51

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zauważam na filmach, że radny Sławomir N. nadal jest w komisji rewizyjnej, czyta uchwały, czyli czynnie uczestniczy w pracach rady gminy. Jak długo to jeszcze potrwa? Czy uczestnicy komisji lub sesji wiedzą coś o tym?

bibi napisał/a:

Poparcie Pani Marty to poparcie postępu i transparentności. Wybranie Tadeusza Wawaka to konserwowanie zacofania i układów. Właśnie dla układu najbardziej niebezpieczna jest przejrzystość. Przejrzystość to internet więc należy go zwalczać wszelkimi dostępnymi środkami.

Ale my się przecież nie damy zamknąć w piwnicach, gdzie zasięg Internetu jest znikomy. To zacofanie nie do końca mi pasuje. Jakakolwiek zła lub dobra byłaby sytuacja, to się zmienia.
Z nagrań wynika jedno, większość radnych nie obchodzi to co, tylko kto kogo. Nie skupiają się na rozwiązywaniu ludzkich problemów i spraw przyziemnych, tylko pogłębiają swoje uprzedzenia i niechęci. Zwłaszcza wobec osób przygotowanych, słuchających i rozumiejących sens tego co za oknem. Im więcej filmów, tym więcej dowodów. Moim zdaniem wójt zbyt często wtrąca się do dyskusji dając tym samym sygnał do tego, jak głosować. Przewodniczący obrad zupełnie nad tym nie panuje. Zwróćcie uwagę, że Pani Marta chcąc zabrać głos w dyskusji podnosi rękę, podobnie Panowie - trzej muszkieterowie. Reszta wtrąca się dowolnie, bo przewodniczący na to pozwala. Przewodniczący – nauczyciel. Panie Pękala, czy w orkiestrze też każdy instrument gra kiedy chce i co chce?
Co to jest z radnym Tomiczkiem, ostatnio często nazwisko to pojawia się na forum? Kolego wieszczu jakieś sugestie?
I jeszcze jedna wątpliwość. Czy gdyby wójt zatrudnił bardziej kompetentnego mecenasa, to miałby mniej problemów i dzięki temu mniej tematów do roztrząsania na forum? Czy Pani Fabia – Pardela ma wkład w zwolnieniu nauczycieli?

bibi napisał/a:

Nie odpuszczajcie, wcześniej czy później przyjdzie czas na zmiany.

Zgadzam się, a jednocześnie proponuję wrócić do tematu, który na forum już dawno zgasł, gazetka gminna.  Oglądając filmy na You Tube widać ile odsłon film zaliczył. Na razie rekord to 152 – „Nagrania w Internecie”. Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę, że nawet jeśli społeczeństwo korzysta z internetu może nie korzystać z forum i nie wiedzieć o istnieniu filmów. Gazetka opisująca przebieg komisji i odsyłająca do źródeł na You Tube może tylko zwiększyć oglądalność oraz rozpowszechnić wiedzę, zwiększyć zainteresowanie i świadomość ludzi.

Ludzie mają swoje poglądy, rozmawiają po domach, ale na zasadzie domysłów lub własnych życzeń. Można ich taką gazetką uświadomić. Ja jestem dobrym przykładem. W ostatnich wyborach słuchałem różnych głupot o tym, że Pan Kocemba będzie ludzi zwalniał z pracy albo, że gminę przeniesie do Kobiernic. Taka wiedza w ludziach tkwi. Bardzo się pomyliłem. te filmy, które już obejrzałem mówią co innego. Pan Kocemba to mądry człowiek, z wiedzą i doświadczeniem, Pani Tylza - Janosz podobnie. Ich doświadczenia samorządowe są bezcenne, a każdy kto chce to podważać musi się kilka razy zastanowić, bo są filmy i tam widać i słychać kto się zna na swojej robocie, a kto za przeproszeniem "grzeje stołek".

Piotr Dusza napisał/a:

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy Porąbka odbędzie się w dniu 18 lutego 2013 r. (tj. poniedziałek), o godzinie 15.30 w sali sesyjnej Wiejskiego Domu Kultury w Porąbce.

Zapraszam ponownie bo warto chodzić na komisje.

Panowie, czy na komisji był radny Sławomir N?

