426

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

A może tym co patrzą w stronę nowego nie chodzi o to, żeby wójt był zależny od rady a rada od wójta, tak jak to mamy w zacementowanym od lat układzie. Może nie o taki styl rządzenia, gdzie rączka rączkę myje chodzi. Wszyscy wiemy jak efektownie stara RG pełniła swe funkcje kontrolne.

Przy okazji apeluję gorąco o nie atakowanie forumowiczów. Podejrzewam, że nowyCzańcut byłby skłonny do polemiki ale widocznie poziom dyskusji mu nie odpowiada.

427

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Dzisiaj w BIP ukazała się protokół Nr 42/2014 z XLII Sesji Rady Gminy Porąbka odbytej w dniu 29 września 2014 r.
z którego można dowiedzieć się, że RG przyjęła Uchwałę Nr XLII/384/2014 w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.


Uchwała zawiera szereg wad, które powodują, ze nie powinna zostać uchwalone. Niestety pomimo zgłoszenia uwag w tym zakresie została jednak przegłosowana co wpisuje się w złą jakość stanowienia w naszej gminie prawa.

Na tym forum - http://czaniec.pl/forum/post9639.html#p9639 dokonałem już analizy planowanych zmian przepisów, wskazując na ich poważne wady, istotnie naruszające prawo. Niestety nikt nie podjął ze mną polemiki. Szkoda.
Liczę na nowe twarze na forum.

Uważam, że warto wrócić do tych kwestii i podjąć dyskusję o przyczynach uchwalania w naszej gminie złego prawa.

Ten konkretny problem sprowadza się do tego, że uchwalone zmiany wprowadzają stan, w którym uchwała (prawo miejscowe) reguluje kwestię już uregulowaną w ustawie.


Tymczasem:
Uchwała organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego nie może regulować jeszcze raz tego, co zostało zawarte w obowiązującej ustawie. Taka uchwała, jako istotnie naruszająca prawo, jest nieważna. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że powtórzonyprzepis będzie interpretowany w kontekście uchwały, w której go powtórzono, co może prowadzić do całkowitej lub częściowej zmiany intencji prawodawcy.

428

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Nie pouczam.
Forum czaniec.pl to forum - znaczenie tego słowa można sobie przybliżyć tutaj (Wikipedia) - http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne
Dalsze szczegóły, co do charakteru miejsca gdzie umieszcza Pani swoje pytania, można doczytać w regulaminie tego forum - http://czaniec.pl/forum/rules.html (Co to jest forum dyskusyjne?)

To oczywiste, że wystawiając tutaj swój post uczestniczy pani w forum dyskusyjnym czyli w dyskusji.
To oczywiste, że wystawiając tutaj swój post zgadza się Pani na przestrzeganie panujących tu reguł ustalonych w regulaminie.

Łamanie zasad nie podnosi jakość dyskusji a chyba nie o to Pani chodzi.

429

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Kwestia, o którą Pani pyta została przez Panią Martę wyjaśniona 4 listopada. Fakt, że nie ma Pani czasu na czytanie blogów nie zwalnia Pani z myślenia.
Podstawową zasadą uczestnika dyskusji na każdym forum (nie tylko internetowym) jest przygotowanie się do niej, co mogło w Pani przypadku polegać na sięgnięciu do informacji z bloga.
Stosowanie się do tej prostej zasady pozwala na ochronę przed posądzeniem o zadawania głupich pytań
 lub rozpowszechniania nieprawdziwych informacji (albo o zwykłe lenistwo).
Jedno i drugie podnosi jakość dyskusji, a o to, jak myślę Pani chodzi.

430

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Dziękuję adminowi za moderację mojego wpisu który wywołał tak żywiołową reakcję. Faktycznie zagalopowałem się. Niestety w dyskusji o wyborach jestem zaangażowany po stronie jednej z opcji. Przepraszam też wloscianina i Mieszkaniec1, bez których to forum na pewno byłoby zupełnie inne.

