26

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ale szopka smile
No tak to przecież czas na szopki a tu proszę mamy żywą szopkę smile

27

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

wieszczu napisał/a:

Nasz Czewójt umiłowany podczas gościnnych występów w Żywcu jakie wrażenie zrobił na tambylcach? No i w ogóle na czyje zaproszenie stawił się w żywieckim gmachu Temidy? Mam obawy, czy porąbski śpiew orkiestrowego bębniarza został należycie zrozumiany przez użytkowników języka żywieckiego. Niepokoję się coraz bardziej, przecież nasz „organ” wykonawczy, zapewne pod przysięgą zmuszony został zeznawać na czyjąś korzyść i niekorzyść jednocześnie. Ileż pytań i niepewnych odpowiedzi. Wydaje się, że jedno jest pewne: gmintologii coraz trudniej pogodzić się z dosięgającą jej sprawiedliwością, bo na niesprawiedliwość przyzwolenie trwa od bardzo dawna.

Powinien się już przyzwyczajać bo coraz częściej przyjdzie mu stawać przed obliczem temidy.
Już Anulka z Kozubnika się o to postara.

Gratuluję z całego serca zwycięzcy i powtarzam za innymi.
Prawo zawsze zwycięży, nie bójmy się walczyć o swoje prawa.

Bułka i jego maszyneria ma 3 radców prawnych i przegrywa wszystkie procesy - czy to nie nasuwa wam pytania?

Co to za prawnicy i jakie pojęcie o prawie posiada ta administracja?

Okazuje się, że dyrektorka łamie prawo pracy na całej linii i dalej jest na stanowisku.

Bułka powinien natychmiast zawiesić ją w obowiązkach.

Lub sam podać się do dymisji jak to uczynił marszałek woj śląskiego.
Ludzie honoru tak robią !!!

28

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

prezes57 napisał/a:

Chciałbym tylko przypomnieć, że w tym "pisemku" wyraźnie pisze, że obowiązek prowadzenia bip mają jednostki OSP posiadające status "organizacji pożytku publicznego".

Szanowny Prezesie pisemko to jedno a ustawa to drugie.
Ustawa wyraźnie określa kto ma obowiązek prowadzenia BIP

Dostajecie kasę od gminy?

Ta kasa to pieniądze mieszkańców więc społeczne i musicie prowadzić BIP.

Tak stanowi prawo. Chyba że zrezygnujecie z subwencji gminy i będziecie się samofinansować w 100 %.

Prawo nie określa od ilu złotych trzeba prowadzić BIP wystarczy, że dostaliście 1 złotówkę z gminy !!!

Prezes chyba powinien wiedzieć ???

Każda organizacja, stowarzyszenie, kółko różańcowe - jeżeli otrzymuje wsparcie z pieniędzy samorządowych jest zobowiązane do udzielania informacji publicznej BIP. To się nazywa transparentność, a tak po ludzku uczciwość bo społeczeństwo ma prawo wiedzieć czy ich pieniądze są wydawane w sposób rzetelny, czy idą na ubrania ochronne i sprzęt czy może na rzeczy zbyteczne.

Ciekawostką jest to, że ponoć sami strażacy są za BIP, a to już daje do myślenia, że zachodzi podejrzenie o braku informacji w samej organizacji na co i ile kasy jest wydawane.

Zastanawiam się dlaczego wierchuszka OSP tak broni się przed ujawnieniem dochodów na BIP?

Co jest tak tajne, że odzywają się prezesi starając się nas przekonać że BIP jest niepotrzebny?

Jest coś chyba na rzeczy????

29

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Czyli nic nowego bo we wszystkich rankingach jesteśmy zawsze prawie na końcu.

Mieszkańcy naszej gminy widać zgadzają się na takie wszechobecne dziadostwo i dają temu wyraz w wyborach.

A ci co się nie zgadzają to siedzą w domu i potem 4 lata narzekają, że jest źle.

To jest rola tego forum aby zachęcić społeczeństwo do chodzenia na wybory.

KGW i strażacy oraz twardy beton gminny zawsze biega i wybiera a reszta????

Reszta musi potem cierpieć pod rządami Kasztelana Żymełki.

30

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie ta gmina, nie ten wójt i nie ta rada..

My żadnych oszczędności nie przewidujemy u nas kolego się bawi do końca i na maxa.

Titanic tonie ale orkiestra gra na całego.
Czesław bierze kolejny kredyt 3 miliony na konsumpcje i żadne oszczędności mu nie w głowie.

Tak się bawi, tak się bawi, tak się bawi - Gmina Porąbka - tylko podglądać i zazdrościć.

PS. szykują się podwyżki na urzędniczych stołkach, jubileusze, nagrody i 13 pensja ..... i co można ? smile

31

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Czy coś co zostało raz opublikowane może być kasowane?

Bo tak siedzę w robocie i z nudów BIP czytam i na takie kwiatki trafiłem.

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5498&pN=5


Bajka o tym jak to na BIP dzieją się różne rzeczy !!!
Rejestry zmian i cuda:
http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5533&pN=278

32

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Informacja dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.
Bo tak specjalnie ukryli żeby nikt nie znalazł na BIP

Współpraca z organizacjami pozarządowymi :: Archiwalna współpraca z organizacjami

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5502 … dent=11586

Zamiast wstawić do aktualnych, wstawili do archiwalnych i to na 4 stronie !!!
Co za złośliwe urzędniki sad

Pan Zemanek to wkleił 7.11.2012 i już archiwalne ???

UG słynie z tego, że albo nic na BIP nie ma lub jak już coś jest to tak ukryte i zakamuflowane żeby nikt tego nie znalazł.

Informacja ważna dla społeczników, towarzystw, stowarzyszeń i wszystkich innych działaczy w gminie.

33

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wloscianin napisał/a:

O! Widzę, że Padrone raciczką wierzgnął i osiołki miotełki do ogonków znów przywiązały i dym robią:)

Ja też to właśnie spostrzegam, że jak tylko wypłynie jakiś temat uaktywnia się pierwszy kapciowy kasztelana.

I zaczyna wprowadzać zamieszanie w temacie hmmm.... dostał smsa ze sztabu czy co?

rodzic napisał/a:

No i chyba nadużyciem jest stwierdzenie, że Włościanin to społeczeństwo.

Absolutnie masz rację .... to nie społeczeństwo..... to tuba gminnej propagandy sukcesu smile

sąsiad napisał/a:

Mam pytanie. Do kogo ma się zwrócić mój kuzyn aby dostać etat stróża w szkole w Bujakowie? Tam też jest majątek.


Pisz Pan do Cecylki albo dzwoń ... szkół jest kilka a w każdej stróż potrzebny smile
   
Telefon: 33/ 827-28-47
               33/ 827-28-49
   
fax:          33/ 810-60-77
e-mail: oswiata@porabka.pl

34

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wloscianin napisał/a:

Człowiek, który na sztandarach wyborczych niósł hasło Bóg Honor Ojczyzna zrobi wszystko by dowalić gminie bez względu na straty dla mieszkańców.

- tradycyjnie gamzolenie sad

Gamza Piotr - człowiek, który na sztandarach wyborczych niósł hasło Rodzina, Prawo, Wspólnota zrobi wszystko by dowalić PRAWU bez względu na straty mieszkańców.
Osobnik Gamza zgodnie z niesionymi hasłami na sztandarach uznaje tylko Rodzinę i Wspólnotę !!!

Dziś ta baza jest niewiadomego pochodzenia, finansowana jako koszt szkoły o nieznanych dochodach.

Radny Kocemba nigdzie nie napisał, że chce jej likwidacji. (co imputuje Włościanin vel Gamza)
On, inni i ja też chcemy wiedzieć ile to nas kosztuje? Ile gmina na tym zarabia?
Czy jest to bezpieczne i  legalne?

Pietrkowi zza wody myli się już wszystko w tej siwej głowie.

Nie rozróżnia czym jest prawo i transparentność, czym jest BIP i do czego służy.

Drogi społeczniku Piotrze G. kilka razy padało na tym forum zapytanie dlaczego społeczeństwo naszej gminy ponosi koszty zatrudnionego przez pana żonę - stróża nocnego prywatnie bliskiego krewnego pani Cecylii Koniorczyk?
Cóż cennego jest w tej placówce co wymaga całonocnego pilnowania?

Jakież to skarby są w tej placówce oświatowej? Czemu w innych nie ma stróża nocnego na nocnej warcie?
Ile kosztuje to nas podatników bo z tego co się orientuję umowa z firmą ochroniarską + monitoring (alarm) kosztuje od 100 do 300 PLN na miesiąc.

Może pieniądze, które gmina ponosi na utrzymanie stróża nocnego warto przeznaczyć na zakup pomocy dydaktycznych dla tej szkoły?

//moderator: proszę nie używać określeń obraźliwych

Poprawione ale bym się spierał bo różne słowniki różnie słowo to interpretują
głównie jako potocznie i pogardliwie ale nie obraźliwie smile
Rożnica jest subtelna ale jest, bo gdybym nazwał stróża "głupi cie......",  "leniwy cie...." lub co o zgrozo "pie..... cie..."to jest to obraźliwie ba nawet obraźliwe i karygodne.

Samo użycie określenia "cie...." mieści się w granicach nienaruszających subtelne pojecie naruszenia dóbr osobistych.

Ale nie będę się wdawał w polemikę dalszą z moderatorem bo on ma magiczny guzik "ban" smile

Proszę jedynie o to żeby  poprawiając posty zamieniał na wg moderatora nie obraźliwe słowa tak żeby zachować sens postów.

Mówi się, że sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą.

To jest metoda na głoda, postawić raz na jakiś czas budę z kiełbaskami i piwem i lud ciemny będzie się cieszył jak głupi do sera.

36

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

circus napisał/a:

Poniżej zamieszczam wierny zapis rozmowy o bazie noclegowej w PGJPII podczas posiedzenia połączonych komisji 12 listopada 2012 roku.

Cecylia Koniorczyk – dyrektor GZOSiP (CK) - Jeżeli chodzi o bazę, to nie ma tam żadnej bazy, bo my jako gmina nie mamy konta dochodów, jako Zespól mamy tylko konto wydatków.
Radny I. Kocemba (RIK)– No jak to, jeśli ktoś korzysta, to ktoś za to płaci, prawda? Pani dyrektor może nam powie czy ktoś korzysta z tych pomieszczeń, czy nie?
Anna Walusiak, dyrektor PGJPII (AW) – Baza noclegowa, która jest od lat została przez radę rodziców jeszcze szkoły podstawowej urządzona, służy, jeśli przyjedzie ktoś do gminy na zasadzie zespól folklorystyczny. Nie da się tego odciąć, chyba, że Pan potrafi? Jest i tyle.

http://www.pgjp2.org.pl/kontakt.html

Ale gdyby nagle komuś przyszło do głowy żeby usunąć ze strony gimnazjum to zarchiwizowałem tu:
http://depositfiles.com/files/lwqldxdne
I print screen strony
http://i47.tinypic.com/v7v9f8.jpg

Rodzi się więc pytanie:
Jest tam baza czy jej nie ma?

Urzędniczka UG twierdzi, że nie ma bo nie ma konta wydzielonego dla bazy.
Twierdzą, że baza nie spełnia wymogów PPoŻ i BHP !

Więc jak to jest, że baza ma swoja ofertę i prawdopodobnie generuje jakieś dochody! Więc gdzie są te dochody?
Baza której nie ma generuje ciągłe koszty więc gdzie i jakie są te koszty?

Jeżeli baza nie istnieje, nie ma dopuszczeń PPoŻ to czy oznacza to, że potencjalne grupy które tam nocują są narażone na potencjalne zagrożenie życia?

circus napisał/a:

CK – Przepraszam bardzo, że wpadnę w słowo, ale dziesięć, czy piętnaście lat temu byłam w szkole w Objeździe i tam funkcjonuje schronisko młodzieżowe. Podjęłam próbę, żeby wyczyścić, uporządkować tę sprawę, nie da się tego zrobić, ze względów pożarowych. Niestety przepisy pożarowe nie odbiorę tej części hotelowej do działań, które mogłyby służyć turystom, przynosić dochód. Nie da się tego zrobić, nawet obecny tu Pan sekretarz Gałuszka był tam ze strażakami. Nie byłoby problemu, bo podjęlibyście państwo uchwałę o utworzeniu jednostki, regulamin, statut. Nie da się ze względu na przepisy przeciwpożarowe. To jest na drugim piętrze, stropy, wąskie korytarze, brak klatki ewakuacyjnej. Słyszałam taką informację i taką informację przekazuję.

To tak można? Czy jest to zgodne z prawem?
Czy aby nie stwarza to zagrożenia zdrowia i życia?

Czym więc jest tajemnicze 2 piętro budynku gimnazjum w Porąbce?

W odróżnieniu do gminnych włościaninów i gallerów w mojej głowie rodzi się wiele pytań bo ja płacę podatki i chciałbym wiedzieć na co idą moje pieniądze?

Czy Pan Wieszcz wierzy, że ta rada mogłaby ugryźć rękę, która ja karmi? (może nie wszystkich ale wielu)

Nie ma takiej opcji żeby obniżyli apanaże wójtowi.

Z drugiej strony byłoby to swoistym sygnałem dla niego: "weź się do roboty bo za rok ci znowu obniżymy !!!"

Nie zapominaj że to kumple z "komitetu"

38

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

po2lny napisał/a:

To znaczy, że darmowa baza noclegowa jest kolejnym tematem tabu? Czy (BEZ)RADNI coś na ten temat wiedzą?

Czy ona jest darmowa?

Płacimy za nią wszyscy bo jest kosztem szkoły, a wiec gminy, a więc z naszej kieszeni.

W życiu nie ma nic za darmochę...
Nawet żeby dostać po "ryju" trzeba sobie jakoś zasłużyć smile


Może to jest ta nić, która łączy gupika z wielorybem? Brakujące ogniwo w teorii Darwina ?
Wzajemna zależność wspólnej tajemnicy w akwarium?

Może faktycznie jest coś na rzeczy ?

ares 1 napisał/a:

Zgadza się, że wysokość wynagrodzenia wójta ustalają radni, tyle tylko że większość naszych radnych, niczym bezmyślne lemingi, głosują tak jak wójt i pan Waligóra nakazuje. I nie tylko w kwestii wynagrodzenia ale w każdej innej również .

Lemingi to trafne określenie smile
A może ciemiężcy i krwiopijcy ?!?

Narodzie czytaj o głosowaniach w grudniu.
Czytaj i pamiętaj którzy radni zagłosowali za podwyższeniem podatków od mieszkańców!
Którzy radni podniosą swoje beztroskie łapki w górę, żeby naszym kosztem napasły się urzędasy i dostały podwyżki!

Ktoś kto chodzi na komisje i RG powinien opisać na forum którzy radni beztrosko podnoszą nam podatki i podwyższają pensje urzędasom.

Wierzę, że nasza presja zadziała !!!! narodzie pamiętaj o tym podczas wyborów !!!!!

A jak naród zapomni to trzeba im przypomnieć !!!

Dziś ta pieśń zaczyna nabierać innych treści i relacji więc warto im przypomnieć, że lud to my !!!

http://www.youtube.com/watch?v=KymgJPVQphk

Wyklęty powstań, ludu ziemi,
Powstańcie, których dręczy głód.
Myśl nowa blaski promiennymi
Dziś wiedzie nas na bój, na trud.
Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
Przed nami niechaj tyran drży!
Ruszymy z posad bryłę świata,
Dziś niczym, jutro wszystkim my!

Refren:
Bój to jest nasz ostatni,
Krwawy skończy się trud,
Gdy związek nasz bratni
Ogarnie ludzki ród.

Nie nam wyglądać zmiłowania
Z wyroków bożych, z pańskich praw.
Z własnego prawa bierz nadania
I z własnej woli sam się zbaw!
Niech w kuźni naszej ogień bucha,
Zanim ostygnie - przekuj w stal,
By łańcuch spadł z wolnego ducha,
A dom niewoli zniszcz i spal!

(Refren)

Rząd nas uciska, kłamią prawa,
Podatków brzemię ciąży nam,
I z praw się naszych naigrawa
Ten, co z bezprawia żyje sam.
Lecz się odmieni krzywda krwawa,
Gdy równość stworzy nowy ład,
Bez obowiązków nie ma prawa,
Dla równych - równy szczęścia świat!

(Refren)

Rządzący światem samowładnie
Królowie kopalń, fabryk, hut
Tym mocni są, że każdy kradnie
Bogactwa, które stwarza lud.
W tej bandy kasie ogniotrwałej
Stopiony w złoto krwawy pot.
Na własność do nas przejdzie cały,
Jak należności słusznej zwrot.

(Refren)


Dziś lud roboczy wsi i miasta
W jedności swojej stwarza moc,
Co się po ziemi wszerz rozrasta,
Jak świt łamiący wieków noc...
Precz darmozjadów rodzie sępi!
Czyż nie dość żerów z naszych ciał?
Gdy lud wam krwawe szpony stępi,
Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.

40

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

circus napisał/a:

Poza tym, jak to ujął jeden z radnych nie wolno likwidować akwarium, gdy chora jest jedna rybka – cytuję z pamięci, więc mogą pojawić się nieścisłości.

Sławomir Kubiś

Chora rybka powinna być natychmiast odizolowana i poddana leczeniu.
Inne rybki kwarantannie, leczeniu i obserwacji.

41

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Na tym forum już było napisane że tylko Walusiakowa miała bezpłatny a reszta była na bezpłatnym ale nie zgłoszonym w gminie więc oficjalnie byli w pracy.

Takie cuda !!!

Jeden znany ekonomista powiedział kiedyś, że:
Pieniądze są niczym innym jak tylko premią za sukces!

W związku z tym rodzi się pytanie:
Jakież to spektakularne sukcesy ma na swoim koncie Czesław Bułka i jego ekipa?

Kolejny kredyt na bieżącą działalność?
Waląca się szkoła w Porąbce?
Dziurawe drogi?

No wymieńcie mi jakiś sukces Czesława Bułki!!!

Jak to jest, że zwykły robol bez szkoły zarabia więcej od wykształconego nauczyciela?

Panie Ignacy czy może Pan do tego zestawienia zarobków załatwić zestawienie o wykształceniu pracowników w gminie?
Ilu jest magistrów, licencjatów, matur a ile tylko po zawodówce?

Bardzo bym chciał wiedzieć czy kariera tych ludzi wynika z ich wykształcenia czy li tylko z pochodzenia?
Czy mam inwestować w wykształcenie dzieci czy wystarczy jak nauczą się kopać rowy i naprawiać kanalizację?

43

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A ja myślałem że liderem tego kółka wzajemnej adoracji jest kasztelan Żymełka ?!?

W sumie to P RG Tadeusz Wawak powinien się wypowiedzieć w temacie  Sławomira N. !!!

44

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

To co Rodak na podwójnym gazie fruwa ??
Niemożliwe bo widziałem go w tym tygodniu jak śmigał samochodem.

Janusza Kojdra  też nie biorę pod uwagę bo go widziałem w Kangoorku jak śmigał do roboty.

Więc N[...]!!! ale który bo jest ich dwóch !!!

Tomasz raczej nie bo wozi listy więc .........
drogą dedukcji zostaje Sławomir N[...] !!!



O qurde jaki ja inteligentny jestem jeżeli to o niego chodzi ? smile

No czekam z niecierpliwością na potwierdzenie lub nie.

Swoją drogą jeżeli to on to obciach na całą wieś....

45

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

jorgus napisał/a:

Temat wywozu popiołu był poruszany na zebraniu wiejskim w Czańcu. Padło to samo pytanie - co robić z popiołem w okresie letnim? Pan sekretarz zaproponował aby załadować go ( popiół) na przyczepkę i dowieźć do punktu selektywnej zbiórki. I coś tutaj jest chyba nie tak. Według tego co piszecie wszystkie śmieci mają być odbierane (bo za to będziemy płacić). A co mają zrobić ci mieszkańcy którzy przykładowo nie mają żadnego środka transportu? No chyba tylko taczki i zasuwać np. z Czańca do Porąbki na Bukowiec ,bo tam wyznaczono wstępnie punkt zbiórki.
Poza tym zaproponowano odbiór popiołu tylko raz w miesiącu. Jest to zbyt mało. Znając życie to w dalszym ciągu część popiołu wyląduje w potokach i na dzikich wysypiskach

Mam inny pomysł:

Załadować do przyczepki i wysypać pod urzędem gminy to będzie chyba najskuteczniejsza forma zakomunikowania I Sekretarzowi co sądzimy o jego pomysłach.
Niech sobie weźmie szufle i sam przeładuje i zawiezie gdzie chce. Jak jest taki pomysłowy Dobromir.

I Sekretarzu poczytaj sobie ustawę chociaż raz w życiu przeczytaj jakiś dokument urzędowy.

Sekretarzowym obowiązkiem jest odebranie każdego odpadu spod mojej bramki !!!!
Bo będę płacił za to co miesiąc a odpad KAŻDY jest własnością gminy czyli TWÓJ i pana Bułki.

Tako rzecze prawo Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i nawet I Sekretarz musi to prawo szanować !!!


Amen.

46

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ignacy Kocemba napisał/a:

Jednocześnie oszczędność ma przynieść likwidacja gimbusa w Czańcu. Takie zadanie do przemyślenia mają radni z Czańca na prośbę pana Romana Pękali po jego wizycie w UG.
Ciekaw jestem. Co na to mieszkańcy Czańca?

Jest inna alternatywa :
Stworzyć komitet, pozbierać podpisy, zrobić referendum i pozbyć się ze stołka wójta Bułki.
Będzie to największa oszczędność dla gminy, a i może ruszy jakiś program pozyskiwania funduszy dla gminy a nie tylko trwonienia naszej kasy i szukania jej w naszych kieszeniach !!!

Co do radnych z Czańca....  nie liczyłbym na obronę gimbusa głosowanie nad Przewodniczącym RG już pokazało że ważniejsze dla nich słowo Kasztelana niż dobro ich wsi (nie wszystkich ale większości) Nawet kościelno-pisowy radny jest bułkowcem więc.....
Dzieci będą dymać z buta od nowego roku szkolnego bo ważniejsze są nowe zabawki dla strażaków i boazeria na pałacu w gminie niż dobro naszych dzieci.
Oto proza życia Panie Radny Ignacy sad

47

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

No widzę kolega to jakiś jajcarz smile

Guzik jest na tym BIPie ..... nawet połowy rzeczy które być powinny na nim nie ma.

Niech się "władza" kompromituje swoim analfabetyzmem ...
Jakich sobie mieszkańcy "intelektualistów" wybrali takimi się i ona otacza.
Już jedna pani dyrektor umieściła motto swoich poglądów na sprawy bieżące tego świata.

"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego. "

Ja osobiście nie mam ani chęci ani obowiązku tej "władzy" poprawiać.... zrobię to za dwa lata przy urnie.

48

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wyobrażam sobie ............................... smile

Worek kasy do podziału smile

Kumulacja w totka to przy tym mały pikuś smile

49

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:

P

Co za bełkot w oficjalnym publikatorze.

Podatek od środków transportowych
osoby fizyczne prowadzący działalność
gospodarczą i i przedsiębiorst
posadających osobowość prawną .

A do tego fatalny błąd w opisie.

Jest:
Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jednolity Dz. U. Nr 9 z 2002r., poz. 84 z późn. zm.)

Powinno być:
Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jednolity Dz. U. Nr 95 z 2010 r., poz. 613 z późn. zm.)

Dalej nie analizowałem ale uwaga - podane jest konto bankowe. Rodzi się więc pytanie: Ufać takiemu biuletynowi? Czy raczej nie ufać takiemu urzędowi? A co będzie kiedy wpłacę podatek, a okaże się, że to nie to konto. Co wtedy?


Podatek od środków transportowych osoby fizyczne prowadzący działalność gospodarczą i i przedsiębiorst posadających osobowość prawną .

Osoba odpowiedzialna: Maria Gałuszka
Udostępnił:    Patryk Smola

Powinno być napisane poprawnie, po polsku tak:
Podatek od środków transportowych, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą  i przedsiębiorst ( przedsiębiorstw ) posadających ( posiadających ) osobowość prawną.


Ludzie kto to jest Maria Gałuszka? żona I Sekretarza, matka, córka ???

Przecież to się nadaje do Nonsensopedii albo innego słownika idiotyzmów polskich!

A wracać do podstawówki i uczyć się pięknej polskiej mowy, a nie blokować wykształconym ludziom  miejsca pracy !!!

Dramat i żałoba sad

50

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Jakikolwiek przepis nie przytoczycie jest jeden i najważniejszy Rodzina .... Wspólnota, Swojaki

Nie ma woli ze strony jakichkolwiek władz pociągnięcia kobity do odpowiedzialności.

Swój swojego zawsze będzie chronić !!!