NowaWiesWgminieKety napisał/a:

Przypomnę Państwu tylko, że nie jest łatwo osiągnąć wymaganą frekwencję udziału w takim referendum...ale oczywiście jest to możliwe.

Tym bardziej będzie trudne w gminie Porabka. Tutaj ludzie żyją jak w lochach, pozbawieni głowy, z wiecznym strachem przed szykanami i trudnościami o opiniach sąsiadów i rodzin nie wspominając.

56

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

xnoname napisał/a:

Jak słusznie przedstawiła to Pani Marta mandat radnego skazanego prawomocnym wyrokiem wygasa z mocy prawa

Odnoszę wrażenie, że szykany spadające na Panią Martę i Pana Ignacego związane są z nieznajomością prawa dotykającą pozostałych radnych (może z dwoma wyjątkami). A ponadto twierdzę, że gdyby wymienionych osób nie było w Radzie Gminy nikt o niczym by nie wiedział, nikt nie chciałby dostrzec problemu, a wójt nie zaprzątałby sobie głowy takimi drobiazgami, bo łatwiej mu gnębić mieszkańców. Jeśli skandal zakończy się wyborami uzupełniającymi nie tylko doda to wiarygodności dwojgu radnym. I jeszcze nowa prawidłowość jawi się w tym schemacie, mianowicie chyba właśnie na tym polega spokój w Radzie i w Urzędzie gminy. Wystarczy nie dostrzegać i ma się luz.

57

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:

Raz wytworzona informacja publiczna nie przestają nią być z upływem czasu.
Oczywiście jest termin, w których określona informacje wina być przez wójta przechowywana i po jego upływie nie będzie możliwe jej udostępnienie, ale to, to już inna historia.

Czy zamiast rozpamiętywać nad cudzym rozlanym mlekiem nie lepiej znaleść metodę, żeby wszystkie informacje znalazy się w Internecie? Jeśli UG Porąbka ma taki obowiązek to znajdźcie sposób na wyegzekwowanie obowiązku tak, jak to robi forumowicz z Nowej Wsi. Bo jak czytam powyżej czas ma znaczenie.

circus napisał/a:

Z nieukrywaną radością pragnę poinformować, że decyzją Sądu Rejonowego w Żywcu IV Wydział Pracy kolejna nauczycielka została przywrócona do obowiązków służbowych. Jupilaaaa.

Sławomir Kubiś

Najszczersze gratulacje. Niech sukcesy nauczycieli z Kozubnika będą drogowskazem dla wszystkich, którzy obawiają się walki o swoje prawa i sprawiedliwość.

bibi napisał/a:

Zbliża się wiekopomna chwila w historii naszej gminy. Już w wkrótce zapadną kolejne wyroki w sprawie Anna Walusia vs zwolnieni nauczyciele. Te dwie panie, które wkrótce skrzyżują rękawice z funkcjonariuszami układu powinny pamiętać, że wszyscy porządni ludzie ściskają za nie kciuki.

Jeśli kolejne wyroki mają zapaść w tym tygodniu przyłanczam się już dziś do słów uznania i podziwu. Powodzenia, czekamy na pozytywne wieści.

Wloscianin napisał/a:

Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że słodkopierdzący styl wieszcza i ciągłe odgrzewanie starych kotletów zaniża poziom forum. Tym bardziej, że stało się ono nieobiektywne a dla wielu forumowiczów niestrawne. Popatrz ile osób bierze udział w pseudo dyskusji, kilka i to do tego monotematycznie pod różnymi nikami gadają same z sobą.