431

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Wloscianin napisał/a:

Dziękuję za odpowiedź. Co kraj to obyczaj. W Kobiernicach prowadzący zebranie sołtys zaprasza radnych do stołu by byli lepiej widoczni i słyszalni:)


Z perspektywy stołu to może tak wygląda. Z perspektywy mieszkańca siedzącego na sali wygląda to z goła inaczej. -To kolejna okazja do okazania władztwa, pokazania kto tutaj rządzi, kto mówi, a kto ma biernie słuchać i wykonać. Trochę to wyostrzyłem. -Taki przebieg obrad wynika z tradycji.

Natomiast, co wszyscy wiedzą, Zebranie Wiejskie to instytucja demokratyczna, gdzie każdy ma równe prawa. Sołtys prowadzi obrady - taką rolę wyznacza mu ustawa. Ustawa nie wprowadza dalszego rozróżnienia na ważniejszych i mniej ważnych uczestników obrad.
Tym samym wprowadzanie podziału uczestników dla uzyskania lepszej widoczności i słyszalności niektórych z nich, ewidentnym kosztem innych, ewidentnie przeczy zasadom demokracji.

W naszej gminie daleko do demokracji, co pokazuje taki drobny, mało istotny przykład. Wybory mogą to zmienić.

432

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

galler napisał/a:

Gmina to nie komercyjne przedsiębiorstwo nastawione na zarabianie.

Zgadza się z tym w całej rozciągłości. Dodam jeszcze, że od zarabiana pieniędzy są przedsiębiorstwa i zarządzający nimi przedsiębiorcy. Tak samo jak od wydawania gazet jest prasa. Każdy ma swoją rolę i powinien się jej trzymać. Gmina wykonuje zadania ściśle wyznaczone ustawą o samorządzie gminnym.

Zestawienie o którym napisałem, świetnie pokazuje ile pieniędzy zebranych z naszych podatków wydawane jest na inwestycje. U nas niewiele. Hmmm.  Zapomniałem dodać: w mienie gminne. To oczywiste.

Wskaźnik pokazuje ładnie czy gmina przejada pieniądze, czy inwestuje. Np. w drogi, budynki użyteczności publicznej, termoizolację czy w nowoczesne, nie zatruwające mieszkańców ogrzewanie - tak jak te w kobiernickim budynku Policji.

Inwestycje zwiększają mieszkańcom komfort życia.

Nasza gmina przez rządy paczki (wolę jednak układ - lepiej oddaje charakter grupy) nie inwestuje tyle pieniędzy ile mogłaby biorąc pod uwagę jej dochody. Do tego zaciąga kredyty. Jest źle zarządzana. Wskaźniki nie kłamią.
Można je porównać z analogicznymi w sąsiednich gminach. Zauważymy wyraźnie gdzie jest rozwój, a gdzie jest stagnacja czy zapaść.

Nie wierzysz to sam sprawdź - http://www.naszakasa.org.pl/gmina/porabka/#/2013,1

PS
Strona naszakasa powstała dzięki ponownemu wykorzystaniu informacji publicznej (tego co tak skrzętnie w naszej gminie strzegł wójt przed mieszkańcami).

433

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Wloscianin napisał/a:

Zadam Ci Jaśku to samo pytanie, które zadał Mieszkaniec Zenonowi a Zenona zamurowało.

To ja wybieram z kim chcę rozmawiać i tego się trzymajmy.

Co do nowej Rady. Poczekajmy z oceną do pierwszych uchwał. Ja jestem pełen obaw. Wynik wyborów do RG pokazujE moc starego układu, który nie wróży dobrze na przyszłość. Zapowiada się dalsze cofanie gminy w rozwoju. Skąd takie wnioski? Prosty przykład  z brzegu. Analiza budżetu z poszczególnych lat ubiegłej kadencji. Na przykład zestawienie udziału wydatków inwestycyjnych z dochodami. Daje wiele do myślenia. Wskazuje przyczyny marazmu.

434

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Oczywiście że nie chcę wmówić. Nie używam tego rodzaju retoryki.
W kwestii bzdury - wskazuję rzetelnie na fakty. Mamy w wyborach gminnych jednomandatowe okręgi wyborcze, co niesie ze sobą określony stan. Odsyłam do Kuriera Sołeckiego gdzie ukazał się obszerny artykuł o jednomandatowych okręgach wyborczych. JOW powstały m.in. po to, żeby wykluczyć znaczenia jakie nabrały listy partyjne i ustawianie na nich kolejności kandydatów przez tzw. liderów.

