26

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Marta Tylza-Janosz napisał/a:

Muszę jednak coś napisać w sprawie SNG. Piszecie, że wszystko krytykujemy, a to nieprawda.

smile a co widzimy?
(dla wyjaśnienia kilku aktywistom na forum wyjaśniam - powyższe zapytanie jest wyłącznie retoryczne, nie wymagające odpowiedzi ze względu na jego oczywistość, za to mające na celu zasugerowanie realnej oceny podmiotowej sytuacji)

27

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Zenon napisał/a:

"Dlatego kiedy pokazujemy, że kółka za małe to tak faktycznie jest. To nie my doprowadziliśmy gminę do takiego stanu."

Bzdura taka samo, jak to, że SNG jest "partnerem". Członkowie SNG z założenia pokazują, że kółka są małe. Chociażby ich nawet nie widzieli.

28

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Zenon napisał/a:

"SNG ... Istnieje m.in. po to by władza miała partnera do działania ..."

Jakim partnerem jest SNG widzimy smile

29

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

http://tvn24bis.pl/informacje,187/zanim … 82992.html

30

(38 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Ja liczę, że chociaż do drugiej tury dojdzie. Wówczas obecny Wójt poczuł by się może zagrożony i wysilił w przyszłej kadencji. Inaczej poczuje się jeszcze pewniej i już do końca będzie ignorował.

31

(38 odpowiedzi, napisanych Wybory)

[size=2][font=Helvetica, Arial, sans-serif]a Ty cieciola czemu nie startowałaś na wójta. Byłabyś najlepszym kandydatem co?[/font][/size]

32

(38 odpowiedzi, napisanych Wybory)

[size=4]NiestetyBułka wygra. Nie dobrze. Ale jak pokazuje lista kontrkandydatów mogłoby być gorzej sad[/size]

33

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

gminniak napisał/a:

 Zenon jak zwykle pisze merytorycznie i aż miło poczytać rozmowę z josi.

Dla mnie to josi pisze merytorycznie, zaś Zenon jedynie robi kampanie.
Josi przejrzyście opisał mechanizm gospodarowania śmieciami. Widać wyraźnie teraz, że pomysły SNG to wyłącznie hasła. Co tu więcej dyskutować.
Mi osobiście obecny system odpowiada. Na wsi też jakby mniej śmieci po fosach zalega (mi się wydaje).
A co do płacenia - to myślę, że zmiana władz nie gwarantuje ściągalności. Nowa władza będzie dysponowała tymi samymi narzędziami co obecna. Czy to będzie Kocemba, Bułka, czy jeszcze ktoś inny.

34

(0 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Rzadko bywam w Czańcu, dlatego późno zauważyłem. Dzieci mi odpowiedziały, że już dawno została rozebrana. Pomijając zagrożenie jakie stwarzała, to czy przypadkiem to nie był zabytek? A jako taki do rozbiórki powinien mieć pozwolenie konserwatora. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Nie ma mowy o kulturze. Po prostu banda prymitywnych chamów, wzajemnie siebie warta. Nasza przyszłość jako mieszkańców tej gminy prorokuje się różowo.

To jest właśnie bolączka naszej gminy. Mieszkańcy zamiast wspólnie dążyć do osiągnięcia jakiegoś celu, wolą wzajemnie sobie krzyżować plany. A w efekcie cierpi na tym mieszkaniec, ten na samym dole, ten najmniej winny. Brawo.