1)    Jeśli nie ma znaczenia kto pyta, to skąd tyle szyderstwa pod kątem pytań lub stwierdzeń np. wieszcza. Kotlety będą ciągle odgrzewane do momentu wyjaśnienia spraw. A niechęć do forumowiczów może brać się z trafności pytań. A skąd pewność, że osoby uczestniczące w rozmowach gadają same ze sobą? Dlatego, że myślą podobnie? I znowu podejrzenie bez podstaw.
2)    Nie widzę na czanieckim forum objawów prywatnej wojny. I może szkoda. Bo jeżeli prywatne uprzedzenia do poglądów osób trzecich są powodem ich zwolnienia to nadal żyjemy w PRL. Powody zwolnienia wytoczone przez pracodawcę muszą podlegać podstawom prawnym. Dziś forumowicz o nicku Wloscianin interesuje się wyrokami dwójki nauczycieli, czyli zakłada, że pierwsza dwójka zwycięstwa ma w kieszeni. A to znaczy, że powody ich zwolnienia zaczynają obciążać pracodawcę, a cała sprawa skutecznie zmierza w stronę odwetu za coś, o czym nie wiemy. Była kiedyś mowa o funduszu socjalnym, o wyjeździe do Tunezji, o niewłaściwym wykorzystaniu zwolnienia lekarskiego, ale to są okoliczności obciążające pracodawcę. I wierzę, że sąd przychyli się do racji zwolnionych. A jakie są faktyczne powody, czy kontra wobec powyższego może być powodem zwolnienia? I czy forumowicza o nicku Wloscianin nie dostrzega zemsty jako podstawowego powodu czystki w szkole?
3)    I tutaj zgoda. Ja widzę, że próba naprawienia zdarzeń, które obciążają dyrekcje gimnazjum w Kozubniku z punktu 2) owocują zwolnieniem osób, które na takie praktyki się nie zgadzają. Czyli próbując zmienić coś w realu spowodowały realną zmianę warunków swego zatrudnienia. Jeśli forumowicza o nicku Wloscianin jest tak żywo zainteresowany gimnazjum w Kozubniku, to może ma pomysł jak w realu zmienić katastrofalny wizerunek placówki.
4)    Forumowicza o nicku Wloscianin nie widzi, albo nie chce widzieć, że kontrole odwiedzające gimnazjum w Kozubniku są w pewnym zakresie kierunkowo inspirowane, a przedmiot skargi nie zostaje podważany tylko potwierdzany. Co wówczas robi odpowiedzialny szef? Naprawia błędy i pilnuje, by się nie powtórzyły. Co robi szef nieodpowiedzialny? Wyrzuca z pracy osoby, które miały rację. A rola BIP została bardzo trafnie omówiona przez samego zainteresowanego naszą rozmową.
Proszę, by forumowicz o nicku Wloscianin uszanował zdanie wszystkich, zwolenników i  przeciwników światopoglądowych, gdyż każdy z nas wnosi do dyskusji coś wartościowego.

Uważam, że forumowicz o nicku Wloscianin winien odpowiedzieć wieszczowi na postawione pytania. Ze swej strony mógłbym zakres rozszerzyć o kilka wątpliwości:
1)    Jakie ma znaczenie kto pyta? Ważniejsza jest chyba treść rozmowy poparta materiałami źródłowymi lub wiarygodnymi dokumentami. Może forumowicz o nicku Wloscianin mógłby przestać zaniżać poziom forum.
2)    Prywatne wojenki można prywatnie wyciszyć. Skąd forumowicz o nicku Wloscianin zna szczegóły sporu w gimnazjum w Kozubniku i jakim prawem obarcza jednego nauczyciela zwolnieniami z pracy pozostałej trójki? Winną zwolnienia jest tylko i wyłącznie pracodawca w gimnazjum. Jeżeli jest inaczej proszę o dowody?
3)    W RG po wielu bezowocnych latach wreszcie zasiadają osoby, które walczą o lepsza gminę. Jeżeli forumowiczowi o nicku Wloscianin odpowiada to, co jest to przecież nikt mu tego nie odbiera. W naszym sąsiedztwie żyją osoby niezadowolone z funkcjonowania gminy, np. takie jak ja. Proszę nam nie odbierać prawa do niezadowolenia, a jeśli forumowicz o nicku Wloscianin ma takie uprawnienia, to proszę je opublikować.
4)    Czy brak publikacji na BIP gimnazjum w Porąbce dokumentów niewygodnych dla dyrekcji jest czymś usprawiedliwiony? Mnie się wydaje, że świadczy tylko o strachu przed prawdą. Ukrywanie faktów staje się metodą w tej gminie. Jeżeli forumowicz o nicku Wloscianin nie jest zainteresowany treścią dokumentów lub treścią wypowiedzi radnych na posiedzeniach komisji to może zająć się swoimi sprawami. Ja zauważam, że jedyną metodą na dojście do prawdy są interpelacje, skargi i kontrole. Z pewnością nie służą one instytucjom kontrolowanym zwłaszcza, gdy protokoły są miażdżące.  Czy służą mnie – wyborcy? Tak. Mam szansę dowiedzieć się kto jest mądry, a kto nieco mniej.
Zwracam się więc do forumowicza o nicku Wloscianin z apelem o więcej empatii a mniej supremacji. I proszę nie przekonywać mnie, że jestem idiotą, bo nie podoba mnie się funkcjonowanie Gminy Porąbka albo popieram działania radnego Filarskiego lub radnego Kocemby. To moja sprawa. I wiem co robię.