435

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Bzdura.
Każdy obywatel naszego kraju spełniający określone wymogi dysponuje tzw. czynnym i biernym prawem wyborczy. Tak więc o wyborze kandydata nie decyduje lider komitetu (A kto to właściwie jest ten lider komitetu? Przepisy Kodeksu wyborczego ani inne nie definiują takiej osoby.) lecz konkretna osoba obdarzona biernym prawem wyborczym, a to czy weźmie udział w wyborach zależy od zebrania poparcia wśród 25 obywateli. Jakichkolwiek, z tym, że muszą oni z kolei posiadać czynne prawo wyborcze.

Mieszkaniec1 napisał/a:

Wybierało oczywiście społeczeństwo, ale najpierw kandydata na radnego musiał wybrać lider komitetu wyborczego.

Tak więc stwierdzenie, że kandydata na radnego musi wybrać lider komitetu jest nieprawdziwe.

436

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Ponieważ dyskusja wymyka się poza ramy obowiązującego regulaminu, przypominam o niektórych zasadach.

Czego nie powinniśmy robić?
Nie należy obrażać ludzi, nawet jeżeli reprezentują skrajnie odmienne poglądy.

ZASADY DYSKUSJI:
Nie należy umieszczać komentarzy, które:
- są bezpośrednimi atakami na interlokutorów

Łamanie powyższego regulaminu i niestosowanie się do zasad wiąże się z usunięciem użytkownika i wszystkich jego wypowiedzi!


Całość regulaminu dostępna jest tutaj: http://czaniec.pl/forum/rules.html

437

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

A tutaj mamy oficjalne dane dotyczące głosowania w całej naszej gminie.
http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … p;amp;js=1

Pozdrawiam też panią KOWALICZEK Małgorzatę Wiesławę startującą w okręgu 4 z wynikiem - 113 głosów czyli tuż za wielkim wygranym panem DRZEWIECKIM Markiem Stanisławem - 114 głosów.
 
PS
Proszę zwrócić uwagę, że linkuję do BIP-u. A co to znaczy? Mamy już gminie pozytywną zmianę.

438

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Godz. 12.00 frekwencja w gminie Porąbka - 21,58%

439

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie widać ich, najwyżej je czuć. Cząsteczki pyłu są lekkie, unoszą się w powietrzu i atakują płuca. Drobny pył pochodzi nie tylko ze spalin samochodowych, ale też z coraz popularniejszych kominków, opalanych drewnem.

Czytaj wię™cej na http://biznes.interia.pl/budownictwo/ne … gn=firefox

440

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Senat przyjął poprawki do nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wcześniej nad ustawą procedowano w sejmie. Nowelizacja ustala m.in. górny pułap opłat za śmieci, jakie gminy mogą pobierać od mieszkańców.


Z satysfakcją mogę teraz powrócić do moich wpisu na forum, gdzie sygnalizowałem m.in. niezgodność ustawy śmieciowej z obowiązującym w RP prawem, z powodu:

  • nieokreślenia górnej stawki za odbiór odpadów

  • wskazania w § 14 regulaminu miejsce przetwarzania odpadów komunalnych wytworzonych w Gminie Porąbka.

Maksymalna stawka w bieżącym roku za posegregowane śmieci, zgodnie z przyjętym algorytmem,wyniesie nieco ponad 25 zł od osoby i ponad 70 zł za gospodarstwo domowe.

Zastosowany algorytm został oparty o przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na jedną osobę ogółem, który wg. Rocznika Statystycznego GUS 2013 w 2012 roku wynosił 1278,43 zł.

441

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Młody Wyborca napisał/a:

jawności to boi się każda władza w Polsce.

Niestety to prawda.

Ale to od nas zależy ile tej jawności będzie w naszej gminie. I czy jej wystarczy do zbudowania nowego społeczeństwo na miarę XXI wieku, zdolnego do kontrolowania naszej lokalnej władzy.

Uczestnicząc w tym forum od 2005 r. konsekwentnie namawiam was do korzystania z praw obywatelskich, do czytania gminnego BIP-u (i jego ważności w naszej przestrzeni publicznej), do funduszu sołeckiego, do krytycznego spojrzenia na bardziej ważne sprawy, takie jak choćby głosowane w RG uchwały (w sprawie śmieci, funduszu sołeckiego), czy mniej ważne jak choćby przyzwolenie wójta do sypania na nasze zimowe drogi brudnej i trującej szlaki zamiast piasku. Bo aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.

I mijają kolejne wybory a ja sobie tak tutaj o różnych sprawach piszę (chwała adminowi! z to forum). I będę nadal to robił w ten sam sposób obserwując poczynania nowej władzy, niezależnie kto będzie ją dzierżył - stary układ czy nowi ludzie.  

Idąc do wyborów zdecydujemy czy chcemy zmian, czy stracimy kolejne 4 lata.

Pani Marta nie obawia się jawności. Jest przy tym niezależna i ma precyzyjną wizję gminy, w której centralne miejsce zajmuje obywatel.


Panu Tadeuszowi również życzę powodzenia
.


PS
O zasadach dotyczących ciszy wyborczej w tym Internetu warto doczytać np. tutaj:
http://www.nowa-wies-kety.pl/o-ciszy-wy … da-2014-r/
Autor artykułu w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnia co i jak, i dlaczego. Dla ciekawych podaje też linki do kolejnej porcji wiedzy.

442

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Dlaczego w kontekście wyborów tak ważne były zajścia na Zebraniu Wiejskim? I czy to dotyczy tematu wyborów? Otóż TAK. Skandal pokazał jak bardzo układ gminny boi się jawności.

Podobny zamach na wolność obywatelską był wcześniej. - Przewodniczący RG wystąpił wtedy nawet o stosowną ekspertyzę. I uzyskał ją. Ile była warta okazało się później.

Czy to nie jest ważne. Jest. Bardzo. W mediach mamy obecnie wrzawę o wyjazdy posłów. I mnóstwo manipulacji opinią publiczną z tej okazji. 
Gdyby obywatele mieli swobodny wgląd w wydatki posłów nie było by można manipulować ludźmi na tak wielką skalę. 

Dzięki dostępowi do informacji publicznej można informacje obrabiać, analizować, przetwarzać.
Tutaj jest przykład wykorzystania informacji publicznej: http://www.borchmann.pl/wyjazdy-zagraniczne
Takich przykładów jest wiele.

To wszystko można robić w ramach re-use informacji publicznej.
Jeżeli mamy dostęp do informacji, to władza kontrolowana jest bezpośrednio przez obywateli. Dzięki temu odpadają instytucje kontrolne. Drogie, niewydolne i nieefektywne instytucje.

Tego boi nasza gminna władza Młody Wyborco.

PS
Więcej w temacie ponownego wykorzystania informacji publicznej:
http://www.academia.edu/6199136/Otwarty … Wydanie_II

443

(101 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Pod tym linkiem prezentowana jest aktualna sytuacja i prognoza na najbliższe dni
http://www.smog.imgw.pl/home

Kolejny link prowadzi do ostrzeżenia wydanego przez Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego:
http://www.malopolska.pl/Obywatel/EKO-p … ikat1.aspx

Co prawda ostrzeżenie dotyczy woj. małopolskiego ale ze względu na bliskość granicy jest dla naszego terenu również aktualne:

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza
czwartek, 13 listopada 2014 r.
Kraków, Małopolska południowo-wschodnia, Małopolska południowo-zachodnia, Małopolska południowa
 

Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 w powietrzu (50 µg/m3) oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu.
Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza: dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, chorzy na astmę, choroby alergiczne skóry i oczu, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, osoby zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy i bierni palacze, powinny podjąć następujące środki ostrożności:

  • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń,

  • ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń,

  • osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy,

  • śledzić informacje na stronie www.malopolska.pl/powietrze o występujących przekroczeniach wartości dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń w powietrzu oraz o ryzyku wystąpienia takich przekroczeń.

444

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Tadeusz napisał/a:

Mam do wyboru dwie opcje.

Moim zdaniem nie masz.

