Wkrótce aplikacja Czaniec news

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego. Widok z lotu ptaka.

Czaniec - centrum

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Ponad 5700 mieszkańców.

Czaniec - miejscowość historyczna

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Wzmiankował o niej już Jan Długosz w swoich kronikach.

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego.

Czaniec - wczesnobarokowy dwór

Dwór obronny w Czańcu – siedemnastowieczny budynek - piętrowa rezydencja szlachecka o cechach obronnych.

Czaniec - kościół

Kościół z okresu międzywojennego z barokową wieżą, XVI-wiecznym obrazem Matki Boskiej

Zapora i Jezioro Czaniec

Zbiornik wyrównawczy, zapora i jezioro Czaniec na rzece Soła o powierzchni 45 ha.

Czaniec - parafia pradziadów papieża

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Czaniec - miejscowość zabytków

Czaniec to nie tylko renesansowy dwór czy kościół z barokową wieżą, rokokowe ołtarze i ambona, to także szereg innych zabytków. W Czańcu znajduje się kilka przydrożnych lub polnych kapliczek i kaplic.

Czaniec - zaciszne miejsce

Z dala od zgiełku, znaleźć można spokojne miejsca dla chwil relaksu, np. na górskich szlakach. Czaniec to także góry, łąki i lasy, gdzie bez trudu spotkać można dziką zwierzynę.

Czaniec - figury świętych

W całej miejscowości można natknąć się na różnego rodzaju figury świętych i stare kapliczki.

Szkoła na Dolnym Czańcu

Wybudowana w 1909 roku szkoła nosiła pierwotnie nazwę: Szkoła Jubileuszowa imienia Franciszka Józefa I, później: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza. Przebudowana w roku 1981. W 2002 roku dobudowano halę gimnastyczną.

Czaniec - pamięć o papieżu Janie Pawle II

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Cmentarz komunalny w Czańcu

Obecny cmentarz komunalny. Mało kto jednak wie, że dawno temu na Zagłęboczu znajdował się cmentarz choleryczny, który został zlikwidowany. W jego miejscu znajduje sie obecnie krzyż, który upamiętnia ofiary epidemii cholery, która panowała w Czańcu i okolicy w latach 1846-1847

Góry...

Palenica, Bukowski Groń, Trzonka, Przełęcz Bukowska, Złota Góra, Porębski Groń. Na szczycie Palenicy stoi krzyż, postawiony tutaj w jubileuszowym 2000 roku. Jest na nim napis: Odródźcie się pod względem narodowym i religijnym, a da wam Bóg przyszłość szczęśliwą.


Aktualności

  Jeśli widziałeś coś ciekawego, masz ważną informację, ciekawe zdjęcie, albo film - WYŚLIJ DO NAS!
  Publikujemy wszystkie materiały dotyczące Czańca i najbliższych okolic!

Dodał: admin,16-06-2016

Internauci donoszą o poważnym wypadku w Czańcu na ul. kard. Karola Wojtyły (w okolicy skrzyżowania z ul. Prostą). Według wstępnych informacji wiemy, że droga jest całkowicie zablokowana, są ranni, a wszystkie służby na miejscu.
Na miejsce wypadku wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (informacja niepotwierdzona).
Dodano 16 cze 2016 12:10 Według kolejnych niepotwierdzonych doniesień świadków, w zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy.
Dodano 16 cze 2016 13:53 Z zebranych wstępnych i niepotwierdzonych informacji w pojeździe jadącym w stronę Andrychowa, wybuchła opona, doprowadzając do nagłej zmiany toru jazdy. Po zderzeniu z samochodem jadącym od strony Andrychowa na pojazdy najechał trzeci samochód.


Komentarzy: 0

Dodał: admin,11-06-2016

Sobotni wieczór upływał pod znakiem zabawy na czanieckim festynie, jednak atmosferę przerwało zgłoszenie o pożarze niezamieszkanego budynku na Górnym Czańcu w pobliżu gimnazjum i sklepu spożywczego. 
Choć budynek jest niedokończony i niezamieszkany, jest to znane i niechlubne miejsce spotkań osób, które nie wylewają za kołnierz.
Ze zdawkowych informacji jakie udało nam się zebrać, pożar szybko ugaszono. Na razie nie wiadomo nic na temat przyczyny pożaru i o osobach poszkodowanych.
Warto wspomnieć, że to nie pierwszy pożar w tym miejscu, ale jak widać, nic w tej sprawie nie zostało zrobione i zagrożenie jak było, tak jest.
Na miejscu było kilka oddziałów straży pożarnej i policja. Ruch był wstrzymany przez kilkadziesiąt minut.
0-SAM_0876ok.jpg

0-SAM_0879ok.jpg

0-SAM_0882ok.jpg

0-SAM_0883ok.jpg  

Komentarzy: 0

Dodał: admin,02-06-2016

Program dni Czańca - Być razem 2016 (stadion LKS Czaniec):

Sobota 11 czerwca 2016:
13:00 Mini Euro 2016
17:45 Koncert zespołu Karavan
18:30 Koncert zespołu Siwy dym
20:00 Dyskoteka

Niedziela 12 czerwca 2016:

14:30 Występy artystyczne (przedszkola, szkoła podstawowa, gimnazjum, Koło Gospodyń Wiejskich, zespoły: Moderato, Porąbczanie, Włóczykije, teatr tańca Kwieciste gwiazdy)
19:30 DyskotekaKomentarzy: 0

Dodał: admin,30-05-2016

Wójt Gminy Porąbka informuje, że od dnia 01.06.2016r. upoważniony pracownik Urzędu Gminy Porąbka rozpocznie w terenie prace w zakresie zbierania informacji na temat zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, a także kontrolę posiadania przez mieszkańców umów na wywóz nieczystości płynnych i rachunków potwierdzających wywóz nieczystości ciekłych przez przedsiębiorców uprawnionych do prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu Gminy Porąbka.
Ponadto Wójt informuje, że osoby które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych powinny uczynić to niezwłocznie.  Komentarzy: 0

Dodał: admin,27-05-2016

Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach zaprasza 3 czerwca 2016r. na g. 18.00 do Domu Kultury w Kętach na imprezę charytatywną, w ramach której będzie miał miejsce spektakl Grupy Teatralnej "Minus Jeden" oraz koncert Grupy Muzycznej "Trzy Czwarte". Biorąc udział w imprezie będzie można wesprzeć leczenie chorych nauczycielek "Dąbrowskiej".
Wieczór będzie również okazją do zapoznania się z umiejętnościami uczniów na co dzień kształcących się w liceum w klasach o profilach: humanistyczno-teatralnej, językowo-filmowej, matematyczno-biznesowej, do których ruszył nabór na rok szkolny 2016/2017. Do szkoły zapraszani są gimnazjaliści, którzy szukają szkoły w pobliżu miejsca zamieszkania, gwarantującej niecodzienną atmosferę, możliwość rozwijania zainteresowań nie tylko artystycznych, ale również matematycznych, językowych i ekonomicznych na bezpłatnych zajęciach, a przede wszystkim chcą przygotować się do egzaminu maturalnego na wysokim poziomie.

Komentarzy: 0

Dodał: admin,12-05-2016

Noc muzeów 2016 – "Odkrywanie przeszłości"
Jak co roku w maju mamy okazję spotkać się razem na kolejnej już edycji Nocy Muzeów, ogólnoeuropejskiej akcji, której celem jest promocja muzeów i zgromadzonych w nich bezcennych eksponatów z przeszłości. Kęcka placówka już po piąty włącza się w tą akcję i zaprasza wszystkich 14 maja br., w godz. 17.00-22.00 na niesamowitą i magiczną noc.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie "Odkrywanie przeszłości", bowiem plan Nocy Muzeów zawiera różne formy odkrywania tego co działo się dawniej.
Podczas warsztatów zatytułowanych "Jaskiniowe Inspiracje", które poprowadzi archeolog Agnieszka Mielec, wszyscy uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję odkrywania kanonów sztuki prehistorycznej. Będziemy wyczarowywać z gliny swoje własne rzeźby wzorowane na dziełach sztuki z okresu prehistorii i na tabliczkach malować różnorodne wzory oraz wspólnie razem tworzyć jeden wielki mural oparty na naskalnych malowidłach. Przewidzieliśmy 2 tury spotkań z panią archeolog. Pierwsza zacznie się o godzinie 17 a druga o 19. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona, więc bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: 033 845 31 07, lub bezpośrednio w muzeum.
W fascynującą opowieść śladami, odkrywanych w trakcie badań naukowych, skandali, sekretów oraz przestępstw naszych kęckich przodków zabierze nas dr Marta Tylza – Janosz. Spotkanie historyczno – obyczajowe zatytułowane "Kęczan sprawki ciemne" odbędzie się o godz. 21 w sali wystaw czasowych muzeum. Uprzedzamy jednak, że prezentacja jest skierowana wyłącznie dla słuchaczy dorosłych.
W godzinach od 18.00 do 22.00 zapraszamy również na rodzinne zwiedzanie naszych wystaw stałych z przewodnikiem. Wejścia do muzeum będą o równych godzinach: 18, 19, 20 i 21.
Na wszystkie spotkania, oczywiście wstęp wolny.
Zapraszamy do spędzenia tej wyjątkowej i niepowtarzalnej nocy razem z nami.

Komentarzy: 0

Dodał: admin,15-03-2016

W poniedziałek 14 marca policja otrzymała informację, że w kanale tzw. "Przekopy", czyli Młynówki Czanieckiej (niedaleko ul. Kalinowej), znajdują się zwłoki mężczyzny.
Wiążąc fakty podczas czynności dochodzeniowych, ustalono, iż jest to 54-letni mieszkaniec Czańca, który poszukiwany był od soboty.
Prokuratora bada sprawę i próbuje ustalić przyczyny śmierci, jednak wstępnie wykluczona została działalność osób trzecich. Zarządzona została także sekcja zwłok, która być może pozwoli rozwiązać zagadkę.

Komentarzy: 0

Dodał: admin,25-02-2016

Ponad 5 tysięcy paczek papierosów, 30 kg tytoniu oraz 30 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z bielskiej komendy wraz z policjantami z Kobiernic i funkcjonariuszami Izby Celnej. Zatrzymano 36-letniego właściciela nielegalnego towaru. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 100 tys. złotych. Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że mieszkaniec Czańca trudni się nielegalnym handlem papierosami, tytoniem i alkoholem bez polskich znaków akcyzy.
Po krótkiej obserwacji wkroczyli na posesję 36-latka. W czasie przeszukania jego domu śledczy odnaleźli ponad 5 tysięcy paczek papierosów, 30 kg tytoniu oraz 30 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na ponad 100 tys. złotych straty. Wszystko wskazuje na to, że z nielegalnego handlu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Zatrzymany odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.
Źródło: bielsko.slaska.policja.gov.pl

Komentarzy: 0

Dodał: admin,18-02-2016

11155391474725493_n.jpg

Komentarzy: 0

Dodał: admin,17-02-2016

2 lutego w rejonie Porąbki Kozubnik zaginęła Zojka - 2,5 letnia suczka.
Zojka jest średnia, czarno-brązowa, tzw. podpalana, w typie gończego polskiego, sierść gładka, krótka. W dniu zaginięcia miała na sobie brązową skórzaną obrożę. Nie ma jej już prawie 2 tygodnie, pewnie jest głodna i wyziębiona...da się skusić za odrobinę chleba.
Jeśli ktoś widział pieska - prośba o kontakt z rodziną zaginionego psa: 788996332 lub 787204448.Komentarzy: 0

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 15 ... 17 ... 19 ... 21 ... 23 ... 25 ... 27 ... 29 ... 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... Następna >>
Powered by CuteNews
Najnowsze filmy: