76

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ignacy Kocemba napisał/a:

Złożyłem więc wniosek o przygotowanie alternatywnego wyliczenia stawki za odbiór odpadów według założeń jakimi kierowała się RG w Kętach ...

jakie założenia przyjęto w Gminie Kęty?

77

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

http://www.kety.pl/pl/news/nowy-system- … mi#refresh
Nie mniej sytuacja Gminy Kęt jest z goła inna niż Porąbki i nie możemy się do nich porównywać.
W Bielsku jest propozycja 4zł od 1 m3 zużytej wody.
Wieszczu proszę żebyś poprawił autora cytatu.

78

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Stawki opłat „śmieciowych” dla gospodarstw, w których przeprowadzana będzie selektywna zbiórka odpadów (papieru, tworzywa sztucznego, metali, opakowań wielomateriałowych, szkła i innego typu śmieci), w Kętach prezentują się następująco:
1 osoba – 7,00 zł (7,00 zł za 1 osobę),
2 osoby – 13,00 zł (6,50 zł za 1 osobę),
3 osoby – 18,00 zł (6,00 zł za 1 osobę),
4 osoby – 22,00 zł (5,50 zł za 1 osobę),
5 osób – 25,00 zł (5,00 zł za 1 osobę).
Jeżeli w gospodarstwie domowym zamieszkiwać będzie więcej niż pięć osób, stawka opłaty za gospodarowanie odpadami wzrośnie tam o 1 zł w stosunku do każdego „dodatkowego” domownika.

Co do wspominanych przez Was metod obliczania, macie racje jest ich kilka, ale nie istotne którą się wybiera, do póty nie rozpocznie się gospodarka z pełną sprawozdawczością, brakować będzie danych statystycznych do wstawienia we wzory. Dlatego wszystkie gminy przyjmą stawki orientacyjne, (czytaj dla nas wzięte z kosmosu).

Ja myślę, że może i mało osób się wypowiada na forum, z różnych powodów, ale na pewno mnóstwo czyta i wyciąga wnioski i widzi jakie zachowanie cechuje grupę ludzi i kogo dana grupa ludzi popiera. I mam nadzieję, że będzie brane pod uwagę przez potencjalnych wyborców.

80

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

To, że po pijanemu jechał autem to jedno. I ma za to ponieść konsekwencje. Ale dalej jest człowiekiem i jak każdy człowiek zasługuje na szacunek.

81

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Przecież to takie przyjemne jak się kopie leżącego. I jeszcze mówiąc równocześnie o moralności.

ares 1 napisał/a:

P ale tam chodzi o decyzje podejmowane przez niego z którymi w ten czy inny sposób się nie zgadza część radnych. Ale działa zgodnie z prawem, bo przy małym "poślizgu" prawnym za sprawą tejże silnej opozycji szybko by "poleciał" ze stołka.

Tam chodzi o nadmiernie rozrastający się wydział promocji, o zwalnianie zwolenników poprzedniego burmistrza, o przyjmowanie pociotków, powoływanie V-ce burmistrzów z Migu nie koniecznie posiadających kompetencje i kupowanie im drogie laptopy, o pomysły kredytowania bieżącej działalności albo sprzedaży mienia.

NowaWiesWgminieKety pewno jest lepiej zorientowany w temacie referendum. W Kętach popisy burmistrza (przy których popisy naszego Wójta to pikuś) doprowadziły do podobnej inicjatywy. Pomimo o wiele bardziej zaawansowanych starań wszystko wzięło w łeb na pniu. Mówimy o naszej wspólnej przyszłości dlatego trzeba sprawy rozpatrywać realnie. Rzucanie sloganami nawet jeżeli są podszyte realnymi powodami prowadzi do zaogniania wzajemnych relacji.

84

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Abstrahując od wypowiedzi powyższej i uciekając od bezsensownych przegadywań. Nic złego nie mówi się np o Panu Rodaku, pomimo że zasiada już jakiś czas na posiedzeniach RG smile chociaż nic dobrego też nie sad

Według mnie realnie - referendum skazane jest na porażkę.