Brak reakcji w momencie łamania prawa, powoduje bezkarność. Sprawa nie potoczy się szybciej, co byłoby korzystne dla wyborców. Szkoda. I nie chodzi o to, że dotyczy tego czy innego komitetu. To w tej chwili nie ma żadnego znaczenia.

Moja ocena tego wydarzenia jest taka niezależnie od tego, z którego komitetu wywodzą się mocodawcy. Jednoznaczne sytuacje wymagają jednoznacznych ocen i jednoznacznych reakcji. Nie przemawia do mnie taki relatywizm.

Sam napisałeś, że problemem dla tej osoby będzie raczej tkwienie w przekonaniu, że jest bez winy albo przekonanie, że zrobiła słusznie ślepo wierząc swoim mocodawcom. Bierność tylko wzmacnia to przekonanie.


PS
Oczywiście zakładam, że sprawa może być rozpatrzona w trybie wyborczym.

445

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Tak bliżej...

Tadeusz napisał tu http://czaniec.pl/forum/post10168.html#p10168  jakie grono roznosiło ulotki.

446

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Kolejny gorący skandal z tłem obecnie rządzących gminą, w tym kierownikiem GOK - panią Anną Jezierską.
Mamy dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości - i jego oficjalne gminne obchody zorganizowane przez GOK w Porąbce - przypomnę: samorządową jednostkę kultury powołaną do życia Uchwałą  Nr  XXV/153/04 Rady Gminy Porąbka z dnia 29 grudnia  2004 r. w sprawie utworzenia samorządowej instytucji kultury pod nazwą Gminny Ośrodek Kultury w Porąbce.

Obchody obejmowały:
8.45 - Wymarsz do Kościoła Paraf. w Bujakowie (D.K. Bujaków)
9.00 - Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny
10.15 - Złożenie wiązanek na cmentarzu
10.30 - Akademia z okazji Dnia Niepodległości w Domu Kultury
- przemówienia okolicznościowe
- Wręczenie nagrody "Srebrna Róża" - Prof. Romanowi Malarzowi
- Część artystyczna

I nie mamy o obchodach żadnej urzędowej informacji.

Nie ma jej na stronach BIP - http://www.bip.porabka.pl
Nie ma na: http://www.porabka.pl/
Nie ma też na: http://www.gokporabka.com.pl/?str=2

Tymczasem ze Statutu GOK, wynika, że:

Gminny Ośrodek Kultury jest instytucją kultury, której podstawowym celem statutowym jest tworzenie i upowszechnianie kultury poprzez diagnozowanie, zaspokajanie oraz rozbudzanie potrzeb i zainteresowań kulturalnych poszczególnych środowisk, grup społecznych i osób indywidualnych, jak również tworzenie i wzmacnianie więzi środowiskowych, których treścią są wartości kulturowe.

Wynika z tego jasno, że nawet w tym obszarze władza gminna żyje swoim własnym życiem. Dla siebie, nie dla mieszkańców gminy.

To też warto zmienić. I mamy teraz ku temu okazję w wyborach. Warto spróbować. Mamy głos.

447

(61 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

2012.12.06, wyrok NSA W-wa, I OSK 2021/12, Rzeczposp. PCD 2012/286/3

Zebranie wiejskie jest organem pomocniczym jednostki samorządu terytorialnego, które współdecyduje o mieniu publicznym. Może podejmować uchwały w tym zakresie. Nie budzi zatem wątpliwości, że wszelkie kwestie, które dotyczą działalności tego organu, są informacją publiczną.

448

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Adminie. Trzeba jeszcze dodać, że te wszystkie informacje, tak czytelnie zaprezentowane nie ujrzały by światła dziennego, gdyby nie udostępnienie informacji publicznej - czyli tego, o co od dawna zabiegam.

Jestem też ciekaw jak wygląda podobne zestawienie dotyczące ciemnych wydatków, tzn. takich, co do których wójt nie chce udostępnić informacji publicznej pomimo złożonych wniosków. 

Dzięki dobremu wyborowi mamy szanse na głębokie, pozytywne zmiany w naszej gminie. Również w zakresie dostępu np. do rejestru umów zawieranych przez gminę, którego wójt, pomimo wniosku nie chce udostępnić mieszkańcom.

