1

(43 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Pani Renato. Nie wiem czy ta wypowiedź to żart, czy próba rozruszania tego forum. Jestem katolikiem i popieram ochronę życia od samego poczęcia , ale żądanie 500+ od pierwszej nocy to chyba przegięcie. A może pójdźmy dalej. Ja planuję dziecko za dwa lata więc może i ja już teraz z żoną dostaniemy to wspaniałe 500+. Typowa " MADKA". Pozdrawiam z uśmiechem na twarzy.

2

(4 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Tak właśnie widzą jazdę samochodem ciężarowym lub autobusem ludzie którzy nigdy nie siedzieli za kierownicą takich pojazdów. Tutaj obowiązują całkiem inne przepisy(jest ich dużo więcej), inna jest technika jazdy, inne pole widzenia wokół siebie. Za kierownicą ciężarówki musisz myśleć nie tylko za siebie ale także za innych.  Życzę powodzenia na kursie i na egzaminie i nie jest to sarkazm z mojej strony.

3

(4 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Najprościej zapytać w ośrodkach szkolenia (najbliższy w Kętach). Ceny są różne w zależności od ośrodka. Ale prawo jazdy to dopiero początek wydatków. Aby jeździć zawodowo należy zaliczyć kwalifikację, a to jest wydatek większy niż kurs prawa jazdy. Twój staż na kategorii B nie ma wpływu na przebieg szkolenia kategorii C. A co do techniki prowadzenia samochodu ciężarowego ,jeżeli ktoś nie ma tego "COŚ" to kierowcy z niego nie będzie. Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.

4

(14 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Nie zgadzam się z Wami. Nie wiem czy byliście kiedyś na Słowacji. Tam przy wjeździe do każdej wsi stoi taki "niby" radar. Od razu przypomina jaką szybkością jedziesz i ostrzega o przekroczeniu. Dodatkiem do tego są bardzo wysokie kary w przypadku przyłapania przez policję przekraczania dozwolonej szybkości, czego u nas brakuję. A że idiotów nie sieją, to na pewno część kierowców będzie testować to urządzenie. Dajmu mu popracować a dopiero potem będziemy oceniać.

5

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Autobus autobusowi nierówny. Proszę zobaczyć zdjęcia z podanych ofert i obejrzeć nasz autobus. Chyba widać różnice. To tak samo jak przy zakupie samochodu osobowego-rocznik rocznikowi nierówny.

6

(84 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Już kiedyś poruszałem temat kierowców z rejestracjami KR i KWA poruszających się przez Czaniec.Nie chcę tutaj nikogo dyskryminować bo i z "naszymi' numerami znajda się idioci, ale to co wyprawiają " lajkoniki" to przechodzi czasami ludzkie pojęcie. Notoryczne wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, przekraczanie prędkości, przejazd na "czerwonym"obok szkoły to codzienność na naszej drodze. Może wreszcie policja drogowa zainteresuje się więcej Czańcem. Zauważyłem także zwiększony ruch tzw. patelni w obie strony, przecież obowiązuje u nas ograniczenie do 7,5 tony.

7

(61 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A nie lepiej przyjść na zebranie a nie szukać potem informacji ?

8

(61 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ale taki zwykły "szarak" jak ja, z reguły zagląda tylko na główną stronę.

9

(61 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Adminie trochę się czepiasz. Przecież informacja o zebraniu widniała na stronie gminy tydzień lub nawet dwa wcześniej i była tam na pewno lepiej widoczna niż w BIP-ie.

10

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Z tym ogłaszaniem zebrań wiejskich jest tak że jak jest zebranie w Bujakowie to ogłoszenie na stronie jest , a jak ma być w Czańcu lub w Porąbce to ogłoszenia nie ma. Potwierdzone kilkukrotnie. Widać że władzy zależy aby w tych dwóch największych miejscowościach frekwencja była jak najmniejsza.

11

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Od dłuższego czasu zamierzam napisać o moich spostrzeżeniach na temat naszych opłat za śmieci. Nie chcę tutaj podważać roli SNG w obniżce cen za wywóz naszych śmieci , ale czy ktoś faktycznie policzył jak kształtują się nasze koszty wywozu po tej "reformie" ? Według mnie płacimy więcej a otrzymujemy mniej. Podstawowy fakt to obowiązek zakupu worków na odpady mokre (a trochę się tego nazbiera). Druga sprawa to częstotliwość odbioru popiołu. Firma REMONDIS oferowała w okresie letnim odbiór popiołu co miesiąc, a firma ATRA co dwa miesiące.

12

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Tak , zgadza się .Taki koszt upomnienia ponosi dłużnik nie płacący za śmieci. Tylko czy gmina wie ile straciła na wysłaniu upomnień za "niby" nie zapłacone śmieci. Tak  było w moim przypadku i podejrzewam że nie tylko u mnie. Dopiero po zgłoszeniu się do gminy sprawdza się dokładnie czy pieniądze wpłynęły na konto. Gmina ponosi koszty, my tracimy czas i nerwy a w ogólnym rozrachunku i tak my za to płacimy!!!

13

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Proszę bardzo:  http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … ident=5442

Ta dyskusja robi się już nudna !!!!!!!

15

(84 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Witam. Bardzo się cieszę że nasza dyskusja na temat naszych dróg i ich oznakowania przynosi efekt. Wcześniej poprawiono oznakowanie przejścia dla pieszych a dzisiaj zauważyłem że przestawiono znak na przystanku przy gimnazjum. W imieniu kierowców autobusów bardzo dziękuję.

16

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nic mylnego. Na Bukowskiej gasną o 24.00 a oświecają się o 4.00. Jest po staremu.

17

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Po sprawdzeniu numeru telefonu okazało się że w sprawie późniejszego odbioru popiołu dzwoniono od pana Pardeli. Przepraszam za niefortunne oskarżenie pracownika firmy Remondis. A jest już niedziela i na Bukowcu nikt nie pojawił się po odbiór popiołu.Ja także mam tylko jeden pojemnik i zastanawiam się gdzie to teraz trzymać. Wystawię w poniedziałek i poczekam na reakcję pracowników ATRY.

18

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Mam pytanie do mieszkańców Porąbki, czy ktoś dzisiaj widział śmieciarkę która zbierała popiół ( według grafika). Starym zwyczajem wystawiłem kubeł już o 5 rano. Zawsze około godziny 8 śmieci już były pozbierane a dzisiaj cisza. Około południa postanowiłem zadzwonić do firmy Remondis aby się upewnić czy taka zbiórka dzisiaj się odbędzie. Otrzymałem potwierdzenie ze termin jest aktualny i że śmieciarka jest gdzieś w centrum i powinna dojechać. Jednak pan z drugiej strony telefonu był oburzony że domagam się wywózki dzisiaj. Stwierdził że przecież są dwa terminy w tym miesiącu i mogę popiół wystawić później tj. za dwa tygodnie. Zastanawiam się czy nie załadować go na przyczepkę i wywieść na plac do firmy odpowiedzialnej za odbiór. Może kupa popiołu pod drzwiami spowoduje poważne traktowanie.

19

(84 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Ja chcę dorzucić podobny problem z oznakowaniem naszych dróg w Czańcu.  Nie jest on może tak niebezpieczny jak pokazany wcześniej przez Zenona przykład (chociaż tutaj bym dyskutował) ale bardzo utrudnia nam kierowcom autobusów pracę. Przy gimnazjum w czasie remontu drogi wykonano nową zatoczkę dla autobusów i ,,pięknie" oznaczono znakiem D-15 (przystanek autobusowy).  Znak postawiono na środku zatoczki przy samym krawężniku.  W momencie wjeżdżania do zatoki nie ma możliwości ustawienia się przy samym krawężniku aby ułatwić wsiadanie pasażerom a na dodatek lewa strona pojazdu pozostaje na ulicy.  Próby lepszego ustawienia autobusu bliżej krawężnika na pewno skończą się urwaniem lusterka lub uszkodzeniem znaku. Ten może niewielki mankament wyrasta do rangi problemu ze względu na wsiadające tam dzieci z gimnazjum. Widać że oznakowaniem naszych dróg zajmują się osoby nie mające pojęcia o prowadzeniu większych pojazdów. Proponuje aby znak ustawić po drugiej stronie chodnika (bliżej ogrodzenia szkoły) lub jak to było wcześniej, zawiesić go na wiacie .

20

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ciekawe czy nasza rada rozpatrując pkt. 5 i 6 na najbliższej sesji, weźmie pod uwagę nasze wcześniejsze propozycje dotyczące częstotliwości odbioru śmieci ?

Wyraźnie widać z pkt.4  że nasi włodarze w dalszym ciągu chcą  dać  się podporządkować Bielsku. Już raz utopiliśmy nasze pieniądze na śmietniku w Kętach. Dlaczego inni mają decydować za nas i nasze pieniądze ?
Czyżby ktoś z naszej gminy miał w tym jakiś interes?

22

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Temat wywozu popiołu był poruszany na zebraniu wiejskim w Czańcu. Padło to samo pytanie - co robić z popiołem w okresie letnim? Pan sekretarz zaproponował aby załadować go ( popiół) na przyczepkę i dowieźć do punktu selektywnej zbiórki. I coś tutaj jest chyba nie tak. Według tego co piszecie wszystkie śmieci mają być odbierane (bo za to będziemy płacić). A co mają zrobić ci mieszkańcy którzy przykładowo nie mają żadnego środka transportu? No chyba tylko taczki i zasuwać np. z Czańca do Porąbki na Bukowiec ,bo tam wyznaczono wstępnie punkt zbiórki.
Poza tym zaproponowano odbiór popiołu tylko raz w miesiącu. Jest to zbyt mało. Znając życie to w dalszym ciągu część popiołu wyląduje w potokach i na dzikich wysypiskach

Od pewnego czasu przeglądam  to forum prawie codziennie i powiem szczerze że zaskoczyła mnie propozycja pana R. Pękali  w sprawie likwidacji gimbusa. O ile wiem i sam to widziałem , to orkiestra także korzystała z usług gimbusa przy okazji różnych gminnych uroczystości. I tak sobie myślę czy nie jest to podcinanie gałęzi na której się siedzi?