/a:

Bardzo proszę aby admin pilnował porządku na forum.

Jeżeli pan morlinek chce mieć wątek o ortografii

bibi napisał/a:

albo niemieckich więzieniach niech sobie założy, może ktoś z nią podyskutuje.

Wybaczcie skrajną ironię, ale denerwuje jak dyskusję i to na ważny temat zastępują chamskie ataki personalne wskazujące jednoznacznie czyim politycznym zwolennikiem się jest. Agresja na pewno nie pomoże w rozwiązaniu problemu.

____________________
22:46 admin: posprzątałem

143

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Koleżanka poruszyła bardzo ważny temat. Chyba ważniejszy od poziomu naszej ekologii gminnej. Podejrzewam, że wszyscy ją krytykujący nie doświadczyli na własnej skórze i stąd ich niezrozumienie. Niski poziom życia oczywiście nie jest wytłumaczeniem na wysypywanie śmieci do lasu, wylewanie ścieków do fosy i palenie odpadami, ale tak agresywna krytyka nie jest na miejscu. Koleżanka bardzo słusznie zauważyła powód i obrzucanie jej epitetami źle świadczy o kulturze i poziomie dyskusji. Ja jestem olbrzymim przeciwnikiem śmieci w lasach, ścieków w fosach, ale wiem co znaczy roczne dziecko i 13 stopni w domu, zresztą nie trzeba wielkiej wyobraźni aby to sobie wyobrazić. Uprzedzając ataki na mnie od razu zaznaczam, że nie bronie urzędników ani Wójta, ale bronie koleżankę i nawołuje do kulturalnej konwersacji. Nie musicie się z nią zgadzać, ale możecie to wyrazić słowami "nie zgadzam się" i podać kontrargumenty.

144

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

morlinek1 napisał/a:

sugeruję od razu zadzwonić na komisariat w Kobiernicach tel. 338175212

Odradzam. Społeczne przyzwolenie na łamanie prawa w tej kwestii spowoduje jedynie tyle, że wszyscy będą udawali że nie widzą, jak sąsiadka w ramach zemsty będzie Ci wybijać szybę w samochodzie. Oczywiście jest to tylko przykład, ale jak najbardziej realny bo obrazujący poziom naszego gminnego społeczeństwa. Wracając jednak do sedna, mam szczerą nadzieję, że Wójt powoła na stanowisko osobę, której kompetencje pozwolą ustawę śmieciową przelać w praktykę. Mam też nadzieję, że to samo będzie dotyczyło ścieków. A sąsiadka możliwe, że i tak będzie paliła śmieci w piecu, bo takie działania obniżają koszty ogrzewania wody.

145

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

http://www.porabka.pl/fck_files/ulotka_5.pdf

http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.r … -746892920

http://www.porabka.pl/fck_files/Ulotka% … PADAMI.pdf

http://www.porabka.pl/fck_files/Ulotka% … system.pdf

146

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Już niedługo. Tzw nowa ustawa śmieciowa już obowiązuje. Ten rok jeszcze samorządy mają na przygotowanie i od przyszłego roku teoretycznie ma być realizowana. Trudno powiedzieć na ile nasz Wójt będzie się wywiązywał z zadań ustawy. Podobno realizacja ustawy ma być szczegółowo kontrolowana. A w praktyce ma to wyglądać tak jak mówi kolega, że działa to w niektórych gminach. z góry płaci każdy podatek śmieciowy i UG ma odbierać śmieci. Założenie jest takie, żeby każdy miał zapłacić z góry, aby mu się nie opłacało palić w piecu a tym bardziej wyrzucać w lesie, bo skoro i tak zapłacił to odda zgodnie z przeznaczeniem.

morlinek1 napisał/a:

Koleś ma zadanie: przekonać nas na forum, że wójt Bułka jest kryształowy jak biżuteria Svarovskiego.
Nie rozumie mechanizmów i prawa jest jak Gamza Piotr - traktuje prawo ot tak po swojemu na wyczucie.

Oczywiście, że nie i proszę nie kłamać na temat mojej osoby.
Wracając do tematu. Jeżeli poprzednie wyniki kontroli jednoznacznie wskazywały winnych zaniechań, tym bardziej dopuszczających się przestępstwa i wobec wyraźnie wskazanych nikt w tym przypadku Wójt nie wyciągną żadnych konsekwencji, należało by próbować wyjaśnić powody takiego zachowania Wójta, z prokuratorem włącznie, gdyż wskazane przez was zachowanie nosi wyraźne ślady ewentualnego przestępstwa.

morlinek1 napisał/a:

Jasne jest dla mnie, że starasz się bronić ten chory układ swoimi wypowiedziami ale na miły Bóg nie za cenę śmieszności !!!!

Nic podobnego. Dla mnie najważniejsza jest sprawiedliwość. skoro więc sprawa oparła się o sąd, to do niego należy orzecznictwo. Dodatkowo dochodzi stosowane również w Polsce domniemanie niewinności. Polega to na tym, iż do chwili udowodnienia mu oficjalnie winy, uważa się oskarżonego za niewinnego.
Wójt mógł wcześniej wyciągnąć konsekwencje wobec Pani dyrektor. Nie zrobił tego. Należało by go zapytać dlaczego tego nie zrobił. Na chwilę obecną kolejne kroki Wójta muszą być uzależnione od wyroku sądu. Sprawa jest prosta. A podstawa prawna wskazana przez Was już dawno miała zostać wykorzystana. Rola Wójta się zakończyła już dawno.

morlinek1 napisał/a:

Wójt gdyby miał odrobinę honoru i minimalne poczucie przyzwoitości powinien wywalić Annę Walusiak na zbity ******

Zdecydowanie nie. Wójt nie jest od wymierzania kar winnych i orzekania. Sprawę rozstrzygnie sąd. Wówczas Wójt jak to kolega napisał "wywali" Panią Walusiak, lub nie, zależy oczywiście od wyroku. Zresztą od tego są sądy, aby rozwiązywać takie sprawy sprawiedliwie, na pewno nie Wójt. Wójt nie może być stronniczy i musi być ponad wzajemne personalne awersje, nie tylko woli sprawiedliwości, ale przede wszystkim dla dobra uczniów. Podstawowe i najważniejsze wartości jakie ma przekazywać szkoła mocno się zdewaluowały, jest to ostatnia szansa na cele edukacji ratować. Wymierzanie sprawiedliwości przez Wójta i rozstrzyganie tak ważnych spraw, z pewnością nie spełniła by tego warunku.

150

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

GREGOR napisał/a:

przekazywanie samochodów przez PSP chyba raczej nie wchodzi w gre gdyż

Nie ma takiej możliwości z jednego prostego powodu, brak podstawy prawnej. Ale to dobrze. Do ratowania życia powinien być sprzęt najwyższej jakości i klasy. "Zcieranie" już wyeksploatowanego sprzętu, stawia nasze życie mniej ważnym. To nie fair. Tym bardziej, że nasi strażacy udowodnili wielokrotnie, że na pewno wykorzystają sprzęt dobrze, w pełni i zgodnie z jego przeznaczeniem. Jeżeli jednak budowa akwarium jest ważniejsza od bezpieczeństwa, to winnymi należy obarczyć radnych. Bo uchwały w sprawie podziału finansów, tak naprawdę zależą od nich. Chyba, że ja źle rozumiem ustawę. Według mnie winni stanu rzeczy w temacie pokrywają się z listą obecności radnych na posiedzeniu.