Wkrótce aplikacja Czaniec news

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego. Widok z lotu ptaka.

Czaniec - centrum

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Ponad 5700 mieszkańców.

Czaniec - miejscowość historyczna

Ta duża wieś podzielona jest na dwie części: Czaniec Dolny i Górny. Wzmiankował o niej już Jan Długosz w swoich kronikach.

Czaniec

CZANIEC - jedna z większych miejscowości woj. śląskiego położona nad Sołą, u stóp Palenicy, Trzonki i Bukowskiego Gronia w paśmie Beskidu Małego.

Czaniec - wczesnobarokowy dwór

Dwór obronny w Czańcu – siedemnastowieczny budynek - piętrowa rezydencja szlachecka o cechach obronnych.

Czaniec - kościół

Kościół z okresu międzywojennego z barokową wieżą, XVI-wiecznym obrazem Matki Boskiej

Zapora i Jezioro Czaniec

Zbiornik wyrównawczy, zapora i jezioro Czaniec na rzece Soła o powierzchni 45 ha.

Czaniec - parafia pradziadów papieża

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Czaniec - miejscowość zabytków

Czaniec to nie tylko renesansowy dwór czy kościół z barokową wieżą, rokokowe ołtarze i ambona, to także szereg innych zabytków. W Czańcu znajduje się kilka przydrożnych lub polnych kapliczek i kaplic.

Czaniec - zaciszne miejsce

Z dala od zgiełku, znaleźć można spokojne miejsca dla chwil relaksu, np. na górskich szlakach. Czaniec to także góry, łąki i lasy, gdzie bez trudu spotkać można dziką zwierzynę.

Czaniec - figury świętych

W całej miejscowości można natknąć się na różnego rodzaju figury świętych i stare kapliczki.

Szkoła na Dolnym Czańcu

Wybudowana w 1909 roku szkoła nosiła pierwotnie nazwę: Szkoła Jubileuszowa imienia Franciszka Józefa I, później: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza. Przebudowana w roku 1981. W 2002 roku dobudowano halę gimnastyczną.

Czaniec - pamięć o papieżu Janie Pawle II

Z Czańca wywodzi się ród Wojtyłów. Tu mieszkali pradziadowie Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II.

Cmentarz komunalny w Czańcu

Obecny cmentarz komunalny. Mało kto jednak wie, że dawno temu na Zagłęboczu znajdował się cmentarz choleryczny, który został zlikwidowany. W jego miejscu znajduje sie obecnie krzyż, który upamiętnia ofiary epidemii cholery, która panowała w Czańcu i okolicy w latach 1846-1847

Góry...

Palenica, Bukowski Groń, Trzonka, Przełęcz Bukowska, Złota Góra, Porębski Groń. Na szczycie Palenicy stoi krzyż, postawiony tutaj w jubileuszowym 2000 roku. Jest na nim napis: Odródźcie się pod względem narodowym i religijnym, a da wam Bóg przyszłość szczęśliwą.


Aktualności

  Jeśli widziałeś coś ciekawego, masz ważną informację, ciekawe zdjęcie, albo film - WYŚLIJ DO NAS! lub napisz do nas na Facebooku
  Publikujemy wszystkie materiały dotyczące Czańca i najbliższych okolic!

Sytuacja epidemiczna COVID-19 w Gminie Porąbka. Stan na 2020-10-30. Źródło: PSSE Bielsko-Biała.
Strzałki pokazują zmiany w stosunku do dnia poprzedniego.

UWAGA! Od 30.10.2020 PSSE w Bielsku-Białej przestała podawać statystyki zachorowań w podziale na gminy (tylko cały powiat bielski)!

b/d Nadzór epid. b/d Hospitalizowani b/d Kwarantanna b/d Izolacja domowa b/d Zakażeni b/d Ozdrowiali b/d Zmarli
Dodał: admin,13-12-2012

Na podstawie uchwały nr XXI/210/2012 Rady Gminy Porąbka przyjęte zostały następujące ceny wody, które będą obowiązywać w 2013 roku.

Cena – wyrażona w złotych za 1 m3  dostarczonej wody,
Stawka opłaty abonamentowej na odbiorcę wody – niezależna od ilości dostarczonej wody, płacona bez
względu na rozmiary dokonanego poboru wody lub też jego całkowitego braku.


Cena:
» Gospodarstwa domowe: 5,57 zł netto / 6,02 zł brutto za 1 m3
» Pozostali odbiorcy: 8,09 zł netto / 8,74 zł brutto za 1 m3

Opłata abonamentowa:
- małe zapotrzebowanie na wodę (rozliczenie 1m-c): 20,01 zł netto / 21,61 zł brutto
- małe zapotrzebowanie na wodę (rozliczenie 2m-c): 12,18 zł netto / 13,15 zł brutto
- małe zapotrzebowanie na wodę (rozliczenie 3m-c): 9,57 zł netto / 10,34 zł brutto

- średnie zapotrzebowanie na wodę (rozliczenie 1m-c): 23,56 zł netto / 25,44 zł brutto
- średnie zapotrzebowanie na wodę (rozliczenie 2m-c): 15,73 zł netto / 16,99 zł brutto 

 - duże zapotrzebowanie na wodę (rozliczenie 1m-c): 67,86 zł netto / 73,29 zł brutto
- duże zapotrzebowanie na wodę (rozliczenie 2m-c): 60,03 zł netto / 64,83 zł brutto

- rozliczenia ryczałtowe (rozliczenie 1m-c): 15,63 zł netto / 16,88 zł brutto
- rozliczenia ryczałtowe  (rozliczenie 2m-c): 9,99 zł netto / 10,79 zł brutto
- rozliczenia ryczałtowe  (rozliczenie 3m-c): 8,11 zł netto / 8,76 zł brutto

Ciekawostka: Ogólna ilość dostarczonej wody odbiorcom w 2011 roku wynosiła na terenie Gminy Porąbka 319,8 tys. m3.

Komentarze wyłączone

Dodał: admin,11-12-2012

Począwszy od dnia jutrzejszego Rada Gminy Porąbka zaplanowała liczne posiedzenia połączonych komisji. Postaramy się szybko przybliżyć terminy posiedzeń i wykaz najważniejszych zaplanowanych tematów.

Już w dniu jutrzejszym, tj. 12 grudnia 2012r. o godz.: 15:30 w sali sesyjnej Wiejskiego Domu Kultury w Porąbce odbędzie się XXII sesja nadzwyczajna Rady Gminy Porąbka, której głównym tematem będzie obniżenie średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczania podatku rolnego na 2013 rok oraz zatwierdzenie ceny odprowadzenia 1m3 ścieków oraz opłaty abonamentowej dla zbiorowego odprowadzenia ścieków na terenie Gminy Porąbka na okres od dnia 1.01.2013 r. do 31.12.2013 r.

W tym samym dniu, już kwadrans później, czyli o godz. 15:45 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Budżetu, Samorządu, Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego oraz Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Rodziny, Sportu, Rekreacji i Wypoczynku.
Na posiedzeniu poruszone zostaną tematy lokalnego transportu zbiorowego w Gminie Porąbka (tutaj zaproszony został Starosta Bielski i Prezes PKS S.A.w Bielsku-Białej), a także rozpoczną się prace nad projektem Statutu Gminy Porąbka.

Sześć dni później, czyli 18 grudnia 2012 r. o godzinie 15.30, również w sali sesyjnej Wiejskiego Domu Kultury w Porąbce odbędzie się kolejne posiedzenie Posiedzenie Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Rodziny, Sportu, Rekreacji i Wypoczynku, gdzie wśród porządku znajdą się zmiany w uchwale budżetowej gminy na 2012 rok, uchwalenie budżetu Gminy Porąbka na 2013 rok,  uchwalenie planu gospodarczego Gminy Porąbka na 2013 rok, wieloletniej prognozy finansowej gminy na lata 2013-2019, ustalenie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności, podział Gminy Porąbka na stałe obwody głosowania i ustalenie ich numerów, granic oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych.

Dzień później, tj. 19 grudnia br., także o 15:30 odbędzie się Posiedzenie Komisji Budżetu, Samorządu, Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego. Plan posiedzenia jest niemal identyczny jak posiedzenie z dnia 18 grudnia, a jedyną zmianą jest dodanie punktu dyskusji na temat konieczności zmiany aglomeracji w zakresie kanalizacji sanitarnej, obejmującej Gminę Porąbka i Kęty. Wśród debaty zapewne nie zabraknie budzącego spore emocje tematu ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności.