86

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Obłuda to sytuacja kiedy jak nam lepiej opluwamy klub, a kiedy nam lepiej poszczególnych członków. Zaistniała sytuacja jest efektem braku konsekwencji. Jeżeli mówicie Rodzina Prawo Wspólnota, chcąc nie chcąc uogólniacie wszystkich członków i sympatyków. Szkoda, że muszę łopatologicznie, chciałem to subtelnie zaznaczyć, widocznie nie potrafię.
Obok Pana Kojdra w jednym szeregu pozytywnych zasiada również Pani Mydlarz, a stawianie jej obok Pana Waligóry I Pana Nalborczyka według mnie sporo jej ujmuje.

87

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jan Małolepszy napisał/a:

Czy liderzy Płonka, Waligóra, Bułka i nieoceniona Maria Mydlarz są w stanie spowodować, że moczymorda, jak chcą niektórzy, złoży mandat. Czy nadal będziecie udawać, że nic się nie stało.

Mamy jeszcze Pana Kojdra i Panią Tylzę smile
Czy o takim wyroku nie powinniśmy (jako społeczeństwo reprezentowane przez Pana Sławka) być poinformowani? Podejrzewam że paragrafu na to nie ma, ale tak z szacunku do wyborców którzy oddali niegdyś głos na konkretną osobę.
Przed poprzednimi wyborami apelowałem o rozwagę i próbowałem uzmysłowić głosującym wagę odpowiedzialności sad

88

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Stronniczość, subiektywizm, posługiwanie się stwierdzeniami wyrwanymi z kontekstu, interpretacja faktów i prawa w sposób tłumaczący własny punkt widzenia to demokratyczne standardy?

89

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Widzisz kolego bibi mylisz się. Nie ma tylko białego i czarnego, a dla opozycji jedynie czarny Opozycja charakteryzuje się jedynie krytyką aktualnej władzy. Ja potrafię skrytykować jeżeli jest taka potrzeba, ale i obiektywnie jeżeli jest za co pochwalić, a czasami zrozumieć.

90

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Proszę mnie nie utożsamiać z żadną opozycją, bo to by mnie stawiało z kilkoma osobami w jednym rzędzie, a co by było dla mnie co najmniej policzkiem. Ja kieruję się obiektywizmem, uczciwością i zdrowym rozsądkiem. Kiedyś jeszcze prawem, ale jak widzę na tym forum z jaką łatwością nadinterpretując przepisy można wytłumaczyć najbardziej irracjonalne teorie i oszczerczo wykorzystać, zaczynam rozumieć ślepotę temidy.

91

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Mało gdzie drogi gminne i powiatowe są tak dobrze pooświetlane jak u nas. Zazwyczaj sprowadza się to do 4 lamp w centrum wsi, reszta drogi jest pozbawiona i oświetlenia i białych linii. Szczególnie uciążliwe w czasie mgły w nocy. Nie mniej wypadków z tego powodu nie ma. Samochód ma oświetlenie i ma dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, Jadąc zgodnie z przepisami na tym feralnym odcinku nawet nie trzeba dodatkowo ograniczać prędkości. Jedyne powody wypadku to: brawura, głupota, alkohol, prędkość. Dziś prawie każdy jest kierowcą i nie ma co głupot opowiadać. Wiadomo, że sto razy łatwiej jest jeździć jak lampy świecą, ale to nie jest warunek jazdy bezwypadkowej. Swoją drogą czy ktoś się dowiadywał powodu gaszenia świateł?

92

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Czytałem wczoraj w pociągu artykuł o Radnych i ich autorytecie w społeczeństwach lokalnych. Potem przypomniałem sobie jak u nas przed wyborami kandydaci zapytani o powód kandydowania, wymieniali między innymi prestiż. Ja się pytam jaki prestiż? Z utratą autorytetu Radnych według mnie znikną cały ich autorytet. Pan Sławek N wiadomo jak pozbył się autorytetu, brak aktywności Pana Tomka Nalborczyka i Pana Andrzeja Rodaka, brak umiejętności dyplomacyjnych Pani Marty, w ościennych sołectwach naszej gminy Radni w imię własnej promocji kłócą się ze sobą zapominając o wspólnej sprawie. Reprezentujący nas Radny Powiatowy to już w inna historia. W Czańcu na dzień dzisiejszy uważam, że mamy jedynie dwóch Radnych. Pani Mydlarz i Pan Kojder. Chciało by się rzec, że sami sobie zgotowaliśmy taki los na wyborach, sami dokonaliśmy takich wyborów, ale jaki mieliśmy wybór? Kiedyś marzyło mi się aby doświadczenie Pani Mydlarz i Pana Kojdra zostało połączone z młodością Pana Zontka i Pana Adamusa. Jednak od kąt podkulili ogon pod siebie i się wycofali z aktywności stracili i oni w moich oczach dobre imię. Teraz się zastanawiam w obliczu wyborów uzupełniających, kogo mógłbym sobie wymarzyć i jestem przerażony.

93

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ja uważam, że bardziej pseudozasłużeni są tutaj Radni, a Wójt spokojnie to wykorzystuje. Wójt ma robić to uchwalą Radni. A że dają mu wolną wolę na wszystko się zgadzając z różnych powodów, Wójt  ma wolną rękę.

94

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

http://biznes.onet.pl/najbogatsza-gmina … nzn_1N#_=_

95

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie wiem czy to dobre miejsce, więc ewentualnie proszę o przeniesienie
http://www.kety.pl/pl/news/pierwszy-rok … ty#refresh
Ku przemyśleniom.

96

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

1. Ja tak zupełnie abstrahując od paragrafów, a wyłącznie realnie.
2. Droga powstała bo ktoś (bez nazwisk) potrafił je pozyskać środki na budowę. Nie można się porównywać narzekając  "czemu oni a nie my". Hasło " bo mnie się należy" umarło wraz z narodzinami kapitalizmu. Przykre, ale niestety...

97

(8 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:
zenobik3 napisał/a:

Naszym celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa pieszych i dzieci...

Czy chcesz przez to powiedzieć, że jak w pobliżu przejścia nie ma pieszego to można nie stosować się do przepisów? I czy urządzenia drogowe utrudniają komunikację samochodową przez to, że wymuszają dostosowanie się do obowiązującej prędkości?

Jak to mówią przysłowia, a to one mądrością narodu "syty nigdy mądrego nie zrozumie".

98

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

galler napisał/a:

Na Zagłęboczu gasną o 24:00 i zaświecają się o 4:00.

Marta Tylza-Janosz napisał/a:

Co do wyłączania lamp - Pan Wójt poinformował na ostatniej komisji, czy sesji, że oświetlenie w ramach oszczędności będzie wyłączane około godz. 24, a włączane o 4.00.

Czyli dobrze zaobserwowałem. Na KKW jest chyba tak samo.
A w temacie

Marta Tylza-Janosz napisał/a:

Sprawę oświetlenia na ul. Zagłębocze poruszę, również zapytam o możliwość położenia po jednej stronie chodnika.

1.    Do Urzędu Gminy zapytanie o chodnik na ulicy będącej w administracji powiatu?
2.    Ile zostanie miejsca dla samochodów na tak wąskiej drodze (powiatowej) jeżeli wydzielimy z niej jeszcze chodnik? Już teraz w przypadku mijania dwóch samochodów na tej ulicy trzeba sporo uwagi.

99

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Na Zagłęboczu gasną o 24:00 i zaświecają się o 4:00.

Ja widzę w wypowiedziach Voldemorta ironiczny styl. Z tymi sukcesami to jest tak,że jeden przedstawiciel Rady ilością skarg, monitów, interpelacji itd przyczynił się do zubożenia lasu, a taka Pani Mydlarz nigdzie niepotrzebnie nie strzępi języka a światła stoją i podejrzewam, że przyczynią się 100 x bardziej do poprawy bezpieczeństwa niż czyjś kolejny wniosek.