1

(3 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ludzie mówią o aferce z jakim nadajnikiem na Bukowcu, gdzieś w tej okolicy:
http://maps.google.com/maps?t=k&q=l … 4034188517
chyba mieli już stawiać, ale ludzie zaczeli protestować? Ktoś, coś wie?

2

(2 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

A kolega wie, że lasy w naszym terenie są masowo atakowane przez szkodniki i dlatego muszą być wykarczowane?

3

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Jestem w szoku!!

4

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Pamięć mnie nie myliła. 

           

Opracowujemy wzmocnienie najwyższego budynku na tym terenie- Kiczory. To obiekt położony najwyżej, z samego tyłu, który będzie miał najlepsze apartamenty z  widokiem na całą okolicę"- mówi Elżbieta Markowicz, dyrektor inwestycyjny w warszawskiej spółce. Pierwszy etap inwestycji– 90 apartamentów ma być gotowy wiosną przyszłego roku. Markowicz podkreśla jednak, że terminu nie uda się dotrzymać bez wsparcia gminy Porąbka. "Gmina niejednokrotnie obiecywała nam wybudowanie kanalizacji, mostku do Kiczory oraz poprawę infrastruktury drogowej"- mówi Markowicz.

5

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

A to nie jest most do nowego ośrodka hotelowego? Chyba nawet w gazecie czytałem, ze gmina obiecała wybudować most dojazdowy

Chyba trochę przesadzacie. Ambolatorium to ważna rzecz! a że robi sie to przed wyborami to sorry - taki kraj.

7

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi … nowej.html

no i znowu klapa

8

(84 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Dzisiaj jechałem od kościoła w stronę mostu i zauważyłem, że to przejście jest niewidoczne.
Jest łuk, zaraz za nim most, a jadąc od kościoła nic nie widać co dzieje się na moście i na przejściu!  Fakt, że jadąc zgodnie z przepisami, da radę wyhamować, ale... Gościu musiał zdrowo zap*** - zobaczcie na dziurę w przedniej szybie!
Ciekawe jak się czują teraz ludzie, którzy przyczynili się do tego żeby chodnik puścić drugą stroną drogi !!!???

Zobaczycie, Włościanin dorobi sie jeszcze swojego fanklubu. Jak ja go lubię, poprawia mi humora wink

Lubię te interpretacje z kosmosu tego pana big_smile

Robi sie ciekawie!!

http://www.beskidzka24.pl/artykul,porabka_zatajony_skarb_skarbnika,14109.html napisał/a:

Tym razem pod lupę wzięto zarobki samorządowców z Porąbki i jakież było zdziwienie, gdy okazało się, że gminny sekretarz i skarbnik uznali, że lepiej nie ujawniać jakie zarobki przynosi im samorządowa posada i postanowili podać swoje dochody łącznie z dochodami współmałżonka...

Urszula Legut, skarbnik gminny wspólnie z małżonkiem w zeszłym roku średnio zgarniali ponad 14 tysięcy złotych miesięcznie, co w skali roku dało kwotę 173 728 zł. Tuż za nią uplasował się Kazimierz Gałuszka, sekretarz gminy Porąbka, który jak się okazuje, zachował się jeszcze ciekawiej! Otóż, w oświadczeniu majątkowym podał wysokość emerytury z MSWiA, dietę radnego powiatowego oraz wysokość umowy-zlecenia. Za to etat w Urzędzie Gminy Porąbka ukrył, podając go wspólnie z dochodem żony. Ten wspólny zarobek na miniony rok wyniósł 151 581 zł.

O pozostałych stawkach, które skasowali samorządowcy z Porąbki można przeczytać w czwartkowej  „Kronice Beskidzkiej”

12

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Kolega prawie skończył budowę i śmieci miał tyle że hoho. W gminie (innej niż Porąbka, ale też "podbielskiej") kazali mu jechać z tym samodzielnie na wysypisko w Bielsku. No to zapakował prawie 300 kg śmieci i pojechał. Tam papierów musiał wypełnić kupę - skąd/gdzie/po co/suche/mokre/ile kg (swoją drogą czemu mu auta nie zważyli przed i po?). Potem miał podjechać pod dany kontener i wysypać swoje śmieci budowlane.
Facet powiedział mu tam, że raz na miesiąc może przywozić ile chce takich śmieci bezpłatnie.

13

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Gmina Strumień po kalkulacji kosztów zdecydowała się na obniżenie wysokości stawek za wywóz śmieci.
Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi spadają z 9 zł na 7 zł za odpady segregowane oraz z 18 zł na 14 zł za odpady niesegregowane od osoby.

DA SIE? DA SIE!

14

(29 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Dzisiaj mocno deszczowy początek dnia, ale dla mnie była to okazja - i dla gminnych urzędników + robotników też powinna być to okazja - do zobaczenia jak nowa droga spisuję się w ulewach.
No i najlepiej nie jest ... Od skrzyżowania z ul.Zagłębocze - obok przystanku prawie jezioro łabędzie. Wyraźnie widać, że jest tam niecka. Jedziemy dalej, od zakrętu obok przedszkola poprzez skrzyżowania z ulicami Pejzażową, Cierniową, Wesołą do Perłowej - powtórka bajorka - woda zbiera się albo na drodze albo przy chodniku. Studzienka przy Pejzażowej wydaje się nie spełniać swojej funkcji. Potem znów woda przelewa się koło Widokowej, a później stoi koło przystanku na skrzyżowaniu z Miejską.