» O podziale Czańca na nowe okręgi wyborcze mogą Państwo poczytać na naszym forum:  Podział Czańca na okręgi wyborcze

» O "podatku śmieciowym" i kontrowersjach przy jego wprowadzeniu, a także ustaleniu wysokości i sposobu naliczenia opłat, można także przeczytać i dołączyć do dyskusji na forum w wątku: Podatek śmieciowy w Gminie Porąbka

Komentarze wyłączone

Dodał: admin,06-12-2012

Kończy się rok i zaczyna się pora podsumowań. LKS Czaniec w tym roku ma się czym szczycić, uznając nawet, że w tym roku miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w Czańcu.
Klub z małej miejscowości awansował po raz pierwszy w historii do III ligi opolsko-śląskiej, co nie udało się dotąd żadnemu zespołowi z Gminy Porąbka. Co więcej, LKS jest na równi z BKS-em Stal Bielsko-Biała - drugą siłą piłkarską na Podbeskidziu (1. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ekstraklasa, 2. BKS Stal Bielsko-Biała i LKS Czaniec).
Po rundzie jesiennej III ligi - LKS Czaniec zajmuje 12. miejsce w tabeli, a w minionej rundzie pokonał m.in. BKS Stal Bielsko-Biała 2:0.
Nasz klub mierzy się z takimi miastami jak Opole, Częstochowa, czy Wodzisław Śląski i pokazuje, że nie jest na straconej pozycji.

lks_awans_1.jpg lks_awans_2.jpg lks_awans_3.jpg

Życzymy dalszych sukcesów!
 
Przeczytaj cały artykuł
Komentarze wyłączone

Dodał: admin,27-11-2012

Najbliższa sesja Rady Gminy Porąbka odbędzie w dniu 29 listopada 2012 roku o godz. 15.30 w Wiejskim Domu Kultury w Porąbce.

Wśród poruszonych tematów, jednymi z ważniejszych będą:
- dokonanie zmian w uchwale budżetowej, wieloletniej prognozie finansowej gminy;
- uchwalenie na 2013 rok podatku od nieruchomości, środków transportowych;
- ustalenie opłat: targowej, miejscowej, od posiadania psów;
- wyrażenie zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego z Gminą Bielsko-Biała dotyczącego powierzenia przez Gminę Porąbka Gminie Bielsko-Biała realizacji swojego zadania własnego w zakresie zapewnienia budowy, utrzymania i eksploatacji regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych;
- określenie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie
odpadami komunalnymi;
- określenie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
- określenie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości;
- zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę na terenie Gminy Porąbka na okres od dnia 01.01.2013 r. do dnia 31.12.2013 r.

Ponieważ powyższe tematy są dla mieszkańców bardzo istotne, zapraszamy do uczestnictwa w sesji.

Więcej informacji na temat zmian w gospodarce odpadami i kontrowersje wokół ustawy, znajdą Państwo na naszym forum w wątku Podatek śmieciowy, gdzie można także wyrazić swoją opinię.
O XXI sesji RG Porąbka można również podyskutować na naszym forum:  Sesje Rady Gminy Porąbka

Komentarze wyłączone

Dodał: admin,26-11-2012

Przetarg na kompleksowe zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Porąbka w sezonie 2012/2013 został zakończony.

Zimowym utrzymaniem dróg na terenie sołectwa Czaniec zajmować się w sezonie 2012/2013 będzie Kółko Rolnicze Czaniec, które przedstawiło ofertę:
- 1 km odśnieżania drogi na całej szerokości 56,16 zł. brutto
- 1 km likwidacji śliskości na całej szerokości drogi 77,76 brutto
- 1 km odśnieżania i likwidację śliskości na całej szerokości drogi 101,52 zł. brutto

Czanieckie Kółko Rolnicze także zajmie się utrzymaniem dróg w Kobiernicach i Bujakowie.Komentarze wyłączone

Dodał: admin,26-11-2012

3 kwietnia br informowaliśmy Państwa na łamach aktualności czaniec.pl o planowanych inwestycjach w Czańcu.
Wśród najważniejszych znalazły się:  Modernizacja drogi powiatowej  kard. K.Wojtyły etap drugi ,  Termomodernizacja Domu Kultury,  Zagospodarowanie terenu przy Domu Kultury,  kontynuacja remontu budynku ośrodka zdrowia.

Niestety, najbardziej wyczekiwana przez kierowców inwestycja, tj. drugi etap modernizacji ul. kard. K. Wojtyły, prawdopodobnie w tym roku nie zostanie już rozpoczęta.

Niedawno pisaliśmy o ogłoszeniu przetargu na projekt termomodernizacji Domu Kultury, gdzie zakres prac obejmował przebudowę konstrukcji dachu i ocieplenie elewacji styropianem 10cm. Wygrywająca przetarg firma Elios z Bielska-Białej bardzo szybko rozpoczęła prace..

Projekt zagospodarowanie terenu przy Domu Kultury, obejmujący m.in. budowę placu zabaw dla dzieci pomiędzy Domem Kultury, a ośrodkiem zdrowia został zrealizowany.

Wśród niewymienionych projektów, ale trwających, znalazł się projekt ogłoszony przez Pana Wojciecha Waligórę na zebraniu wiejskim 8.V.2011r., który obejmuje budowę sygnalizacji świetlnej przy szkole podstawowej im. H. Sienkiewicza, na ulicy kard. K. Wojtyły.
Według zapewnień, sygnalizacja miałaby działać automatycznie, tj. cały czas miałoby świecić się światło czerwone, a dojeżdżający z dozwoloną prędkością pojazd otrzymywałby światło zielone bez potrzeby hamowania.


Komentarze wyłączone

Dodał: admin,08-11-2012

W Święto Niepodległości 11 listopada br. w godz. 13.00-16.00 zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzenia bezpłatnego wystaw stałych muzeum. O godz. 15.00 w sali wystaw czasowych (piętro) odbędzie się 69 Spotkanie przy armacie poświęcone tematyce tradycji rolniczych. Spotkanie będzie składało się z dwóch części. Na początku dr Marta Tylza-Janosz przedstawi zarys funkcjonowania tej daty w życiu rolników w przeszłości w krótkim wykładzie pt. „Na świętego Marcina, czyli 11 listopada w tradycjach rolniczych.&# 8221; W dalszej części Pan Edward Korczyk zaprezentuje historię i funkcjonowanie miejscowych kółek rolniczych w wykładzie pt. „Działalność kółek rolniczych w Kętach i okolicy w 150-lecie&# 8221;.

Dwa tygodnie później, we wtorek, 20 listopada o godz. 16.30 odbędzie się kolejne Spotkanie przy armacie. Tym razem będzie to kontynuacja tematyki związanej z okolicznym ziemiaństwem w XIX i XX w. Spotkanie pt. „Błękitna krew i wojskowe zacięcie. Właściciele dóbr żywieckich (w tym majątku Czaniec, Bestwina) z dynastii Habsburgów w XIX i XX w.&# 8221; poprowadzi dr Marta Tylza-Janosz. W trakcie spotkania zostaną przedstawione życiorysy oraz działalność społeczna i gospodarcza właścicieli wielkiego majątku ziemskiego utworzonego na tych terenach w XIX w. przez członków dynastii Habsburgów.

Serdecznie zapraszany - wstęp bezpłatny.

Komentarze wyłączone

Dodał: admin,05-11-2012

Konkurs "Lider Przedsiębiorczości" jest przedsięwzięciem organizowanym corocznie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Warszawie i stanowi integralną część Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego, prestiżowej imprezy dotyczącej problemów przedsiębiorczości z udziałem przedstawicieli środowisk rzemiosła, handlu i drobnego przemysłu a także przedstawicieli samorządu gospodarczego, instytucji wspierających sektor msp oraz reprezentantów władz wojewódzkich, Rządu i Parlamentu.

Tytuł "Lidera Przedsiębiorczości Roku" promuje aktywnych, dynamicznych przedstawicieli rzemiosła, handlu i innej przedsiębiorczości w szczególności tych, którzy w swej działalności kierują się zasadami uczciwości i rzetelności wobec klienta i partnerów oraz zasadą działania na rzecz dobra kraju uwzględnianej w toku prowadzenia działalności gospodarczej.

Wyróżnienie tytułem "Lidera Przedsiębiorczości Roku" nadawane jest corocznie tylko kilkunastu firmom wybranym spośród nominowanych do tego tytułu i rekomendowanych przez organizacje przedsiębiorców, organizatorów, współorganizatorów i sponsorów Forum.

Wśród tegorocznych liderów znalazła się także czaniecka firma Auto-Serwis Trojak.


Komentarze wyłączone

Dodał: admin,05-11-2012

W dniu 30 października br. odbyła się XX sesja Rady Gminy Porąbka.

Na wniosek Pana Wójta Przewodniczący Rady wycofał z porządku obrad punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego z Gminą Bielsko-Biała dotyczącego powierzenia przez Gminę Porąbka Gminie Bielsko- Biała realizacji swojego zadania własnego w zakresie zapewnienia budowy, utrzymania i eksploatacji regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.

Następnie Wójt Gminy Pan Czesław Bułka przedstawił informację o działalności międzysesyjnej. Poinformował m. in. „o przystąpieniu do przeprowadzenia zamówienia publicznego na wybór wykonawcy remontu budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce przy ul. Rynek 22. Zakresem zamówienia objęto:

  1. remont instalacji elektrycznej (etap I)
  2. wymianę instalacji c. o. w sali widowiskowej
  3. instalację schładzania powietrza w sali widowiskowej (etap I)
  4. roboty budowalno-remontowe sali widowiskowej wraz z szatnią i korytarzami.

Powołano Komisję Przetargową do zbycia nieruchomości położonej w Porąbce – Kozubniku, zabudowanej budynkiem o nazwie „Kamieniołom&# 8221;.

W wyniku postępowań prowadzonych w trakcie przetargu nieograniczonego dokonano wyboru m.in. wykonawcy Przebudowy konstrukcji dachu i ocieplenia elewacji styropianem w budynku Domu Kultury w Czańcu, Do przetargu przystąpiło 9 firm. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Firmę Handlowo-Usługową ELIOS Bogdan Malmon Bielsko Biała ul. Leszczyńska 65, Cena oferty: 393.322,47 zł brutto.&# 8221;

W dalszej części sesji nastąpiły interpelacje i zapytania radnych. Radni zgłosili kilka interpelacji, (z Czańca tylko Pan Kojder i ja, natomiast zamieszane jakie wywołał mój wniosek o przegłosowanie usunięcia punktu z porządku, uniemożliwiło się mi zapisanie interpelacji innych radnych).

Zgłosiłam następujące interpelacje, zapytania i wnioski:

  1. Do kogo należy zarządzanie przystankami na terenie gminy i czy są dokonywane przeglądy techniczne ? Wniosek o wizje lokalną w zakresie stanu technicznego wiaty przystanku Zagłębocze w związku z i naprawę wiaty w częściach przytwierdzających ją śrubami do podłoża z racji daleko posuniętej korozji kątownika w który wkręcone są śruby. Podmuch wiatru w każdej chwili mogą wyrwać śruby przytwierdzające wiatę do podłoża z zardzewiałych kątowników i przewrócić wiatę. – Odpowiedź Pana Wójta – Wizja będzie przeprowadzona, jeżeli stan będzie zły to przystanek zostanie wymieniony.
  2. Inne opisane w tym miejscu
  3. Kiedy i w jakim zakresie w tym roku ruszą prace przy remoncie Domu Kultury w Czańcu ? – Odpowiedź Pana Wójta – Do dwóch tygodni od podpisania umowy, zakres zależy od wykonawcy. Ja – w tym roku przeznaczone jest do wydania 101 tys. Zł, jakie to będą prace, bo idzie zima, a Dom Kultury z tego co przeczytałam ma działać normalnie, jak to będzie zrobione ? Odpowiedź Pana Wójta – To wykonawca wie o tych zasadach i od niego zależy co będzie robił.
  4. Czy świetlice w Domach Kultury w Gminie Porąbka działają jako świetlice środowiskowe ? – Odpowiedź Pana Wójta – Tak, w każdym sołectwie. Ja – czy świadomie używa Pan określenia świetlice środowiskowe. Wójt – Tak. Ja – to świetlice środowiskowe działają na zasadach ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Powinny podlegać pod Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wymagania ustawy co do świetlic środowiskowych są bardzo szczególne. Do końca tego roku istnieje wymóg dostosowania działalności świetlic środowiskowych do zmienionych przepisów np. w zakresie nadania statutu, otrzymania pozwoleń od nadzoru Państwowej Straży Pożarnej i inspektora sanitarnego. Odpowiedź Pana Wójta – Rozmawialiśmy na ten temat już i znamy problem.

Po przedstawieniu interpelacji odbył się blok głosowań nad projektami uchwał:

1. Dokonania zmian w :

1) planie gospodarczym (Zmniejszono środki w kwocie 123.960,46 zł, na realizację zadania budowa chodnika Porąbka (kierunek Wielka Puszcza0 w związku z zwrotem wcześniej przekazanej II-częsci środków unijnych i budżetu krajowego na dofinansowanie zadania),

2) uchwale budżetowej (zmniejszenie dochodów i wydatków o kwotę 123.960,46 zł) ,

3) wieloletniej prognozie finansowej gminy,

4) Uchwale Nr XXXIII/231/09 Rady Gminy Porąbka z dnia 29 września 2009 r. ws. trybu udzielania i rozliczania dotacji oraz zakresu i trybu kontroli wykorzystywania dotacji udzielonej dla przedszkoli niepublicznych i innych niepublicznych form wychowania przedszkolnego (stawka dotacji na 1 ucznia uczęszczającego do przedszkoli niepublicznych została zmniejszona na rok 2013 i następne z 80% (II polowa 2012 r.) do 75% podstawy z § 2 pkt 4 lit. a. – w uzasadnieniu do uchwały podano wyliczenia:

Wysokość dotacji na 2012 r.
- od stycznia do kwietnia 2012 r. – 396 zł/ 1 dziecko – 75%
- od maja do sierpnia 2012 r. – 423 zł/1 dziecko – 80%
- od września do grudnia 2012 r. – 472 zł/1 dziecko – 80%

Planowana wysokość dotacji w 2013 r. :
Przy założeniu wskaźnika 75% - 469 zł/ 1 dziecko
Przy założeniu wskaźnika 80% - 500 zł/ 1 dziecko&# 8221;

5) Uchwale Nr XXIII/146/04 Rady Gminy Porąbka z dnia 30 listopada 2004 r. ws. określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin oraz pedagogów i logopedów zatrudnionych w szkołach Gminy Porąbka, (wymiar godzin określono na 25 tygodniowo).

6) składzie osobowym Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Porąbka (w związku z wyborem Pana Tadeusza Wawaka na Przewodniczącego Rady nastąpiła konieczność zmiany w składzie Komisji Rewizyjnej, której był członkiem, nowym członkiem komisji został Pan Henryk Błasiak).

2. Podziału Gminy Porąbka na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu (Ustawa Kodeks Wyborczy nałożyła na Rady Gminy obowiązek podziału gminy na okręgi wyborcze jednomandatowe w wyborach do Rady Gminy. Od tej pory w Sołectwie Czaniec będzie 6 okręgów wyborczych (zamiast dotychczasowych dwóch)– tylu ilu jest radnych. W każdym okręgu będziemy wybierać tylko 1 radnego.)

3. Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów sołectw Porąbka, Czaniec, Bujaków.

4. Uchylenia Uchwały Nr XVIII/175/2012 Rady Gminy Porąbka z dnia 30 sierpnia 2012 r. w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego z Gminą Andrychów.

5. Udzielenia pomocy finansowej Gminie Andrychów na realizację zadania publicznego (budowa sieci wodociągowej dla sołectwa Targanice – Porąbka Wielka Puszcza).

6. Przyznania Nagrody Gminy Porąbka pn. „Srebrna Róża&# 8221; za 2012 rok.

Po bloku głosowań Wójt udzielił odpowiedzi na interpelacje radnych. Przewodniczący przedstawił informację swoją oraz Wójta o analizie oświadczeń majątkowych. Wszystkie oświadczenia zostały złożone w terminie i poprawnie. 

Poinformowano o terminach posiedzeń komisji – 12.11 br. – w sprawie oświaty gminnej, 21.11 br. w sprawie wprowadzenia systemu odbioru śmieci. 

Sporządziła: Marta Tylza-JanoszKomentarze wyłączone

Dodał: admin,02-11-2012

W dniu 4 listopada br o godz. 10:15 odbędzie się zebranie wiejskie, na które serdecznie zapraszamy.
Oprócz spraw bieżących poruszane zostaną bardzo istotne sprawy związane z budżetem oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Na temat nowej gospodarki odpadami i wywozu śmieci można dowiedzieć się więcej i dołączyć do dyskusji na naszym forum: Podatek śmieciowy w Gminie Porąbka
 

Komentarze wyłączone

<< Poprzednia ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... Następna >>
Powered by CuteNews
Najnowsze filmy: