1

(3 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Czy w UG została zatrudniony Czesław Bułka, znany jako były Wójt Gminy Porąbka?

2

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

W dniu 19.10.2018 r. o godz. 11.55 otrzymałem maile o następującej treści: http://inwentarz.ipn.gov.pl/advancedSea … amp;page=1
Bez komentarza.

3

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Pozdrawiam!

Dziękuję mieszkańcom Gminy Porąbka, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyborach. Szczególnie dziękuje tym którzy oddali swój głos na kww Nasze Kobiernice.  Pragnę zapewnić wszystkich, że  żaden z tych głosów nie zostanie zmarnowany. Nasze kobiernickie sprawy muszą być zauważone i załatwione.  Wygranym gratuluję i przypominam. Zwycięstwo zobowiązuje.

Ignacy Kocemba

4

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Pozdrawiam!

Niby nowe a już stare. Tak mi przyszła refleksja po dzisiejszej wizycie w UG. Ale po kolei.
Na prośbę mieszkańców Porąbki - Wielka Puszcza,  na posiedzeniu połączonych komisji RG Porąbka zapytałem wójta Czesława Bułkę w jakim trybie i na jakich zasadach została wydzierżawiona stara szkoła w Wielskiej Puszczy?  Podkreśliłem, że mieszkający w niej obcokrajowcy wszczynają awantury a dzieci nie mogą korzystać z przyszkolnego boiska.
Wcześniej o dzierżawie szukałem informacji w BIP, bezskutecznie.
Odpowiedź Czesława Bułki była lakoniczna. Odpowiem panu na sesji w dniu18.10.
O tą samą sprawę pytali mieszkańcy pana wice wójta Pawła Zemanka na spotkaniu przedwyborczym w Wielkiej Puszczy w dniu 17. 10. Usłyszeli, pytał pan Kocemba odpowiedż będzie jutru.
Kiedy nastąpiło jutro i sesja RG w dniu 18.10. panowie wójtowie milczeli jak przysłowiowy grób.
Więc dzisiaj w dniu7 19. 10. udałem się do UG aby tajemniczą umowę zobaczyć na własne oczy. Nic z tego, pani urzędnik przekazała mi, że wójt się nie zgadza.
Pytam się czy umowa w ogóle jest, jeżeli jest, to dlaczego jest skrywana jak największy skarb. Dlaczego pan Zemanek znający zapewne treść umowy, jeżeli jest, nie chce udostępnić jej treści ani mieszkańcom ani radnemu. Podobnie zresztą jak Czesław Bułka. Czyżby umowa zawierała skrajnie niekorzystne zapisy dla mieszkańców gminy a sprzyjała ściśle określonemu przedsiębiorcy?
Panowie zapomnieli, że jest ustawa o dostępie do informacji publicznej.
Nie chcę takiego wójta, który jeszcze nim nie jest a  nawyki ma jakby był co najmniej przez lat dwadzieścia.

Ignacy Kocemba

5

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

włościanin napisał/a:

Jak zawsze Pan Kocemba to "ostatni sprawiedliwy" sprytnie manipulujący swoimi wypowiedziami , w swoim okręgu wyborczym "chętnie" tłumaczący starszym ludziom że na kontrkandydata zagłosować nie mogą bo jest z innego komitetu.

Panie Piotrze Gamza jest pan oszczercą. Może mnie pan pozwać do sądu.

6

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Pozdrawiam!

Raczej mało się wypowiadałem w trakcie kampanii wyborczej lecz nie sposób milczeć. Pan Bułka w swoim liście przeprasza, pięknie z jego strony. Nie wiem tylko czy osoby dotknięte działaniami Pana Wójta przeprosiny przyjmą. 
Cały list jest w starym stylu. Małe zadłużenie i tania administracja. Niestety zadłużenie jest duże, ponad 12 mln zł i należy go policzyć procentowo do dochodów własnych gminy nie do budżetu. Kwoty otrzymywane jako subwencje np. oświatowa to pieniądze znaczone.  Dług musimy spłacić My mieszkańcy.  Tania administracja wychodzi wtedy gdy do pracowników administracyjnych wliczymy wszystkich pracowników fizycznych.
Ulubionym powiedzeniem Pana Bułki jest przysłowie "Krawiec na tyle kraje na ile materii staje"
Stawało więc na promocję gminy, w kadencji 4 letniej prawie albo ponad 500 tys zł.   Stawało na kancelarie prawne aby wytaczać mieszkańcom gminy procesy, przegrane procesy.
Mieszkańcy Kobiernic przez 15 lat byli oszukiwani o niemożliwości porozumienia się ze spadkobiercami dworku. Panie Bułka jest taka możliwość. Mógłbym wymieniać dalej. Całą schedę po rządach Pana Bułki należy podliczyć, oddzielić ziarno od plewy i poukładać wszystko pod rzeczywiste potrzeby gminy. Tylko niech nikt mię nie przekonuje, że się nie da.
Programy kandydatów znam, znam odpowiedzi na pytania. Staram się oddzielić urzędnicze ględzenie Pana Zemanka oraz romantyczne wizje Pani dr Tylzy- Janosz od twardej rzeczywistości. Naturalnie każdy zagłosuje zgodnie z własnymi przekonaniami i sumieniem. Ważne aby zagłosował.  Ja wole wizje od ględzenia.

Całość sprowadza się do rzeczy prostych a jakże ważnych. Wczoraj w Porąbce, młody człowiek zapytał mię dlaczego w miejscowości turystycznej w jej centrum nie ma toalety? Odpowiedzieć nie umiałem. I tak dwudziestoletnie rządy zostały sprowadzone  na ziemię.

Idziemy na wybory, mieszkańców Kobiernic proszę o głosowanie na kandydatów KWW Nasze Kobiernice. Wiemy co trzeba zrobić i jak to zrobić.

Ignacy Kocemba

7

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

t0m napisał/a:

Panie Ignacy, tak z czystej ciekawości, czym zajmuje się radca ambasady RP?

Zgodnie z ustawą o służbie zagranicznej radca jest stopniem dyplomatycznym, nie jest to stanowisko. Zazwyczaj radca jest stanowiskiem samodzielnym i zajmuje się przydzieloną mu do prowadzenia określoną tematyką z zakresu współpracy międzynarodowej. Współpraca nie ogranicza się tylko do stosunków dwustronnych.
Krótko poza tematem zasadniczym

Ignacy Kocemba

8

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

t0m napisał/a:

Panie Kocemba, to czy Pan się ubiega, nie świadczy o tym czy Pan nie będzie.

Szanowni Państwo!

Proszę mi nie sugerować, że wiecie lepiej  niż ja, jaka mię czeka przyszłość po wyborach. Rozumiem, że brak woli z mojej strony do zajmowania jakiegokolwiek stanowiska w urzędzie gminy nie pasuje do Waszych koncepcji kampanijnych i wizji powyborczych.  W swojej wieloletniej karierze zawodowej zajmowałem wiele rożnych stanowisk, a jej ukoronowaniem było zaszczytne reprezentowanie RP na stanowisku radcy ambasady RP w Budapeszcie.
Pragnę jednak podziękować wszystkim za zainteresowanie się moją skromną osobą. Pozostając na uboczu walki wyborczej pozostawałem w zainteresowaniu wielu osób, którym się wydaje, że będą miały wpływ na wynik wyborów.
Ja postanowiłem wraz z Panią Ewą Grabską-Gawedą, mieszkanką Kobiernic o wielu przymiotach i wiedzy, która może być bardzo przydatna dla nas wszystkich oraz Panem Józefem Kaczmarczykiem poddać się ocenie i wyborowi mieszkańców Kobiernic.  Każdy wynik wyborów przyjmiemy z pokorą i szacunkiem. Już dzisiaj serdecznie dziękuje wszystkim,  którzy zamierzają oddać swój głos na nasz KWW Nasze Kobiernice. 
Zachęcam mieszkańców naszej gminy do udziału w wyborach. Nasze podatki nie muszą być marnowane, stać nas na sprawne zarządzanie naszymi sprawami. Jestem w stanie wskazać wiele przypadków nieudolności, marnotrawstwa, przysłowiowego dziadostwa. Najlepszym przykładem jest kobiernickie przedszkole, które po oddaniu przed wyborami w 2014 roku wymagało remontu.

Ignacy Kocemba

9

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

kamila napisał/a:


Wicewójtem Pan Kocemba. Wicewójtem chyba tylko z nazwy bo to on ma być głową. "

Pozdrawiam forumowiczów!

Informuję  Sz. P., że nie ubiegam się o żadne stanowisko.


Ignacy Kocemba

10

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Pozdrawiam!

Pan Paweł Zemanek nie wykazał zainteresowania możliwością odbycia debaty z Panią dr Martą Tylza-Janosz.
Szkoda, odebrał mieszkańcom Kobiernic możliwość udzielenia odpowiedzi na nurtujące je pytania.   Chociażby:

- jak obniżyć zadłużenie Gminy, które  przekracza 12 mln złotych,
- jak poprowadzić sprawę zwrotu kobiernickiego dworku aby razem z domem kultury i parkiem nie wrócił do spadkobierców przedwojennych właścicieli.
Naturalnie pytań mieszkańcy mają znacznie więcej

Ignacy Kocemba

11

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

t0m napisał/a:

Panie Kocemba, a na czyich warunkach ta debata? Na pańskich? A nie uważa Pan, że byłoby to nazbyt stronnicze? Proszę się wypowiedzieć, którego kandydata Pan popiera, bo póki co jest to dość oczywiste...

Pozdrawiam!

Którego kandydata popieram nie ma tu żadnego znaczenia. Ja zaprosiłem na debatę a warunki debaty muszą sobie uzgodnić kandydaci na wójta albo ich sztaby. Tyle i aż tyle. Pani dr Marta Tylza-Janosz wyraziła akces dla debaty, Pan Zemanek jeszcze się nie wypowiedział. Może jutro? Co mam jeszcze napisać? Podać nr butów czy może kołnierzyka?

Ignacy Kocemba

12

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Pozdrawiam!
W dniu dzisiejszym w rozmowie telefonicznej Pani dr Marta Tylza_Janosz oświadczyła, że jest gotowa na debatę z Panem Pawłem Zemankiem. Nie zastrzegła sobie żadnych warunków wstępnych, czas i miejsce do uzgodnienia.

Ignacy Kocemba

13

(353 odpowiedzi, napisanych Wybory)

jakub napisał/a:

. DEBATA kochani,

Pozdrawiam!

Oboje kandydatów jest z Czańca, wskazanym by było aby mieszkańcy pozostałych sołectw mieli możliwość zobaczyć kandydatów z bliska, usłyszeć odpowiedzi na te same pytania, ocenić i dokonać wyboru  lub nie.

W imieniu KWW Nasze Kobiernice, a przede wszystkim mieszkaniowców Kobiernic wzywam i zapraszam kandydatów na wójta Gminy Porąbka Panią dr Martę Tylzę-Janosz oraz pana mgr Pawła Zemanka na debatę publiczną przed wyborami samorządowymi w dniu 21 października 2018 roku. 

Państwo kandydaci znają mój numer telefonu, proszę więc o potwierdzenie gotowości udziału w debacie celem omówienia wszelkich aspektów związanych z jej przygotowaniem lub przekazanie odpowiedzi odmownej.
Z poważaniem
Ignacy Kocemba
Kobiernice

14

(155 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:

To są jednak nasze sprawy. Po lekturze Polak Węgier dwa Bratanki polecam opis Orbanistanu.

Opis  Arkadiusza Karskiego wiernie oddaje węgierską rzeczywistość, ma jednak zasadniczą wadę nie wskazuje na przyczyny.

15

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wszstkim, którzy chociaż odrobine interesują się funkcjonowaniem naszej gminy chciałabym zalecic jako lekturę obowiązkową wyrok WSA w Białymstoku z 6 listopada 2013 r., sygn. akt I SA/Bk 127/13, link
http://www.naszawokanda.pl/orzeczenie/t … zystosc/2/

Wyrok sądu jest znamienny i bezprecedensowy, pokazuje, że pojedyncza osoba dysponująca stosowną wiedzą i konsekwencją może wygrać sprawę dla mieszkanców gminy. Zachęcam do lektury.

16

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Czytam tekst i zastanawiam sie jak to wpłynie na poziom cen w ZGO, zastanawiam sie również dlaczego obiekt wybudowany przez miejskich urzędników nie spełnia swojej roli?
Link http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi … LokBielTxt

A może gmina Wilamowice miała racje nie godząc się na dyktak ze strony Bielska-Białej?

17

(683 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

gminniak napisał/a:

Coś nie chce mi się wierzyć , że największy zaufany wójta raptem tak się wypowiada. Choć ma rację i to wiemy wszyscy ale ja nie wierzę , że Pardela coś takiego głośno powiedział. Basta.

Ano powiedzał. na posiedzeniu komisji budżetu Rady Gminy Porąbka w dniu 20 listopada 2013 roku, są na to dowody.

18

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

gminniak napisał/a:

Bo może sąd jednak też gdzieś broni tej dyrektorki, a wy tu piszecie tylko o tych złych sprawach. A może są i dobre dla tej dyrektorki.

Proszę mi wierzyć, nie ma. Co więcej pani dyrektor niczego się nie nauczyła. Ostatnie pociągnięcia świadczą o tym, że idzie na całego.

19

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

gminniak napisał/a:

To co to już koniec tej kompromitacji? I wiadomo już jakie są koszty tego wszystkiego? A jak się czuje ta pani i ci wszyscy radni co bronią jej do dziś? Nadal będą dyskutować z sądami?

