326

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie Nycz, czy brak odpowiedzi na moje pytania oznacza że nie będzie Pan kandydował? Bo nie podejrzewam aby chciał Pan kandydować i już na tak wczesnym etapie ignorował potencjalnych wyborców, to było by okazanie im brak należytego szacunku.

Bogusław Nycz napisał/a:

Witam wszystkich! Informuje,że 17 pażdziernika o godz.10.15 odbędzie się
ZEBRANIE WIEJSKIE W DOMU KULTURY.

ZAPRASZAMY.

Czy skoro Pan tak gorąco zaprasza, oznacza że to Pan jest organizatorem Zebrania Wiejskiego? Wydaje mi się, że Zebrania organizuje Pani Sołtys. No chyba, że Pani Sołtys organizuje, a Pan wykorzystuje to jako element własnej kampanii.

327

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Do Pana Nycza:
1.    Czy zamierza Pan kandydować w najbliższych wyborach?
2.    Jeżeli tak,  to do jakich organów?
3.    Z  jakiej listy?
4.    Kto wraz z Panem z tej listy będzie kandydował?

328

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tadeusz Chwała napisał/a:

Nie uważam aby celowe było polemizowanie z niektórymi z forumowiczów na temat mojej ewentualnej przydatności w strukturach samorządu terytorialnego.

Dobry początek. Jeżeli ignorowanie nieporęcznych pytań mamy na poziomie kampanii, to możemy się spodziewać ignorowania nas, jako petentów UG. Do tego brak odpowiedzi na chyba proste pytanie ?czym Pan się aktualnie zajmuje?. Dla mnie odpowiedź i to dopiero po ponagleniu ?pracuję dla międzynarodowej korporacji finansowej? jest wymijająca, ponieważ nie zawiera konkretów, a właśnie Wójt powinien być konkretny. Do tego poparcie guru z jego uzasadnieniem. Pomimo mojej szczerej sympatii dla Pana Chwały dla mnie osobiście negatywne pierwsze wrażenie. Naprawdę wobec Pana Chwały pałam szczerą sympatią, uważam jednak, że muzyk według mnie nie posiada kompetencji do pełnienia funkcji Wójta. Polityk był zawsze traktowany nisko moralnie, natomiast muzyk, (za co ich cenie) to artyści, wysoko ponad problemami codzienności, Oni potrafią ukoić duszę. W związku z tym przed Panem Chwała problem przekonania ludzi do siebie jest o wiele trudniejszy niż pozostałych kandydatów. Przemawia za nim rzekome doświadczenie i wykształcenie. Z mojej strony ogromny, ogromny plus z powody cywilnej odwagi. Póki co nikt więcej nie ogłosił swojej publicznej kandydatury i postawił się do dyspozycji wyborców. Pewno jest to element kampanii, ale dopiero się okaże czy słusznej.
Poza tematem chciałem zwrócić powszechnie uwagę, że guru nadal sporo odbiega od tematu i skupia się na uczestnikach dyskusji. Do guru, tematem jest Kandydat na Wójta, Twoje osobiste czysto intuicyjne zdanie na temat wypowiadających się jest Twoją prywatną sprawą i umiejętność zrozumienia tematu świadczy wyłącznie o poziomie Twojej inteligencji. Pozostawanie obojętnym wobec chamstwa według mnie również jest chamstwem, zupełnie jak pozostawanie biernym wobec przestępstwa również jest się przestępcą wobec polskiego prawa, mój obywatelski obowiązek nakazuje mi interwencje. Wyraźnie postaram się, aby niektórzy mniej inteligentni zrozumieli ? w temacie ?Kandydat na Wójta? rozpatrujemy temat kandydat na wójta. Pan Chwała przedstawił się jako kandydat na Wójta i został wywołany do tablicy w związku z tym. Oczywistym jest, że pytania prowokacyjne mogą jedynie ujawnić prawdziwą osobowość człowieka i takowe zostały zadane. Z jakichś jednak powodów guru o tym nie wiedział. Natomiast, jeżeli guru chce analizować uczestników forum niechaj założy osobny temat. Zrozumienie tematu jest umiejętnością, którą zdobywa się już na poziomie kształcenia szkoły podstawowej.

329

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ja jestem zwolennikiem młodego pokolenia, którego przedstawicielem jest Pan Adamus lub Pan Zontek. Nie mniej jednak od pewnego czasu widzę w Panu Zontku pozostałych Radnych, tych, którzy według mnie reprezentuje stare złe przyzwyczajenia, z którymi według mnie trzeba zerwać, jeżeli chcemy powszechnie pojmowanej poprawy. Chciałem za to zasięgnąć waszej opinii o Panu Nyczu. Jest co prawda młody i jeszcze nieskalany, jednak jego wybór w rzekomych wyborach jest mocno podejrzany. Pewno wielu z mieszkańców naszej wsi nawet nie wie, że mamy takiego radnego.

330

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jeżeli wyzwiska typu zomowiec itd. wobec interpretacji admina nie są obraźliwe to albo jest stronniczy albo regulamin nie jest potrzebny. A jakubek może również odezwał się niekulturalnie, ale:
1.    Został sprowokowany.
2.    Proporcjonalnie do guru jego ilość obraźliwych stwierdzeń była znikoma.
3.    Aby guru zrozumiał, Jaqubek zniżył się do jego poziomu intelektualnego i kulturalnego.
Może i ktoś zdefiniował stwierdzenie ?obrażanie kogoś?, ale przyznacie sami, że używając słów pospolicie uważanych za kulturalne można kogoś obrazić. Ja osobiście czuję się obrażony.
Odbiegając już od tematu obrażania kogoś, to guru wprowadza na forum tyranie niczym pracownik SB z lat 80, narzuca wszystkim swoje zdanie, nie przyjmuje argumentów innych nawet pod rozwagę, konwersanci nie negują guru, ponieważ boją się porównania do komunistów, esbeków itd. Notorycznie odbiega od tematu przewodniego wprowadzając off-topici i rozwalając dialog. Uważam, że nawet, jeżeli nikogo by nie obraził, za swoją ogólną postawę na forum zasłużył na wyrzutkę. Oczywiście nie chcę wchodzić w zakres kompetencji moderatora, wyrażam jedynie swoje osobiste zdanie.
Ponawiam prośbę o powrót na właściwy temat.

331

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

bezstronny napisał/a:

A co do osiągnięć Pana Gąsiorka to słyszałem,

Reasumując kandydaturę Pana Gąsiorka: argumentów przemawiających za jego osobą brak. Domniemany kierunek kampanii: populistyczne hasła nawołujące do polityki nienawiści wobec Porąbki (obym się mylił).
Argument w sprawie Jego cywilnej odwagi do mnie nie przemawia. Otóż niech nas leczy np grabarz bo żaden z lekarzy się nie odważył... Wójtem może zostać człowiek z osiągnięciami faktycznymi, a nie osoba która ma "odwagę" kandydować.
W między czasie wymyśliłem punkt dla Pana Gąsiorka, a mianowicie posiada (chyba) wykształcenie prawnicze.

332

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

bezstronny napisał/a:

Proponuje zainteresować się ile Pan Gąsiorek osiągnął dla Czańca..

Między innymi to był powód, dla którego nie odpisałem od razu, zostawiłem sobie kilka dni na przypomnienie jakiegoś ważnego osiągnięcia. Mogę się oczywiście mylić, w swojej opinii, dlatego skoro kolega ma inne zdanie to bardzo proszę o wymienienie. Tylko proszę pamiętać, że mówimy o kandydacie na wójta i wymienianie np. ?zabrał głos?, ?wnioskował? itd. jest równoznaczne z brakiem osiągnięć.
Co do wojny z Porąbką to może najwyższy czas wywalić ludzi pokroju Pana Gąsiorka i zakopać topór wojenny. Wojna z Porąbką będzie tak długo jak długo sami ją będziemy podniecać .
A kolegi nick jest mocno nietrafiony.

GREGOR napisał/a:

geronimo uspokój hormony i nie niszcz porządku na forum

Według mnie to właśnie guru niszczy porządek na forum, a rzeczywiście moderator nie powinien pozwolić na obrażanie i szykanowanie ludzi przez guru i interweniować.

333

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Wracając do tematu.

sąsiad napisał/a:

A propos, czy pan radny Wiesław Gąsiorek jest Waszym kandydatem na wójta, bo tak słyszałem.
Co Wy na to?

Nie chciałem odpisywać zbyt pochopnie, przemyślałem przez kilka dni pytanie i niestety nie zmieniłem zdania. Przez ostatnich 8 lat nie znalazłem żadnego argumentu przekonującego do Pana Gąsiorka. Jedynie mogę Go oskarżyć o skłócenie Porąbki z Czańcem poprzez próby oddzielenia naszej wsi od gminy, przez co straciliśmy bardzo wiele. Uważam, że jest to człowiek wykształcony i zrobił to z pełną premedytacją, był świadomy braku możliwości sfinalizowania inicjatywy, wykorzystanej wyłącznie do spopularyzowania swojej osoby przed wyborami. Konsekwencje są do dziś odczuwane. Czy my potrzebujemy Wójta, który dzieli? Czy przedstawiciela solidarnej gminy składającej się z 4 sołectw?

334

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

sąsiad napisał/a:

.
Z niezrozumiałych względów zrezygnowano z KONSULTACJI SPOŁECZNYCH.

Skąd te informacje? Osobiście byłem na jednym spotkaniu z projektantem. Co prawda projektant w połowie zamkną swojego laptopa i wyszedł, ale podejrzewam, że w zaistniałej wówczas sytuacji 99% z nas zrobiłoby to samo. Nie mniej jednak ustawowym reprezentantem mieszkańców w Urzędzie są Radni i dlatego uważam, że cała wina spoczywa na Radnych, między innymi już na etapie konsultacji okazali się nieproduktywni.
Na marginesie do kolegi sąsiada, nie tylko Kobiernice mają prawo do inwestycji gminnych.

335

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:

Rewitalizacja centrum zakończyła się totalną porażką. Radni nie sprawdzili się przy tym projekcie.

Zgadzam się w 100%. Przez okres kadencji poza Centrum nie zostało zrobione nic więcej. Jedyna inwestycja to właśnie ta nieszczęsna rewitalizacja, której nie potrafię wyjaśnić znajomym, gdy mnie odwiedzają. Teraz jeszcze trzeba poczekać, aż dotychczasowi radni zaczną wykorzystywać przedmiotowe Centrum podczas prowadzenia kampanii. Może już czas podsumowywać? Jestem jeszcze bardzo ciekawy stanowiska naszych radnych w sprawie kandydata na Wójta, podejrzewam, że do tego również nie są przygotowani.

336

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tomi napisał/a:

może pora podjąć z naszymi radnymi wspólny temat i przedstawić im jakieś kandydatury?

Jak znam naszych Radnych to rzeczowa rozmowa nie wchodzi w grę, będą kurczowo trzymali się stołków i bombardowali każdą potencjalną kandydaturę. Ale oczywiście spróbować dialogu można, albo nawet powinno się.

dr napisał/a:

mam nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja sprzed 4 lat z jednym kandydatem..........

boję się, że niestety Twoje obawy są słuszne, przynajmniej wszystko na to wskazuje.

337

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

Co wy na to Bracia Sasiedzi?

Pomysł przedni pod warunkiem założenia nowego tematu. Ja osobiście opcjonował bym za trzymaniem się tematu, bądź, co bądź temat jest poważny. Co do P. Waligóry zgadzam się w 100% z (głupio to brzmi, ale) z obcym.

338

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panowie czapli z głów - guru wrócił.
Co do Pana Zontka to uważam że obecni Radni jeszcze bardziej od Wójta wymagają wymiany dla dobra ogółu?

339

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

sąsiad napisał/a:

Panowie, ja proponuję "guru", jak już było to popieram.

Cały czas mam nadzieję, że to jest stwierdzenie wyłącznie ironiczne.

340

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Obiektywnie myśląc wydaje mi się, że nie wiele się zmieni po najbliższych wyborach.  Mi osobiście marzy się zmiana wszystkich radnych gminnych i wójta. Zarówno obecni Radni jak i Wójt na pewno nie dadzą  się końmi oderwać od ?koryta?. Przyczyniałbym się do wypowiedzi poprzednika, abyśmy znaleźli (co na pewno będzie trudne) kompletu kandydatów do RG i oczywiście Wójta. Nie mniej jednak z całego forum nie licząc admina ujawnił się, (za co mu szacuj się należy) jedynie Pan Wojtek, niestety nie uważam, aby nadawał się to którejkolwiek z wyżej wymienionej funkcji.

341

(35 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

mówisz jakby Wojciech był jakimś kapusiem który z wszystkim leci na skarge...

Absolutnie nic takiego mi nie przyszło nawet głowy..
Ale dalej namawiam do powrotu do tematu.

342

(35 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ja myślę, że nasz "kolega" Wojtek Faber już to doniósł do rządzącej ?elity?.
Wracając jednakże do tematu to moja opinia jest następująca ? uchybień jest mnóstwo, ale podejrzewam, że jeszcze sporo w przeciągu kilku miesięcy się pokarze. Ważne, aby ktoś odpowiedzialny pełni kompetentny w ramach gwarancji domagał się naprawy.

343

(35 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Pieniądze przeznaczone na usuwanie szkód powodzi inaczej zwanej doraźnymi otrzymuje do dyspozycji Wójt Gminy i mają zostać przeznaczone na działania doraźne np. zasypanie kamieniem wymytej dziury, pogłębianie rowów, odmulanie fos itd., decyzję na rozgospodarowanie pozostawia Wójt Sołtysom, ale rzeczywiście rozdysponowanie środków leży w gestii Wójta. Z kolei pieniądze na remont ulicy (zwane celowymi) są przekazane z województwa bezpośrednio na realizacje określonego celu, to znaczy, że ulica spełnia określone warunki, aby zostać uznaną za zniszczoną bądź uszkodzoną w wyniku powodzi i konkretne fundusze są kierowane na realizację konkretnego zadania, decyduje o tym na pewno nie Wójt, chociaż to Wójt firmuje wniosek o przyznanie funduszy swoim nazwiskiem. W praktyce wygląda to w ten sposób, że Wójt podpisuje wiele wniosków i te, które w drodze eliminacji jednostka najwyższa uzna za zasadne są realizowane. Aby otrzymać pieniądze na remont drogi z funduszu powodziowego między innymi niezbędne jest kilka raportów straży czy pozytywna opinia właściwego inspektora wojewódzkiego.
Dlatego uważam za niezasadne oskarżenie, że Wójt prowadzi w ten sposób kampanie przedwyborczą. Są to oskarżenia mogące zostać uznane za pomówienia, godzące w godność osobistą, za co można sądownie z powództwa cywilnego domagać się zadośćuczynienia. Proszę nie osądzać mnie o to, iż jestem sympatykiem obecnego Pana Wójta, wręcz przeciwnie. Przedstawiłem jedynie obiektywnie wykładnię prawną stosownych regulacji prawnych w temacie.
Bardzo mi przykro ze względu, iż Kobiernice zostały dotknięte powodziom i szczerze współczuję, nie mniej jednak należy pamiętać, iż powódź dotknęła również sąsiadujące sołectwa i nie można wymagać, że wszyscy będą żyli klęską w Kobiernicach. Bardzo by było przykro, aby zaczęło dochodzić do sporów międzysąsiedzkich z tak błahego powodu. W sytuacji klęski żywiołowej należy się solidaryzować i jednać, aby łatwiej się uporać z problem, a na pewno nie rzucać bezpodstawne oskarżenia.
Przepraszam za rozlweczoną formę wypowiedzi,

344

(35 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

sąsiad napisał/a:

I tu jest pies pogrzebany.sa to środki na usuwanie skutków powodzi a  o takiej na tej ulicy nie wiedzą sami mieszkańcy Czańca.

Chociażby wczoraj wspomniana ulica była nieprzejezdna z powodu opadów. Strażacy zamknęli drogę biało-czerwonymi wstążkami, ponieważ ilość wody zalegająca na ulicy uniemożliwiała przejazd osobowym samochodom. Zapraszam do osobistego zapoznania się.

345

(35 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

na jakikolwiek remont trochę jeszcze poczekamy po remoncie ul K.K.Wojtyły i centrum sad

Pozwolę się nie zgodzić. 13 sierpnia został ogłoszony przetarg na remont kilku dróg, między innymi jest w ramach tego przetargu wymieniona ulica Królewska. Pieniądze na ten cel UG otrzymał z tzw. funduszu powodziowego. Więc lada dzień pewno rozpoczną się tam pracę. Dodam jeszcze, że z tego samego przetargu poszła ulica Długa i Górska.

346

(35 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Z ulicą Królewską to jest tak, że ta ulica to jest jedna wielka powódź. Nie trzeba wcale powodzi, żeby ta droga była nie przejezdna, wystarczy intensywna burza i na drodze zalega woda, a co dopiero opady z niedawna. Szczególnie firmy tam zlokalizowane mogą coś powiedzieć na ten temat i oczywiście strażacy i P. Sołtys.
Ale skoro odpowiedziałem na Twoje pytania może teraz dowiemy się od Ciebie, dlaczego zadałeś to pytanie?

347

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

ciekawią mnie odpowiedzi na pytania Pana guru

Może najpierw guru odpowie na powyższe pytania.
Do Pana Kocemby ? niech się Pan nie da wykurzyć stąd przez guru. Pomimo nienajlepszej opinii na Pana temat prowadzi Pan zdrową konwersację, a od tego jest forum.

348

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

http://www.bip.porabka.pl/BIPDownload.aspx?file=7719.pdf&fname=Informacja%20o%20wyniku.pdf

? z tego wyniki niezbicie że firma wykonuje ?rewitalizację? i UG Porąbka za to właśnie płaci.
Z głębokim szacunkiem czy i nie, nie istotne, ale istotnie (ironia) guru sporo odbiegłeś od tematu przewodniego.

349

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jestem prawie pewny, że rewitalizacja centrum będzie wykorzystana w kampanii przez obecnych radnych.

350

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Realnie myśląc wydaje mi się, że nie będzie żadnego kontrkandydata. Gdyby takowy się pojawił kampania już by trwała, a my mielibyśmy przynajmniej minimalne wskazania na osobę. Zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią, że nazwiska, które padły to wyłącznie spekulacje, pewno niemające potwierdzenia w rzeczywistości.