To przejaw arogancji władzy (podobny do tego z Zebrania Wiejskiego). - Wójt nie chce, a nie ma żadnych podstaw aby ograniczać nasze konstytucyjne prawa.

449

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

W preambule Konstytucji czytamy (wytłuszczenie moje):

(...) ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.

Mieszkaniec1 napisał/a:

Proszę się nie powoływać na konstytucję. Tu ona nie ma nic do rzeczy.

Te słowa wystarczą mi za podsumowaniem pana osoby. Czuję odrażający wstręt. Mam przy tym wrażenie, że zniknięcie z forum pewnej osoby i pojawienie się Mieskaniec1 to nie przypadek. Ktoś, kto w ten sposób wyraża się o najwyższym prawie Rzeczypospolitej Polskiej nie jest godzien aby z nim dyskutować.

Mamy gorący wyborczy okres. Mamy to forum (muszę o tym wspomnieć - dzięki społecznej pracy Macieja Orlickiego - admina), gdzie możemy wymieniać poglądy, informować się na wzajem o wydarzeniach w naszej wspólnocie (tworzyć w ten sposób tą wspólnotę). Ale cóż. Są tacy, do których nie dociera żadenen argumenty. Nawet poparte tezami orzeczeń sądowych (tj. spójnym uzasadnieniem opartym na logice i tekście prawnym). To jednak za mało. Dlaczego? W stanie anomii wszystkiego jest za mało. To patologiczny stan umysłu.

Mamy w naszej gminie wielu ludzi władzy w stanie głębokiej anomii. Nie zamierzam rozwijać dalej znaczenia tego słowa. Ci co chcą dowiedzieć się więcej na pewno dotrą do źródeł (mogę też przesłać co nieco informacji na PW).

Dlatego mamy tak, że jedni zajmują się rzeczową dyskusją na argumenty, a inni jak przysłowiowy groch i ściana. Są też tacy, co walkę wyborczą potraktowali dosłownie i wyszli na ulice kierując swą agresję na plakaty i banery. Jestem ciekaw jak to ocenia Pan Andrzej Płonka.

Czy takiej gminy chcemy? Co będą robić ludzie walczący z plakatami na ulicach jak dojdą do władzy? Dość łatwo sobie wyobrazić jakimi metodami będą rządzić.

Proszę się zastanowić czym zrywacze plakatów różnią się od ludzi z mikrofonami w ręku nawołującymi na obradach Zebrania Wiejskiego do podjęcia bezprawnej uchwały. Nikt do tej pory nie poruszył tej kwestii. - A gdzie w tym czasie była Sołtysa (Przypomnę. Sołtys zwołuje Zebranie Wiejskie i prowadzi jego obrady)? Dlaczego jako funkcjonariusza publiczna, mając władzę prowadzenia obrad Zebrania Wiejskiego, dopuściła do przeprowadzenia głosowania sprzecznej z podstawowym prawem Rzeczpospolitej Polskiej uchwały?

Dlaczego nie zareagowała natychmiast na nawoływanie do linczu. Dlaczego nie zareagowała w ogóle? To niebywały skandal o którym trzeba rozmawiać.

Dlaczego tak przedmiotowo ludzie trzymający w rękach mikrofony potraktowali uczestników Zebrania Wiejskiego?
To kolejny niebywały skandal. Bo było im to potrzebne do ataku na osobę startującą w wyborach? Te metody niczym nie różnią się od metod bandy zdzierającej plakaty i banery.

Takich ludzi władzy w gminie nie chcemy. Ludzi władzy bandyckiej, władzy ludzi w stanie głębokiej anomii.

450

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Bardzo dobrze zrobiłeś Tadeuszu. Niech powołane do tego organy wezmą się do pracy i wyjawią nam okoliczności tej sprawy. Moim zdaniem to jedyna właściwa reakcja na to co się stało. Dość bezprawia w naszej gminie.
Przy tej okazji jestem ciekaw jakim wachlarzem środków posługują się ci ludzie i kogo reprezentują. Mam nadzieję, że postępowanie w trybie wyborczym pozwoli nam poznać wykonawców tej brudnej roboty i ich zleceniodawców - zapewne oszustów i kłamców, jeszcze przed wyborami.