Wloscianin napisał/a:

Przeciętnego mieszkańca naszej gminy mało obchodzi BIP.

Jak najbardziej jestem przeciętny, a mimo to BIP gminy bardzo mnie interesuje.

Wloscianin napisał/a:

Myśli Pani, że jeżeli radny wytacza proces wójtowi to coś dobrego z tego wyniknie? Czy wójt zaangażuje się w sprawy poruszane przez radnego? Takie postępowanie generalnie szkodzi wszystkim mieszkańcom.

Jeśli dochodzenie swoich praw, zwłaszcza wypowiadania się w sprawach publicznych, dotyczących wszystkich mieszkańców gminy opiera się o wyrok sądu to obciąża stronę, która utrudnia dostęp do informacji publicznej. I tą stroną jest wójt. Proszę nie upraszczać, bo może pan urazić paręset dorosłych Polaków, których pana porównania zwyczajnie śmieszą. I nie znam żadnego przysłowia o stojących światłach.

63

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Czytając co powyżej dojść mozna do wniosku, że jest coś nie tak. Ale co? Przeciętny obywatel nie ogarnie prawnych zawiłości. Będzie płacił jeśli władza każę płacić. Inbteresujące jest zestawienie propozycji i powinności wójta z podjętymi decyzjami oraz to, kto stoi za ewentualnymi zmianami na korzyść lub niekorzyśc mieszkańców. W związku z tym uważam za konieczne publikowanie protokołów z posiedzeń komisji ze szczegółami wypowiedzi radnych, bo tylko tak możemy ich rozliczać przy urnach.

Przeczytałem również wątek o SKO i OSP. Jeżeli skargi i nterpelacje radnego I. Kocemby idą w kieunku realizacji praw obywatelskich to jestem całym sercem za. Chowanie danych mozliwie, że obciążających władze powinny być dostępne dla przeciętnego mieszkańca, żeby zakończyć spory oparte na plotkach, a ropocząć rozmowy w oparciu o fakty i dokumanty.

64

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Kiedy więc możemy spodziewać się wiarygodnych danych, oficjalnych regulaminów i uchwał śmieciowych, które kompleksowo podejdą do problemu i wyczerpią wszystkie wątpliwości mieszkańców?

Nie zostałem przez Pana dostatecznie dobrze zrozumiany. Miałem na myśli sukcesy w walce o praworządność tematów poruszanych na forum, np. jeżeli baza noclegowa, której nie ma, choć jest ogłoszenie na przerażającej stronie internetowej gimnazjum nie jest prowadzona zgodnie z przepisami, to dlaczego nie ma osoby z kręgu gminnej władzy, które ma moc, by problem rozwiązać. Jeżeli coś nie funkcjonuje zgodnie z prawem to należy to zmienić, bo wszyscy jesteśmy wobec prawa równi. Kto ma to zmieniać, jeśli nie RG, wójt, czy urzędnicy.
Czy radny, który pyta, interpeluje lub się skarży jest gorszy od tych, którzy pary z ust nie wypuszczają? Zgodnie z Konstytucją RP, Powszechną Deklaracją Praw Człowieka i Międzynarodowym Paktem Praw Obywatelskich i Politycznych każdy, bez względu na przekonania ma prawo do czynnego uczestniczenia w życiu publicznym. Zwłaszcza radny. Jeżeli ten czy inny radny zadaje niewygodne pytania, na które władze gminne nie mają jasnej i racjonalnej odpowiedzi to spełnia swoje prawa, a ktoś kto szykanuje pytające osoby stawia się w szeregu „tam, gdzie stało ZOMO”. Czasy się zmieniły, wreszcie to trzeba zrozumieć.

Proszę spojrzeć na tryb konsultacji społecznych dotyczących współpracy z organizacjami pozarządowymi Gminy Kęty i Gminy Porąbka. Gdzie są właściwe standardy? No chyba nie u nas. I ciekawe co na to przedstawiciele tych organizacji.
I na koniec. Ubolewam nie nad zubożeniem lasów, tylko nad faktem, że sprawy poruszane przez niektórych radnych nie znajdują swego finału. I ja chcę wiedzieć dlaczego? Czy wina stoi po stronie radnych, którzy prowadzą prywatną wojenkę dla samej idei wojenki, nie mając sił i podstaw do dokończenia rozpoczętych spraw, czy wina leży po stronie większości w RG, która nie pozwoli zaszkodzić kolesiom i protegowanym. Czy przykład gimnazjum w Kozubniku jest przykładem złym?

66

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

caroa napisał/a:

Drodzy Państwo, ja jak ten Filip z Konopi tu wyskakuję, ale czy mogę prosić o informację na temat opłaty za wywóz śmieci- jaka to kwota i czy są jakieś obostrzenia co do zbierania odpadów- np. kubeł metalowy na popiół, plastikowy na mokre odpady czy szklany na inne smile z góry dziękuję za odpowiedź

aaaa, i jaka częstotliwość wywozu?

Bardzo ważne pytania, gdzie znajdziemy na nie odpowiedzi? I kto kształtował stronę merytoryczną uchwały śmieciowej skoro było tyle do niej uwag tu na forum. Czy nieścisłości zostały wyjaśnione, błędy naprawione i za czyją przyczyną. Chcę wiedzieć kto broni moich interesów w RG, a komu na mnie nie zależy.

Voldemort napisał/a:

Poza mieleniem ozorami nie macie nic do roboty no bo niby co dzieki wam się zmieniło. Jak jesteście tacy mondrzy to zrobcie coś. A macie jakieś sukcesy, bo tu z kumplami szukamy i nic nie widać.

Można się czepiać stylu wypowiedzi, ale sensu nie wolno lekceważyć. Mieszkańcy gminy czekają wreszcie na jakiś sukces. Niby gmina funkcjonuje źle, niby wiele nieprawidłowości, ale poprawy brak i zmian na lepsze nie widać. Te zarzuty to przysłowiowy kolos na glinianych nogach - tak się wydaje.

68

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

galler napisał/a:

A UG Porąbka 8 zł/os/miesiąc. Co Wy na taką kwotę? O ile wiem kilka osób z tego forum zapomniało przekazać informację o tej propozycji. Czy to nie analogiczna sytuacja do informowania społeczeństwa przez UG?

Niedobrze posądzać o złą wolę osoby, które są zainteresowane sprawami gminy. Skąd mam wiedzieć o takiej propozycji skora BIP wieje pustką, na stronie www brak informacji, a z posiedzenia komisji nie ma protokołów. Proszę o link do informacji o propozycji kwoty podatku śmieciowego na mieszkańca Gminy Porąbka.
Moim zdaniem 8 zł/os to kwota do przyjęcia, jeśli wszystkie odpady generowane przez moje gospodarstwo domowe będą regularnie i odpowiednio często odbierane z mojej posesji.

Wloscianin napisał/a:

Człowiek, który na sztandarach wyborczych niósł hasło Bóg Honor Ojczyzna zrobi wszystko by dowalić gminie bez względu na straty dla mieszkańców. Szkoda, że jego energia nie skupia się na działaniach przynoszących korzyść mieszkańcom a jedynie na próbach destrukcji.

Warto zauważyć, że internauta Włościanin włącza się do rozmowy w ściśle określonych sytuacjach, np., wtedy, gdy na jaw wychodzą nowe uchybienia lub szwindelki dotyczące dyrekcji gimnazjum w Porąbce. Niebezpieczeństwo takiego osobnika wynika z niedoinformowania czytelników lub słuchaczy Na takich ułomnościach żeruje, pasie się i sam wprowadza zamęt kompromitując siebie samego. Uważam, że to człowiek, któremu nie warto poświęcać uwagi, chyba, że założy kolejny wątek, na którym trud rozmowy podejmą z nią osoby chcące to robić.
Prywatne uprzedzenia wobec osób, które wypowiadają się imiennie pogarszają jakość forum.

galler napisał/a:

Proponuje złożyć odpowiedni wniosek do odpowiednich organów. Wiedząc o przestępstwie i nie reagując dajemy przyzwolenie. Stajemy się wówczas współwinnymi. Jeżeli wiemy o przestępstwie i nie reagujemy na pewno nie jesteśmy lepsi. Tak długo jak będziemy dawali przyzwolenie na łamanie prawa, tak długo nie zapanuje porządek.