Bardzo nie ładnie wykorzystywać to, że ktoś się tu nie wypowiada i przedstawiać rzekomo jego punkt widzenia. Otóż piątkowe spotkanie nie pozostawia nawet najmniejszych wątpliwości co do tego, że jak to Je Zenon określił "gospodynie" jednak trochę inaczej "dostrzegają rzecz".
A z tymi śmieciami to jest ta. A zawnioskujmy za obniżeniem za obniżeniem cen. Jak obniżą cenę będziemy mieli sukces, jak nie obniżą, będziemy pokrzywdzeni jako to my chcieliśmy dobrze, a oni źli nie zrobili tego. A że przy okazji zgrało się to z warunkami umożliwiającymi obniżenie ceny, tak też mamy sukces. Ale publicznie nie mówmy, że i tak by się to stało, wmawiajmy wszystkim, że to dzięki nam.
Proponuję prześledzić moje wpisy, z okresu wdrażania ustawy śmieciowej, pomimo, iż są to odległe w czasie wypowiedzi. Dokładnie tam opisałem mechanizm finansowania zadania.
Myślę, że po analizie treści wpisów zamieszczonych trochę wyżej, moja odpowiedź na pytanie wieszcza który radny komu jest potrzebny jest teraz jaśniejsza.

Kto komu jest potrzebny:1. Pani Maria Panu Bułce
2. Pan Kojder - kiedyś myślałem inaczej, teraz trudno mi powiedzieć
3. Pan Rodak - Proboszczowi
4. Pan Nalborczyk - Panu Waligórze
5. Pani Tylza - anu Kocmbie
6. Pani Młynarska - Panu Kocembie
Z powyższych na rzecz społeczeństwa dziś działa może jedynie Pan Kojder, aczkolwiek jego wcześniejsze przynależności długo nie pozwolą mi go sklasyfikować wśród bohaterów pozytywnych. Wylądował jednak na tej scenie z powodu braku lepszych bohaterów.

39

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Te kontrole były następstwem skargi sąsiadów. Gdyby nie interwencja obywatelska, niemal na pewno nie zostało by skontrolowane żadne gospodarstwo.

cieciola napisał/a:

A jak sie galler nie chce dać sprowokować do rozmowy to po co się odzywa.

W tym temacie nie zabierałem głosu. Zostałem wywołany ni z gruchy ni z pietruchy. Tak to działa tutaj. Zorganizować nagonkę. Znaleźć i zaszczuć, żeby się bał odezwać bo dostrzega coś więcej i uświadamia innych.

wieszczu napisał/a:

To pan, panie galler miesza w wątku

Jest to kłamstwo.Nie licząc dygresji, nie zabierałem głosu w wątku. Wciągnięcie mnie do dyskusji uważam za prowokację.

wieszczu napisał/a:

Co na to pan galler...???

Nie dam się sprowokować. Przykro mi kolego sad  Tobie też radzę wrócić do tematu.

wieszczu napisał/a:

To są wartości Wloscianina i gallera. A teraz jeśli panowie jesteście tak bardzo oburzeni metodami i skutecznością działania SNG to ich rozjedźcie na miazgę.

1. Nie masz pojęcia jakie są moje wartości.
2. "Rozjeżdżanie na miazgę" smile  ja pozostawiam innym forumowiczom. Tym, którzy nie przyjmują żadnej krytyki, nie dopuszczają, że ktoś może mieć własne zdanie, a nie to narzucone. Ja widzę świat takim jakim jest i takowy też będę tu przedstawiał, a nie takim jakim mi się wmawia.

Mógłby pan nam zdradzić skąd pan ma takie dokładne wiadomości?

Jakie wiadomości?

Orszak przyciąga rzesze tysięcy osób. Kilka set osób to mało. Opowiadanie przez SNG jaki to odnieśli sukces jest czystą propagandą.
Podczas orszaku ludzie powszechnie politykowali, i opowiadanie jako że polityka nie miała miejsca jest kłamstwem. Sam brałem udział w tych dyskusjach.
Jedyne według mnie do czego przyczynił się orszak to podział społeczeństwa, co chyba widać było jednoznacznie.
Skąd ten stan rzeczy? Według mnie jest to efekt upolitycznienia imprezy. Powszechnie wiadome było, że organizatorem jest SNG. SNG jest jednoznacznie utożsamiane z ich liderem Panem Kocembą, kontrkandydatem Pana Bułki. Nie zagłębiając się w teoretyczną interpretację ich statutu (ponieważ papier wszystko przyjmie), a jedynie ich praktyczne działania uważam jest to czysto polityczne organizacja, będąca w opozycji do aktualnego Wójta. Wszystkie działania w tym również organizacja orszaku nastawione są propagandowo. Co ciekawe sami często zarzucają aktualnej władzy działania propagandowe.
Reasumując. Piękna i szczytna impreza jaką jest Orszak Trzech Króli, mający za zadanie jednoczyć ludzi, u nas odniósł zupełnie odwrotny skutek. Przyczynił się do jeszcze większego podziału społeczeństwa. Wszystko to jest bardzo przykre.

46

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Sekcja IV.2.1 – kryteria oceny ofert: najniższa cena
http://bip.porabka.pl/BIPDownload.aspx? … wieniu.pdf
Jedynym kryterium podlegającym ocenie (zresztą zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych) była cena, stąd te 100%
http://bip.porabka.pl/BIPDownload.aspx? … wyniku.pdf

Stan bazy urzędnicy znają jedynie z oświadczenia wykonawcy, zamieszczonego w ofercie
„Oświadczam, że dysponuję/posiadam odpowiednią do przedmiotu zamówienia bazę magazynowo-transportową usytuowaną i wyposażoną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.     
Lokalizacja bazy:…………………………………………………………………………..”
http://bip.porabka.pl/BIPDownload.aspx? … ferty.docx
Oczywiście urzędnicy mogą zweryfikować stan faktyczny z tym zamieszczonym w ofercie, nie mniej jednak jakoś wątpię aby tego dokonali.

47

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

o godzinie 1 na bukowskiej były zgaszone.

48

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ja to mam chyba jakieś problemy ze zrozumiem czytanego tekstu. Przeczytałem uważnie załączony materiał, ale nie znalazłem w nim odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Wdzięczny będę więc za pomoc i wskazanie. Jeśli nie ma tych informacji w tym materiale, to dlaczego został On połączony z moim cytatem?
Dlaczego mnie to tak frapuje? Otóż w każdej innej pracy pracownicy ponoszą jakąś odpowiedzialność za swoje decyzje. W UG Porąbka niestety nie. Wójt lekką ręką firmuje, każdy, nawet najbardziej absurdalny pomysł swoich podwładnych. Stąd tak niski poziom naszych urzędników, to ostatecznie przedkłada się na obsługę nas obywateli. W naszej gminie wciąż urzędnicy nie mają świadomości, że to Oni są dla nas. Oczywiście uogólniłem, przez co pokrzywdzeni zostaną te jednostki, które pozytywnie odstają od swoich kolegów, a kilku fachowców nasza gmina posiada. Ich przepraszam.
Gdyby wójt wyciągną jakieś konsekwencje od tego geniusza, który mu podpowiedział taki sposób oszczędzania, następne pomysły takiego delikwenta były bardziej przemyślane i przez to może trafniejsze.

49

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Galler wrócił smile Jak wyjeżdżałem chciałem poznać autora pomysłu wyłączania świateł nocą. Długo mnie nie było ale widzę, że ten geniusz nie został zdekonspirowany.

50

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Tak dla porównania wszystkim wątpiącym w obowiązek sprawozdawczy i w ramach porównań do filmów Barei smile Polecam apel urzędu, który dla wielu tutaj nawołujących do bojkotu jest wzorem.

Inna sprawa to ciekawi mnie ta ilość pracująca nad wdrożeniem ustawy. Mamy jedną z największych w Polsce obsad pracowników zatrudnionych w UG w stosunku do ilości mieszkańców. Czy to znaczy, że trzeba jeszcze kogoś przyjąć? (Nauczony doświadczeniami tego forum dodaję, że jest to pytanie czysto ironiczne).