To jeszcze nie koniec, czekamy jeszcze na wyrok w sprawie jednego nauczyciela. Na podsumowanie i podliczenie kosztów przyjdzie czas. W całej sprawie stałem po stronie prawa. Z tego powodu byłem szykanowany, szargano moje dobre imię, posądzano o rzeczy niegodziwe. Czyniły to również osoby, które powinny stanowić moralny przykład dla innych. Napisać o tym być może przyjdzie jeszcze czas. Nikt nie może stawiać sie ponad prawem, bez wzgledu jakiego jest ono pochodzenia, ziemskiego czy boskiego.
Wyrok Sądu Pracy ugruntowuje mnie w przekonaniu, że pomagając innym w słusznej sprawie postępowałem własciwie. Uzasadnie wyroku to nie tylko ocena sprawy ale również pogląd sądu na moralność dyrektora. Jeszcze jeden urywek:
" To działanie Anny Walusiak, a w zasadzie brak jej właściwego działania, legł u podstaw powstałego konfliktu, w który zaangażowane zostały różnego rodzaju instytucje. Jego rezultatem jest m. in. niniejsza sprawa, która choć wytoczona przez powoda, zainicjowana została przez poważne naruszenie prawa przez dyrektor Annę Walusiak uzurpującą sobie prawo do osobistego zwalniania nauczycieli w podległej jej placówce, bez liczenia się z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Karty Nauczyciela."

20

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Czytam uzasadnienie wyroku Sądu Rejonowego Żywcu w sprawie pana Sławomira Kubisia  i nie znajduje słów na usprawiedliwienie postępowania wszystkich gminnych decydentów, którzy w tej sprawie podejmowali lub mieli możliwość podejmowania decyzji. Na upublicznienie pełnego uzasadnienie zapewne przyjdzie czas, to suwerenna decyzja pana Kubisia, ale przytoczę fragment. Jakże znamienny.

„Zdaniem Sądu, to właśnie dyrektor pozwanego gimnazjum dopuściła się ciężkiego naruszenia przepisów prawa rozwiązując z powodem umowę o pracę bez wypowiedzenia w trybie art. 52 k.p., w dodatku bez konsultacji ze związkami zawodowymi, wbrew ich stanowisku i wbrew stanowisku Związku Nauczycielstwa Polskiego. Takiej jej działanie, zwłaszcza jako dyrektora z 20-to letnim stażem, nie znajduje żadnego wytłumaczenia, ani usprawiedliwienia.  Świadczy zaś jednoznacznie o jej negatywnym stosunku do powoda i o chęci „pozbycia się go za wszelką cenę”, co stwierdził w swoich zeznaniach powód. Wreszcie takie postępowanie dyrektora Anny Walusiak, dążącej do zamierzonego celu wszelkimi sposobami, niezależnie od tego czy są one zgodne z prawem, zasadami współżycia społecznego, czy też choćby z dobrymi obyczajami, stawia jej osobę w bardzo złym świetle, zwłaszcza w sytuacji, że reprezentuje ona placówkę, której zadaniem jest wychowywanie młodzieży w poszanowaniu powyższych wartości.”

21

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

cieciola napisał/a:

I to bardzo wyjaśnia.  W sprawie gallera oczywiście. No bo komu z gminy Porąbka może zależeć na mąceniu i na tym, żeby wszystkie śmieci jechały do Bielska, a nie były segregowane w gminie i sprzedawane, jak na filmach.

Odpowiedz na to pytanie daje po części materiał pod linkiem http://m.bielskobiala.gazeta.pl/bielsko … iadow.html

22

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Polecam wszystkim publikacje pod linkiem http://zywiecinfo.pl/kozubnik-reaktywacja/

Jakis czas temu zapytałem pana Czesława Bułkę o obietnice składane w sprawie Kozubnika, zaprzeczył,że miały one miejsce. Już sie pogubiłem.

23

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

W dniu wczorajszym Sąd Rejonowy w Zywcu w wydanym wyroku po raz kolejny stwierdził, że zwolnienie Pana Sławomira Kubisia przez  dyrektora szkoły Annę Walusiak było niezgodne z prawem. Są przywrócił Pana Sławomira na zajmowane stanowisko na warunkach pracy i płacy z przed zwolnienia. Wyrok nie jest prawomocny. Ta smutna sprawa, dla nas mieszkanców gminy powoli zmierza ku końcowi. Na podsumowanie przyjdzie czas. Panu Kubisiowi po raz kolejny gratuluję. Zwyciężyła sprawiedliwość.

24

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ustawa śmieciowa niezgodna z Konstytucją.
http://polska.newsweek.pl/ustawa-smieci … 770,1.html

http://trybunal.gov.pl/index2.htm

25

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wspólnota opublikowała najnowszy ranking dotyczący absorpcji środków unijnych.  Gmina Porąbka lokuje się na zaszczytnym 1322 miejscu na 1571 gmin, kwota przypadająca na jednego mieszkańca to 295 złotych.
Będący na 189 miejscu Czernichów pozyskał  1626 złotych,  5,5 raza więcej. 23 Łękawica 10,5 raza więcej.
Tylko ręce załamać.
Zachęcam do przeglądnięcia pod linkiem
http://www.wspolnota.org.pl/uploads/med … ejskie.pdf