Bardzo cenna podpowiedź. Składasz konkretną propozycję?

galler napisał/a:

Już się swego czasu zaczynałem zastanawiać czy społeczeństwo jest aż tak ślepe.

Społeczeństwo nie jest ślepe i widzi jak się nie odpowiada na proste pytania, a to budzi wątpliwości. W żadnym miejscu nie zauważyłem negacji istnienia i przydatności bazy noclegowej w gimnazjum, „która jest, a jakoby jej nie było”. A jeśli księgowość bazy jest prowadzona, to można ją przedstawić i uciąć spekulacje. Lecz jeśli jej nie ma, to się „wałkuje” tematy zastępcze, żeby czytelnika zwieźć w meandry i jeśli księgowości nie ma to nie jest to tylko małe uchybienie, to może zakrawać na przestępstwo karno - skarbowe.
No i chyba nadużyciem jest stwierdzenie, że Włościanin to społeczeństwo.

circus napisał/a:

Zgodnie z treścią umowy nawiązanej pomiędzy PG JPII a Biurem Turystycznym Panorama, Biuro zobowiązuje się na zlecenie Gimnazjum do zorganizowania wyjazdu dla grupy12 osób do Tunezji w terminie 20 – 27 maja 2010 roku.

Zaraz, zaraz, czy aby w wersji oficjalnej wyjazd do Tunezji nie miał się odbyć w czasie zimowych ferii 2010 roku? I czy „nagła rezygnacja z udziału w tym przedsięwzięciu 1/3 zadeklarowanej grupy doprowadziłaby do malwersacji funduszu do czego też nie mogliśmy dopuścić i dlatego przyjęliśmy inny wariant zaoferowany przez biuro podróży”.

Z tego co czytam powyżej wynika, że wycieczka do Tunezji została zaplanowana na maj 2012, ale skąd o tym wiadomo na pewno. I kiedy biuro podróży podpisało umowę z gimnazjum. Sprawa jest bardzo poważna, opierać się może o kłamstwa i pomówienia. Ale z której strony?
Czy walka o prawdę o wyjeździe do Tunezji jest podstawą zwolnienia pana SK? I dlaczego tak naprawdę zwolniono panie nauczycielki?

Do bazy noclegowej czasem grupy zorganizowane przybywają, ale żeby z tego można ciągnąć kokosy to trudno uwierzyć. Swoją drogą ciekawe jak pobyt tych grup jest rozliczany?

morlinek1 napisał/a:

Może faktycznie jest coś na rzeczy ?

Panie Radny Kocemba, właśnie dlatego tak bardzo pana nie lubią w gminie i robią Panu mówiąc potocznie „koło pióra”. Jednak jako mieszkaniec tej umęczonej gminy zachęcam Pana do kontynuowania swej działalności, bo tylko ona rzuca światło na to, na co narzekamy każdego dnia. Czytając oficjalne dokumenty nabieramy argumentów, których nie sposób zbić zwykłymi plotkami.

Noto proszę o pisemny dostęp do sprostowania, aby błędów nie powielać. Poza tym dodam, że to starosta z wójtem na zebraniu wiejskim w Porabce 18 11 2012 roku wspomnieli o staraniach, by składowisko śmieci w Kętach mogło nadal odbierać nieczystości z Gminy Porąbka.  Proszę o potwierdzenie owych starań.

74

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Pkt 5. i 6. czego?

Już wiem, znalazłem na innym temacie.

75

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Czy nie byłoby łatwiej umieścić linka do strony z budżetem albo załączyć plik na forum. Przeciętny obywatel nie ma pojęcia, gdzie szukać projektu budżetu na 2013 rok. Ja też jestem przeciętny.