15

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

nickt napisał/a:

Przecież jest przyjazny, cena jest najniższa w okolicy.

A ceny w Kętach widział? Przecież to "okolica"

16

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie wiem kto ci płaci, ale mam wrażenie, że gmina czyli MY WSZYSCY zrzucamy się na to żebyś miał "tanio" i "luksusowo".
Do tej pory mieliśmy dobrze funkcjonującą gospodarkę komunalną. Była segregacja, były worki, część segregowana była odbierana za darmo. Teraz też mamy segregację ale zupełnie inną, ale za to za niewspółmiernie wyższą cenę.

17

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

nickt napisał/a:

Łatwo i wygodnie, a jak porównać w Internecie nawet niedrogo.

Niedrogo to już było! Nie porównuj do innych miast, tylko mierz swoją miarą. Nóż w kieszeni się otwiera gdy czytam takie głupoty, że "tanio". Przy okazji polecam lekturę najnowszego raportu ceny państwa: : http://podatki.wp.pl/kat,9231,title,Rap … aid=110e2d

18

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ciekawe jest to, co Wieszczu nam piszesz, zaiste! ...i sporo wiesz na ten temat.

19

(29 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Pomijając zjazdy. Ja sie zastanawiam o co chodzi z tymi mega szerokimi chodnikami. Tam gdzie miały byc zatoki autobusowe jest... szerszy chodnik. I jezczze jedno : ten jeden wąski chodnik. Boję sie jednego - jak popada deszcz to woda będzie na drodze a nie w studzienkach

20

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Taka ciekawostka z Warszawy:

1,5 mln warszawiaków zniknęło z powodu śmieci.
Deklaracje śmieciowe, który miały pokazać, ile osób produkuje śmieci, przyniosły zaskakujące dane. Z szacunków prezesów warszawskich spółdzielni mieszkaniowych wyszło, że stolica ma tylko... 600 tysięcy mieszkańców

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, … 89658.html

Ciekawe ilu u nas zniknęło?

21

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Na kazaniu o 11 w Czańcu było ostatnie zdanie właśnie na temat tego, że przewidziano grzywny czy kary (nie pamiętam dokładnie). No chyba, że mój słuch płata mi figle, chociaż musiałbym mieć już urojenia żeby usłyszeć coś czego nie mówili. Był ktoś wtedy jeszcze na tej mszy?

22

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Jak ktoś był wczoraj w kościele to mógł usłyszeć ogłoszenie, że termin składania minął, że trzeba to szybko złożyć i ostatnie zdanie: za brak złożenia nakładane będą kary.

23

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

rodzic napisał/a:

Mysle, że jest coś takiego. Z opowieści rodziców, którzy byli na spotkaniu w gimnazjum w Kozubniku jakieś dwa tygodnie temu wynika, że Kuratorium zamierza odwołać dotychczasową dyrekcję ze swego stanowiska. ale nie jestem pewnien na 100%.

Coś tam ludzie mówią, że były jakieś wyjazdy do Kuratorium, że była burza w szkole. Tylko,  że Pan Sławomir coś milczy...

24

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Taka ciekawostka:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nsa-gmina-nie-moze-publikowac-nazwiska-mieszkanca-,1,5444631,wiadomosc.html napisał/a:

Publikując w Biuletynie Informacji Publicznej uchwałę w sprawie skargi mieszkańca, gmina musi usunąć imię i nazwisko skarżącego, chyba że on sam zgodził się na ich upublicznienie - orzekł w czwartek NSA. Prawo do prywatności jest tu ważniejsze.

Sprawa rozpatrywana przez Naczelny Sąd Administracyjny dotyczyła mężczyzny, którego imię i nazwisko znalazły się w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu gminy po tym, jak złożył skargę na działania wójta.
W sprawie tej skargi rada gminy wydała uchwałę i opublikowała ją w biuletynie. W uchwale zostało podane imię i nazwisko skarżącego.

Generalny inspektor ochrony danych osobowych (GIODO) nakazał wójtowi usunięcie tych danych ze strony BIP. Wyjaśnił, że udostępnienie takich informacji jest przetwarzaniem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych. GIODO wyjaśnił, że wójt może publikować w BIP informację publiczną, ale musi pamiętać o art. 5 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Z przepisu tego wynika, że prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność
osoby fizycznej, chyba że ona sama z tego zrezygnuje. Wyjątek dotyczy jedynie osób pełniących funkcje publiczne.

25

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

beskidzka24 napisał/a:

Rewolucyjne zmiany w najmniejszej gminie na Podbeskidziu, czyli w Koszarawie. Radni gminni obniżyli wójtowi Władysławowi Pudzie miesięczną pensję o prawie dwa tysiące złotych. Ale, aby nie było, to obniżyli i swoje diety do... złotówki! Czy za takim przykładem pójdą inne samorządy?

lol